Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

On 10/2/2020 at 8:18 ΠΜ, Nektarinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!χαθήκαμε οι μανούλες!!τι κάνετε???Εμείς κάναμε ήδη το πρώτο εμβολιακι!έκλαψε το ζουζουνάκι μου!πόνεσε η καρδούλα μου!Είμαστε πλέον 2 μηνών και 19 ημερών!Πώς περνάνε έτσι οι μήνες βρε κορίτσια!να ποτέ είμασταν εγκυουλες!Εγώ έχω σήμερα γιατρό.. Για να δούμε τι θα μου πει..Ούτε εμένα μου έχει έρθει ακόμη περίοδος..θηλάζω αποκλείστηκα!Όμως κορίτσια την ωορρηξία μου την καταλαβαίνω..έχω και τα υγρά της ωορρηξίας!και όντως μπορεί να μην έχουμε περίοδο,αλλά ωορρηξία κάνουμε και μπορούμε να μείνουμε πολύ εύκολα έγκυες!Εγώ είχα αναγούλες πριν 2 βδομάδες και ομολογώ ότι τρόμαξα να μην είμαι έγκυος...εννοείται πως θέλω δεύτερο,αλλά όχι ακόμη.. πρώτα θέλω να χρονισει η μπέμπα και μετά.. Πώς είναι τα μπεμπακια σας από κιλακια?Εμείς την Πέμπτη που κάναμε το εμβόλιο η μπέμπα ήτανε 5100 και 57,5 πόντους!μεγάλωσε το αστεράκι μου ❤ευτυχώς υποχώρησαν αρκετά οι κολικοί!Τώρα που σας γράφω  είναι 6 και το πρωί και η μπέμπα κοιμάται απ τις 12 το βράδυ!❤

Υπέροχη η μικρή!!! Εμείς εμβόλιο έχουμε στις 20 του μήνα. Ελπίζω αυτή τη φορά να έχει πάρει βάρος αρκετό. Εγώ την τάισα κατά τις 11 και ξύπνησε τώρα 8:10 για να ξαναφαει. Το τελευταίο της γεύμα της δίνω σκόνη γιατί κοιμάται πιο πολύ, ενώ με θηλασμό ως τελευταίο γεύμα ξυπνάει κατά τις 5-6. Από τις 7 το απόγευμα και μετά την πιάνουν κολικοι μέχρι να κοιμηθεί. Την ωορηξια την καταλαβαίνω κι εγώ, αλλά κατέβασα εφαρμογή να σημειώνω την περίοδο για να είμαι σίγουρη. Η μικρή τώρα είναι σε μια φάση που οποίος της μιλάει γελάει! Εννοείται ότι πηγαίνει αγκαλιά σε όλους. Εγώ με τα κιλά μου παιδεύομαι, μού έχουν μείνει ακόμα 10 ολόκληρα κιλά και φοβάμαι ότι τόσο πολύ που έχω αγχωθεί θα πρέπει να δώσω πολύ μεγάλη μάχη να τα χάσω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Υπέροχη η μικρή!!! Εμείς εμβόλιο έχουμε στις 20 του μήνα. Ελπίζω αυτή τη φορά να έχει πάρει βάρος αρκετό. Εγώ την τάισα κατά τις 11 και ξύπνησε τώρα 8:10 για να ξαναφαει. Το τελευταίο της γεύμα της δίνω σκόνη γιατί κοιμάται πιο πολύ, ενώ με θηλασμό ως τελευταίο γεύμα ξυπνάει κατά τις 5-6. Από τις 7 το απόγευμα και μετά την πιάνουν κολικοι μέχρι να κοιμηθεί. Την ωορηξια την καταλαβαίνω κι εγώ, αλλά κατέβασα εφαρμογή να σημειώνω την περίοδο για να είμαι σίγουρη. Η μικρή τώρα είναι σε μια φάση που οποίος της μιλάει γελάει! Εννοείται ότι πηγαίνει αγκαλιά σε όλους. Εγώ με τα κιλά μου παιδεύομαι, μού έχουν μείνει ακόμα 10 ολόκληρα κιλά και φοβάμαι ότι τόσο πολύ που έχω αγχωθεί θα πρέπει να δώσω πολύ μεγάλη μάχη να τα χάσω.

