Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Nektarinaki είπε:

Ναι αυτό είναι που το πληρώνεις.και θα ρισκάρεις να το κάνεις αργότερα???Εμείς θα κάνουμε και τις 3 δόσεις Γιατί φοβάμαι.. αν γίνει καμία στραβή και κολλήσει είναι μέχρι και θανατηφόρο!εγω ξέρω ότι το συγκεκριμένο έχει 3 δόσεις.Εμείς κάναμε τώρα την τελευταία δόση επαναληπτικό το  hexyon. Καλά ο κάθε γιατρός τα έχει διαφορετικά απ ότι βλέπω.:)

 

Just now, Νεκταρινακι είπε:

Καλά ναι γιατί αυτό που λες εμείς δεν το κάναμε. Έχουμε κάνει πνευμονιόκοκκο 2 δόσεις, infanrix 3 δοσεις και τώρα για ηπατίτιδα. Εμάς μας είπε για μηνιγγίτιδα ότι είναι ή δύο δόσεις πριν από την ηλικία των 2 ετών ή 1 δόση μετά την ηλικία των 2. Ήταν πολύ χαλαρός, ότι ααααν θέλουμε το κανουμε, εκείνος συστήνει να το κάνουμε, ότι στην Ελλάδα δεν είναι ακόμη υποχρεωτικό αλλά στην Αγγλία είναι κλπ. Κ είπα πως θα το κάνουμε εννοείται αλλά ίσως μετά τα 2. Δεν ξέρω... Έχω μπερδευτεί.

Εντωμεταξυ θα λείπουμε και για τη βάπτιση και μετά μετακόμιση κλπ οπότε δεν ξέρω που θα μας βρει το καλοκαίρι! 

Κορίτσια, είδα ότι συζητάτε για το εμβόλιο του μηνιγγίτιδοκκου β' κι επειδή κι εγώ είχα προβληματιστεί πότε να το κάνω στη μικρή μου,ο παιδίατρος μας είπε ότι φυσικά η απόφαση είναι δική μας αλλά παρόλο που είναι σπάνια νόσος αν μια στο εκατομμύριο κάτι συμβεί θα μετανιώνουμε που δεν το κάναμε..Κι έτσι το κάναμε στους 9 μήνες (αν ξεκινήσεις κάτω των 2 ετών είναι τρεις οι δόσεις και πάνω από 2 είναι δύο δόσεις). Κάποια στιγμή πιστεύω θα το εντάξουν και στον υποχρεωτικό εμβολιασμό.Για την ώρα είναι ακριβό όντως αλλά δεν ήθελα να μπω στο δίλημμα του ρίσκου οπότε το κάναμε.. Λίγο πυρετό κάνει (όχι σε όλα τα μωράκια βέβαια) και πρηξιματάκι στο σημείο του εμβολίου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Νεκταρινακι είπε:

Καλά ναι γιατί αυτό που λες εμείς δεν το κάναμε. Έχουμε κάνει πνευμονιόκοκκο 2 δόσεις, infanrix 3 δοσεις και τώρα για ηπατίτιδα. Εμάς μας είπε για μηνιγγίτιδα ότι είναι ή δύο δόσεις πριν από την ηλικία των 2 ετών ή 1 δόση μετά την ηλικία των 2. Ήταν πολύ χαλαρός, ότι ααααν θέλουμε το κανουμε, εκείνος συστήνει να το κάνουμε, ότι στην Ελλάδα δεν είναι ακόμη υποχρεωτικό αλλά στην Αγγλία είναι κλπ. Κ είπα πως θα το κάνουμε εννοείται αλλά ίσως μετά τα 2. Δεν ξέρω... Έχω μπερδευτεί.

Εντωμεταξυ θα λείπουμε και για τη βάπτιση και μετά μετακόμιση κλπ οπότε δεν ξέρω που θα μας βρει το καλοκαίρι! 

Καλά ναι το βλέπετε και πραττετε αναλογως.απλως λίγη προσοχή παραπάνω αν αποφασίσετε να το κάνετε μετά τα 2 έτη.τον χειμώνα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης κατέληξε δυστυχώς ένα μωράκι από μηνιγγίτιδα.:(θέλει μεγάλη προσοχή.σπανιο μεν,θανατηφόρο δε.βάπτιση ποτέ έχετε εσείς??Εμείς 30/8 και έχουμε διαλέξει θέμα κύκνος!

