Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

On 28/7/2020 at 3:15 ΜΜ, Κουδουνίστρα είπε:

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Εμεις μεγαλωνουμε και στρουμπουλεύουμε :x

Μεθαυριο κλείνουμε 8 μήνες και έχουμε γιατρό για εξέταση, ζύγιζμα κλπ. Τον προηγούμενο μήνα ήμασταν 7.150γρ 

Γενικά απο καμπύλες ανεβαίνουμε. Αποκλειστικός θηλασμός απο την αρχή και στον 6ο με αρκετή δυσκολία μπήκαμε στις στερεες. Τον αηδιαζει ο πολτός και τα θέλει ολα νερουλά. Αν και ήθελα να ξεκινήσω με κομμάτια, ο παιδίατρος που εχουμε δεν υποστηρίζει το blw λόγω του οτι πιστευει πως τα βρεφη δεν είναι έτοιμα γαστρεντερικά να δεχτουν κομμάτια. Φυσικα ειχα και την επιλογή να αλλάξω παιδίατρο αλλά για την ωρα ιατρικά με καλύπτει.

Ο μικρούλης τρώει μεχρι τωρα 2 μονο γευματα, φρουτόκρεμα και κρεατολαχανόσουπα. Φυσικα μην φανταστείτε ποσότητες....

Επειδή διάβασα για δυσκοιλιότητες και με τις στερεες εκανε και εμένα στην αρχή, σταμάτησα τα πάντα και συνέχισα με θηλασμό και οταν επέστρεψε το εντερακι στα κανονικά του τότε ξεκίνησα απο την αρχή τις εισαγωγές αποφεύγοντας πατάτα, γλυκοπατάτα, καρότο, μπανάνα, αχλάδι και οτι αλλο μπορεί να τον ενοχλούσε. Τωρα με τις εισαγωγές τσεκάρω τι τον δυσκολεύει και δεν το ξαναβάζω. Γενικά τα θηλάζοντα πρέπει να έχουν τουλάχιστον μια κενωση τη μέρα και φυσικά οι στερεες είναι δοκιμή και το γαλατάκι παραμένη η κυρίως τροφή μέχρι το έτος. Αν οι στερεες αρχίζουν να αντικαθιστούν το γάλα και να μειώνονται οι θηλασμοί εκει δεν γνωρίζω τι γίνεται με τα κακακια.

Τώρα απο τον 8ο και μετά θα δώσω και γω λίγο αυγουλάκι σαν 3ο γεύμα με παραλλαγές και θα ρωτήσω τον γιατρό αν μπορώ να ξεκινήσω κομματάκια μιας και έχουμε 6 δοντάκια :x όπως επίσης και τι συμβαίνει με το καθάρισμα των δοντιών σε αυτή την ηλικεία.

Αυτα τα ομορφα νέα μας, ετοιμαζουμε τη βάφτιση για τις 29 Αυγούστου και ειμαι λιγο στο τρέξιμο με τη νονά.

 

Τα νέα σας!

Γεια σου κορίτσι μου!Ααα μια χαρά τα πάει ο μπεμπακος σου,μπράβο!6 δοντάκια ???α εσείς είστε έτοιμοι για παντρειά!!!χαχαχαχα  Εμείς έχουμε 2 δοντάκια κάτω!είναι πολύ στρουμπουλη και μπουτου με διπλές που φιλάω μερα νύχτα και δεν χορταίνω!μεγάλος έρωτας λέμε!!!!Τώρα άρχισε να σηκώνεται και όλη μερα αυτό κάνει και χαίρεται με την καρδιά της!!!την Παρασκευή κάναμε λίγο πυρετό για ένα 24ωρο και ήτανε ακεφη η ζουζούνα μου!ευτυχώς Τώρα όλα καλά!Και Εμείς αποκλειστικό θηλασμό μέχρι 6 μηνων και μετά βάλαμε και τις στέρεες και εννοείται συνεχίζουμε τον θηλασμό!Όσο για το blw σόρρυ που θα το πω έτσι ωμά αλλά ο παιδίατρος σου λέει π@@@@ριες!!!!μα είναι δυνατόν???που το σκέφτηκε και το είπε αυτό???καμία σχέση!πες του να ενημερωθεί πρώτα καλά για την μέθοδο και μετά να δίνει συμβουλές!!!!μια χαρά τα δέχεται το στομαχακι τους Όσο δέχεται τα αλεσμενα τόσο δέχεται και τα κομμάτια!δεν παίζει ρόλο η μορφή της τροφής αν είναι δυνατόν!α 29 είναι η βάπτιση σας???εμάς 1 ημερα μετά! 30/8 κοντά είμαστε!!!με το καλό να βαπτιστουνε τα λουλούδια μας!

