Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Lenia.X είπε:

Γειά σας και από μένα! Γέννησα στις 19/12/19 την κοράκλα μου! Ανυπομονώ να γυρίσουμε σπίτι μας να δω το γιο μου και να είμαστε όλη η οικογένεια μαζί! Εύχομαι ο, τι καλύτερο σε όλες! Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχουμε! 

Να σου ζησει η κορουλα σου! Ιδια μερα εχουν τα παιδακια μας γενεθλια με 1χρονο διαφορα!!!:wub: 

Καλες γιορτες κοριτσια αγγαλια με τα παιδακια σας!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@moustokoulouro @ΧρυσαΜ @angel23 @Lenia.X να σας ζήσουν τα μωράκια σας,γερά και δυνατά να είναι πάντα!! @ΧρυσαΜ τελικά κοριτσάκι Ε???επιτέλους μας λύθηκε η απορία!!!χαχαααχαχ η δικιά μου σήμερα έγινε 1 μηνών!!ποτέ πέρασε κιόλας ένας μήνας??προχθές είχαμε παιδίατρο και ήτανε όλα μια χαρά..είμαστε 3850 κιλά και 53 εκατοστά..Θηλαζουμε αποκλειστικά και τρώμε πολυυυυυ!!έχει κολικούς και κλαίει λιγάκι,αλλά την παλεύουμε..αυτά τα δικά μας τα νέα!!πολλά φιλάκια στα γλυκούλια τα μπεμπακια:x❤❤❤

  • Μου αρέσει 3

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@moustokoulouroεμένα δε βλέπω να μού κρατάει μήνα, ήδη έχει αρχίσει να ελαττώνεται.

Εε νταξει κακά τα ψέματα ή ζήλια είναι κάτι αναμενόμενο... Κι εμένα βγάζει ζήλια κι ας μην το δείχνει τόσο 

 

@Nektarinakiμια χαρά το μικρούλι σας!!! :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2019 at 7:28 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

@moustokoulouroεμένα δε βλέπω να μού κρατάει μήνα, ήδη έχει αρχίσει να ελαττώνεται.

Εε νταξει κακά τα ψέματα ή ζήλια είναι κάτι αναμενόμενο... Κι εμένα βγάζει ζήλια κι ας μην το δείχνει τόσο 

 

@Nektarinakiμια χαρά το μικρούλι σας!!! :x

Κι εγώ νόμιζα ότι μειωθηκε για ένα 3ημερο όμως ξανά έχω πολύ 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου,καλά Χριστούγεννα με υγεία και αγάπη!!!τα καλύτερα Χριστούγεννα φέτος με τα μπεμπακια μας αγκαλιά!!!!και του χρόνου με υγεία!!Φιλάκια πολλά στα μικρά και όμορφα πατουσακια❤❤❤

  • Μου αρέσει 3

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!! Χρόνια πολλά σε εορτάζοντες, αυτές τις μέρες υπάρχουν πολλοί. Υγεία και ευτυχία σε γονείς και μωρακια! Καλή πρωτοχρονιά να έχουμε!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!! Χρόνια πολλά σε εορτάζοντες, αυτές τις μέρες υπάρχουν πολλοί. Υγεία και ευτυχία σε γονείς και μωρακια! Καλή πρωτοχρονιά να έχουμε!!! 

Χρόνια πολλά για τη γιορτή σου κορίτσι! Υγεία και ευτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα....εδώ και καιρό κάτι είχε γίνει και δν μπορούσα να απαντήσω η να μπω στην ομάδα....δν ξέρω γτ....αν θυμασται είχα πητ  αρχές Δεκεμβρίου δλδ 4/12 και τελικά γέννησα την μπουμπού μ.πολυ νωρίτερα 11/11.....Όλα πήγαν μια χαρά...εύχομαι να είστε όλες τέλεια με τα μπεμπακος σας αγκαλιά.....❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Χρόνια πολλά για τη γιορτή σου κορίτσι! Υγεία και ευτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη να χαιρόμαστε τα μωρά μας!! 

@Rita❤️❤️❤️ βιαστική η μπουμπούκα ε;; να σάς ζήσει!!! 

 

Κορίτσια πώς πάτε; εμείς τρέχουμε και δε φτάνουμε. Σήμερα ήρθε η μαμά μου να απασχολεί το γιο μου για να προλάβω να καθαρίσω το σπίτι

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη να χαιρόμαστε τα μωρά μας!! 