Just now, LittleCherry είπε:

 

Κορίτσια, είδα ότι συζητάτε για το εμβόλιο του μηνιγγίτιδοκκου β' κι επειδή κι εγώ είχα προβληματιστεί πότε να το κάνω στη μικρή μου,ο παιδίατρος μας είπε ότι φυσικά η απόφαση είναι δική μας αλλά παρόλο που είναι σπάνια νόσος αν μια στο εκατομμύριο κάτι συμβεί θα μετανιώνουμε που δεν το κάναμε..Κι έτσι το κάναμε στους 9 μήνες (αν ξεκινήσεις κάτω των 2 ετών είναι τρεις οι δόσεις και πάνω από 2 είναι δύο δόσεις). Κάποια στιγμή πιστεύω θα το εντάξουν και στον υποχρεωτικό εμβολιασμό.Για την ώρα είναι ακριβό όντως αλλά δεν ήθελα να μπω στο δίλημμα του ρίσκου οπότε το κάναμε.. Λίγο πυρετό κάνει (όχι σε όλα τα μωράκια βέβαια) και πρηξιματάκι στο σημείο του εμβολίου.

Ναι ναι όπως ακριβώς  τα λες είναι.γι αυτο και εγώ θα της το κάνω τώρα στον 8ο η στον 9ο να τελειώνω.δεν με νοιάζουν καν τα 100€ μπροστά στην ζωή του μωρού μου.εγω ήθελα να μάθω για παρενέργειες.α  ώστε μόνο λίγο πυρετουλη σου έκανε??πάλι καλά.μακαρι και στην δικιά μου μόνο αυτό να κάνει.αντε να δούμε.κανονικα θα έπρεπε ήδη να το έχουνε βάλει στα υποχρεωτικά και να μην το πληρώνεις κιόλας.αλλα είπαμε,στην χώρα μας δυστυχώς πάντα είμαστε πίσω σε όλα...τώρα η μικρούλα σου πόσο είναι?να την χαίρεσαι!

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LittleCherry είπε:

 

Κορίτσια, είδα ότι συζητάτε για το εμβόλιο του μηνιγγίτιδοκκου β' κι επειδή κι εγώ είχα προβληματιστεί πότε να το κάνω στη μικρή μου,ο παιδίατρος μας είπε ότι φυσικά η απόφαση είναι δική μας αλλά παρόλο που είναι σπάνια νόσος αν μια στο εκατομμύριο κάτι συμβεί θα μετανιώνουμε που δεν το κάναμε..Κι έτσι το κάναμε στους 9 μήνες (αν ξεκινήσεις κάτω των 2 ετών είναι τρεις οι δόσεις και πάνω από 2 είναι δύο δόσεις). Κάποια στιγμή πιστεύω θα το εντάξουν και στον υποχρεωτικό εμβολιασμό.Για την ώρα είναι ακριβό όντως αλλά δεν ήθελα να μπω στο δίλημμα του ρίσκου οπότε το κάναμε.. Λίγο πυρετό κάνει (όχι σε όλα τα μωράκια βέβαια) και πρηξιματάκι στο σημείο του εμβολίου.

 

1 hour ago, Nektarinaki είπε:

Καλά ναι το βλέπετε και πραττετε αναλογως.απλως λίγη προσοχή παραπάνω αν αποφασίσετε να το κάνετε μετά τα 2 έτη.τον χειμώνα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης κατέληξε δυστυχώς ένα μωράκι από μηνιγγίτιδα.:(θέλει μεγάλη προσοχή.σπανιο μεν,θανατηφόρο δε.βάπτιση ποτέ έχετε εσείς??Εμείς 30/8 και έχουμε διαλέξει θέμα κύκνος!

Ναι ναι όπως ακριβώς  τα λες είναι.γι αυτο και εγώ θα της το κάνω τώρα στον 8ο η στον 9ο να τελειώνω.δεν με νοιάζουν καν τα 100€ μπροστά στην ζωή του μωρού μου.εγω ήθελα να μάθω για παρενέργειες.α  ώστε μόνο λίγο πυρετουλη σου έκανε??πάλι καλά.μακαρι και στην δικιά μου μόνο αυτό να κάνει.αντε να δούμε.κανονικα θα έπρεπε ήδη να το έχουνε βάλει στα υποχρεωτικά και να μην το πληρώνεις κιόλας.αλλα είπαμε,στην χώρα μας δυστυχώς πάντα είμαστε πίσω σε όλα...τώρα η μικρούλα σου πόσο είναι?να την χαίρεσαι!