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/7/2020 at 3:47 ΜΜ, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααααααα!!!Τι κάνετε???Πώς πάνε τα μπεμπακια σας??? @Νεκταρινακι εμάς που είναι ακριβώς μαζί τα μπεμπακια μας πως πάτε από δοντάκια??έσκασε κανένα??εμάς Όχι ακόμη!χαχαχαχΧ φαφουτα είναι ακόμη:-Pκαι κάτι ακόμη κάνουνε ας πούμε παλαμάκια η κούπεπε?ξέρω,κάθε μωράκι είναι διαφορετικό,αλλά δύο γνωστές μου κάνουνε ήδη τα μωρά τους..εμενα κάτι πάει να κάνει Άλλα ακόμη δε το κάνει!βέβαια κανει Άλλα όπως το κολλα 5 και στηρίζεται πάρα πολύ καλά και για πολύ ώρα μέχρι και μισάωρο στον πωπο της χωρίς στήριξη  και μπαμπαλιζει όλη μέρα:-Pαλλά να κουβέντα να γίνεται χαχαχαχα

Εμείς μείναμε στα 2 δόντια, 2 μήνες τώρα δεν έχει σκάσει το τρίτο :P εμένα λέει μαμά γιαγιαγιαγια μπαμπαμπα, μπουσουλαει σα να σέρνεται και αν της κρατάς τα χέρια στηρίζεται και κάνει βήματα. Μέχρι εκεί. Εντάξει δε ζητάω πολλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Εμείς μείναμε στα 2 δόντια, 2 μήνες τώρα δεν έχει σκάσει το τρίτο :P εμένα λέει μαμά γιαγιαγιαγια μπαμπαμπα, μπουσουλαει σα να σέρνεται και αν της κρατάς τα χέρια στηρίζεται και κάνει βήματα. Μέχρι εκεί. Εντάξει δε ζητάω πολλά.

Ααα εξελίχθηκαμε και μεις από τότε που το έγραψα αυτό καλέ!χααχαχ έχουμε 2 δοντάκια κάτω και απ ότι είδα θα σκάσει και 3ο.εμεις εδώ και καιροοο φωνάζουμε μα μα μπα μπα να να(την αγκαλια)και χθες είπε και ένα για για.και μεις σερνομαστε κάτω,δεν μπουσουλαει κανονικά,αλλά σηκώνεται αν της δώσεις τα χέρια αμέσως πιάνεται και χωρίς να της δώσουμε ώθηση η βοήθεια σηκώνεται αμέσως και στέκεται πολύ ωραία και χαίρεται παααρα πολύ το λουλούδι μου!!!μερικές φορές κάνει και από κανένα βηματάκι αλλά σπάνια!παίζουμε όλη μέρα,ειδικά με τα σκυλιά μας πλέον αναγνωρίζει όλες τις κινήσεις τους και συμμετέχει στο παιχνίδι μαζί τους!παράπονο δεν έχω,κάνει πολλά για την ηλικία της και μάλιστα από νωρίς ❤

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2020 at 5:58 PM, Νεκταρινακι said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις! Χτες πήγαμε σε καινούρια παιδίατρο στην καινούρια μας γειτονιά και μας είπε ότι μέχρι 10 μηνών δεν είναι τόσο ανησυχητικό να μη μπαμπαλιζει, ίσως δείχνει βέβαια ότι θα αργήσει να μιλήσει...

