Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

On 30/12/2019 at 1:37 ΠΜ, Stelloudia είπε:

Κι εγώ αντέχω τα ξενύχτια δεν έχω θέμα. Αλλά λόγω τον κολικων ο μπεμπακος θέλει όλο αγκαλιά και με έχει πιάσει πόνος σε πλάτη και αυχένα και επειδή έχει βαρύνει και το στήθος πολύ λόγω του θηλασμού κατά τα άλλα καλά... 

Αχχχχ ποσο σε καταλαβαινω...το ίδιο εχω πάθει...άσε που έχει μάθει έτσι κ αγκαλιά κ όταν δεν πονάει κλαίει να τον πάρεις κ μετά σταματάει...Δεν λυπάται  καθόλου την μανουλα...

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία και να χαίρεστε τις οικογένειες σας και τα μωρά σας!

Σε όσες γέννησαν στο μεταξύ αλλά και σε όλες μας "να ζήσουν τα μωρά μας, να είναι πάντα γερά, χαρούμενα και ευτυχισμένα"!

Διαβάζοντας σας επί τροχάδην σε κάθε μία σας διαπιστώνω κοινά σημεία και συμπεριφορές με εμάς!

Είναι απίστευτο πόσο γρήγορα μαθαίνουν συνήθειες όπως οι αγκαλίτσες αλλά και πως "εκβιάζουν" την προσοχή μας!

Καλή δύναμη σε όλες

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Αχχχχ ποσο σε καταλαβαινω...το ίδιο εχω πάθει...άσε που έχει μάθει έτσι κ αγκαλιά κ όταν δεν πονάει κλαίει να τον πάρεις κ μετά σταματάει...Δεν λυπάται  καθόλου την μανουλα...

 

1 ώρα πρίν, angel23 είπε:

 

Είναι απίστευτο πόσο γρήγορα μαθαίνουν συνήθειες όπως οι αγκαλίτσες αλλά και πως "εκβιάζουν" την προσοχή μας!

Καλή δύναμη σε όλες

 

Ακριβώς όπως το λες!!! Βέβαια όταν το έχεις ξανα περάσει είσαι υποψιασμενη και δεν υποκύπτει χαχαχαχαχαχα χρόνια πολλά καλή χρονιά!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Η μπέμπα μας θα βαφτιστεί την Άνοιξη Παναγιώτα, απ' τον πατέρα μου, που δυστυχώς τον έχω χάσει.

Ααα το κανονίσατε νωρίς νωρίς βλέπω! Καλά κάνατε να ξεμπερδεύεις!! Εμείς λέμε να την πούμε Σπυριδούλα Ιωάννα. Αλλά δεν ξέρω πότε θα την κάνουμε τη βάφτιση δεν έχουμε συζητήσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ααα το κανονίσατε νωρίς νωρίς βλέπω! Καλά κάνατε να ξεμπερδεύεις!! Εμείς λέμε να την πούμε Σπυριδούλα Ιωάννα. Αλλά δεν ξέρω πότε θα την κάνουμε τη βάφτιση δεν έχουμε συζητήσει 

Εμείς την κανονίσαμε γιατί δεν είμαστε καθόλου φίλοι με την πόλλη ζέστη. Κι εγώ και ο άντρας μου ιδρώνουμε πολύ και γενικά δεν μας αρέσει κ πολύ η ζέστη. Οπότε ή Άνοιξη ή από Οκτώβριο. Ε Οκτώβριο θα είναι μεγάλη, οπότε κανονίσαμε για τέλος Μαίου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , An.thi είπε:

Εμείς την κανονίσαμε γιατί δεν είμαστε καθόλου φίλοι με την πόλλη ζέστη. Κι εγώ και ο άντρας μου ιδρώνουμε πολύ και γενικά δεν μας αρέσει κ πολύ η ζέστη. Οπότε ή Άνοιξη ή από Οκτώβριο. Ε Οκτώβριο θα είναι μεγάλη, οπότε κανονίσαμε για τέλος Μαίου.

Μπράβο με το καλό!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Και μένα η μπέμπα μας άρχισε κ κλαίει εδώ κ δέκα μέρες...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...ώρες ώρες φαίνεται να πονάει...ώρες ώρες μου φαίνεται ότι δεν είναι κολικοί..τη μέρα θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί πιο βαριά...το βράδυ θέλει δίπλα μου...κ όταν κλαίει την βάζω στο στήθος μου κ το φτύνει...αλλά δείχνει να πεινάει κ τη δίνω κ ένα μπουκάλι έτοιμο γάλα...τι να κάνω δεν ξέρω....άσε ο αυχένας κ τα χέρια κρεμάσαν... εσείς οι εμπειρες τι λέτε??θα περάσουν αυτά σε κάνα μήνα??ένας μήνας πέρασε από τα γενέθλια...άσε που φοβάμαι να βγω έξω με τέτοιο κρύο....να την πάω καμοια βόλτα να ξεσκασει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2020 at 6:29 ΜΜ, Dimutrul είπε:

