Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!ναι ναιιιι έρωτας μεγάλος σε λέω!χαχαχα όπως λένε εδώ στην όμορφη Θεσσαλονίκη!!Ακόμα ταλαιπωρηστε κορίτσι μου???υπομονή,θα περάσει και αυτό.. Εμείς κάθε βδομάδα το ΣΚ κάνουμε βόλτα!απλώς την προηγούμενη Κυριακή που πήγαμε στο φράγμα και είχε πολλά δέντρα μετά μου έπαθε επιπεφυκίτιδα το καημένο!είμασταν με σταγόνες!Τώρα έχει λίγο βήχα και τον λαιμό της η καημένη..ήτανε ο άντρας μου έτσι και την κόλλησε!Μόνο εγώ τη γλύτωσα!ουφ άντε να φύγουνε αυτές οι ιώσεις!Εμείς έχουμε και άλλο θέμα...την θηλάζω αποκλειστικά και τώρα τελευταία έχει θέμα με τα γαλακτοκομικά..οπότε τρώω μετά κάνει πολύ εμετό..κομμένο κιόλας.. Και τώρα κάνω αποχή..άσε.. Αλλά χαλάλι για το μπουμπούκι μου!Και πάλι περαστικά σας κορίτσι μου!

Θέλει να σού κάνει νηστεία χαχαχαχαχαχα δοκίμασε χωρίς λακτόζη, ίσως είναι καλύτερα! Πω πω την περάσατε κι εσείς την ταλαιπωρία σας ε;; ναι εμένα χθες μόλις έδειξε βελτίωση... Αλλά τελείως καλά όχι ακόμα. Περαστικά μας δε λες τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Θέλει να σού κάνει νηστεία χαχαχαχαχαχα δοκίμασε χωρίς λακτόζη, ίσως είναι καλύτερα! Πω πω την περάσατε κι εσείς την ταλαιπωρία σας ε;; ναι εμένα χθες μόλις έδειξε βελτίωση... Αλλά τελείως καλά όχι ακόμα. Περαστικά μας δε λες τίποτα.. 

Ναι ναι ασε,θέλει να με κάνει στυλακι η κόρη μου!χαχαχαχα προς το παρόν θα κάνω ένα μήνα αποχή από όλα και μέτα σιγά σιγά θα ξανά δοκιμάσω.. ασε ταλαιπωρία δε λες τίποτα...σήμερα είναι χειρότερα η καημένη..βήχει πολύ και έχει φλεματακια..της βάλαμε  καθαρό ορο στη μυτούλα και σπάραξε στο κλάμα η καημενουλα :cry:πόνεσε η καρδιά μου..ευτυχώς δεν μου έκανε πυρετό και ελπίζω να μην κάνει...κοντεύουμε και την 15η εβδομάδα που έχει Άλμα....ωχ ωχ ωχ!!!!!!!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2020 at 7:49 ΜΜ, Nektarinaki είπε:

Ναι ναι ασε,θέλει να με κάνει στυλακι η κόρη μου!χαχαχαχα προς το παρόν θα κάνω ένα μήνα αποχή από όλα και μέτα σιγά σιγά θα ξανά δοκιμάσω.. ασε ταλαιπωρία δε λες τίποτα...σήμερα είναι χειρότερα η καημένη..βήχει πολύ και έχει φλεματακια..της βάλαμε  καθαρό ορο στη μυτούλα και σπάραξε στο κλάμα η καημενουλα :cry:πόνεσε η καρδιά μου..ευτυχώς δεν μου έκανε πυρετό και ελπίζω να μην κάνει...κοντεύουμε και την 15η εβδομάδα που έχει Άλμα....ωχ ωχ ωχ!!!!!!!

Ωχχχ μη μού τα θυμίζεις τα άλματα.... Τόσο καιρό κοιμόταν 11 το βράδυ με 8 το πρωί κι έχει τώρα 2 3 μέρες που ξυπναει κι ενδιάμεσα. Όσον αφορά τον ορο, η αρχή είναι δύσκολη, μετά συνειδητοποιεις ότι είναι για το καλό του και "κλείνεις τα αφτιά" στο κλάμα. Θέλει πάρα πολύ ορό για να μην κάνει ακροαστικα. Έτσι κι εμείς... Περαστικά!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ωχχχ μη μού τα θυμίζεις τα άλματα.... Τόσο καιρό κοιμόταν 11 το βράδυ με 8 το πρωί κι έχει τώρα 2 3 μέρες που ξυπναει κι ενδιάμεσα. Όσον αφορά τον ορο, η αρχή είναι δύσκολη, μετά συνειδητοποιεις ότι είναι για το καλό του και "κλείνεις τα αφτιά" στο κλάμα. Θέλει πάρα πολύ ορό για να μην κάνει ακροαστικα. Έτσι κι εμείς... Περαστικά!!! 