Για τη γαζουλα τώρα, ο ορος κακό δεν κάνει, είναι καλή ιδέα αν και πιστεύω με τόσα σάλια θα μουσκεψει ούτως ή άλλως χαχαχα! Απλά όταν μεγαλώσει πια και αρχίζει και βάζει οδοντόκρεμα (έχουμε χρόνια ακόμα γι'αυτό) δε βάζουμε νερό, μόνο οδοντόβουρτσα και οδοντοκρεμα! Καλά βουρτσισματα! Και με το καλό η βάπτιση! 

Ναι μωρε μην σε ανησυχει γιατι τα αγχη μας βγαινουν και στα μωρακια. Αυτο με τη γαζουλα θα το δοκιμασω σ'ευχαριστώ πολύ! Να περιμένω να βγούν τελείως ή σιγα σιγά να το ξεκινήσω? Ο δικός μου τρώει και τα πάντα βοβαμαι μην μου αρχίσει να δαγκώνει την γάζα και δεν μπορώ να του τη βγάλω αχαχχα

On 8/6/2020 at 3:58 AM, Nektarinaki said:

Γεια σου κορίτσι μου!Ααα μια χαρά τα πάει ο μπεμπακος σου,μπράβο!6 δοντάκια ???α εσείς είστε έτοιμοι για παντρειά!!!χαχαχαχα  Εμείς έχουμε 2 δοντάκια κάτω!είναι πολύ στρουμπουλη και μπουτου με διπλές που φιλάω μερα νύχτα και δεν χορταίνω!μεγάλος έρωτας λέμε!!!!Τώρα άρχισε να σηκώνεται και όλη μερα αυτό κάνει και χαίρεται με την καρδιά της!!!την Παρασκευή κάναμε λίγο πυρετό για ένα 24ωρο και ήτανε ακεφη η ζουζούνα μου!ευτυχώς Τώρα όλα καλά!Και Εμείς αποκλειστικό θηλασμό μέχρι 6 μηνων και μετά βάλαμε και τις στέρεες και εννοείται συνεχίζουμε τον θηλασμό!Όσο για το blw σόρρυ που θα το πω έτσι ωμά αλλά ο παιδίατρος σου λέει π@@@@ριες!!!!μα είναι δυνατόν???που το σκέφτηκε και το είπε αυτό???καμία σχέση!πες του να ενημερωθεί πρώτα καλά για την μέθοδο και μετά να δίνει συμβουλές!!!!μια χαρά τα δέχεται το στομαχακι τους Όσο δέχεται τα αλεσμενα τόσο δέχεται και τα κομμάτια!δεν παίζει ρόλο η μορφή της τροφής αν είναι δυνατόν!α 29 είναι η βάπτιση σας???εμάς 1 ημερα μετά! 30/8 κοντά είμαστε!!!με το καλό να βαπτιστουνε τα λουλούδια μας!

Αστα ναι ετοιμός να μας φάει όλους είναι χαχα Εμάς έκανε πυρετο μετά το εμβόλιο της μινιγγίτιδας. Πολυ χαλια το μωρο για 2 24ωρα αλλα τελος παντων με ντουζακια και λιγο deponaki συνειλθε ο λουκουμαδακος νου.

Κοίταξε με τον παιδίατρο δεν τα βρισκουμε στην διατροφή. Έχουμε πολλες διαμάχες οποτε πάμε αλλα τον κρατάω μέχρι τα εμβόλια μιας και ξεκινήσαμε και επειδή είναι νεογνολογος παιδίατρος. Γενικα σαν γιατρός είναι καλός γιατι εχει εμπειρία αλλα για να δωσει τροφές είναι βλάκας.

Για την ώρα είμαστε σε καμια 10ρια μεγαλες κουταλιτσες κρεατολαχανόσουπα, νορμαλ ποσότητα σε φρουτόκρεμα και ξεκινήσαμε και αυγουλάκι το οποίο λατρεύει μπορώ να πώ!

Όσων αφπρά τη βαφτιση τώρα δυστυχώς δεν ξερουμε αν θα την ακυρώσουμε μιας και πέθανε ο πρωτος ξάδελφος του αντρα μου 45 χρονών. Είχνα μεγαλώσει μαζί. Δύσκολη κατάσταση...