Λέτε ρε κορίτσια να μην το αφήσω για μετά τα δύο έτη ε? Να τελειώνουμε τώρα... Δίκιο έχετε, αγχώθηκα τώρα που το συζητάμε!!

Εμείς βαφτίζουμε 12/7 και θα έχουμε ζωάκια!! Δεν είχα ιδέα ότι διαλέγαμε θέμα, η νονά με ενημέρωσε!! Χαχαχα :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektarinaki είπε:

 

Ναι ναι όπως ακριβώς  τα λες είναι.γι αυτο και εγώ θα της το κάνω τώρα στον 8ο η στον 9ο να τελειώνω.δεν με νοιάζουν καν τα 100€ μπροστά στην ζωή του μωρού μου.εγω ήθελα να μάθω για παρενέργειες.α  ώστε μόνο λίγο πυρετουλη σου έκανε??πάλι καλά.μακαρι και στην δικιά μου μόνο αυτό να κάνει.αντε να δούμε.κανονικα θα έπρεπε ήδη να το έχουνε βάλει στα υποχρεωτικά και να μην το πληρώνεις κιόλας.αλλα είπαμε,στην χώρα μας δυστυχώς πάντα είμαστε πίσω σε όλα...τώρα η μικρούλα σου πόσο είναι?να την χαίρεσαι!

Να 'σαι καλά, κοπέλα μου!Κι εσύ να χαίρεσαι τη μικρή σου!!:) Η δικιά μου ειναι τώρα 10,5.Ναι, μόνο λίγο πυρετό ανέβασε το ίδιο βράδυ που κάναμε το εμβόλιο αλλά με το depon έπεσε γρήγορα και δεν ανέβασε ξανά.Σε άλλη ας πούμε φίλη δεν έκανε καθόλου πυρετό.. Απλά μας είχε πει ο παιδίατρος ότι συνήθως το συγκεκριμένο εμβόλιο στα περισσότερα μωράκια κάνει λιγάκι, είναι αναμενόμενο.Μακάρι να μην κάνει καθόλου κι εσένα!

Κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα και για τέτοιους λόγους δεν σκέφτομαι τα χρήματα, από το να τρέχεις μετά έστω και αν οι πιθανότητες είναι μικρές..ποτέ δεν ξέρεις!

Just now, Νεκταρινακι είπε:

 

Λέτε ρε κορίτσια να μην το αφήσω για μετά τα δύο έτη ε? Να τελειώνουμε τώρα... Δίκιο έχετε, αγχώθηκα τώρα που το συζητάμε!!

 

Κι εμένα τα λόγια του γιατρού με έπεισαν και τελικά το έκανα τώρα γιατί είχα προβληματιστεί αρκετά κι εγώ.Αλλά είναι που λες κι αν συμβεί κάτι και ενώ μπορούσα δεν το έκανα..; Συζήτησέ το και με τον παιδίατρό σου, νομίζω ότι θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις καλύτερα!

Να χαίρεσαι κι εσύ το μωράκι σου!:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LittleCherry είπε:

Να 'σαι καλά, κοπέλα μου!Κι εσύ να χαίρεσαι τη μικρή σου!!:) Η δικιά μου ειναι τώρα 10,5.Ναι, μόνο λίγο πυρετό ανέβασε το ίδιο βράδυ που κάναμε το εμβόλιο αλλά με το depon έπεσε γρήγορα και δεν ανέβασε ξανά.Σε άλλη ας πούμε φίλη δεν έκανε καθόλου πυρετό.. Απλά μας είχε πει ο παιδίατρος ότι συνήθως το συγκεκριμένο εμβόλιο στα περισσότερα μωράκια κάνει λιγάκι, είναι αναμενόμενο.Μακάρι να μην κάνει καθόλου κι εσένα!

Κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα και για τέτοιους λόγους δεν σκέφτομαι τα χρήματα, από το να τρέχεις μετά έστω και αν οι πιθανότητες είναι μικρές..ποτέ δεν ξέρεις!

Κι εμένα τα λόγια του γιατρού με έπεισαν και τελικά το έκανα τώρα γιατί είχα προβληματιστεί αρκετά κι εγώ.Αλλά είναι που λες κι αν συμβεί κάτι και ενώ μπορούσα δεν το έκανα..; Συζήτησέ το και με τον παιδίατρό σου, νομίζω ότι θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις καλύτερα!

