Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Stelloudia είπε:

Στο Έλενα. Αυτό μου λένε όλοι απλά αγχώνομαι με το βαρος του γιατί από την αρχή μέχρι τώρα κανω συνέχεια εμετούς και εγώ είμαι μείον 12 κιλά από πριν μείνω έγκυος:? και φοβάμαι μην είναι μικρούλης και αδυνατουλης.Εσύ έχεις γεννήσει ή περιμένεις;

Δεν έχει να κάνει καθόλου το ένα με το άλλο μη φοβάσαι. Εγώ τώρα περιμένω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Εγώ είμαι στις μανούλες Ιανουαρίου με πητ 2/1 αλλά λόγω πολύ υψηλής πίεσης μπαίνω την Τρίτη για καισαρική και η αλήθεια είναι έχω αγχωθεί πάρα πολύ για τη γέννα πρώτο μωρό κιόλας:) αγχώνομαι γιατί ο μπέμπης είναι μόνο 3080γραμμάρια. 

Στις 4/12 γέννησα τη μπεμπουλα μου ακριβώς 3080. Είναι πολύ φαγανη και όλο θηλάζει! Τα μικρά μεγαλώνουν! Μην αγχώνεσαι! Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Στις 4/12 γέννησα τη μπεμπουλα μου ακριβώς 3080. Είναι πολύ φαγανη και όλο θηλάζει! Τα μικρά μεγαλώνουν! Μην αγχώνεσαι! Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!

Να σου ζησει η μπεμπουλα! Γρηγορη ανναρωση τα πιο ωραια χριστουγεννα για ολες σας!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Στις 4/12 γέννησα τη μπεμπουλα μου ακριβώς 3080. Είναι πολύ φαγανη και όλο θηλάζει! Τα μικρά μεγαλώνουν! Μην αγχώνεσαι! Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!

Να σου ζήσει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!! 

Γεννήσαμε και αραιώσαμε βλέπω χαχαχαχαχαχα 

Εγώ μάλλον σήμερα θα μπω γιατί έχω αρχίσει ήδη να πονάω και να νιώθω δυσφορία. Αλλά κυρίως φοβάμαι..... Δεν έχω πάρει το γιατρό μου τηλέφωνο ακόμα, φοβάμαι πάρα πολύ. Έχω γενικά από μικρή φοβία με τούς γιατρούς κλπ και νομίζω ότι αν τον πάρω τηλέφωνο θα βάλω τα κλάματα.... Σα πρωτάρα κάνω κι εγώ χαχαχαχαχαχα αλλά δε μπορώ, λογικά θα πάω νοσοκομείο και θα τούς πω από εκεί να τον πάρουν τηλέφωνο... Έχω αγχωθεί, αλλά ταυτόχρονα έχω τρομοκρατηθει τόσο που δε μπορώ να σηκωθώ να ετοιμάσω ούτε τον γιο μου. Απλά κάθομαι στο κρεβάτι και πονάω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!! 

Γεννήσαμε και αραιώσαμε βλέπω χαχαχαχαχαχα 

Εγώ μάλλον σήμερα θα μπω γιατί έχω αρχίσει ήδη να πονάω και να νιώθω δυσφορία. Αλλά κυρίως φοβάμαι..... Δεν έχω πάρει το γιατρό μου τηλέφωνο ακόμα, φοβάμαι πάρα πολύ. Έχω γενικά από μικρή φοβία με τούς γιατρούς κλπ και νομίζω ότι αν τον πάρω τηλέφωνο θα βάλω τα κλάματα.... Σα πρωτάρα κάνω κι εγώ χαχαχαχαχαχα αλλά δε μπορώ, λογικά θα πάω νοσοκομείο και θα τούς πω από εκεί να τον πάρουν τηλέφωνο... Έχω αγχωθεί, αλλά ταυτόχρονα έχω τρομοκρατηθει τόσο που δε μπορώ να σηκωθώ να ετοιμάσω ούτε τον γιο μου. Απλά κάθομαι στο κρεβάτι και πονάω 

Με το καλό κορίτσι μου... Εμείς σήμερα κλείνουμε μια εβδομάδα... Ο μπέμπης. 3.μέρες τώρα έχει κάποιες ώρες που. Κλαίει πάρα μα πάρα πολύ κ δεν ξέρουμε το γιατι... Την.πρωτη φορα που τον άκουγα κ δεν μπορούσα να βοηθήσω  με έπιασαν τα.κλαματα...ασε...τι να ειναι ποιος ξερει... ρε κορίτσια...όσες έχετε παιδάκια