Καλημέρα κορίτσι μου ευχαριστουμε!!αχ ασεεε όπως ακριβώς τα λες!Τώρα συνήθισα και της κάνω συχνά ορο γιατί έχει παααρα πολλές βλεννες...Και πρέπει όπως είπες και εσύ να βγούνε..Και η καημενουλα έχει έναν άσχημο βήχα.. άσε...έπιασε και εμένα τώρα..ξύπνησα σήμερα με πονόλαιμο και καταρροή...ωραία,μια χαρά!!!Χαχαχα υπομονή,τι  να κάνουμε!Καλό μήνα κιόλας!Άντε άντε Ανοιξηηηηη!!!!!εσεις να φανταστώ είστε αρκετά καλύτερα Ε??

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοπελες! Έχω ξεχαστεί τελείως με τον μικρούλη και μπήκα μολις μετα απο καιρό. @Αννούλαααα και @ΧρυσαΜ ισχύει όντως οτι με τον αποκλειστικό θηλασμό χάνεις πιο εύκολα τα κιλά της εγκυμοσύνης και μαλιστα μπορεί να χάσεις και περισσότερα. Ο θηλασμός γινεται μαραθώνιος μιας και το μωρό δεν εχει ωράρια και οι θερμίδες που καταλανώνουμε είναι απεριγραπτα πολλές. Εγώ τους 2 πρώτους μήνες πειναγα σαν τρελή και ετρωγα οτι ήθελα, ενα περίεργο πραγμα...το έριξα πολύ στα γλυκά όμως τελευταια και ενώ εχασα τα παντα απο κιλά, έβαλα ήδη 2! Για να μην μιλησω για τη θερμοκρασία του σώματος που νομίζεις οτι ζείς σε άλλη εποχή... χαχαχα να δω πως θα βγει το καλοκαίρι....

Ο μικρούλης έφτασε τα 4.500 και συνεχίζουμε να ανεβαίνουμε. Παίρνουμε περίπου 200 - 250 γρ την εβδομάδα. Προσπαθω να βγαίνουμε οσο  το δυνατον γίνεται περισσότερο αλλά μόνη μου κουραζομαι στην προετοιμασια εξοδου μιας και ο μικρος κλαιει. Γίναμε ήδη 3ων μηνών και εχουμε γινει χαζομπαμπας και χαζομαμά....ο μικρουλης θελει να ειναι συνεχεια ορθιος...αν τον αφησω νομιζω πως θα ερατήσει και θα αρχισει να τρεχει χαχαχα

 

@ΧρυσαΜ μου ευχομαι να ειναι καλα τα μωρα και να μην ειχατε επισκέψεις σε νοσοκομεία :) 

@Nektarinaki καταρχην περαστικά σας! σε καταλαβαινω απολυτα με ολες τις αντιδράσεις του μωρου που βλεπουμε καθε μερα...ειμαστε το ιδιο και αλλαζουμε πανες οικογεαειακώς χαχαχα :grin:

Εμεις ειμαστε ακριβως στο αλμα της 12ης εβδοάδας και εχουμε αρκετη γκρινια και θελουμε να κοιμόμαστε μονο πανω στη μαμα. Περιμένω να περάσει...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ευχαριστουμε!!αχ ασεεε όπως ακριβώς τα λες!Τώρα συνήθισα και της κάνω συχνά ορο γιατί έχει παααρα πολλές βλεννες...Και πρέπει όπως είπες και εσύ να βγούνε..Και η καημενουλα έχει έναν άσχημο βήχα.. άσε...έπιασε και εμένα τώρα..ξύπνησα σήμερα με πονόλαιμο και καταρροή...ωραία,μια χαρά!!!Χαχαχα υπομονή,τι  να κάνουμε!Καλό μήνα κιόλας!Άντε άντε Ανοιξηηηηη!!!!!εσεις να φανταστώ είστε αρκετά καλύτερα Ε??