Να χαίρεσαι κι εσύ το μωράκι σου!:)

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου κι εσύ το δικό σου που πρέπει τώρα να είναι σε σούπερ καλή φάση σε αυτή την ηλικία!! :)

Θα το ξανασυζητησω με τον παιδίατρο, τώρα που θα πάμε και στον τόπο καταγωγής μας για τη βάπτιση θα επισκεφθούμε κι άλλη παιδίατρο οπότε θα ρωτήσω και δεύτερη γνώμη. Αλλά έχετε δίκιο καλύτερα τώρα να τελειώνουμε! 

φιλακια πολλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσιααααααα!!!Τι κάνετε???Πώς πάνε τα μπεμπακια σας??? @Νεκταρινακι εμάς που είναι ακριβώς μαζί τα μπεμπακια μας πως πάτε από δοντάκια??έσκασε κανένα??εμάς Όχι ακόμη!χαχαχαχΧ φαφουτα είναι ακόμη:-Pκαι κάτι ακόμη κάνουνε ας πούμε παλαμάκια η κούπεπε?ξέρω,κάθε μωράκι είναι διαφορετικό,αλλά δύο γνωστές μου κάνουνε ήδη τα μωρά τους..εμενα κάτι πάει να κάνει Άλλα ακόμη δε το κάνει!βέβαια κανει Άλλα όπως το κολλα 5 και στηρίζεται πάρα πολύ καλά και για πολύ ώρα μέχρι και μισάωρο στον πωπο της χωρίς στήριξη  και μπαμπαλιζει όλη μέρα:-Pαλλά να κουβέντα να γίνεται χαχαχαχα


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααααααα!!!Τι κάνετε???Πώς πάνε τα μπεμπακια σας??? @Νεκταρινακι εμάς που είναι ακριβώς μαζί τα μπεμπακια μας πως πάτε από δοντάκια??έσκασε κανένα??εμάς Όχι ακόμη!χαχαχαχΧ φαφουτα είναι ακόμη:-Pκαι κάτι ακόμη κάνουνε ας πούμε παλαμάκια η κούπεπε?ξέρω,κάθε μωράκι είναι διαφορετικό,αλλά δύο γνωστές μου κάνουνε ήδη τα μωρά τους..εμενα κάτι πάει να κάνει Άλλα ακόμη δε το κάνει!βέβαια κανει Άλλα όπως το κολλα 5 και στηρίζεται πάρα πολύ καλά και για πολύ ώρα μέχρι και μισάωρο στον πωπο της χωρίς στήριξη  και μπαμπαλιζει όλη μέρα:-Pαλλά να κουβέντα να γίνεται χαχαχαχα

Γεια σου κορίτσι!!! :) Λοιπον θα σου πω σε τι φάση είμαστε εμείς... Έχει αρχίσει να κάθεται όπως λες αρκετή ώρα μόνη της και παίζει αρκετά σταθερά με τα παιχνίδια της. Απο δόντι τίποτα ακόμη, όλη μέρα βάζω γάντια και την ελεγχω αλλά τίποτα! Δε μπαμπαλιζει αλλά κάνει φωνουλες διαφορετικές με φωνήεντα μόνο... Αυτό είναι κάτι που με ανησυχεί :/ 

Επίσης, όταν της κάνω κουπεπε κοιτάζει τα χέρια μου κ κουνάει κι εκείνη τα δικά της με τον ίδιο τρόπο σαν να προσπαθεί να το κάνει. Παλαμάκια δεν κάνει καθόλου ούτε το γεια που της το κάνω συνέχεια όταν μπαίνω και βγαίνω από το χώρο που βρίσκεται. Τελευταίες μέρες άρχισε να γελάει και να συμμετέχει στο κούκου τσα! 

