Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Kellitsa είπε:

Πωπω όντως γάμος με εγκυμοσύνη στο α τρίμηνο πράγματι λίγο πακέτο! Οπότε χώσε κόσμο όπου μπορείς! 

Ασε Κελλιτσα ασεεε!

2 ώρες πρίν, fionita είπε:

πως τα πας με τις ετοιμασιες ;;σου ευχομε τα καλυτερα και εγω παντρευομαι τον αυγουστο ...ποσο βδομαδων εισαι;

Σ ευχαριστω πολύ κοπέλα μου!και σε εσενα σου εύχομαι τα καλύτερα!ειμαι 10+6 εβδομαδων!αυριο μπαίνω στην 11η εσύ πόσο είσαι??α παντρεύεσαι και εσύ τον Αυγουστο??με το καλοοο!να ξερεις ομως με τις ετοιμασιες και το μπεμπε στην κοιλιτσα θα εισαι λιγακι δύσκολα απο αποψη κουρασης,αλλα ολα θα γινουν,μην αγχωνεσαι!

πρίν από 39 λεπτά , Rita❤❤❤ είπε:

Και εγώ 23 έχω την Αυχενική και ένα άγχος το έχω....Κάθε μέρα σκέφτομαι τι γίνετε μέσα στη κοιλίτσα μ...Πώς πάει όλο αυτό και ανυπομονώ....

Ααα κοντά είμαστεεε!!άντε με το καλό κορίτσι μου να μας βγει καλή η εξέταση!αχ ασεε τις ιδιες σκεψεις εχω και εγω καθε μερααα!ειναι καλα λεω το μωρακι μου??αραγε τι κανει??οταν δε το νιωθεις ειναι δυσκολαααα!αντε να ερθει ο καιρος να τα νιωθουμε να ειμαστε πιο ησυχες!!αντε να περασουνε οι μερες για την αυχενινκηηηη...τις ωρες μετραω..


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nektarinaki είπε:

Ασε Κελλιτσα ασεεε!

Σ ευχαριστω πολύ κοπέλα μου!και σε εσενα σου εύχομαι τα καλύτερα!ειμαι 10+6 εβδομαδων!αυριο μπαίνω στην 11η εσύ πόσο είσαι??α παντρεύεσαι και εσύ τον Αυγουστο??με το καλοοο!να ξερεις ομως με τις ετοιμασιες και το μπεμπε στην κοιλιτσα θα εισαι λιγακι δύσκολα απο αποψη κουρασης,αλλα ολα θα γινουν,μην αγχωνεσαι!

Ααα κοντά είμαστεεε!!άντε με το καλό κορίτσι μου να μας βγει καλή η εξέταση!αχ ασεε τις ιδιες σκεψεις εχω και εγω καθε μερααα!ειναι καλα λεω το μωρακι μου??αραγε τι κανει??οταν δε το νιωθεις ειναι δυσκολαααα!αντε να ερθει ο καιρος να τα νιωθουμε να ειμαστε πιο ησυχες!!αντε να περασουνε οι μερες για την αυχενινκηηηη...τις ωρες μετραω..

Και σε σένα να Ναι όλα καλά .....άσε όταν εχω αναγουλες παραπονιέμαι όταν δν εχω φοβάμαι και λέω το έγινε τώρα γτ ειμαι καλα;;άστα να πάνε....πιστεύω όλα να πάνε καλά για όλες μας...Εσύ πότε έχεις πητ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita❤❤❤ είπε:

Και σε σένα να Ναι όλα καλά .....άσε όταν εχω αναγουλες παραπονιέμαι όταν δν εχω φοβάμαι και λέω το έγινε τώρα γτ ειμαι καλα;;άστα να πάνε....πιστεύω όλα να πάνε καλά για όλες μας...Εσύ πότε έχεις πητ;;

ΧΑαχαχαα σαν να ακούω εμένα!όταν έχω αναγούλες γκρινιάζω και οταν δεν έχω λέω τώρα γιατι σταμάτησαν??μήπως σταμάτησε και το μωρό??ο άντρας μ τα έπαιξε μαζί μου!χαχαχαχ απο συμπτώματα γενικά πως πάς??εγώ ευτυχώς έχω ήπια συμπτώματα..ηπια εννοω δεν εχω κάνει κανενα εμετο..αλλα απο αναγούλες φουλ..το στήθος μου δεν πονάει πλέον μονο ελάχιστα ενω πονούσε πολύ..και φυσικά αυτο με έσκασε εμένα τώρα...χααχαχαχ το πρώτο σου είναι και εσένα??πητ εχω 3/12 εσύ??