Και μένα η μπέμπα μας άρχισε κ κλαίει εδώ κ δέκα μέρες...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...ώρες ώρες φαίνεται να πονάει...ώρες ώρες μου φαίνεται ότι δεν είναι κολικοί..τη μέρα θέλει αγκαλιά για να κοιμηθεί πιο βαριά...το βράδυ θέλει δίπλα μου...κ όταν κλαίει την βάζω στο στήθος μου κ το φτύνει...αλλά δείχνει να πεινάει κ τη δίνω κ ένα μπουκάλι έτοιμο γάλα...τι να κάνω δεν ξέρω....άσε ο αυχένας κ τα χέρια κρεμάσαν... εσείς οι εμπειρες τι λέτε??θα περάσουν αυτά σε κάνα μήνα??ένας μήνας πέρασε από τα γενέθλια...άσε που φοβάμαι να βγω έξω με τέτοιο κρύο....να την πάω καμοια βόλτα να ξεσκασει...

Μπορει να τεμπελιαζει στο στήθος, διότι είναι πιο κουραστικό για τα μωρά να θηλάζουν από το να τρώνε σε μπιμπερό. Έχεις θηλή καουτσούκ στο μπιμπερό ή σιλικόνη; αν όχι δοκίμασε καουτσούκ, λένε ότι μοιάζει πιο πολύ στη θηλή του στήθους. Μπορεί δηλαδή να έχει πάθει σύγχυση θηλών.

Άλλο ένα ενδεχόμενο είναι η παραγωγή σιυ, είναι αρκετή; πετάγεται έντονα το γάλα από το στήθος σου όταν το πιέσεις ή βγάζεις σταγόνες; αν βγάζει σταγόνες, δεν έχεις αρκετή ποσότητα για να χορτάσει.

Για τη βόλτα μη φοβάσαι το κρύο, τη βροχή να φοβάσαι.

Όταν λες γενέθλια...;

Αυτό με τις αγκαλιές, είναι φυσιολογικό, μωρό είναι. Αν όμως δε θες, δεν είναι κατακριτέο φυσικά.

Ίσως ο/η παιδίατρος και ένας σύμβουλος θηλασμού μπορέσουν να σε βοηθήσουν πολύ περισσότερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα κορίτσια!!! Τι κάνετε ;;; πώς πάει η νέα ζωή; 

Έτυχε να δω πρόσφατα ένα βίντεο με το πώς γίνεται η καισαρική. Τι να πω, κορίτσια είστε ηρωίδες όσες κάνατε... Πραγματικά σάς θαυμάζω!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/1/2020 at 6:00 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Καλήσπερα κορίτσια!!! Τι κάνετε ;;; πώς πάει η νέα ζωή; 

Έτυχε να δω πρόσφατα ένα βίντεο με το πώς γίνεται η καισαρική. Τι να πω, κορίτσια είστε ηρωίδες όσες κάνατε... Πραγματικά σάς θαυμάζω!

Καλημέρα κορίτσια μου...τι κάνετε...;;; χαθήκαμε...φίλη.μου σε ευχαριστούμε για τα καλά σου.λογια... Δεν.ξερω άλλες κοπέλες... Αλλά εγώ δεν.πονεσα καθόλου...Μόνο 2 μερες...Κ άλλες.2.εβδομάδες ειχα ενόχληση στην.πλατη από.την επισκληριδιο... Εγώ.παλι.λεω.ηρωιδες κ αξίες  τις κοπέλες που γεννάνε φυσιολογικα.... μου είχαν έρθει πόνοι κ πραγματικά δεν.παλευοντουσαν ...Που.να δυναμωναν κιολας..

.

  • Μου αρέσει 3

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2020 at 6:00 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Καλήσπερα κορίτσια!!! Τι κάνετε ;;; πώς πάει η νέα ζωή; 

Έτυχε να δω πρόσφατα ένα βίντεο με το πώς γίνεται η καισαρική. Τι να πω, κορίτσια είστε ηρωίδες όσες κάνατε... Πραγματικά σάς θαυμάζω!

Χαμός βρε κορίτσι! Εξαφανιστήκαμε όλες! Εμείς σαραντήσαμε χθες. Η μπέμπα έχει λίγα πονακια φορές φορές. Γενικά δεν είναι εύκολη στα κακά και ζοριζεται, αλλά η παιδίατρος είπε μέχρι 2.5 μηνών είναι ανώριμο το πεπτικό, οπότε υπομονή. Τελικά σταμάτησα και τον μεγάλο απ' τον παιδικό, γιατί γίνεται χαμός με τις ιώσεις και όλη μέρα τρέχω..