@Rita❤️❤️❤️ βιαστική η μπουμπούκα ε;; να σάς ζήσει!!! 

 

Κορίτσια πώς πάτε; εμείς τρέχουμε και δε φτάνουμε. Σήμερα ήρθε η μαμά μου να απασχολεί το γιο μου για να προλάβω να καθαρίσω το σπίτι

 

Κι εμένα δύσκολο μου φαίνεται! Όσο χρόνο έχω τον αφιερώνω στον μεγάλο για παιχνίδι κ απασχόληση. Με το ζόρι φτιάχνω φαγητό για να έχουμε. Η μικρή είναι καλή προς το παρόν, τρώει κ κοιμάται.. σπάνια γκρινιάζει, και πάλι νιώθω ότι δεν έχω χρόνο για τπτ. Το θετικό είναι ότι ο άντρας μου έχει άδεια τώρα τις γιορτές και απασχολεί τον μεγάλο. Ακόμη συνηθίζουμε..όπως όλοι φαντάζομαι! Αύριο κλείνουμε 3 βδομάδες στο σπίτι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Εύχομαι να περάσατε πενέμορφα Χριστούγεννα με τα νινακια σας :wub: 

Χαθήκαμε όλες ξαφνικά αλλά λογικό μου ακούγεται :)

Είμαστε ήδη 28 ημερών και τρεφόμαστε αποκλειστικά με το γαλατακι της μαμάς. Είχα λίγο δύσκολο ξεκίνημα μιας και χρειαστηκε να δωσω συμπλήρωμα στο μαιευτήριο γιατι ο μικρος γεννήθηκε με χαμηλό βαρος, ανεβασε ίκτερο και συνεχισε να χάνει βάρος. Την τελευταία εβδομάδα μπορώ να πω πως βγαζω ικανοποιητική ποσότητα μόνο που τα βράδια μου πετρώνει το στήθος απο τον ενα θηλασμο στον άλλον και φοβήθηκα για μαστίτιδα. Το παλεύω με μασαζάκι πριν το θηλασμό.

Αισθάνομαι ακόμα "νεκρό" το σημείο γύρω απο την τομή αλλά τουλάχιστον ξεπρίστηκα. Έφυγαν και ολα τα κιλά της εγκυμοσύνης αν και δεν με βλεπω καλά με τα γλυκά των χριστουγέννων ...:lol:

Είμαστε αυτοκόλλητοι με τον μικρούλη αλλα αν και βγήκα ήδη 2 φορές για εναν περίπατο στην περιοχή (με εντολή παιδιάτρου), νομίζω πως έχω ανάγκη να βγαίνω περισσότερο γιατι θα φρικάρω κλεισμενη σε 4 τοιχους.... καναμε μια δοκιμή με τον αντρα μου να βγούμε έξω και ξαναγυρίσαμε πίσω μιας και είχε ψόφο και φοβήθηκα. Εσεις πως το αντιμετωπίζετε το θέμα? :confused:

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Κι εμένα δύσκολο μου φαίνεται! Όσο χρόνο έχω τον αφιερώνω στον μεγάλο για παιχνίδι κ απασχόληση. Με το ζόρι φτιάχνω φαγητό για να έχουμε. Η μικρή είναι καλή προς το παρόν, τρώει κ κοιμάται.. σπάνια γκρινιάζει, και πάλι νιώθω ότι δεν έχω χρόνο για τπτ. Το θετικό είναι ότι ο άντρας μου έχει άδεια τώρα τις γιορτές και απασχολεί τον μεγάλο. Ακόμη συνηθίζουμε..όπως όλοι φαντάζομαι! Αύριο κλείνουμε 3 βδομάδες στο σπίτι. 

Αχχ εμένα ξεκίνησε τη δουλειά.... 

7 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα και Χρόνια Πολλά! Εύχομαι να περάσατε πενέμορφα Χριστούγεννα με τα νινακια σας :wub: 

Χαθήκαμε όλες ξαφνικά αλλά λογικό μου ακούγεται :)

Είμαστε ήδη 28 ημερών και τρεφόμαστε αποκλειστικά με το γαλατακι της μαμάς. Είχα λίγο δύσκολο ξεκίνημα μιας και χρειαστηκε να δωσω συμπλήρωμα στο μαιευτήριο γιατι ο μικρος γεννήθηκε με χαμηλό βαρος, ανεβασε ίκτερο και συνεχισε να χάνει βάρος. Την τελευταία εβδομάδα μπορώ να πω πως βγαζω ικανοποιητική ποσότητα μόνο που τα βράδια μου πετρώνει το στήθος απο τον ενα θηλασμο στον άλλον και φοβήθηκα για μαστίτιδα. Το παλεύω με μασαζάκι πριν το θηλασμό.