On 8/7/2020 at 1:06 PM, ΧρυσαΜ said:

Εμείς μείναμε στα 2 δόντια, 2 μήνες τώρα δεν έχει σκάσει το τρίτο :P εμένα λέει μαμά γιαγιαγιαγια μπαμπαμπα, μπουσουλαει σα να σέρνεται και αν της κρατάς τα χέρια στηρίζεται και κάνει βήματα. Μέχρι εκεί. Εντάξει δε ζητάω πολλά.

Εμεις για το στηριγμα πήραμε παρκο με δίχτυ γιατι κρεμιοταν και σκαρφάλωνε πάνω μας οποτε του πηραμε το παρκο που τον βολευει καλύτερα για να γυμνάσει και τα χεράκια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Ναι μωρε μην σε ανησυχει γιατι τα αγχη μας βγαινουν και στα μωρακια. Αυτο με τη γαζουλα θα το δοκιμασω σ'ευχαριστώ πολύ! Να περιμένω να βγούν τελείως ή σιγα σιγά να το ξεκινήσω? Ο δικός μου τρώει και τα πάντα βοβαμαι μην μου αρχίσει να δαγκώνει την γάζα και δεν μπορώ να του τη βγάλω αχαχχα

Αστα ναι ετοιμός να μας φάει όλους είναι χαχα Εμάς έκανε πυρετο μετά το εμβόλιο της μινιγγίτιδας. Πολυ χαλια το μωρο για 2 24ωρα αλλα τελος παντων με ντουζακια και λιγο deponaki συνειλθε ο λουκουμαδακος νου.

Κοίταξε με τον παιδίατρο δεν τα βρισκουμε στην διατροφή. Έχουμε πολλες διαμάχες οποτε πάμε αλλα τον κρατάω μέχρι τα εμβόλια μιας και ξεκινήσαμε και επειδή είναι νεογνολογος παιδίατρος. Γενικα σαν γιατρός είναι καλός γιατι εχει εμπειρία αλλα για να δωσει τροφές είναι βλάκας.

Για την ώρα είμαστε σε καμια 10ρια μεγαλες κουταλιτσες κρεατολαχανόσουπα, νορμαλ ποσότητα σε φρουτόκρεμα και ξεκινήσαμε και αυγουλάκι το οποίο λατρεύει μπορώ να πώ!

Όσων αφπρά τη βαφτιση τώρα δυστυχώς δεν ξερουμε αν θα την ακυρώσουμε μιας και πέθανε ο πρωτος ξάδελφος του αντρα μου 45 χρονών. Είχνα μεγαλώσει μαζί. Δύσκολη κατάσταση...

Εμεις για το στηριγμα πήραμε παρκο με δίχτυ γιατι κρεμιοταν και σκαρφάλωνε πάνω μας οποτε του πηραμε το παρκο που τον βολευει καλύτερα για να γυμνάσει και τα χεράκια.

Χαχαχχα φαγανο το παιδάκι σου!! Κοίτα, εμάς έχει 3 μισά δόντια κι ένα τέταρτο που μόλις έχει σκάσει κι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει να της κάνω αυτό με τη γάζα! Κοιτάζω όμως πάντα να δω αν έμεινε κάτι. Λέω να ξεκινήσω μόλις βγουν τελείως γιατί τότε λόγω μορφολογίας (που είναι πιο στενά προς τα ούλα) πιστεύω θα κρατάνε περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν ασχετο τελείως με δοντάκια και αναπτυξιακά στάδια. Θέμα παπούτσια..έχει κάποιος κάποια ιδέα στις μάρκες που υπάρζουν στην αγορά για μαλακούς πατους, ανατομικα κλπ? 

Ξέρω οτι μεχρι να περπατησουν δεν βαζουμε παπουτσάκια απλά έχω αρχισει να ψάχνομαι λιγο για να μην είμαι στα χαμένα οταν έρθει η ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Λοιπόν ασχετο τελείως με δοντάκια και αναπτυξιακά στάδια. Θέμα παπούτσια..έχει κάποιος κάποια ιδέα στις μάρκες που υπάρζουν στην αγορά για μαλακούς πατους, ανατομικα κλπ? 