Δόξα τω Θεώ, έχει σχεδόν εξαφανιστεί ο βήχας... Αλλά αυτό που περάσαμε φίλη ούτε στον εχθρό μου. Να μάς λένε οι παιδίατροι "δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα, απλά περιμένουμε ή να γίνει καλύτερα ή χειρότερα. Δε μπορώ να πω ότι είναι καλα ή ότι δεν είναι" 

10 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Γειά σας κοπελες! Έχω ξεχαστεί τελείως με τον μικρούλη και μπήκα μολις μετα απο καιρό. @Αννούλαααα και @ΧρυσαΜ ισχύει όντως οτι με τον αποκλειστικό θηλασμό χάνεις πιο εύκολα τα κιλά της εγκυμοσύνης και μαλιστα μπορεί να χάσεις και περισσότερα. Ο θηλασμός γινεται μαραθώνιος μιας και το μωρό δεν εχει ωράρια και οι θερμίδες που καταλανώνουμε είναι απεριγραπτα πολλές. Εγώ τους 2 πρώτους μήνες πειναγα σαν τρελή και ετρωγα οτι ήθελα, ενα περίεργο πραγμα...το έριξα πολύ στα γλυκά όμως τελευταια και ενώ εχασα τα παντα απο κιλά, έβαλα ήδη 2! Για να μην μιλησω για τη θερμοκρασία του σώματος που νομίζεις οτι ζείς σε άλλη εποχή... χαχαχα να δω πως θα βγει το καλοκαίρι....

Ο μικρούλης έφτασε τα 4.500 και συνεχίζουμε να ανεβαίνουμε. Παίρνουμε περίπου 200 - 250 γρ την εβδομάδα. Προσπαθω να βγαίνουμε οσο  το δυνατον γίνεται περισσότερο αλλά μόνη μου κουραζομαι στην προετοιμασια εξοδου μιας και ο μικρος κλαιει. Γίναμε ήδη 3ων μηνών και εχουμε γινει χαζομπαμπας και χαζομαμά....ο μικρουλης θελει να ειναι συνεχεια ορθιος...αν τον αφησω νομιζω πως θα ερατήσει και θα αρχισει να τρεχει χαχαχα

 

@ΧρυσαΜ μου ευχομαι να ειναι καλα τα μωρα και να μην ειχατε επισκέψεις σε νοσοκομεία :) 

@Nektarinaki καταρχην περαστικά σας! σε καταλαβαινω απολυτα με ολες τις αντιδράσεις του μωρου που βλεπουμε καθε μερα...ειμαστε το ιδιο και αλλαζουμε πανες οικογεαειακώς χαχαχα :grin:

Εμεις ειμαστε ακριβως στο αλμα της 12ης εβδοάδας και εχουμε αρκετη γκρινια και θελουμε να κοιμόμαστε μονο πανω στη μαμα. Περιμένω να περάσει...

Πορτογύρης από κούνια ο γλύκας ε;; πολύ καλά και τα κιλά του!!! Αυτό με τη θερμοκρασία που λες ισχύει, αλλά με τα κιλά δε βλέπω διαφορά... Μού μένουν κορίτσια 10 ολόκληρα κιλά!!! Δεν ασχολούμαι άλλο, η ψυχολογία στα πατώματα, δεν έχω την ψυχική δύναμη ούτε καν τα φρύδια μου να βγάλω. Προτιμώ να βυθιζομαι στις δουλειές του σπιτιού και στο ντάντεμα των μωρών, δε θέλω να ξεκολλήσω το κεφάλι μου. Νομίζω ότι και να προσπαθήσω να κοιτάξω λίγο τον εαυτό μου, δε θα καταφέρω τίποτα, οπότε προτιμώ να μη με κοιτάζω καν. Δεν τα λέω τώρα αυτά για να το παίξω drama Queen και τέτοια, έχω επίγνωση του ότι δεν είμαι καλά, αλλά ψυχικά είμαι κουρασμένη. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα... @Κουδουνίστρα τελεια μια χαρά ο μπεμπαρος....Πώς περνάει ο καιρός...Σαν χθες μου φαίνεται.... Εμείς έχουμε φτάσει 7110 τελευταία  φορά... Τώρα έχουμε παιδίατρο  11 του μηνα...στις 8 κλείνουμε τριών μηνών... Εγώ από κιλα εχω κολλήσει...Θέλω ακόμα τρία...Ότι κ να κάνω τίποτα αυρα είναι εδώ...κ έχω κ λίγη κοιλιά ρε κορίτσια... εσείς έχετε λίγη Ακόμα...Η σας εφυγε;;;;