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Σ’ευχαριστώ πολυυυυυ!!15 Ιουνίου είναι ο γάμος!οπότε καταλαβαίνεις..τίποτα δεν έμεινε!!!χθές είχα πρόβες για το μαλλί και το βάψιμο και η μέση μου με πέθανε!με το ζόρι έκανα απο μία πρόβα το καθένα!ασεεεε!!!!

εγω ειμαι 9 και 2 ..αλλα δεν ξερω πως θα ειναι η κοιλιτσα μ τον αυγουστο..τα περισοτερα τα εχω τελειωσει ευτυχως μονο παπουτσια και κομωτρια μου μενουν ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

εγω ειμαι 9 και 2 ..αλλα δεν ξερω πως θα ειναι η κοιλιτσα μ τον αυγουστο..τα περισοτερα τα εχω τελειωσει ευτυχως μονο παπουτσια και κομωτρια μου μενουν ..

Πάλι καλά..και εγώ τα έχω όλα έτοιμα,απλως με κούρασαν οι πρόβες..να κάθομαι με τις ώρες για τα μαλλια και το μακιγιαζ..πόνεσε η μέση μου πολύ..


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nektarinaki είπε:

ΧΑαχαχαα σαν να ακούω εμένα!όταν έχω αναγούλες γκρινιάζω και οταν δεν έχω λέω τώρα γιατι σταμάτησαν??μήπως σταμάτησε και το μωρό??ο άντρας μ τα έπαιξε μαζί μου!χαχαχαχ απο συμπτώματα γενικά πως πάς??εγώ ευτυχώς έχω ήπια συμπτώματα..ηπια εννοω δεν εχω κάνει κανενα εμετο..αλλα απο αναγούλες φουλ..το στήθος μου δεν πονάει πλέον μονο ελάχιστα ενω πονούσε πολύ..και φυσικά αυτο με έσκασε εμένα τώρα...χααχαχαχ το πρώτο σου είναι και εσένα??πητ εχω 3/12 εσύ??

Ακριβώς και εγώ τα ίδια....εμετό δν εχω κάνει απλά έχω αναγουλες κάποια φουσκωματα άμα τρώω κάτι πιο βαρύ η το βράδυ....Στις αρχές το στήθος μ ήταν αρκετά πρησμενο τώρα Όχι τόσο απλά λίγο ευαίσθητες οι θηλες μ....Ναι το πρωτο μ είναι για αυτό σκέφτομαι συνέχεια όλα αυτά....Ανυπομονώ να πάω για την Αυχενική γτ εγώ έχω να κάνω υπέρηχο από της 7η εβδομάδα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Rita❤❤❤ είπε:

Ακριβώς και εγώ τα ίδια....εμετό δν εχω κάνει απλά έχω αναγουλες κάποια φουσκωματα άμα τρώω κάτι πιο βαρύ η το βράδυ....Στις αρχές το στήθος μ ήταν αρκετά πρησμενο τώρα Όχι τόσο απλά λίγο ευαίσθητες οι θηλες μ....Ναι το πρωτο μ είναι για αυτό σκέφτομαι συνέχεια όλα αυτά....Ανυπομονώ να πάω για την Αυχενική γτ εγώ έχω να κάνω υπέρηχο από της 7η εβδομάδα...

Όλα καλά θα μας πάνε κορίτσι μουυ!πρέπει να είμαστε αισιόδοξες και θετικές!!χαχαχαχα τα λέω μπας και τα πιστέψω και εγώ!!!χαχαχαχα άντε με το καλό η αυχενική!!πωωω εχεις να το δεις τόσο πολύ??χαχαα εγω στην αρχή πήγαινα κάθε βδομάδα!τώρα πάω  ανα 2.ξέρω,υπερβολή,αλλα μέχρι την αυχενική τουλάχιστον,θέλω να το βλέπω πιο συχνα για να ηρεμώ κάπως!!!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Όλα καλά θα μας πάνε κορίτσι μουυ!πρέπει να είμαστε αισιόδοξες και θετικές!!χαχαχαχα τα λέω μπας και τα πιστέψω και εγώ!!!χαχαχαχα άντε με το καλό η αυχενική!!πωωω εχεις να το δεις τόσο πολύ??χαχαα εγω στην αρχή πήγαινα κάθε βδομάδα!τώρα πάω  ανα 2.ξέρω,υπερβολή,αλλα μέχρι την αυχενική τουλάχιστον,θέλω να το βλέπω πιο συχνα για να ηρεμώ κάπως!!!

