Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Πού είστε βρε κορίτσια;;; πώς είστε, πώς πάτε;;; 

Γεια σου κορίτσι μου...τι κανεις;;; εγω καλα..τα συμπτώματα  που ειχα έχουν υποχωρήσει  για τα καλά...κάνω εμετό  μια στις δέκα...Ανυπομονώ να το νιώσω...Ακόμα τίποτα...Σήμερα είμαι 16+2 βάση περιόδου  κ βάση αυχενικής ειμαι 17... Εσύ πως εισαι;;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Γεια σου κορίτσι μου...τι κανεις;;; εγω καλα..τα συμπτώματα  που ειχα έχουν υποχωρήσει  για τα καλά...κάνω εμετό  μια στις δέκα...Ανυπομονώ να το νιώσω...Ακόμα τίποτα...Σήμερα είμαι 16+2 βάση περιόδου  κ βάση αυχενικής ειμαι 17... Εσύ πως εισαι;;;;

Εγώ είμαι 15+3 βάση περιόδου. Ο γιατρός μού είπε ότι αυτή την εβδομάδα μπαίνουμε στον 4ο.

Εντάξει εγώ συνεχίζω να φοβάμαι πολύ. Αφού το έβλεπα στον υπέρηχο κι απορούσα. Σκεφτόμουν "τώρα όντως έχω μωρό;"

Και με φοβίζει η ιδέα ότι θα έχω 2 παιδιά μέσα στο σπίτι. Σίγουρα θα είναι πολύ καλύτερα από αυτό που έχω φανταστεί, εγώ φέρνω πάντα την καταστροφή στο μυαλό μου.

Το να είσαι έγκυος είναι πανεύκολο, παιχνιδάκι μπροστά στη μητρότητα. Ούτε καν που μπορεί κανείς να φανταστεί πώς είναι να έχεις παιδί μέχρι την ώρα που θα έρθει στον κόσμο. Γι αυτό με φοβιζει το άγνωστο... 

Εσενα πώς σού φαίνεται;;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Πού είστε βρε κορίτσια;;; πώς είστε, πώς πάτε;;; 

Hello! Πολύ ησυχία εχει το forum μας...Μάλλον άρχισαν οι διακοπές για κάποια κορίτσια. :)

Εγώ από συμπτώματα είμαι αισθητά καλύτερα. Οι αναγούλες υποχώρησαν ευτυχώς και άρχισα να τρώω φρούτα και λαχανικά που το πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα με τίποτα. Κατά τ'αλλα κουράζομαι εύκολα και θέλω να κοιμάμαι - ο ύπνος δεν ειναι ποτε αρκετός όσο και να κοιμηθώ! Τα διδυμάκια τρωνε πολύ ενέργεια. Πηγα για υπέρηχο την Παρασκευή και μας ειπαν ότι  μαλλον είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι. Μεγάλη χαρά!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra είπε:

Hello! Πολύ ησυχία εχει το forum μας...Μάλλον άρχισαν οι διακοπές για κάποια κορίτσια. :)

Εγώ από συμπτώματα είμαι αισθητά καλύτερα. Οι αναγούλες υποχώρησαν ευτυχώς και άρχισα να τρώω φρούτα και λαχανικά που το πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα με τίποτα. Κατά τ'αλλα κουράζομαι εύκολα και θέλω να κοιμάμαι - ο ύπνος δεν ειναι ποτε αρκετός όσο και να κοιμηθώ! Τα διδυμάκια τρωνε πολύ ενέργεια. Πηγα για υπέρηχο την Παρασκευή και μας ειπαν ότι  μαλλον είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι. Μεγάλη χαρά!

 

Πω πω τι ωραία... Καθάρισες με μια γέννα χαχαχαχαχαχα

Σιδερο στη μέση σας φίλη, υπομονή και θα τα πάτε τέλεια!!! Τα πρώτα σας μωράκια είναι; πού γέννας με το καλό; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ είμαι 15+3 βάση περιόδου. Ο γιατρός μού είπε ότι αυτή την εβδομάδα μπαίνουμε στον 4ο.

Εντάξει εγώ συνεχίζω να φοβάμαι πολύ. Αφού το έβλεπα στον υπέρηχο κι απορούσα. Σκεφτόμουν "τώρα όντως έχω μωρό;"

Και με φοβίζει η ιδέα ότι θα έχω 2 παιδιά μέσα στο σπίτι. Σίγουρα θα είναι πολύ καλύτερα από αυτό που έχω φανταστεί, εγώ φέρνω πάντα την καταστροφή στο μυαλό μου.