..Μετά από κάθε γεύμα πάντα πρέπει να κάνει κακα;;;; 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Με το καλό κορίτσι μου... Εμείς σήμερα κλείνουμε μια εβδομάδα... Ο μπέμπης. 3.μέρες τώρα έχει κάποιες ώρες που. Κλαίει πάρα μα πάρα πολύ κ δεν ξέρουμε το γιατι... Την.πρωτη φορα που τον άκουγα κ δεν μπορούσα να βοηθήσω  με έπιασαν τα.κλαματα...ασε...τι να ειναι ποιος ξερει... ρε κορίτσια...όσες έχετε παιδάκια

..Μετά από κάθε γεύμα πάντα πρέπει να κάνει κακα;;;; 

Μπήκα νοσοκομείο τελικά. Σάς γράφω από μέσα χαχαχαχαχαχα 

Λοιπόν το πιο σύνηθες και λογικό είναι να έχει κολικούς. Δύο πράγματα θα σού πω, biogaia και υπομονή!!!!!!! Το πρώτο είναι κάτι σταγόνες που το βοηθούν στο να κάνει κακά του. Ουσιαστικά, επειδή έχει ανώριμο πεπτικό, μπορεί να τού έρχονται τα κακά του αλλά να τα κρατάει μέσα. Κι εμείς το είχαμε. Ίσως χρειαστεί να αλλάξεις τη διατροφή σου αν θηλάζεις ή να αλλάξεις γάλα σκόνη, δηλαδή από το κανονικό να πάτε σε ένα τύπου HA ή AR. Αυτά είναι η δικιά μου γνώμη, από την εμπειρία μου και στα λέω για να μη νιώθεις η χειρότερη μαμά στον κόσμο. Ο/η παιδίατρος θα σε συμβουλέψει καλύτερα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμας!

Γεννησα 6/12 το μεσημερι μια ομορφη μπουμπου 3070.

Βγηκαμε 3 κιλα τη Δευτερα κι ειναι ηδη 3300 φαγανη και ησυχη! @ΧρυσαΜ με το καλο!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ΧρυσαΜ Με το καλό κορίτσι! Με έναν πόνο! 

@moustokoulouro Να σου ζήσει κι εσένα η μπέμπα σου! Εμένα αύριο θα ρθει η παιδίατρος να τη ζυγίσει. Και η δική μου είναι φαγανή, τόσο που δεν ξέρω αν θα την παλέψω με το θηλασμό..έχω και τον γιο μου και δεν με βοηθά καθόλου η ψυχολογία μου..

@Αννούλαααα Αν θηλάζει αποκλειστικά, ο παιδίατρος του νοσοκομείου μας είπε κ 8 ημέρες να μην κάνει κακά είναι φυσιολογικό..Δες αν μαζεύει και τεντώνει ποδαράκια. Τότε λογικά θα έχει κολικούς. Μίλησε και με τον παιδίατρο να σου πει..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Μπήκα νοσοκομείο τελικά. Σάς γράφω από μέσα χαχαχαχαχαχα 

Λοιπόν το πιο σύνηθες και λογικό είναι να έχει κολικούς. Δύο πράγματα θα σού πω, biogaia και υπομονή!!!!!!! Το πρώτο είναι κάτι σταγόνες που το βοηθούν στο να κάνει κακά του. Ουσιαστικά, επειδή έχει ανώριμο πεπτικό, μπορεί να τού έρχονται τα κακά του αλλά να τα κρατάει μέσα. Κι εμείς το είχαμε. Ίσως χρειαστεί να αλλάξεις τη διατροφή σου αν θηλάζεις ή να αλλάξεις γάλα σκόνη, δηλαδή από το κανονικό να πάτε σε ένα τύπου HA ή AR. Αυτά είναι η δικιά μου γνώμη, από την εμπειρία μου και στα λέω για να μη νιώθεις η χειρότερη μαμά στον κόσμο. Ο/η παιδίατρος θα σε συμβουλέψει καλύτερα 

Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Να σάς ζήσει @moustokoulouro

Κι εγώ γέννησα 9:35. Τελικά το φύλο: κορίτσι!