Κι εγώ νομίζω ότι η καισαρική είναι πολύ πιο μεγάλη ταλαιπωρία απ' τον φυσιολογικό.. αλλά κάθε μαμά γεννάει όπως πει ο γιατρός της. Μια φίλη μου που είδα πρόσφατα μετά από καισαρική μου φαινόταν πολύ χάλια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...τι κάνετε...;;; χαθήκαμε...φίλη.μου σε ευχαριστούμε για τα καλά σου.λογια... Δεν.ξερω άλλες κοπέλες... Αλλά εγώ δεν.πονεσα καθόλου...Μόνο 2 μερες...Κ άλλες.2.εβδομάδες ειχα ενόχληση στην.πλατη από.την επισκληριδιο... Εγώ.παλι.λεω.ηρωιδες κ αξίες  τις κοπέλες που γεννάνε φυσιολογικα.... μου είχαν έρθει πόνοι κ πραγματικά δεν.παλευοντουσαν ...Που.να δυναμωναν κιολας..

.

Όχι ρε συ επιμένω, σπρώξε σπρώξε τελειώνεις κι είσαι αρχόντισσα σε σχέση με το χειρουργείο, γιατί τουλάχιστον μετά δεν έχεις τα ίδια ράμματα. Και σκέψου ότι το λέω εγώ που τώρα στο δεύτερο δε με έπιασε η επισκληριδιος. 

Στη σκέψη ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω καισαρική, νομίζω ότι θα υπεγραφα με τη θέλησή μου χαρτί ότι θέλω ολική νάρκωση και τεχνητό κώμα για τουλάχιστον μια εβδομάδα χαχαχαχαχαχα. Αξίες κορίτσια, ειλικρινά!!!! 

 

Εμείς σαραντιζουμε στις 24. Κι εμένα μού κάνει πονάκια η μικρή κάποιες φορές. Την Πέμπτη λογικά θα τη δει παιδίατρος. 

Κορίτσια από κιλά πώς πάτε; εγώ δεν έχω ζυγιστεί. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Όχι ρε συ επιμένω, σπρώξε σπρώξε τελειώνεις κι είσαι αρχόντισσα σε σχέση με το χειρουργείο, γιατί τουλάχιστον μετά δεν έχεις τα ίδια ράμματα. Και σκέψου ότι το λέω εγώ που τώρα στο δεύτερο δε με έπιασε η επισκληριδιος. 

Στη σκέψη ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω καισαρική, νομίζω ότι θα υπεγραφα με τη θέλησή μου χαρτί ότι θέλω ολική νάρκωση και τεχνητό κώμα για τουλάχιστον μια εβδομάδα χαχαχαχαχαχα. Αξίες κορίτσια, ειλικρινά!!!! 

 

Εμείς σαραντιζουμε στις 24. Κι εμένα μού κάνει πονάκια η μικρή κάποιες φορές. Την Πέμπτη λογικά θα τη δει παιδίατρος. 

Κορίτσια από κιλά πώς πάτε; εγώ δεν έχω ζυγιστεί. 

Εγώ είχα βάλει καμία 13 με 14. Κ τώρα είμαι στα συν 4. Αλλά τα παντελόνια μου με το ζόρι μου μπαίνουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2020 at 8:16 ΜΜ, An.thi είπε:

Εγώ είχα βάλει καμία 13 με 14. Κ τώρα είμαι στα συν 4. Αλλά τα παντελόνια μου με το ζόρι μου μπαίνουν..

Μια χαρά είσαι φίλη...Εγώ μπορείς να μου πεις τι να κάνω... βοηθειαααα...

On 13/1/2020 at 6:37 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Όχι ρε συ επιμένω, σπρώξε σπρώξε τελειώνεις κι είσαι αρχόντισσα σε σχέση με το χειρουργείο, γιατί τουλάχιστον μετά δεν έχεις τα ίδια ράμματα. Και σκέψου ότι το λέω εγώ που τώρα στο δεύτερο δε με έπιασε η επισκληριδιος. 

Στη σκέψη ότι μπορεί να χρειαστεί να κάνω καισαρική, νομίζω ότι θα υπεγραφα με τη θέλησή μου χαρτί ότι θέλω ολική νάρκωση και τεχνητό κώμα για τουλάχιστον μια εβδομάδα χαχαχαχαχαχα. Αξίες κορίτσια, ειλικρινά!!!! 

 

Εμείς σαραντιζουμε στις 24. Κι εμένα μού κάνει πονάκια η μικρή κάποιες φορές. Την Πέμπτη λογικά θα τη δει παιδίατρος. 

Κορίτσια από κιλά πώς πάτε; εγώ δεν έχω ζυγιστεί. 

Από κιλαααααα  ειχα πάρει 18...εχασα τα 13 κ στις γιορτές πήρα τα 5..άρα είναι σαν να εχασα  8...κοιλιά λιγο εχω ακόμα....φοράω λαστεξ  ομως...με τα κιλά τι θα κάνω... τα παντελονιαααα μέχρι το γόνατο πάνε... με φόρμες ειμαι μόνο... μμμμμμ εσείς κορίτσια...;;; εμεις σαραντιζουμε Παρασκευή  κ σκ πάμε για την.ευχη... Από πονακια φτου φτου πάμε.καλυτερα κ το βράδυ το  ταΐζουμε κατά της 1...μετα 5 κ μετα στις 8 ...μας παει καλά...οποτε ειναι σαν να ξυπνάω.μια φορά...

Just now, Αννούλαααα είπε:

 

 

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...