  • Μου αρέσει 4

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Δόξα τω Θεώ, έχει σχεδόν εξαφανιστεί ο βήχας... Αλλά αυτό που περάσαμε φίλη ούτε στον εχθρό μου. Να μάς λένε οι παιδίατροι "δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα, απλά περιμένουμε ή να γίνει καλύτερα ή χειρότερα. Δε μπορώ να πω ότι είναι καλα ή ότι δεν είναι" 

Πορτογύρης από κούνια ο γλύκας ε;; πολύ καλά και τα κιλά του!!! Αυτό με τη θερμοκρασία που λες ισχύει, αλλά με τα κιλά δε βλέπω διαφορά... Μού μένουν κορίτσια 10 ολόκληρα κιλά!!! Δεν ασχολούμαι άλλο, η ψυχολογία στα πατώματα, δεν έχω την ψυχική δύναμη ούτε καν τα φρύδια μου να βγάλω. Προτιμώ να βυθιζομαι στις δουλειές του σπιτιού και στο ντάντεμα των μωρών, δε θέλω να ξεκολλήσω το κεφάλι μου. Νομίζω ότι και να προσπαθήσω να κοιτάξω λίγο τον εαυτό μου, δε θα καταφέρω τίποτα, οπότε προτιμώ να μη με κοιτάζω καν. Δεν τα λέω τώρα αυτά για να το παίξω drama Queen και τέτοια, έχω επίγνωση του ότι δεν είμαι καλά, αλλά ψυχικά είμαι κουρασμένη. 

Αχ όπως το είπες κορίτσι μου Ούτε στον έχθρο μου!και τελικά???η δικιά μου έχει ήπια ευτυχώς αλλά έχει βρογχιολιτιδα!!!!και παίρνουμε τώρα σταγόνες κορτιζόνης και σιροπακι για να την αντιμετωπισουμε και να μην χρειαστεί νοσηλεία!!!ασε και φρικαρα!!!ευτυχώς είναι πιο καλά σήμερα..έκαναν δουλειά τα φάρμακα!!να δεις πόσο χάλια ακουγότανε οι αναπνοές της!τρομαξα τόσο πολύ!!!!Ούτε στον έχθρο μου!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2020 at 3:04 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Δόξα τω Θεώ, έχει σχεδόν εξαφανιστεί ο βήχας... Αλλά αυτό που περάσαμε φίλη ούτε στον εχθρό μου. Να μάς λένε οι παιδίατροι "δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα, απλά περιμένουμε ή να γίνει καλύτερα ή χειρότερα. Δε μπορώ να πω ότι είναι καλα ή ότι δεν είναι" 

Πορτογύρης από κούνια ο γλύκας ε;; πολύ καλά και τα κιλά του!!! Αυτό με τη θερμοκρασία που λες ισχύει, αλλά με τα κιλά δε βλέπω διαφορά... Μού μένουν κορίτσια 10 ολόκληρα κιλά!!! Δεν ασχολούμαι άλλο, η ψυχολογία στα πατώματα, δεν έχω την ψυχική δύναμη ούτε καν τα φρύδια μου να βγάλω. Προτιμώ να βυθιζομαι στις δουλειές του σπιτιού και στο ντάντεμα των μωρών, δε θέλω να ξεκολλήσω το κεφάλι μου. Νομίζω ότι και να προσπαθήσω να κοιτάξω λίγο τον εαυτό μου, δε θα καταφέρω τίποτα, οπότε προτιμώ να μη με κοιτάζω καν. Δεν τα λέω τώρα αυτά για να το παίξω drama Queen και τέτοια, έχω επίγνωση του ότι δεν είμαι καλά, αλλά ψυχικά είμαι κουρασμένη. 