Επειδή θηλαζεις δεν θα τα χάσεις εύκολα...Αλλά θα τα χάσεις...σκέψου είναι πολύ.νωρις ακομα... Εγώ τα έχασα... είχα πάρει 18 κ μου έχουν μείνει 4... Αλλά δεν θηλάζω...Μην αγχώνεσαι...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, θέλω τα «φώτα» σας και την εμπειρία σας. Η μικρή μου εδώ και 10 περίπου μέρες έχει πολλή γκρίνια και κλαίει ειδικά τις απογευματινές ώρες (δεν έχει κάνει καμία από τις δύο κολικούς και είναι ήδη 2 μηνών). Τις τελευταίες μέρες ξεκίνησε τα ίδια και η μεγάλη. Τη νύχτα όμως ευτυχώς κοιμούνται. Πριν 3 μέρες κάναμε και το 1ο εμβόλιο και ο γιατρός τις βρήκε πολύ καλά σε ότι αφορά την ανάπτυξη τους. Παρόλα αυτά, η μικρή πάλι, είχε αρχίσει να μειώνει τον χρόνο παραμονής στο στήθος και βρέθηκε να ζυγίζει λιγότερο από τη μεγάλη όταν την προηγούμενη φορά που τις είχε δει ο παιδίατρος ήταν βαρύτερη. Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να «μένει» λιγότερο στο στήθος και η μεγάλη. Τέλος, το χειρότερο. Μετά το εμβόλιο η μικρή πάντα δεν θέλει να φάει ούτε το συμπλήρωμα που είναι γάλα φόρμουλας. Κλαίει, τεντώνεται, μερικές φορές κάνει το κορμί της τόξο και δεν τρώει. Σήμερα και οι δύο δεν ήθελαν να φάνε. Δεν είχαμε πρόγραμμα. Όλη μέρα είχαν γρίνια και την περάσαμε είτε να προσπαθούμε να τις ταίσουμε, είτε να τις έχουμε αγκαλιά και να τις κουνάμε. Δεν πιστεύω ότι έχει σχέση με το εμβόλιο γιατί δεν έκαναν δέκατα. Μόνο υπνηλία είχαν το ίδιο απόγευμα και την επόμενη μέρα. Είχε κάποια από εσάς αντίστοιχη εμπειρία; Αν ναι, βρήκατε τι έφταιγε; Γενικά, πως το αντιμετωπίσατε; Θα ήθελα την εμπειρία σας πριν τηλεφωνήσω στον παιδίατρο. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, θέλω τα «φώτα» σας και την εμπειρία σας. Η μικρή μου εδώ και 10 περίπου μέρες έχει πολλή γκρίνια και κλαίει ειδικά τις απογευματινές ώρες (δεν έχει κάνει καμία από τις δύο κολικούς και είναι ήδη 2 μηνών). Τις τελευταίες μέρες ξεκίνησε τα ίδια και η μεγάλη. Τη νύχτα όμως ευτυχώς κοιμούνται. Πριν 3 μέρες κάναμε και το 1ο εμβόλιο και ο γιατρός τις βρήκε πολύ καλά σε ότι αφορά την ανάπτυξη τους. Παρόλα αυτά, η μικρή πάλι, είχε αρχίσει να μειώνει τον χρόνο παραμονής στο στήθος και βρέθηκε να ζυγίζει λιγότερο από τη μεγάλη όταν την προηγούμενη φορά που τις είχε δει ο παιδίατρος ήταν βαρύτερη. Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να «μένει» λιγότερο στο στήθος και η μεγάλη. Τέλος, το χειρότερο. Μετά το εμβόλιο η μικρή πάντα δεν θέλει να φάει ούτε το συμπλήρωμα που είναι γάλα φόρμουλας. Κλαίει, τεντώνεται, μερικές φορές κάνει το κορμί της τόξο και δεν τρώει. Σήμερα και οι δύο δεν ήθελαν να φάνε. Δεν είχαμε πρόγραμμα. Όλη μέρα είχαν γρίνια και την περάσαμε είτε να προσπαθούμε να τις ταίσουμε, είτε να τις έχουμε αγκαλιά και να τις κουνάμε. Δεν πιστεύω ότι έχει σχέση με το εμβόλιο γιατί δεν έκαναν δέκατα. Μόνο υπνηλία είχαν το ίδιο απόγευμα και την επόμενη μέρα. Είχε κάποια από εσάς αντίστοιχη εμπειρία; Αν ναι, βρήκατε τι έφταιγε; Γενικά, πως το αντιμετωπίσατε; Θα ήθελα την εμπειρία σας πριν τηλεφωνήσω στον παιδίατρο. Σας ευχαριστώ.