Ναι γτ είχα μια μικρή αποκόλληση και επειδή ο γιατρός μ είναι μακριά δν ήθελε να με κουράσει με το αμάξι και γενικά για αυτό....

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 9:42 PM, ΦαιηΚατς said:

@Κουδουνίστρα 5 και 1 είμαι μωρέ, την Τρίτη έχω πρώτο υπέρηχο. Απλά έχω πρόωρη σύλληψη οπότε ίσως ακούσουμε και παλμούς μεθαύριο. 

Με το καλό σου ευχομαι το ακούσεις σύντομα κοριτσάκι μου.

On 5/13/2019 at 9:47 AM, Kellitsa said:

Καλημέρα σε όλες! 

@Κουδουνίστρα καλώς ήρθες! Όλα καλά θα πάνε αλλά κανεις πάρα πολύ καλά σχετικά με το γιατρό. Γενικά έχω αρκετές φίλες Αγγλία, ολες μανουλες. Μόνο μια επέλεξε να κάτσει εκεί να γεννήσει. Μάλιστα περιμένω να σαραντισει η μία εδώ Αθήνα να πάω να τη δω. Επίσης ο γιατρός μου εδώ είναι μετεκπαιδευμενος στην Αγγλία κι έχει την ίδια άποψη. Δε θα ξεχάσω που στο πρώτο παιδάκι μου του έκανα την έξυπνη περί υψηλού ποσοστού καισαρικων στην Ελλάδα και με αποστομωσε λέγοντας ότι παράλληλα έχουμε το μικρότερο ποσοστό βρεφικής θνησιμότητας!

Anyway όλα καλά θα πάνε αλλά εσύ θα παραμείνεις συντηρητική!

Κι εμένα το utrogestan με έχει διαλύσει. Πόσο μου μένει ακόμη; μια εβδομάδα; Και το φυλλικο με πειράζει. Γενικά με έχει πιάσει τρελή γκρίνια. Χαχα όλα με ενοχλούν. Το φαγητό, ο ύπνος, το στομάχι, το κορμί μου. Ολα. 

Ααα χρόνια μας πολλά και για χθες! Να μας χαίρονται! 

Άστα έχω μπλέξει λίγο. Εδώ δεν αναγνωρίζουν το utrogestan και φυσικά την ξεκούραση στην εγκυμοσύνη. Ο γυναικολόγος μου έγραψε αναρρωτική 2 εβδομάδες και εδώ δεν μου αναγνωρίζουν το χαρτί του. Για να μην πω φυσικά και την αντίδραση που είχε η εργοδότριά μου που κόντεψε να πάθει καρδιακό επεισόδιο απο τον πανικό της στο οτι ειμαι έγκυος και θα μείνουν οι δουλειές ξεκρέμαστες. Μιυ ζητανε να μιλήσουν με το νοσοκομείο για να σιγουρευτούν οτι είμαι έγκυος 10 εβδομάδων τώρα. ....Αχ να τις χαίρομαι θεε μου!

Είμαι γενικά σε εναν πανικό. Φυσικά την αναρρωτική την πήρα και θα παω αύριο σε εναν γενικό γιατρο εδώ να μου γραψει δικιά του σύμφωνα με του γυναικολόγου μου. Δυστυχώς συνεχίζω να έχω βλέννες με αίμα αλλοτε καφέ και άλλοτε ρόζ. Ευτυχώς με την αναρρωτική άλλαξα και το εισιτήριό μου και αντι για ενα σκ θα καθίσω μια εβδομάδα να ξεκουραστώ και να κάνω και την αυχενική διφάνεια με ηρεμία.

αλήθεια σε ποιό μήνα κανεις συνηθως αυχενική διαφάνεια? Εμένα μου ζήτησε στην 11η εβδομάδα είναι καλά ή νωρίς λίγο?

