Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ ένα περίεργο πράγμα δεν κατάλαβα ποτέ αυτό με τους παλμούς... Αλλά αφού σού είπαν να μην ανησυχείς κακώς το σκέφτεσαι, δεν κάνεις καλό στον εαυτό σου. Πότε έκανες την αυχενική; πότε είχες τερ; πώς και θα κάνεις 

Οσον αφορα τους παλμους κι εγω δεν τα ξερω ακριβως απλα αυτο που μου ειπε ο εμβρυολογος ηταν οτι ειναι οριακα στο μεγιστο καταλαβες; επρεπε δηλ να ειχε δηλαδη απ'οτι καταλαβα απο 170 παλμους και κατω...την αυχενικη την εκανα χθες! Βαση της ΤΕΡ βλεπεις στο τικερακι ποσο επρεπε να ειμαι κανονικα αλλα μου το εβγαλε στον υπερηχο πιο μεγαλο το μωρο οποτε μου λεει εισαι μια εβδομαδα και παραπανω...δηλ σημερα κλεινω την 13 καταλαβες; Το εχω ακουσει αυτο αρκετες φορες οτι συμβαινει οποτε αυτο αλλαζει και την ΠΗΤ! Επισης οπως φαινεται στο τικερακι μου το αλλο εχω ενα κοριτσακι 20 μηνων σχεδον και ειχα κανει καισαρικη γιατι ηταν ισχυακο οποτε παμε παλι για καισαρικη!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Myrtoulita είπε:

Οσον αφορα τους παλμους κι εγω δεν τα ξερω ακριβως απλα αυτο που μου ειπε ο εμβρυολογος ηταν οτι ειναι οριακα στο μεγιστο καταλαβες; επρεπε δηλ να ειχε δηλαδη απ'οτι καταλαβα απο 170 παλμους και κατω...την αυχενικη την εκανα χθες! Βαση της ΤΕΡ βλεπεις στο τικερακι ποσο επρεπε να ειμαι κανονικα αλλα μου το εβγαλε στον υπερηχο πιο μεγαλο το μωρο οποτε μου λεει εισαι μια εβδομαδα και παραπανω...δηλ σημερα κλεινω την 13 καταλαβες; Το εχω ακουσει αυτο αρκετες φορες οτι συμβαινει οποτε αυτο αλλαζει και την ΠΗΤ! Επισης οπως φαινεται στο τικερακι μου το αλλο εχω ενα κοριτσακι 20 μηνων σχεδον και ειχα κανει καισαρικη γιατι ηταν ισχυακο οποτε παμε παλι για καισαρικη!

Καλά η χαζή τελείως εγώ, ούτε καν τα είδα χαχαχαχαχαχα. Κι εγώ έχω έναν γιο σχεδόν 21 μηνών. Πάνω κάτω ίσα είναι χαχαχαχαχαχα. Πώς της φαίνεται που θα έχει αδερφάκι; εσένα πώς σού φαίνεται που πρώτα ο Θεός θα έχεις 2 μωρά μέσα στο σπίτι ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά η χαζή τελείως εγώ, ούτε καν τα είδα χαχαχαχαχαχα. Κι εγώ έχω έναν γιο σχεδόν 21 μηνών. Πάνω κάτω ίσα είναι χαχαχαχαχαχα. Πώς της φαίνεται που θα έχει αδερφάκι; εσένα πώς σού φαίνεται που πρώτα ο Θεός θα έχεις 2 μωρά μέσα στο σπίτι ; 

χαχαχα δεν πειραζει!! Καλα ακομα δεν το εχει καταλαβει η μικρη!! Εγω ηθελα τα παιδια μου να εχουν μικρη διαφορα και γενικα μας ηρθε πολυ γρηγορα το μωρακι οποτε οταν ερθει εκεινη η στιγμη θα σου πω...χαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