Μπορεί να τής μένει γουλιά στον οισοφάγου που να έχει παλινδρομήσει και να την ενοχλεί. Όταν λες ότι γκρινιάζει απογευματινή ώρες, έχεις παρατηρήσει αν έχει και αέρια μαζί; γιατί μπορεί να την πιάνουν κολικοι. Ποιο γάλα τούς δίνεις 

Ρίξε και μια ματιά στα άλματα ανάπτυξης, μπορεί να περνούν τέτοια φάση. Ο παιδίατρος τι είπε; 

On 14/2/2020 at 3:01 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

Επειδή θηλαζεις δεν θα τα χάσεις εύκολα...Αλλά θα τα χάσεις...σκέψου είναι πολύ.νωρις ακομα... Εγώ τα έχασα... είχα πάρει 18 κ μου έχουν μείνει 4... Αλλά δεν θηλάζω...Μην αγχώνεσαι...

Μα εμένα το αντίθετο μού είπε ο γιατρός, ότι αν θηλάζω θα τα χάσω πιο γρήγορα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ καλημέρα. δεν πιστεύω ότι είναι κολικοί η γκρίνια. Έτσι νόμιζα και εγώ στην αρχή και ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε ότι αυτό δεν είναι κολικοί διότι ακόμη και το κλάμα είναι γκρίνια και όχι αυτό που υποφέρουν τα μωρά με κολικούς. Πάντως και οι δύο έχουν αέρια και λόξιγκα συχνά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Μπορεί να τής μένει γουλιά στον οισοφάγου που να έχει παλινδρομήσει και να την ενοχλεί. Όταν λες ότι γκρινιάζει απογευματινή ώρες, έχεις παρατηρήσει αν έχει και αέρια μαζί; γιατί μπορεί να την πιάνουν κολικοι. Ποιο γάλα τούς δίνεις 

Ρίξε και μια ματιά στα άλματα ανάπτυξης, μπορεί να περνούν τέτοια φάση. Ο παιδίατρος τι είπε; 

Μα εμένα το αντίθετο μού είπε ο γιατρός, ότι αν θηλάζω θα τα χάσω πιο γρήγορα 

Η αληθεια ειναι οτι κ εγώ αυτό που λες ήξερα...Αλλά κάπου διάβασα για το αντίθετο τι ισχύει τελικα δεν ξερω...μμμμ


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, angel23 είπε:

@ΧρυσαΜ καλημέρα. δεν πιστεύω ότι είναι κολικοί η γκρίνια. Έτσι νόμιζα και εγώ στην αρχή και ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε ότι αυτό δεν είναι κολικοί διότι ακόμη και το κλάμα είναι γκρίνια και όχι αυτό που υποφέρουν τα μωρά με κολικούς. Πάντως και οι δύο έχουν αέρια και λόξιγκα συχνά

Κι από τι πιστεύει ότι προέρχεται; 

@Αννούλαααακόβουμε το θηλασμό...χθες χαχαχαχχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχω πρόβλημα! Ο γιος μου με λοίμωξη του αναπνευστικου και κόλλησε τη μικρή. Είναι στα πρόθυρα του να μπει νοσοκομείο στο τσακ την προλάβαμε αλλά ακόμα δεν το έχουμε αποκλείσει το ενδεχόμενο της εισαγωγής μας. 