Καλά άσε με το utrogestan πέθανα...ευτυχώς μου πρότεινε να το πέρνω κολπικά και βελτιώθηκε λίγο η κατασταση..

Αχ πόσο χαίρομαι που διαβάζω τις ίδιες ανησυχίες με εμένα....περνάνε τα φουσκώματα και οι αναγούλες και προβληματίζομαι...δεν αισθάνομαι πονάκια και λεω τι γίνεται στην κοιλίτσα. Ευχομαι τα καλύτερα σε όλες μας και με το καλό οι γάμοι σε όσες ετοιμάζοντε :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. 

Εμένα τα κακά νέα δε σταματάνε. Πήγα σήμερα γιατρο. Η αποκόλληση, ότι την είχα μέσα μου αποδεχτει, άρχισε να κλείνει. Όμως δε βλέπει ακόμη έμβρυο! Μου είπε ότι υπάρχει ένα 20-30 % να έχει γίνει αργότερα η σύλληψη απ ότι υπολόγιζε. Και δίνει μια εβδομάδα διορία. Πως θα αντέξω έως την επόμενη Τετάρτη; Και πως θα αντέξω αν τα νέα δεν είναι καλά;;; 


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σας χαιρετώ και γω από Αγγλία! Χαίρομαι πολύ που σας βρίσκω! Εύχομαι όλες να έχουμε μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Μολις συμπληρωσα την 11η βδομάδα. Περιμένω δίδυμα! Επειδή είναι δίδυμα το πιο πιθανο είναι να γεννηθουν νωρίτερα, κανονικά 5/12 αλλά μάλλον Νοέμβριο από ο,τι μου λένε.

Από συμπτώματα πολύ δύσκολες ηταν η 7η, 8η, 9η και 10η βδομάδα. Πόνοι στην κοιλιά, καφέ εκκρίσεις, τάσεις εμετού, αναγούλες, εξάντληση, υπνηλία. Κοινώς απορώ πώς την παλεύω! :) Την τελευταία βδομάδα υποχωρησαν λιγο οι αναγούλες αλλά είμαι μονίμως ψοφια, καθόλου ενέργεια!

Λοιπόν κορίτσια, πηγα μια φορα σε ιδιωτική κλινική καπου στην 7 βδομαδα και ειδαμε ποσα εμβρυα είναι και ακουσαμε καρδουλες. Στην Αγγλία σε βλεπουν για πρώτη φορα για υπέρηχο αφού συμπληρωσεις το πρώτο τρίμηνο. Μιλάμε για δημοσιο νοσοκομειο που είναι ο κανόνας. Αν θελεις βέβαια πηγαίνεις ιδιωτικα το κοστος ενός υπερηχου είναι απο 100-250 λιρες αναλογα ποιος θα σου τον κάνει. Εχω ραντεβού λοιπον στις 31 Μαιου για πρώτο υπερηχο στο δημόσιο νοσοκομείο. Μεχρι τότε περιμένω.... Ειδα οτι η @Κουδουνίστρα θα παει στην Ελλαδα για την αυχενική. Το σκέφτηκα και γω να παω Ελλάδα γιατί δεν βλεπω να βγάζω άκρη εδώ αλλά είπα να περιμένω να δω.

Εσείς κορίτσια υποθέτω οτι για αυχενική θα πάτε σε πιστοποιημένο γιατρό, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια. 

Εμένα τα κακά νέα δε σταματάνε. Πήγα σήμερα γιατρο. Η αποκόλληση, ότι την είχα μέσα μου αποδεχτει, άρχισε να κλείνει. Όμως δε βλέπει ακόμη έμβρυο! Μου είπε ότι υπάρχει ένα 20-30 % να έχει γίνει αργότερα η σύλληψη απ ότι υπολόγιζε. Και δίνει μια εβδομάδα διορία. Πως θα αντέξω έως την επόμενη Τετάρτη; Και πως θα αντέξω αν τα νέα δεν είναι καλά;;; 

Κοριτσάκι μου πόσων εβδομάδων είσαι; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Με το καλό σου ευχομαι το ακούσεις σύντομα κοριτσάκι μου.