Αισθάνομαι ακόμα "νεκρό" το σημείο γύρω απο την τομή αλλά τουλάχιστον ξεπρίστηκα. Έφυγαν και ολα τα κιλά της εγκυμοσύνης αν και δεν με βλεπω καλά με τα γλυκά των χριστουγέννων ...:lol:

Είμαστε αυτοκόλλητοι με τον μικρούλη αλλα αν και βγήκα ήδη 2 φορές για εναν περίπατο στην περιοχή (με εντολή παιδιάτρου), νομίζω πως έχω ανάγκη να βγαίνω περισσότερο γιατι θα φρικάρω κλεισμενη σε 4 τοιχους.... καναμε μια δοκιμή με τον αντρα μου να βγούμε έξω και ξαναγυρίσαμε πίσω μιας και είχε ψόφο και φοβήθηκα. Εσεις πως το αντιμετωπίζετε το θέμα? :confused:

 

Υπάρχουν παιδίατροι που υποστηρίζουν ότι δεν υπάρχει φόβος όταν έχει κρύο, μόνο όταν βρέχει. Τι να πω, κι εγώ θέλω να βγω, αλλά ακόμα δεν έχει γίνει ούτε 20 ημερών.... Απλά κάνω υπομονή. Άσε που ακόμη πονάω στα ράμματα, οπότε περιμένω να γίνω τελείως καλά και βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα κ χρόνια πολλά.. ..Πώς ειστε;;; εμείς πολύ γκρίνια...Πολύ νύστα...Όλα από πολύ...Κ φανταστείτε  εχω κ την μαμά μου προς το παρον  κ τον άντρα μου... τι θα κάνω όταν μεινω μονη δεν ξερω.... θα κλαίω μαζί του μου φαίνεται...Σήμερα θα πάρουμε μισή ευχή εμείς...Πωπω πέρασαν 20 μερες...η αληθεια ειναι ο μειωθηκαμε κ δεν μπαίνουμε  οπως πριν...αλλα που να προλαβουμε κιολας...γερα να ειναι τα μωρακια μας κ ολα τα παιδακια του κόσμου... Καλή πρωτοχρονιά  να έχετε όλες κορίτσια κ να περάσετε όμορφα με τις οικογένειές σας....


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα κ χρόνια πολλά.. ..Πώς ειστε;;; εμείς πολύ γκρίνια...Πολύ νύστα...Όλα από πολύ...Κ φανταστείτε  εχω κ την μαμά μου προς το παρον  κ τον άντρα μου... τι θα κάνω όταν μεινω μονη δεν ξερω.... θα κλαίω μαζί του μου φαίνεται...Σήμερα θα πάρουμε μισή ευχή εμείς...Πωπω πέρασαν 20 μερες...η αληθεια ειναι ο μειωθηκαμε κ δεν μπαίνουμε  οπως πριν...αλλα που να προλαβουμε κιολας...γερα να ειναι τα μωρακια μας κ ολα τα παιδακια του κόσμου... Καλή πρωτοχρονιά  να έχετε όλες κορίτσια κ να περάσετε όμορφα με τις οικογένειές σας....

Υπομονή φίλη!!! Προσπάθησε να βάλεις το μυαλό σου σε τάξη και να φτιάξεις μια σειρά. Πχ παρατήρησε κάθε πόση ώρα τρώει και προσπάθησε ενδιάμεσα να κάνεις είτε τις δουλειές σου ή να κοιμηθείς. Ακόμη κι αν δεν κοιμάται ανάμεσα στα γεύματα. Αν κάθεται ήσυχος, ασ τον στο κρεβάτι του, αν θέλει αγκαλιά, βάλτον σε μάρσιπο. Αν θες να κοιμηθείς και δεν κάθεται στο κρεβάτι του, παρτον αγκαλιά και κοιμηθείτε μαζί. 

Καλό σαραντισμο εύχομαι σε όλες!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...