Ερώτηση· πώς να κρατήσω το μικρό μακριά της χωρίς να τον στεναχωρήσω;

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια εχω πρόβλημα! Ο γιος μου με λοίμωξη του αναπνευστικου και κόλλησε τη μικρή. Είναι στα πρόθυρα του να μπει νοσοκομείο στο τσακ την προλάβαμε αλλά ακόμα δεν το έχουμε αποκλείσει το ενδεχόμενο της εισαγωγής μας. 

Ερώτηση· πώς να κρατήσω το μικρό μακριά της χωρίς να τον στεναχωρήσω;

Περαστικά σας! Ελπίζω να έχετε θετική εξέλιξη και να μην ταλαιπωρηθεί η μικρή και εσείς! Εμένα πέρασε ίωση ο μεγάλος και φυσικά κολλήσαμε όλοι ακόμα κ οι γιαγιαδες. Εγώ απομονωσα τη μικρή στο δωμάτιο κ οποίος έμπαινε μέσα φορούσε μάσκα. Στον μικρό εξήγησα την κατάσταση και έδειξε να καταλαβαίνει. Είναι πιο μεγάλος όμως. Για να μπορέσω να το κάνω αυτό, είχα βοήθεια. Όταν πήγαινα στη μπέμπα κάποιος απασχολούσε τον μεγάλο για να μην έρχεται στο δωμάτιο.  Είναι πολύ δύσκολα. Εγώ άλλαζα ρούχα όταν ήμουν με τη μπέμπα. Υπομονή και κουράγιο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια εχω πρόβλημα! Ο γιος μου με λοίμωξη του αναπνευστικου και κόλλησε τη μικρή. Είναι στα πρόθυρα του να μπει νοσοκομείο στο τσακ την προλάβαμε αλλά ακόμα δεν το έχουμε αποκλείσει το ενδεχόμενο της εισαγωγής μας. 

Ερώτηση· πώς να κρατήσω το μικρό μακριά της χωρίς να τον στεναχωρήσω;

Συμφωνώ με την Ανθή... εύχομαι να είστε ήδη καλύτερα κοριτσι μου...περαστικά σας...Δεν έχω άλλο παιδάκι Αλλά θα προσπαθούσα να ρου εξηγήσω... Κ εγω πιστεύω ότι θες βοήθεια κ να την έχεις σε άλλο δωμάτιο...θα περιμένουμε νέα σας...Φιλάκια...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια εχω πρόβλημα! Ο γιος μου με λοίμωξη του αναπνευστικου και κόλλησε τη μικρή. Είναι στα πρόθυρα του να μπει νοσοκομείο στο τσακ την προλάβαμε αλλά ακόμα δεν το έχουμε αποκλείσει το ενδεχόμενο της εισαγωγής μας. 

Ερώτηση· πώς να κρατήσω το μικρό μακριά της χωρίς να τον στεναχωρήσω;

Περαστικά σας κορίτσι μου!Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να νοσηλευτεί το μωράκι σου..δύσκολη εποχή,άντε να έρθει το καλοκαιράκι να φεύγουνε αυτές οι ιώσεις πια!!!!Όσο για τον μικρό,σίγουρα είναι δύσκολο να τον κρατήσεις μακριά τον καημενουλη,αλλά πρέπει μωρέ Δυστυχώς..Και πάλι περαστικά σας κορίτσι μου..