Άστα έχω μπλέξει λίγο. Εδώ δεν αναγνωρίζουν το utrogestan και φυσικά την ξεκούραση στην εγκυμοσύνη. Ο γυναικολόγος μου έγραψε αναρρωτική 2 εβδομάδες και εδώ δεν μου αναγνωρίζουν το χαρτί του. Για να μην πω φυσικά και την αντίδραση που είχε η εργοδότριά μου που κόντεψε να πάθει καρδιακό επεισόδιο απο τον πανικό της στο οτι ειμαι έγκυος και θα μείνουν οι δουλειές ξεκρέμαστες. Μιυ ζητανε να μιλήσουν με το νοσοκομείο για να σιγουρευτούν οτι είμαι έγκυος 10 εβδομάδων τώρα. ....Αχ να τις χαίρομαι θεε μου!

Είμαι γενικά σε εναν πανικό. Φυσικά την αναρρωτική την πήρα και θα παω αύριο σε εναν γενικό γιατρο εδώ να μου γραψει δικιά του σύμφωνα με του γυναικολόγου μου. Δυστυχώς συνεχίζω να έχω βλέννες με αίμα αλλοτε καφέ και άλλοτε ρόζ. Ευτυχώς με την αναρρωτική άλλαξα και το εισιτήριό μου και αντι για ενα σκ θα καθίσω μια εβδομάδα να ξεκουραστώ και να κάνω και την αυχενική διφάνεια με ηρεμία.

αλήθεια σε ποιό μήνα κανεις συνηθως αυχενική διαφάνεια? Εμένα μου ζήτησε στην 11η εβδομάδα είναι καλά ή νωρίς λίγο?

Καλά άσε με το utrogestan πέθανα...ευτυχώς μου πρότεινε να το πέρνω κολπικά και βελτιώθηκε λίγο η κατασταση..

Αχ πόσο χαίρομαι που διαβάζω τις ίδιες ανησυχίες με εμένα....περνάνε τα φουσκώματα και οι αναγούλες και προβληματίζομαι...δεν αισθάνομαι πονάκια και λεω τι γίνεται στην κοιλίτσα. Ευχομαι τα καλύτερα σε όλες μας και με το καλό οι γάμοι σε όσες ετοιμάζοντε :)

@Κουδουνίστρα και συ "ομοιοπαθούσα έγκυος" στην Αγγλία βλέπω. :) Εχουμε μπλέξει κοινώς...

Θυμισε μου σε ποια βδομάδα είσαι;

Την πήρες την αναρρωτική και αυτό έχει σημασία. Ολα τα άλλα που παθαινουν οι εργοδότες είναι αναμενόμενα. Με το καλό να πας για την αυχενική και να ξεκουραστείς και λιγο. Να σου πω ότι θα μπορουσες να πας στο GP σου και να έλεγες ότι εχεις έντονα συμπτωματα ναυτίας κλπ και δεν μπορείς να δουλέψεις και θα σου έδινε και εκείνος αναρρωτική αν ήταν πάνω από 7 μέρες. Εως 7 μέρες δεν χρειαζεται χαρτί γιατρού - στη δική μου δουλειά τουλάχιστον.  Οταν βλέπουν χαρτί γιατρού που δεν είναι του ΝHS ή τουλάχιστον Αγγλου γιατρού είναι διστακτικοί (τρομάρα τους!).

Να σε ρωτήσω πότε σου έδωσαν ραντεβού για dating scan στο νοσοκομείο; Επίσης ξέρεις αν στο dating scan σου κάνουν και αυχενική; Στο σάιτ του NHS δεν το λέει καθαρά. Λεει αν το ζητήσεις μπορεί να ελεχθε το εμβρυο για συνδρομο Down και μονο εφόσον δεν εχεις συμπληρώσει την 14 βδομάδα κύησης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra said:

@Κουδουνίστρα και συ "ομοιοπαθούσα έγκυος" στην Αγγλία βλέπω. :) Εχουμε μπλέξει κοινώς...