Το να είσαι έγκυος είναι πανεύκολο, παιχνιδάκι μπροστά στη μητρότητα. Ούτε καν που μπορεί κανείς να φανταστεί πώς είναι να έχεις παιδί μέχρι την ώρα που θα έρθει στον κόσμο. Γι αυτό με φοβιζει το άγνωστο... 

Εσενα πώς σού φαίνεται;;; 

Καλημεραααα  εγω να σου πω δεν σκέφτομαι το μετα...το πάω βήμα βήμα... ειδικά μετά την διακοπη... Θέλω να πάνε όλα καλά κ να το πιάσω στα χέρια μου γερό κ δυνατό κ τα υπόλοιπα θα έρθουν...οταν πέρασα αυτό που πέρασα καταλαβα οτι η μητρότητα είναι ευλογία τελικα... Λ ελπίζω να με αξιώσει  να φτάσω ως το τέλος....εμένα η αληθεια ειναι οτι δεν μου φαίνεται παιχνιδάκι...Γιατί στην πρώτη πέρασα πολύ δύσκολα...ήμουν μέχρι κ για μετάγγιση...οπότε καταλαβαίνεις...Όλα καλά θα σου είναι...απόλαυσε την εγκυμοσυνη  σου  κ μετά θα έχεις δύο ζουζουνια στο σπίτι να στο κανουν άνω κάτω...χαχαχα


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

.. θα έχεις δύο ζουζουνια στο σπίτι να στο κανουν άνω κάτω...χαχαχα

Αυτό... Αυτό ακριβώς χαχαχαχαχαχα 

Δεν το ήξερα τι πέρασες, πάντως εγω λέω για κανονικές εγκυμοσύνες. 

Πήγα προχθές στο γιατρό, όλα καλά προς το παρόν. Ξαναπάω πρώτα ο Θεός τέλος Ιουλίου και για τη Β επιπέδου μού είπε 20-25 Αυγούστου 

Νομίζω θα περάσει μπαμ μπαμ ο καιρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Αυτό... Αυτό ακριβώς χαχαχαχαχαχα 

Δεν το ήξερα τι πέρασες, πάντως εγω λέω για κανονικές εγκυμοσύνες. 

Πήγα προχθές στο γιατρό, όλα καλά προς το παρόν. Ξαναπάω πρώτα ο Θεός τέλος Ιουλίου και για τη Β επιπέδου μού είπε 20-25 Αυγούστου 

Νομίζω θα περάσει μπαμ μπαμ ο καιρός 

Κ εγω λογικά τελος Ιουλίου θα πάω ή πρώτη βδομάδα Αυγούστου...Δεν θυμάμαι αν το έχουμε πει...Που τις κάνεις τις εξετάσεις σου  κ που θα γεννήσεις με το καλο;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κ εγω λογικά τελος Ιουλίου θα πάω ή πρώτη βδομάδα Αυγούστου...Δεν θυμάμαι αν το έχουμε πει...Που τις κάνεις τις εξετάσεις σου  κ που θα γεννήσεις με το καλο;;;

Στο μητέρα θα τα κάνω. Btw βρε κορίτσια ακούστε τι έγινε.. Το 17 που έκανα β επιπέδου στο γιο μου δε μού έδωσαν τίποτα από δείγματα, ενώ άλλες που έκαναν εκείνη την περίοδο πήραν. Και τώρα που είχα πάει γι αυχενική, οσες έκαναν β επιπέδου τούς έδιναν. Τελικά τι γίνεται; όταν πρώτα ο Θεός ξαναπάω θα τούς το πω... 

Για πείτε κορίτσια, με τι ασχολείστε και πώς τα βγάζετε πέρα με την εγκυμοσύνη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Στο μητέρα θα τα κάνω. Btw βρε κορίτσια ακούστε τι έγινε.. Το 17 που έκανα β επιπέδου στο γιο μου δε μού έδωσαν τίποτα από δείγματα, ενώ άλλες που έκαναν εκείνη την περίοδο πήραν. Και τώρα που είχα πάει γι αυχενική, οσες έκαναν β επιπέδου τούς έδιναν. Τελικά τι γίνεται; όταν πρώτα ο Θεός ξαναπάω θα τούς το πω... 