Νομίζω περάσατε δύσκολα για να έχεις κουράγιο να ασχοληθείς με τον εαυτό σου! Χρειάζεσαι ο όμως κι εσύ τη φροντίδα σου! Δεν ξέρω πόσο είναι εφικτό, αλλά βρε έστω κ μισή ώρα για σένα..εγώ νομίζω πως μετά από αυτή τη γέννα φλερταρα λίγο με την επιλοχιο κατάθλιψη. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες αλλά μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω..

 

23 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλημερα... @Κουδουνίστρα τελεια μια χαρά ο μπεμπαρος....Πώς περνάει ο καιρός...Σαν χθες μου φαίνεται.... Εμείς έχουμε φτάσει 7110 τελευταία  φορά... Τώρα έχουμε παιδίατρο  11 του μηνα...στις 8 κλείνουμε τριών μηνών... Εγώ από κιλα εχω κολλήσει...Θέλω ακόμα τρία...Ότι κ να κάνω τίποτα αυρα είναι εδώ...κ έχω κ λίγη κοιλιά ρε κορίτσια... εσείς έχετε λίγη Ακόμα...Η σας εφυγε;;;

Άστο κι εγώ πολύ κοιλιά κ 3 με 4 κιλά που δεν φεύγουν με τίποτα..Την άλλη βδομάδα γυρίζω στη δουλειά κ τα τζην μου μπαίνουν με το ζόρι και δεν ξέρω τι θα φοράω.. Αλλά είπα να το πάρω ζεστά μετά την Καθαρά Δευτέρα μπας κ χάσω τίποτα. 

Η μπέμπα χθες έγινε τριών μηνών κ Δευτέρα έχει παιδίατρο να δούμε πόσο μεγάλωσε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Νομίζω περάσατε δύσκολα για να έχεις κουράγιο να ασχοληθείς με τον εαυτό σου! Χρειάζεσαι ο όμως κι εσύ τη φροντίδα σου! Δεν ξέρω πόσο είναι εφικτό, αλλά βρε έστω κ μισή ώρα για σένα..εγώ νομίζω πως μετά από αυτή τη γέννα φλερταρα λίγο με την επιλοχιο κατάθλιψη. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες αλλά μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω..

 

Άστο κι εγώ πολύ κοιλιά κ 3 με 4 κιλά που δεν φεύγουν με τίποτα..Την άλλη βδομάδα γυρίζω στη δουλειά κ τα τζην μου μπαίνουν με το ζόρι και δεν ξέρω τι θα φοράω.. Αλλά είπα να το πάρω ζεστά μετά την Καθαρά Δευτέρα μπας κ χάσω τίποτα. 

Η μπέμπα χθες έγινε τριών μηνών κ Δευτέρα έχει παιδίατρο να δούμε πόσο μεγάλωσε..

Τώρα που θα γυρίσεις στην δουλεια θα τα χάσεις πιστεύω.... να μου στείλεις να μου πεις...εμεις έχουμε Τετάρτη άντε να δούμε...Πώς κ πως περιμενω... Έχω κ άγχος πάλι για το εμβόλιο....πφφφφφ...Ναι μωρέ τα ζουζουνια μας...Τώρα κοιτάμε ποσο μεγαλώνουν....κ έχουμε άλλες έννοιες...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/4/2020 at 3:04 AM, ΧρυσαΜ said:

Δόξα τω Θεώ, έχει σχεδόν εξαφανιστεί ο βήχας... Αλλά αυτό που περάσαμε φίλη ούτε στον εχθρό μου. Να μάς λένε οι παιδίατροι "δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα, απλά περιμένουμε ή να γίνει καλύτερα ή χειρότερα. Δε μπορώ να πω ότι είναι καλα ή ότι δεν είναι" 

Πορτογύρης από κούνια ο γλύκας ε;; πολύ καλά και τα κιλά του!!! Αυτό με τη θερμοκρασία που λες ισχύει, αλλά με τα κιλά δε βλέπω διαφορά... Μού μένουν κορίτσια 10 ολόκληρα κιλά!!! Δεν ασχολούμαι άλλο, η ψυχολογία στα πατώματα, δεν έχω την ψυχική δύναμη ούτε καν τα φρύδια μου να βγάλω. Προτιμώ να βυθιζομαι στις δουλειές του σπιτιού και στο ντάντεμα των μωρών, δε θέλω να ξεκολλήσω το κεφάλι μου. Νομίζω ότι και να προσπαθήσω να κοιτάξω λίγο τον εαυτό μου, δε θα καταφέρω τίποτα, οπότε προτιμώ να μη με κοιτάζω καν. Δεν τα λέω τώρα αυτά για να το παίξω drama Queen και τέτοια, έχω επίγνωση του ότι δεν είμαι καλά, αλλά ψυχικά είμαι κουρασμένη. 