Θυμισε μου σε ποια βδομάδα είσαι;

Την πήρες την αναρρωτική και αυτό έχει σημασία. Ολα τα άλλα που παθαινουν οι εργοδότες είναι αναμενόμενα. Με το καλό να πας για την αυχενική και να ξεκουραστείς και λιγο. Να σου πω ότι θα μπορουσες να πας στο GP σου και να έλεγες ότι εχεις έντονα συμπτωματα ναυτίας κλπ και δεν μπορείς να δουλέψεις και θα σου έδινε και εκείνος αναρρωτική αν ήταν πάνω από 7 μέρες. Εως 7 μέρες δεν χρειαζεται χαρτί γιατρού - στη δική μου δουλειά τουλάχιστον.  Οταν βλέπουν χαρτί γιατρού που δεν είναι του ΝHS ή τουλάχιστον Αγγλου γιατρού είναι διστακτικοί (τρομάρα τους!).

Να σε ρωτήσω πότε σου έδωσαν ραντεβού για dating scan στο νοσοκομείο; Επίσης ξέρεις αν στο dating scan σου κάνουν και αυχενική; Στο σάιτ του NHS δεν το λέει καθαρά. Λεει αν το ζητήσεις μπορεί να ελεχθε το εμβρυο για συνδρομο Down και μονο εφόσον δεν εχεις συμπληρώσει την 14 βδομάδα κύησης.

Έλα βρε συ...παθούσα και συ του συστήματος της Αγγλίας....

Λοιπόν εγώ έκανα αίτηση στο NHS επιτόπου με το που έμαθα οτι είμαι έγκυος. Αυτό εγινε περίπου στα μέσα Μαρτίου. Το πρώτο ραντεβού για να με γράψουν και να μου δώσουν την κλασσική εγκυκλοπαίδεια που πρεπει να κουβαλάς πάντα μαζί έγινε στίς 26 Απριλίου....τραγικό... το επόμενο ραντεβού είναι στις 4 Ιουνίου το οποίο σε ρωτάνε αν θες να το κάνεις και είναι της αυχενικής διαφάνειας. Τώρα ειμαι στη 10η εβδομάδα οπότε τότε θα είμαι στη 13η. 

Την αυχενική διαφάνεια αποφάσισα να την κάνω κάτω με το γιατρό μου γιατί τον εμπιστεύομαι και θέλω να μου εξηγήσει τα πάντα. Δεν έχω ακυρώσει το ραντεβου του NHS. Θα τωτήσω το γιατρό μου αν υπάρχει πρόβλημα να το κανω και εδώ Αγγλία για να μην τους χαλάω τη σειρά οτι και καλά πάω και τα κάνω ιδιοτικά με έλληνα γιατρό. Αυχενική ο γιατρός μου είπε να κάνω στο τέλος της 11ης εβδομάδας οπότε την επόμενη Παρασκευή.

Στο νοσοκομείο παραδόξως μου δώσανε όλα τα ραντεβού απο τώρα μέχρι και το Νοέμβρη κάποια είναι scan θέσης. Επίσης μου κλείσανε ραντεβού για να κάνω γλυκοζιλιωμένη μιας και έχει ζάχαρο ο μπαμπάς μου και έχω και παραπάνω κιλάκια. Μέχρι στιγμής είχα λίγο αίμα στην 6η εβδομάδα και μου κάνανε υπέρηχο να δούν οτι όλα ειναι οκ. Έπειτα είχα πολύ αιμορραγια την περασμένη εβδομάδα και με βάλανε για 2ο υπέρηχο. Το κακό ειναι οτι σε καμία απο τις 2 περιπτώσεις δεν μου δώσανε άδεια και το θεωρήσανε πολυυυυυ νορμαλ και σου πετανε και αυτήν την καραμέλα...`δεν είσαι άρρωστη, έγκυος είσαι` ......

Αναρρωτική δυστυχώς δεν μου τη δέχτηκαν απο τη δουλειά μιας και δεν πιστεύουν ακόμα οτι είμαι έγκυος. Αύριο έχω ραντεβού με το GP και θα τα συζητήσω όλα και φυσικά να μου γράψει επιπλέον άδεια και να επισημάναι κάπου την αιμορραγία που είχα.

Το υπέρηχο που έχεις στις 31 Μαΐου είναι η αυχενική διαφάνεια. Δεν σε ρωτήσανε αν θές να γίνει έλεγχος όταν πρωτο πήγες για να σε γράψουν?

Σε ποια πόλη Βρίσκεσαιαν επιτρέπεται να ρωτήσω?

 

Με το καλό τα διδυμάκια σου :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...