Ξέρω οτι μεχρι να περπατησουν δεν βαζουμε παπουτσάκια απλά έχω αρχισει να ψάχνομαι λιγο για να μην είμαι στα χαμένα οταν έρθει η ώρα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!λοιπόν εγώ από φίλες που έχουνε μεγαλύτερα μωράκια μου έχουνε πει ότι τα ανατομικα δεν αξίζουν και τόσο..δε τους βόλεψαν και έδωσαν και πολλά χρήματα!Εγώ ξέρω ότι είναι καλά τα mayoral,geox,Nike,Adidas  και γενικά τέτοιες εταιρίες βγάζουνε καλά παπουτσάκια!Εγώ της πήρα mayoral και Geox!για να δούμε τι θα πούνε και τα άλλα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Nektarinaki said:

Καλησπέρα κορίτσι μου!λοιπόν εγώ από φίλες που έχουνε μεγαλύτερα μωράκια μου έχουνε πει ότι τα ανατομικα δεν αξίζουν και τόσο..δε τους βόλεψαν και έδωσαν και πολλά χρήματα!Εγώ ξέρω ότι είναι καλά τα mayoral,geox,Nike,Adidas  και γενικά τέτοιες εταιρίες βγάζουνε καλά παπουτσάκια!Εγώ της πήρα mayoral και Geox!για να δούμε τι θα πούνε και τα άλλα κορίτσια!

Τα Geox σκεφτομουν και γω γιατι εχουν και προσφορες και ελεγα να παρω ενα ζευγαρακι αλλα εχω κολλησει στο νουμερο....23?...24?...25?...

Εσυ τι νουμερο της πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Τα Geox σκεφτομουν και γω γιατι εχουν και προσφορες και ελεγα να παρω ενα ζευγαρακι αλλα εχω κολλησει στο νουμερο....23?...24?...25?...

Εσυ τι νουμερο της πηρες?

Γεια σου!Σου γράφω αυτό που είχα γράψει και σε μια άλλη κοπέλα που ρωτούσε το ίδιο πριν λίγο καιρό..Μην βιαστείς να πάρεις παπούτσι από τώρα που δεν περπατάει καν γιατί δεν μπορείς να ξέρεις τι νούμερο θα φοράει τότε.Τα ποδαράκια τους μεγαλώνουν γρήγορα και αλλάζουν νούμερο περίπου ανά 2-3 μήνες.. Μας το είπε κι ο γιατρός αυτό και όντως εμείς άλλο νούμερο πήραμε το πρώτο διάστημα που στεκόταν κι άλλο τώρα που περπατάει.. Δηλαδή μπορεί να πάρεις κάποιο νούμερο που θεωρείς ότι θα κάνει τότε αλλά είτε να το φορέσει πολύ λίγο και είναι κρίμα ή αυτό το νούμερο να είναι για πιο μετά...

Ως προς τη μάρκα τα geox είναι πολύ καλά κι από φίλες μου έχουν πει ότι είχαν βολευτεί και τα biomechanics..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, LittleCherry said:

Γεια σου!Σου γράφω αυτό που είχα γράψει και σε μια άλλη κοπέλα που ρωτούσε το ίδιο πριν λίγο καιρό..Μην βιαστείς να πάρεις παπούτσι από τώρα που δεν περπατάει καν γιατί δεν μπορείς να ξέρεις τι νούμερο θα φοράει τότε.Τα ποδαράκια τους μεγαλώνουν γρήγορα και αλλάζουν νούμερο περίπου ανά 2-3 μήνες.. Μας το είπε κι ο γιατρός αυτό και όντως εμείς άλλο νούμερο πήραμε το πρώτο διάστημα που στεκόταν κι άλλο τώρα που περπατάει.. Δηλαδή μπορεί να πάρεις κάποιο νούμερο που θεωρείς ότι θα κάνει τότε αλλά είτε να το φορέσει πολύ λίγο και είναι κρίμα ή αυτό το νούμερο να είναι για πιο μετά...

Ως προς τη μάρκα τα geox είναι πολύ καλά κι από φίλες μου έχουν πει ότι είχαν βολευτεί και τα biomechanics..

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Όσο διαβάζω περισσότερο για τα νούμερα και τα παπουτσάκια, τόσο συμφωνώ σε οτι έγραψες. Θα το αφήσω ναι και απο οτι είδα προσφορές υπάρχουν συνέχεια. Για την ώρα ο μικρός μου στεκεται πολύ αλλα μές την κούνια, το πάρκο, πανω μας κλπ και απο οτι διαβαζα καλό ειναι να είναι χωρίς παπουτσάκι σε αυτο το στάδιο. 