χαχαχα δεν πειραζει!! Καλα ακομα δεν το εχει καταλαβει η μικρη!! Εγω ηθελα τα παιδια μου να εχουν μικρη διαφορα και γενικα μας ηρθε πολυ γρηγορα το μωρακι οποτε οταν ερθει εκεινη η στιγμη θα σου πω...χαχαχαχ 

Α μωρέ ψυχουλες. Εμένα το έχει καταλάβει, όχι ότι θα έχει αδερφάκι, αλλά ότι θα έχουμε μωρό στο σπίτι γιατί όλο λέει "νινί" και χαϊδεύει την κοιλιά μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Α μωρέ ψυχουλες. Εμένα το έχει καταλάβει, όχι ότι θα έχει αδερφάκι, αλλά ότι θα έχουμε μωρό στο σπίτι γιατί όλο λέει "νινί" και χαϊδεύει την κοιλιά μου. 

Αχου το μωρε το μικρουλακι!!! Εσενα ειναι γενικα ησυχο παιδακι;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Myrtoulita είπε:

Αχου το μωρε το μικρουλακι!!! Εσενα ειναι γενικα ησυχο παιδακι;

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ωραίο αυτό μου άρεσε... 

Περνάει φάση της πρώτης εφηβείας, μόνο αυτό σού λεω. Είναι η φάση του πείσματος, της αντίρρησης και της αντίδρασης. Που τού λες να μην κάνει κάτι όπως πχ να μην πειράζει την πρίζα και εκείνος την πλησιάζει και σε κοιτάζει επιδεικτικά έχοντας το δάχτυλό του τεντωμένο... Σα να σού λέει "κοίτα με θα το κάνω".... Και εκείνη τη στιγμή δε μπορείς να το μαλώσεις γιατί το αντιγραφει... Αλλά γενικά δεν κάνει ζημιές και όταν είναι με άλλα παιδάκια είναι πολύ ήσυχος και καλός. Είναι και πάρα πολύ ευαίσθητος. 

Εσένα ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ωραίο αυτό μου άρεσε... 

Περνάει φάση της πρώτης εφηβείας, μόνο αυτό σού λεω. Είναι η φάση του πείσματος, της αντίρρησης και της αντίδρασης. Που τού λες να μην κάνει κάτι όπως πχ να μην πειράζει την πρίζα και εκείνος την πλησιάζει και σε κοιτάζει επιδεικτικά έχοντας το δάχτυλό του τεντωμένο... Σα να σού λέει "κοίτα με θα το κάνω".... Και εκείνη τη στιγμή δε μπορείς να το μαλώσεις γιατί το αντιγραφει... Αλλά γενικά δεν κάνει ζημιές και όταν είναι με άλλα παιδάκια είναι πολύ ήσυχος και καλός. Είναι και πάρα πολύ ευαίσθητος. 

Εσένα ; 

χαχαχ καταλαβα!! Κι εμεις καπως ετσι!! Ειναι ευαισθητη αλλα και γκρινιαρουλα!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

χαχαχ καταλαβα!! Κι εμεις καπως ετσι!! Ειναι ευαισθητη αλλα και γκρινιαρουλα!! 

Είναι η φάση που περνάνε τέτοια γιατί μου το είπε και η παιδίατρος. Δεν είναι ότι έχουμε κάνει κάτι λάθος εμείς δηλαδή ότι τα έχουμε κάνει κακομαθημένα και τα σχετικά Απλά είναι η φάση αυτή έτσι και μπορεί να κρατήσει πάρα πολύ δηλαδή άλλες φορές κρατάει και μέχρι τα τρία και μέχρι τα τέσσερα ενώ άλλες φορές εκεί στα δύο δυόμισι σταματάει. 

Αυτά για να μαθαίνετε και οι νέες μανούλες. Σας κάνουμε και Δωρεάν φροντιστήριο χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

κοριτσια μου τι κανετε ...πως παει η εγκυμοσυνη ..ενιωσε καποια το μωρακι τις???? 