3,700-3,800 υπολόγιζα, αλλά η πριγκίπισσα βγήκε 4,080... Και δε με έπιασε η επισκληριδιος οπότε πέθανα στον πόνο. Είχα λιώσει στο κλάμα, ειδικά μετά στην ανάνηψη. Πάνω που καλμαραν οι πόνοι, ερχόντουσαν να με τσεκάρουν και με πονούσαν ξανά μανα... Αφού σε κάποια δόση, πάει η μαια να μού πατήσει την κοιλιά και τής έπιασα το χέρι να τη σταματήσω και τής είπα κλαίγοντας "σάς παρακαλώ, δεν αντέχω άλλο πόνο φτάνει" και με άφησε η καλή μου.. Ζήτησα απ όλους συγγνώμη που τούς δυσκόλεψα στη δουλειά τους. Αλλά κορίτσια, ειλικρινά πόνεσε πάρα πολύ αυτή η γέννα... Τώρα όμως είμαι καλά ευτυχώς, συνηλθα γρήγορα... 

On 10/12/2019 at 5:44 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Nektarinaki 3/12 κορίτσι  (21 /11/19)

 @Dimutrul 4/12 κορίτσι 

 

@Rita❤️❤️❤️4/12 κορίτσι

@gallikou6/12 κορίτσι (9/12/19)

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι (Μητέρα) 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι (30/11) (Ιασώ) 

@fionita 10/12 αγόρι (3/12/19)

@angel23 11/12 κορίτσια δίδυμα 

@ΧρυσαΜ 11/12 κορίτσι (Μητέρα(15/12/19) 

@Stelloudia 17/12 αγόρι (Ελενα) 

@An.thi 18/12 κορίτσι (4/12/2019) 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι (Ιασώ) (6/12/19)

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

@martjem 27/12 αγόρι και κορίτσι (5/12/19) (Ιασώ

@Blue-entry 28/12 αγόρι

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Να σάς ζήσει @moustokoulouro

Κι εγώ γέννησα 9:35. Τελικά το φύλο: κορίτσι!

3,700-3,800 υπολόγιζα, αλλά η πριγκίπισσα βγήκε 4,080... Και δε με έπιασε η επισκληριδιος οπότε πέθανα στον πόνο. Είχα λιώσει στο κλάμα, ειδικά μετά στην ανάνηψη. Πάνω που καλμαραν οι πόνοι, ερχόντουσαν να με τσεκάρουν και με πονούσαν ξανά μανα... Αφού σε κάποια δόση, πάει η μαια να μού πατήσει την κοιλιά και τής έπιασα το χέρι να τη σταματήσω και τής είπα κλαίγοντας "σάς παρακαλώ, δεν αντέχω άλλο πόνο φτάνει" και με άφησε η καλή μου.. Ζήτησα απ όλους συγγνώμη που τούς δυσκόλεψα στη δουλειά τους. Αλλά κορίτσια, ειλικρινά πόνεσε πάρα πολύ αυτή η γέννα... Τώρα όμως είμαι καλά ευτυχώς, συνηλθα γρήγορα... 

 

Να σου ζησει η κοριτσαρα! Εγω πεθανα στο πονο με το 3070 φανταζομαι με το 4αρι παναγια μου! 

Καλη αναρρωση! 

Πως αισθανεσαι που υπαρχει κοριτσι στο σοι τελικα??? Χαχα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , moustokoulouro είπε:

Να σου ζησει η κοριτσαρα! Εγω πεθανα στο πονο με το 3070 φανταζομαι με το 4αρι παναγια μου! 

Καλη αναρρωση! 

Πως αισθανεσαι που υπαρχει κοριτσι στο σοι τελικα??? Χαχα

Να σού πω την αλήθεια, ακόμα έχω πόνους σε ράμματα, μού λείπει ο γιος μου πάρα πολύ και έχω ένα σωρό άλλες έγνοιες στο κεφάλι μου που δεν πρόλαβα καθόλου να το σκεφτώ συναισθηματικά. Ξέρεις τώρα τι βρώμικο παιχνίδι παίζουν οι ορμόνες καμιά φορά...

Είμαι λίγο παγωμένη, δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έχει γίνει, βλέπω παντού ροζ μπαλόνια ροζ αρκουδακια κλπ και δε μπορώ να συνειδητοποιησω ότι είναι για εμένα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...