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σάς ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Τού εξηγώ αλλά μάλλον δεν καταλαβαίνει. Συν τοις άλλοις, με βλέπει πιο συχνά να είμαι με την μικρή που την περιποιουμαι κλπ και τού βγαίνει πιο έντονα η ζήλια. Πφφφ αντε περαστικά μας.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,τι κάνετε??πως πάνε τα μπεμπακια??τι ωραία κορίτσια,ανοίγει σιγά σιγά ο καιρός!!!Πόσο χαίρομαι!!!μεγαλώνουνε και τα μωράκια μας!!Άντε να έρθει το καλοκαιράκι να κάνουμε τα πρώτα μας μπαμπάκια!θα μου πείτε κάτσε καλέ,πολύ βιάζεσαι!χαχαχα είμαι λάτρης του καλοκαιριού και της θάλασσας όπως καταλάβατε!!!Η μπεμπουλα πλέον είναι 3 μηνών  και 1 εβδομάδων ακριβώς σήμερα.. Κάθε μέρα μεγαλώνει και κάνει διαφορετικά πράγματα!!όλο μου γελάει όταν της μιλάω,άρχισε να λέει και τα δικά της(λογακια)Και επίσης πατάει κάτι τσιριδες έτσι στο άσχετο και εμείς γελάμε!Γενικά κάθε μέρα με κάνει να λιώνω η χαζομαμα❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 4

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,τι κάνετε??πως πάνε τα μπεμπακια??τι ωραία κορίτσια,ανοίγει σιγά σιγά ο καιρός!!!Πόσο χαίρομαι!!!μεγαλώνουνε και τα μωράκια μας!!Άντε να έρθει το καλοκαιράκι να κάνουμε τα πρώτα μας μπαμπάκια!θα μου πείτε κάτσε καλέ,πολύ βιάζεσαι!χαχαχα είμαι λάτρης του καλοκαιριού και της θάλασσας όπως καταλάβατε!!!Η μπεμπουλα πλέον είναι 3 μηνών  και 1 εβδομάδων ακριβώς σήμερα.. Κάθε μέρα μεγαλώνει και κάνει διαφορετικά πράγματα!!όλο μου γελάει όταν της μιλάω,άρχισε να λέει και τα δικά της(λογακια)Και επίσης πατάει κάτι τσιριδες έτσι στο άσχετο και εμείς γελάμε!Γενικά κάθε μέρα με κάνει να λιώνω η χαζομαμα❤❤❤❤

Ερωτευμένη με την κόρη ε;; χαχαχα. Εμείς τρέχουμε συνέχεια σε παιδιάτρους....καμία ουσιαστική διαφορά. Απλά περιμένουμε ή να γίνει καλύτερα ή χειρότερα. Πράγματι, πολύ ωραίος καιρός, αλλά πλέον εγώ φοβάμαι να τα βγάλω έξω. Άντε λίγο υπομονή κάνα δυο μήνες μέχρι να περάσει η έξαρση των ιώσεων, δε μπορώ να το ρισκάρω ξανά...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου!ναι ναιιιι έρωτας μεγάλος σε λέω!χαχαχα όπως λένε εδώ στην όμορφη Θεσσαλονίκη!!Ακόμα ταλαιπωρηστε κορίτσι μου???υπομονή,θα περάσει και αυτό.. Εμείς κάθε βδομάδα το ΣΚ κάνουμε βόλτα!απλώς την προηγούμενη Κυριακή που πήγαμε στο φράγμα και είχε πολλά δέντρα μετά μου έπαθε επιπεφυκίτιδα το καημένο!είμασταν με σταγόνες!Τώρα έχει λίγο βήχα και τον λαιμό της η καημένη..ήτανε ο άντρας μου έτσι και την κόλλησε!Μόνο εγώ τη γλύτωσα!ουφ άντε να φύγουνε αυτές οι ιώσεις!Εμείς έχουμε και άλλο θέμα...την θηλάζω αποκλειστικά και τώρα τελευταία έχει θέμα με τα γαλακτοκομικά..οπότε τρώω μετά κάνει πολύ εμετό..κομμένο κιόλας.. Και τώρα κάνω αποχή..άσε.. Αλλά χαλάλι για το μπουμπούκι μου!Και πάλι περαστικά σας κορίτσι μου!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...