Νομίζω ότι έχει επικεντρωθεί στο τρώει τα πάντα! Όταν λέω τα πάντα εννοώ τα ΠΑΝΤΑ! Χαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεκταρινακι είπε:

Γεια σου κορίτσι!!! :) Λοιπον θα σου πω σε τι φάση είμαστε εμείς... Έχει αρχίσει να κάθεται όπως λες αρκετή ώρα μόνη της και παίζει αρκετά σταθερά με τα παιχνίδια της. Απο δόντι τίποτα ακόμη, όλη μέρα βάζω γάντια και την ελεγχω αλλά τίποτα! Δε μπαμπαλιζει αλλά κάνει φωνουλες διαφορετικές με φωνήεντα μόνο... Αυτό είναι κάτι που με ανησυχεί :/ 

Επίσης, όταν της κάνω κουπεπε κοιτάζει τα χέρια μου κ κουνάει κι εκείνη τα δικά της με τον ίδιο τρόπο σαν να προσπαθεί να το κάνει. Παλαμάκια δεν κάνει καθόλου ούτε το γεια που της το κάνω συνέχεια όταν μπαίνω και βγαίνω από το χώρο που βρίσκεται. Τελευταίες μέρες άρχισε να γελάει και να συμμετέχει στο κούκου τσα! 

Νομίζω ότι έχει επικεντρωθεί στο τρώει τα πάντα! Όταν λέω τα πάντα εννοώ τα ΠΑΝΤΑ! Χαχααχ

Μην σε ανησυχεί,θα αρχίσει να μπαμπαλιζει,Είναι θέμα ημερών..εμένα η δικιά μου όλο μα μα φωνάζει και μπα μπα και να να πολύ πλάκα έχει!στο Γεια σου εμένα προσπαθεί σηκώνει το χεράκι της αλλά μετά το αφήνει.πιστευω σε λίγο καιρό θα το κάνει..στα παλαμάκια ενώνει τα χεράκια της αλλά δεν τα κάνει ακόμη παλαμάκια..στο κούκου τζα γελάει και χαίρεται πολύ. Επιπλέον,γυρνάει σχεδόν πάντα στο ονομα της έδω και καιρό.και εδώ και 2 εβδομάδες οπότε θέλει αγκαλιά απλώνει τα χεράκια της και φωνάζει να να για να την πάρουμε.και επίσης τρελαίνεται με τον σκύλο που έχω χαχαχα οπότε της λέω που είναι το σκυλάκι κοιτάει κάτω και το ψάχνει και μόλις το δει γελάει και κουνάει χέρια ποδια❤αλλά όπως είπες από δόντια τίποτα χαχαχα Αχτι έχω να δω τα δοντάκια και να γίνει σαν λαγουδάκι ❤αν και απ τη μια με βολεύει για να μην με δαγκώνει στον θηλασμό χιχιχχι

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!!! Σωστό κι αυτό, τη γλιτώνεις προς το παρόν αν και νομίζω θα βρει τον τρόπο και δε θα σε πονάει :)

Τα περιγράφεις τόσο ωραία!!! Πρέπει να είναι μια γλύκα!! Μόλις βγάλει το πρώτο δόντι ή μπαμπαλισει θα σου στείλω κατευθείαν!! Χιχι! Το δικό σου το μωράκι είναι πολύ προχωρημένο! Κάνει τόσα πολλά! Εντωμεταξυ πρέπει όντως να παίζει ρόλο που έχετε σκυλάκι, λένε ότι βοηθάει πάρα πολύ στην ανάπτυξη συναισθημάτων και στην έκφραση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Χαχαχαχα!!! Σωστό κι αυτό, τη γλιτώνεις προς το παρόν αν και νομίζω θα βρει τον τρόπο και δε θα σε πονάει :)

Τα περιγράφεις τόσο ωραία!!! Πρέπει να είναι μια γλύκα!! Μόλις βγάλει το πρώτο δόντι ή μπαμπαλισει θα σου στείλω κατευθείαν!! Χιχι! Το δικό σου το μωράκι είναι πολύ προχωρημένο! Κάνει τόσα πολλά! Εντωμεταξυ πρέπει όντως να παίζει ρόλο που έχετε σκυλάκι, λένε ότι βοηθάει πάρα πολύ στην ανάπτυξη συναισθημάτων και στην έκφραση!

Αχ είναι πολύ γλυκα ασεεε(μάνα κουκουβαγια,κλασσικά χαχα)Είναι μαγουλου και μπουτου με διπλές αφρατες αφρατες και με κορδέλες και φρου φρου!Χαχαχα άσε ασε❤και η δικιά σου θα είναι υπέροχη φαντάζομαι❤και η δικιά μου επίσης τα βάζει ρε συ όλα μα όλα στο στομα πω πω μανία ρε συ.ναι,όντως παίζει ρόλο που έχω τα σκυλιά! 2 έχω Χαχαχ 2 μαλτεζακια ❤ναι ναι μόλις βγάλει δόντι η μπαμπαλισει να μου πεις❤και εγώ αν δω δοντάκι αμέσως θα σου πω!❤