Biomechanics ε? Πολύ μελετημένα φαίνονται. Σ'ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Τα Geox σκεφτομουν και γω γιατι εχουν και προσφορες και ελεγα να παρω ενα ζευγαρακι αλλα εχω κολλησει στο νουμερο....23?...24?...25?...

Εσυ τι νουμερο της πηρες?

Καλημέρα κοριτσι μου!Καλή Παναγία να έχουμε,να μας προστατεύει όλους!Εγώ της πήρα 19 νούμερο της βάπτισης της το παπουτσάκι και το geox της το πήρανε δώρο και είναι 23.Αλλά και τα δύο της είναι μεγάλα φυσικά!το 19ρι Όχι τόσο αλλά το 23 κολυμπάει!χαχαχα θα συμφωνήσω απόλυτα με την @LittleCherry καλύτερα μη βιαστείς να πάρεις..ας αρχίσει να περπατάει κανονικά και μετά το ψάχνεις!στη φάση που είναι τωρα καλύτερα ας είναι ελεύθερα τα ποδαράκια τους!

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μανούλες τι κάνετε;;;Για πείτε μου,ποιες από εσάς κάνατε το bexsero;;κάναμε χθες το απόγευμα στις 7μιση την πρώτη δόση και το βράδυ στις 2 ανέβασε 39 πυρετό το πουλάκι μου..και όλη μέρα σήμερα ανεβάζει..την έχω με εναλλάξ αντιπυρετικά algofren και depon.στη διάρκεια της ημέρας έκανε μέχρι 38,6 αλλά τώρα το βράδυ πάλι ανέβασε 39.Πφφφ άντε ποτέ θα πέσει ρε κορίτσια;;ψήνεται το καημένο!Να σημειώσω είναι 9 μηνών και 12 ημερών  και τον Νοέμβριο έχουμε τη δεύτερη δόση.. Μήπως το έκανα νωρις;;;Μήπως έκανα λαθος;;Μήπως έπρεπε να το κάνω μετά το έτος;;;λέτε να της αφήσει κανένα κουσούρι αυτος ο πυρετός;;ξέρω,τώρα παραλογιζομαι....Άλλα σαν νεα μανούλα και εγώ έχω τις ανησυχίες μου!!!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Μανούλες τι κάνετε;;;Για πείτε μου,ποιες από εσάς κάνατε το bexsero;;κάναμε χθες το απόγευμα στις 7μιση την πρώτη δόση και το βράδυ στις 2 ανέβασε 39 πυρετό το πουλάκι μου..και όλη μέρα σήμερα ανεβάζει..την έχω με εναλλάξ αντιπυρετικά algofren και depon.στη διάρκεια της ημέρας έκανε μέχρι 38,6 αλλά τώρα το βράδυ πάλι ανέβασε 39.Πφφφ άντε ποτέ θα πέσει ρε κορίτσια;;ψήνεται το καημένο!Να σημειώσω είναι 9 μηνών και 12 ημερών  και τον Νοέμβριο έχουμε τη δεύτερη δόση.. Μήπως το έκανα νωρις;;;Μήπως έκανα λαθος;;Μήπως έπρεπε να το κάνω μετά το έτος;;;λέτε να της αφήσει κανένα κουσούρι αυτος ο πυρετός;;ξέρω,τώρα παραλογιζομαι....Άλλα σαν νεα μανούλα και εγώ έχω τις ανησυχίες μου!!!