οταν τρωτε φουσκωνη και εσας το στομαχι σας που ηστε ετοιμες να εκραγιτε????

Εγώ το ένιωσα σήμερα! Ήμουν ξαπλωμένη για μεσημέρι (είχα φάει ψωμί με μερεντα πριν) και άρχισε να κινείται. Είχα το χέρι μου στην κοιλιά και το ένιωσα, δεν ήταν τόσο δυνατά για να το καταλάβω χωρίς χέρι. 

Ναι το παθαίνω αυτό που λες.... Προσπαθώ να μην τρώω βαριά και είμαι αγκαλιά με σόδα λεμόνι. Ο γιατρός τελικά μού το επέτρεψε, λέει ότι όντως ανακουφίζει... 

Κατά τ άλλα πολύ διάβασμα έχει πέσει, όταν κοιμάται ο μικρός μεσημέρι και βράδυ αρχίζει το διάβασμα... Τώρα τελείωσα φαντάσου. Αλλά δεν μπορώ πάνω από 2 ώρες τη φορά, είμαι εξαντλημένη.....

Εσύ τι κάνεις;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ το ένιωσα σήμερα! Ήμουν ξαπλωμένη για μεσημέρι (είχα φάει ψωμί με μερεντα πριν) και άρχισε να κινείται. Είχα το χέρι μου στην κοιλιά και το ένιωσα, δεν ήταν τόσο δυνατά για να το καταλάβω χωρίς χέρι. 

Ναι το παθαίνω αυτό που λες.... Προσπαθώ να μην τρώω βαριά και είμαι αγκαλιά με σόδα λεμόνι. Ο γιατρός τελικά μού το επέτρεψε, λέει ότι όντως ανακουφίζει... 

Κατά τ άλλα πολύ διάβασμα έχει πέσει, όταν κοιμάται ο μικρός μεσημέρι και βράδυ αρχίζει το διάβασμα... Τώρα τελείωσα φαντάσου. Αλλά δεν μπορώ πάνω από 2 ώρες τη φορά, είμαι εξαντλημένη.....

Εσύ τι κάνεις;; 

καλημερα ...οταν πηγα για επισκεψη στον γιατρο τν ειπα αισθανομε κατι σαν να με τσιμπαει μερικες φορες σαν να πεταλουδα και μου λεει ειναι τα οργανα σ που αλλαζουν θεσει σε 3 εβδομαδες θσ το νιωσεις κανονικα ..αλλα μπορει και να το νιωθεις αλλα δεν στο λεω με σιγουρια ...

 

εγω τρωω σιγα για να χορτασω και μην μπουκωσω αλλα φουσκωνει το στομαχι γρηγορα και ειναι πολυ σπαστικο πιο πολυ το βραδυ ...εγω δεν εχω ρωτηση που και που πινω κοκα κολα ...

πωπω δυσκολα υπομονη τι να κανεις ...εγω γενικα σπιτι δεν ασχολουμε με κατι

Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

καλημερα ...οταν πηγα για επισκεψη στον γιατρο τν ειπα αισθανομε κατι σαν να με τσιμπαει μερικες φορες σαν να πεταλουδα και μου λεει ειναι τα οργανα σ που αλλαζουν θεσει σε 3 εβδομαδες θσ το νιωσεις κανονικα ..αλλα μπορει και να το νιωθεις αλλα δεν στο λεω με σιγουρια ...

 

εγω τρωω σιγα για να χορτασω και μην μπουκωσω αλλα φουσκωνει το στομαχι γρηγορα και ειναι πολυ σπαστικο πιο πολυ το βραδυ ...εγω δεν εχω ρωτηση που και που πινω κοκα κολα ...