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Νεκταρινακι είπε:

Κορίτσια νομίζω πως πιάνω ένα μικρό δοντακι!!!! Μακάρι να μην κάνω λαθος!!! Είμαι πολύ χαρούμενη :):) χαχαχα θα έχουμε να βουρτσίζουμε!! @Nektarinaki

 Αλήθεια???Άντε Άντε με το καλό κοριτσάκι μου να βγει το δοντάκι σας!!!εμάς ακόμη τίποτα στον ορίζοντα!!!χαχαχα μάλλον βολεύτηκε η φαφουτα μου έτσι :P❤ από γκρίνια πως πάει???πονάει???


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

 Αλήθεια???Άντε Άντε με το καλό κοριτσάκι μου να βγει το δοντάκι σας!!!εμάς ακόμη τίποτα στον ορίζοντα!!!χαχαχα μάλλον βολεύτηκε η φαφουτα μου έτσι :P❤ από γκρίνια πως πάει???πονάει???

Συνέπεσε με τη βάφτιση επομένως μια μικρή αναστάτωση υπάρχει, αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο. Δε φαίνεται τίποτα, αλλά με την αφή καταλαβαίνω ότι έχουν σκάσει μύτη οι μυτουλες από το δοντακι. Εσείς πως πάτε? Όλα καλά??

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2020 at 4:30 ΜΜ, Νεκταρινακι είπε:

Συνέπεσε με τη βάφτιση επομένως μια μικρή αναστάτωση υπάρχει, αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο. Δε φαίνεται τίποτα, αλλά με την αφή καταλαβαίνω ότι έχουν σκάσει μύτη οι μυτουλες από το δοντακι. Εσείς πως πάτε? Όλα καλά??

Ααα την βαπτισατε?άντε να ζήσει,νεοφώτιστη να ειναι❤τα δικά μας τα νέα είναι ότι έκανε Σήμερα 2 φορές παλαμάκια και προχθές χαιρέτησε δειλά δειλά.τελειο ητανε❤και τα άλλα νέα μας είναι ότι πρηστηκαν και κοκκινησανε τα ούλα και ήδη έσκασαν έχουνε κάτι σαν τρυπούλα..μάλλον βγαίνουν τα δοντάκια μας❤τα δύο τα κάτω.. πολύ γκρίνια η καημένη..της δωσαμε ντεπονακι και ηρέμησε κάπως.. εσάς πως πάνε βγήκανε???


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nektarinaki είπε:

Ααα την βαπτισατε?άντε να ζήσει,νεοφώτιστη να ειναι❤τα δικά μας τα νέα είναι ότι έκανε Σήμερα 2 φορές παλαμάκια και προχθές χαιρέτησε δειλά δειλά.τελειο ητανε❤και τα άλλα νέα μας είναι ότι πρηστηκαν και κοκκινησανε τα ούλα και ήδη έσκασαν έχουνε κάτι σαν τρυπούλα..μάλλον βγαίνουν τα δοντάκια μας❤τα δύο τα κάτω.. πολύ γκρίνια η καημένη..της δωσαμε ντεπονακι και ηρέμησε κάπως.. εσάς πως πάνε βγήκανε???

Όσο πάνε βγαίνουν όλο και πιο πολύ, είναι δύο τελικά! Χαχαχα!! Λοιπόν, τελικά θα κάνουμε τώρα το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα, σε καμία βδομάδα που θα επιστρέψουμε από τη βάπτιση κλπ. Επίσης, την εξέτασε εδώ μια οικογενειακή μας φίλη παιδίατρος πολύ καλή και την είδα να ανησυχεί που δε μπαμπαλιζει. Επομένως, σήμερα την πήγαμε και σε ΩΡΛ να ελέγξουμε ακοή. Όλα καλά μας είπε, οπότε θα περιμένω λίγο ακόμα να δω ααααν πότε θα πει συλλαβουλες :/ εχω αγχωθει πολύ με αυτό το θέμα...

Μπράβο το γλυκουλι σας!!! Χαιρετάει και εξελίσσεται μέρα με τη μέρα!! :) Υπομονη με τα δοντακια θα βγουν που θα πάει και θα ηρεμήσει! Εμείς ντεπον δε δώσαμε αλλά η αλήθεια είναι ότι μια γκρίνια την έχουμε τις τελευταίες μέρες...να μου τη φιλήσεις τη μικρή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...