Για πείτε κορίτσια, με τι ασχολείστε και πώς τα βγάζετε πέρα με την εγκυμοσύνη; 

Τι εννοείς απο δειγματα;;; τι τους έδωσαν δηλαδη;;; εγω εχω πάρει άδεια από την δουλειά κ πρωτα ο θεος ια γυρίσω το 2021... εσείς δουλευετε;;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αννούλαααα είπε:

Τι εννοείς απο δειγματα;;; τι τους έδωσαν δηλαδη;;; εγω εχω πάρει άδεια από την δουλειά κ πρωτα ο θεος ια γυρίσω το 2021... εσείς δουλευετε;;;;

Ααα τέλεια!!! Δείγματα από κρέμες και τέτοια. Δίνουν και στη γέννα πάρα πολλά. 

Εγώ κάνω προμοσιον και ιδιαίτερα μαθηματικων. Τα προμο τα έχω σταματήσει λόγω εγκυμοσύνης και τα ιδιαίτερα σταμάτησαν λόγω καλοκαιριού 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ααα τέλεια!!! Δείγματα από κρέμες και τέτοια. Δίνουν και στη γέννα πάρα πολλά. 

Εγώ κάνω προμοσιον και ιδιαίτερα μαθηματικων. Τα προμο τα έχω σταματήσει λόγω εγκυμοσύνης και τα ιδιαίτερα σταμάτησαν λόγω καλοκαιριού 

Ααααα ναι τέτοια ειχα δώσει κ στην κουμπαρα μου... ω3 και αλλα είχε μέσα...Εγώ να σου πω την αληθεια δεν θα πω Κάτι,αν μου δώσουν Καλώς...Στην γεννα ομως θα πω...!!! Ανυπομονώ  να ερθει η στιγμη για την β επιπέδου....μμμμμμμ!!!!!


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Ααααα ναι τέτοια ειχα δώσει κ στην κουμπαρα μου... ω3 και αλλα είχε μέσα...Εγώ να σου πω την αληθεια δεν θα πω Κάτι,αν μου δώσουν Καλώς...Στην γεννα ομως θα πω...!!! Ανυπομονώ  να ερθει η στιγμη για την β επιπέδου....μμμμμμμ!!!!!

Στη γέννα δίνουν έτσι κι αλλιώς, έχεις να πάρεις πάρα πολλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Επανερχομαι στην ομαδα καθως εκανα αυχενικη και μου επιβεβαιωσε ο γιατρος οτι θα γεννησω Δεκεμβρη και οχι Γεναρη Πρωτον γιατι το μωρο βγαινει μεγαλυτερο και Δευτερον λογω προηγουμενης καισαρικης! Ολα καλα με την αυχενικη μου ειπε απλα το μονο που το μωρακι ειχε 175 παλμους και με βγαζει 13 εβδομαδων και μας ειπε οτι ειναι οριακα υψηλοι και να ξανακανω υπερηχο σε 10-15 μερες στον γιατρο μου για να μας φυγει η ιδεα...ο γιατρος μου καθως και ο εμβρυολογος μας ειπε οτι συμβαινει καμια φορα και δεν ειναι ανησυχητικο...εχει τυχει σε καμια σας βρε κοριτσια;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Επανερχομαι στην ομαδα καθως εκανα αυχενικη και μου επιβεβαιωσε ο γιατρος οτι θα γεννησω Δεκεμβρη και οχι Γεναρη Πρωτον γιατι το μωρο βγαινει μεγαλυτερο και Δευτερον λογω προηγουμενης καισαρικης! Ολα καλα με την αυχενικη μου ειπε απλα το μονο που το μωρακι ειχε 175 παλμους και με βγαζει 13 εβδομαδων και μας ειπε οτι ειναι οριακα υψηλοι και να ξανακανω υπερηχο σε 10-15 μερες στον γιατρο μου για να μας φυγει η ιδεα...ο γιατρος μου καθως και ο εμβρυολογος μας ειπε οτι συμβαινει καμια φορα και δεν ειναι ανησυχητικο...εχει τυχει σε καμια σας βρε κοριτσια;

Εγώ ένα περίεργο πράγμα δεν κατάλαβα ποτέ αυτό με τους παλμούς... Αλλά αφού σού είπαν να μην ανησυχείς κακώς το σκέφτεσαι, δεν κάνεις καλό στον εαυτό σου. Πότε έκανες την αυχενική; πότε είχες τερ; πώς και θα κάνεις καισαρική; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...