Ρε κοριτσι μου νομίζω πως χρειάζεσαι βοήθεια αρχικα απο καποιον φιλο ή συγγενή με τις δουλειες. Ακόμα και να στα κρατησει τα παιδια κάποιος για μιση ωρα ενω είσαι στο σπιτι για να ασχοληθεις με τον εαυτό σου λιγο. Για εσενα φυσικα οχι για την εφανηση σου και το πως δειχνεις "εξω". Εγώ άρχισα να φωνάζω τη μαμά μου ή τις ελεύθερες ωρες εκτος εργασίας τον κρατάει ο αντρας μου για να κανω εναν καλοπισμο διαφορετικα σε ριχνει αυτο το πραγμα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2020 at 10:01 ΠΜ, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλημερα... @Κουδουνίστρα τελεια μια χαρά ο μπεμπαρος....Πώς περνάει ο καιρός...Σαν χθες μου φαίνεται.... Εμείς έχουμε φτάσει 7110 τελευταία  φορά... Τώρα έχουμε παιδίατρο  11 του μηνα...στις 8 κλείνουμε τριών μηνών... Εγώ από κιλα εχω κολλήσει...Θέλω ακόμα τρία...Ότι κ να κάνω τίποτα αυρα είναι εδώ...κ έχω κ λίγη κοιλιά ρε κορίτσια... εσείς έχετε λίγη Ακόμα...Η σας εφυγε;;;;

Η κοιλίτσα αν προσέχεις και γυμνάζεσαι μαζεύει, αλλά μη φανταστείς 100%,κατι λίγο πάντα θα υπάρχει. Ακόμα και τα μοντέλα αν δεις, όταν κάνουν παιδί, έχουν μια ελαφρά κοιλίτσα. Μη σε αγχώνει αυτό όμως, θέλει το χρόνο του το σώμα να επανέλθει. Ζήτα και τη βοήθεια ενός διατροφολόγου αν είναι. 

On 4/3/2020 at 11:18 ΠΜ, Nektarinaki είπε:

Αχ όπως το είπες κορίτσι μου Ούτε στον έχθρο μου!και τελικά???η δικιά μου έχει ήπια ευτυχώς αλλά έχει βρογχιολιτιδα!!!!και παίρνουμε τώρα σταγόνες κορτιζόνης και σιροπακι για να την αντιμετωπισουμε και να μην χρειαστεί νοσηλεία!!!ασε και φρικαρα!!!ευτυχώς είναι πιο καλά σήμερα..έκαναν δουλειά τα φάρμακα!!να δεις πόσο χάλια ακουγότανε οι αναπνοές της!τρομαξα τόσο πολύ!!!!Ούτε στον έχθρο μου!!!!!

Εμείς ευτυχώς περάσαμε πολύ ελαφρά τη βρογχιολιτιδα. Την προλάβαμε στην αρχή της. Άστα πόσο σε καταλαβαίνω δε λέγεται.... Περαστικά μας να είναι τίποτα άλλο.... 

On 5/3/2020 at 11:28 ΠΜ, An.thi είπε:

Νομίζω περάσατε δύσκολα για να έχεις κουράγιο να ασχοληθείς με τον εαυτό σου! Χρειάζεσαι ο όμως κι εσύ τη φροντίδα σου! Δεν ξέρω πόσο είναι εφικτό, αλλά βρε έστω κ μισή ώρα για σένα..εγώ νομίζω πως μετά από αυτή τη γέννα φλερταρα λίγο με την επιλοχιο κατάθλιψη. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες αλλά μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω..

 

Άστο κι εγώ πολύ κοιλιά κ 3 με 4 κιλά που δεν φεύγουν με τίποτα..Την άλλη βδομάδα γυρίζω στη δουλειά κ τα τζην μου μπαίνουν με το ζόρι και δεν ξέρω τι θα φοράω.. Αλλά είπα να το πάρω ζεστά μετά την Καθαρά Δευτέρα μπας κ χάσω τίποτα. 