Καλησπέρα! Μη φοβάσαι. Κι εμένα 9 μηνών ήταν όταν έκανε την 1η δόση. Καιωτην δεύτερη την έκανε πριν 1 βδομάδα που ήταν 10,5 μηνών. Και τις 2 φορές ανέβασε αρκετό πυρετό, δεν έτρωγε και είχε γκρίνια. Έδωσα depon απόγευμα, βράδυ και το πρωί της επόμενης μέρας. Την επόμενη μέρα ήταν καλά. Το εμβόλιο και τις 2 φορές το έκανε το πρωί.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Μανούλες τι κάνετε;;;Για πείτε μου,ποιες από εσάς κάνατε το bexsero;;κάναμε χθες το απόγευμα στις 7μιση την πρώτη δόση και το βράδυ στις 2 ανέβασε 39 πυρετό το πουλάκι μου..και όλη μέρα σήμερα ανεβάζει..την έχω με εναλλάξ αντιπυρετικά algofren και depon.στη διάρκεια της ημέρας έκανε μέχρι 38,6 αλλά τώρα το βράδυ πάλι ανέβασε 39.Πφφφ άντε ποτέ θα πέσει ρε κορίτσια;;ψήνεται το καημένο!Να σημειώσω είναι 9 μηνών και 12 ημερών  και τον Νοέμβριο έχουμε τη δεύτερη δόση.. Μήπως το έκανα νωρις;;;Μήπως έκανα λαθος;;Μήπως έπρεπε να το κάνω μετά το έτος;;;λέτε να της αφήσει κανένα κουσούρι αυτος ο πυρετός;;ξέρω,τώρα παραλογιζομαι....Άλλα σαν νεα μανούλα και εγώ έχω τις ανησυχίες μου!!!

Κοπέλα μου, λογικό να αγχώνεσαι αλλά μην ανησυχείς.. Είναι χαρακτηριστικό αυτού του εμβολίου ο υψηλός πυρετός σε αρκετά μωράκια,μας είχε προετοιμάσει και ο παιδίατρος.Κι η δικιά μου και τις δύο φορές ανέβασε 39αρι για ένα 24ωρο περίπου και μετά συνήλθε..Την πρώτη δόση την έκανε 9 μηνών και τη δεύτερη 11 μηνών.Λίγη υπομονή και θα περάσει..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Μη φοβάσαι. Κι εμένα 9 μηνών ήταν όταν έκανε την 1η δόση. Καιωτην δεύτερη την έκανε πριν 1 βδομάδα που ήταν 10,5 μηνών. Και τις 2 φορές ανέβασε αρκετό πυρετό, δεν έτρωγε και είχε γκρίνια. Έδωσα depon απόγευμα, βράδυ και το πρωί της επόμενης μέρας. Την επόμενη μέρα ήταν καλά. Το εμβόλιο και τις 2 φορές το έκανε το πρωί.

Καλησπέρα κορίτσι! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Ναι και εμένα έχει λίγη γκρίνια και ανορεξία,αλλά ελάχιστη!σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι είναι ευδιάθετη παρ όλα αυτά!Αυτό που λες με το πρωί μου το έχει πει και άλλη κοπέλα!την επόμενη δόση θα κανονίσω να την κάνω πρωί.. 

Just now, LittleCherry είπε:

Κοπέλα μου, λογικό να αγχώνεσαι αλλά μην ανησυχείς.. Είναι χαρακτηριστικό αυτού του εμβολίου ο υψηλός πυρετός σε αρκετά μωράκια,μας είχε προετοιμάσει και ο παιδίατρος.Κι η δικιά μου και τις δύο φορές ανέβασε 39αρι για ένα 24ωρο περίπου και μετά συνήλθε..Την πρώτη δόση την έκανε 9 μηνών και τη δεύτερη 11 μηνών.Λίγη υπομονή και θα περάσει..

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τα καθησυχαστικά σου λόγια!Η αλήθεια είναι ότι είχα φρικάρει λίγο,αλλά Ευτυχώς το είδα με τη λογική και ηρέμησα!ήδη είναι πολύ καλύτερα το νινακι μου!Ναι,η αλήθεια είναι ότι είναι εξαιρετικά σπάνιο να μην κανει πυρετό αυτό το εμβόλιο!Και εμείς 11 μηνων θα κάνουμε την επόμενη δόση.. τι να κάνουμε,για καλό είναι άλλωστε!Ένας πυρετός υψηλός σχετικά για ένα η δύο 24ωρα δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που θα μπορούσε να συμβεί αν δεν είχε γίνει το εμβόλιο και κολλουσανε την μηνιγγίτιδα τα μωράκια μας!!!!Ούτε στην σκέψη!!!

  • Μου αρέσει 3

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...