πωπω δυσκολα υπομονη τι να κανεις ...εγω γενικα σπιτι δεν ασχολουμε με κατι

Έχει δίκιο ο γιατρός σου ναι. Έχει σχέση όμως και η θέση της μήτρας. Και τον γιο μου σε αυτή την εβδομάδα τον ένιωσα. Θα το καταλάβεις όταν έρθει η ώρα ότι είναι διαφορετικό, δεν είναι φτερουγισμα είναι ξεκάθαρο "κτουκ" κλωτσιά.

Μπορείς να το δοκιμάσεις κι εσύ, φας κάτι γλυκό, ξάπλωσε να χαλαρώσεις και βάλε το χέρι στην κοιλιά, ίσως νιώσεις κάτι ;-)

Καλά και οι δουλειές του σπιτιού δεν είναι λίγο πράγμα. Πώς περνάς το χρόνο σου γενικά; 

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2019 at 12:45 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Έχει δίκιο ο γιατρός σου ναι. Έχει σχέση όμως και η θέση της μήτρας. Και τον γιο μου σε αυτή την εβδομάδα τον ένιωσα. Θα το καταλάβεις όταν έρθει η ώρα ότι είναι διαφορετικό, δεν είναι φτερουγισμα είναι ξεκάθαρο "κτουκ" κλωτσιά.

Μπορείς να το δοκιμάσεις κι εσύ, φας κάτι γλυκό, ξάπλωσε να χαλαρώσεις και βάλε το χέρι στην κοιλιά, ίσως νιώσεις κάτι ;-)

Καλά και οι δουλειές του σπιτιού δεν είναι λίγο πράγμα. Πώς περνάς το χρόνο σου γενικά; 

εκανα αυτο με το γλυκο καο οντως το ενιωσαα ...τελειααα ...

 

γενικα εδω σπιτι δουλειες σπιτιου και λιγο περπατημα εσυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, fionita είπε:

εκανα αυτο με το γλυκο καο οντως το ενιωσαα ...τελειααα ...

 

γενικα εδω σπιτι δουλειες σπιτιου και λιγο περπατημα εσυ

Δεν ήταν πιο ξεκάθαρο από το προηγούμενο που είχες νιώσει; 

Ενημερωτικά το λέω και προς τα κορίτσια που δεν το έχουν νιώσει, είναι πολύ ξεκάθαρη η "κλωτσιά", δηλαδή εκείνη τη στιγμή δε θα έχετε αμφιβολία τύπου είναι δεν είναι. 

Από κοιλίτσα πώς πάμε;; εγώ το πότε φούσκωσαν ούτε που το κατάλαβα.... Ούτε ότι μπήκα στον 4ο...

Πώς το ανακοινώστε στους συζύγους για την εγκυμοσύνη; εγώ είχα 11 μέρες καθυστέρηση. Στις 5 τού είχα πει "άσε δεν καπνίζω σήμερα γιατί μπορεί και να ειμαι έγκυος". Στις 11 μέρες έκανα τεστ και ήταν θετικό. Ήταν σε άσκηση με τη δουλειά του και τον πήρα τηλέφωνο να τού το πω, εννοείται ότι επιτόπου το ανακοίνωσε σε όλους :oops:

Σε ποιο νοσοκομείο γέννας; συγγνώμη αν σε έχω ξαναρωτησει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μουυ!!απο σήμερα λοιπόν μπαίνω στον 5ο❤️ Άντε αντε να περνάει ο καιρός!!!!εγώ πλέον τη νιώθω συνέχεια την μπεμπούλα μουυυυ!δίνει κάτι όμορφες κλωτσίτσες ολοκάθαρες!!!και τη νιώθω σχεδόν όλη μερα❤️Πόσο όμορφο συναίσθημα!όσες φορές και να το νίωσω,πάντα χαμογελάω❤️Η κοιλίτσα μου κάνει μπάμμμ απο παντού!και εγώ εννοείται καμαρώνω!τώρα περιμένω πως και πως να περάσουνε οι μέρες να πάει 25 του μήνα να κάνω την β επιπέδου μου να φύγει και αυτό το άγχος!εσεις κοριτσάκια όλα καλά??


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...