Η μπέμπα χθες έγινε τριών μηνών κ Δευτέρα έχει παιδίατρο να δούμε πόσο μεγάλωσε..

Καλή αρχή στη δουλειά σου!!! Λυπάμαι για την κατάσταση που βίωσες. Στο γιο μου το είχα περάσει κι εγώ αλλά για κάνα δίμηνο σίγουρα μη σού πω και παραπάνω. Τώρα όχι τόσο. 

Αφήστε κορίτσια το θέμα των κιλών, μού έχουν μείνει 10!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω ενα θεμα και θελω τις γνωμες σας/εμπειρίες....ο μικρος δεν καθεται καθωλου στο καθισματακι του αυτοκινήτου. Σπαραζει στο κλαμα με το που καθίσει και το απογειώνει με το που του βαλουμε τη ζώνη. Για λόγους ασφαλείας δεν τον σηκώνω αλλα δεν γινεται ετσι...ειναι ικανος να κλαιει για ωρες οσο και να τον απασχολουμε κατα τη διαρκεια. Εχει καμια σας παρόμοια εμπειρία? Θα αλλάξει αυτο? Υποτιθεται πως ειναι πολυ καλο καθισματακι αλλα τον βλεπω να καθεται σαν στραβοχυμενος λουκουμας.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Κοριτσια εχω ενα θεμα και θελω τις γνωμες σας/εμπειρίες....ο μικρος δεν καθεται καθωλου στο καθισματακι του αυτοκινήτου. Σπαραζει στο κλαμα με το που καθίσει και το απογειώνει με το που του βαλουμε τη ζώνη. Για λόγους ασφαλείας δεν τον σηκώνω αλλα δεν γινεται ετσι...ειναι ικανος να κλαιει για ωρες οσο και να τον απασχολουμε κατα τη διαρκεια. Εχει καμια σας παρόμοια εμπειρία? Θα αλλάξει αυτο? Υποτιθεται πως ειναι πολυ καλο καθισματακι αλλα τον βλεπω να καθεται σαν στραβοχυμενος λουκουμας.

Η δική μας παιδίατρος παρόλο που τα καθισματακια γράφουν από νεογέννητο μας είχε πει και στο πρώτο παιδί και τώρα να το βάλουμε από 3ων μηνών και μετά. Επειδή είναι μικρούλης και δεν μπορεί να στηρίξει το σώμα του, μου φαίνεται λογικό να δυσανασχετεί. Υπάρχουν παιδιά που κλαίνε και γενικά δεν το θέλουν το καρεκλακι αυτοκινήτου. Δεν νανουρίζεται στη διαδρομή; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Κοριτσια εχω ενα θεμα και θελω τις γνωμες σας/εμπειρίες....ο μικρος δεν καθεται καθωλου στο καθισματακι του αυτοκινήτου. Σπαραζει στο κλαμα με το που καθίσει και το απογειώνει με το που του βαλουμε τη ζώνη. Για λόγους ασφαλείας δεν τον σηκώνω αλλα δεν γινεται ετσι...ειναι ικανος να κλαιει για ωρες οσο και να τον απασχολουμε κατα τη διαρκεια. Εχει καμια σας παρόμοια εμπειρία? Θα αλλάξει αυτο? Υποτιθεται πως ειναι πολυ καλο καθισματακι αλλα τον βλεπω να καθεται σαν στραβοχυμενος λουκουμας.

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια να χαίρεστε τα μωράκια σας!!

Και μενα το μωράκι μου δν κάθεται στο κάθισμα μόνο με την πιπίλα!!Δν την πολυβάει προς το παρόν την έχω μόνο για το αμάξι κ στην πολύθ γκρίνια που τον πιάνει το απόγευμα!!Αν δν θέλετε την πιπίλα μήπως να βάζατε κάποιο τραγουδάκι στο αμάξι ή λευκούς ήχους στο κινητό στο youtube!!Εμενα πιάνουν κ οι λευκοι ήχοι κάποιες φορές αν δν κλαίει πολύ κ δίνει βάση να ακούει χχαχαχα!!!Εμας το κάθισμα είναι ο 0 μηνων κ φαίνεται να είναι πολύ άνετα μέσα εκεί!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...