Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Εμενα μου εχει δωσει Calcioral D3 και ειναι με γευση λεμονακι...μια χαρά λιώνει και αμέσως.

Όσο για τα κιλα δεν λεω μεγάλα λόγια γιατί αρχίζουν να περνάνε οι αναγούλες και οι μυρωδιές χαχαχα

Καλημερα κοριτσια.... κ εγω αυτο το ασβέστιο   πινω...την ημερα πόσα πινεις;;; ειναι το 1000αρι ;;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, fionita είπε:

καλημερα σου ...εμενα τωρα με επιασαν οι ανακατοσουρες και ειναι στην 17εβδομαδα δεν νιωθω καθολου καλα πολυ αβολα ...εσυ πως τα πας?? ..

η μοναδικη βιταμινη που μου αρεσει ειναι το ασβεστιο δεν ξερω πιο εχεις εσυ αλλα αυτο που εχω εγω εχει γευση πορτοκαλολεμονι ..ενω ο σηδιρος αηδια σκετη ..

Εγώ έχω ένα που αρχίζει από Ν (δε θυμάμαι πώς λέγεται και δεν το έχω μαζί μου). Κι αυτό τέτοια γεύση έχει και υποτίθεται ότι το έχεις στο στόμα σου και λιώνει. Αλλά μού φέρνει πολλή αηδία. 

Ίσως φταίει η ζέστη για τις αναγούλες, σε συνδυασμό με την εγκυμοσύνη. Εμένα η σόδα με βοηθούσε μόνο... 

πρίν από 24 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;;; Να σας ρωτησω κατι εσεις ποσο συχνα πατε στον γιατρο για υπερηχο;;;

Εγώ πάω μια φορά το μήνα προς το παρόν. Εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ έχω ένα που αρχίζει από Ν (δε θυμάμαι πώς λέγεται και δεν το έχω μαζί μου). Κι αυτό τέτοια γεύση έχει και υποτίθεται ότι το έχεις στο στόμα σου και λιώνει. Αλλά μού φέρνει πολλή αηδία. 

Ίσως φταίει η ζέστη για τις αναγούλες, σε συνδυασμό με την εγκυμοσύνη. Εμένα η σόδα με βοηθούσε μόνο... 

Εγώ πάω μια φορά το μήνα προς το παρόν. Εσύ; 

Κι εγω καπως ετσι αλλα εχω ακουσει αλλες κοπελες που πανε και ανα 2 εβδομαδες γι αυτο ρωτησα...


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Κι εγω καπως ετσι αλλα εχω ακουσει αλλες κοπελες που πανε και ανα 2 εβδομαδες γι αυτο ρωτησα...

Όταν η εγκυμοσύνη είναι καλή δε χρειάζεται να πηγαίνεις τόσο συχνά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! 

Προχθες μάθαμε ότι περιμένουμε μια μπουμπου ακόμα κι είμαι πολύ χαρούμενη!!

Λιγουρες δεν έχω εδώ και καιρό και ραντεβού είχα ανα 2 βδομαδες τώρα μου είπε σε 3 να πάω 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;;; Να σας ρωτησω κατι εσεις ποσο συχνα πατε στον γιατρο για υπερηχο;;;

Καλησπέρα κορίτσια μου... Κ εγω μια φορά το μήνα παω κ Ανυπομονώ  να περάσει κάθε φορά ο καιρος... συμφωνώ με την Χρύσα οταν είναι καλή η εγκυμοσυνη  δεν χρειάζεται...Εγώ πέρσι πηγαινα ανα δυο κ καμμια φορά κ κάθε εβδομάδα....


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;;; Να σας ρωτησω κατι εσεις ποσο συχνα πατε στον γιατρο για υπερηχο;;;

Σύμφωνα με τα υπόλοιπα με τα  κορίτσια και εγώ πάω μια φορά το μήνα....Τώρα σε 3 βδομάδες θα πάω για την Β επιπέδου...άμα είναι σωστή η εγκυμοσυνη δν χρειαζεται συνέχεια άσε που και οι συχνοί υπερηχοι δν είναι και ότι καλύτερο μόνο αν είναι ανάγκη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια όμορφα!!!!!

Μάς στέλνει καμία από διακοπές;;; εγώ έχω έρθει στο χωριό μου εδώ και 3 μέρες. 

Από κλωτσιές πώς πάτε;;; 

Κι εγώ πρώτα ο Θεός θα πάω μετά τις 20 του μήνα. Ακόμα δεν ξέρω φύλο και μακάρι να μη μας πουν μέχρι το τέλος. Αχ θα είναι πολύ συναρπαστικό κορίτσια πιστεύω!!!

Το σίδηρο το παίρνω κανονικά μόνο το ασβέστιο εχω αφήσει, μακάρι να μού το αλλάξει...

Μόλις γυρίσω Αθήνα έχω να κάνω και τις κλασσικές εξετάσεις, αίματος, ούρων κλπ... 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω Δευτερα γιατρο κι ανυπομονω να δω το μωρακι μας και να μας πει φυλο!! χιχι αν και πιστευω οτι παμε για 2ο κοριτσακι!! Κοριτσια ετυχε σε καμια στην αυχενικη να της εβγαλε ο υπερηχος μεγαλυτερο το μωρο και να αλλαξε και ΠΗΤ; Γιατι εμενα αυτο συναιβει,ενω στην 1η εγκυμοσυνη με εβγαζε ακριβως οσο ημουν! Και κατι αλλο εγω τωρα πρεπει να μετραω εβδομαδες βαση υπερηχου η βαση τελευταιας περιοδου;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/11/2019 at 8:25 AM, Αννούλαααα said:

Καλημερα κοριτσια.... κ εγω αυτο το ασβέστιο   πινω...την ημερα πόσα πινεις;;; ειναι το 1000αρι ;;;;

Το 1000αρι είναι ναι αλλά δεν είχα ε και πηρα το 500αρι αλλα μου ριπε ο γιατρος πως και 500 καλα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita said:

Εγω εχω Δευτερα γιατρο κι ανυπομονω να δω το μωρακι μας και να μας πει φυλο!! χιχι αν και πιστευω οτι παμε για 2ο κοριτσακι!! Κοριτσια ετυχε σε καμια στην αυχενικη να της εβγαλε ο υπερηχος μεγαλυτερο το μωρο και να αλλαξε και ΠΗΤ; Γιατι εμενα αυτο συναιβει,ενω στην 1η εγκυμοσυνη με εβγαζε ακριβως οσο ημουν! Και κατι αλλο εγω τωρα πρεπει να μετραω εβδομαδες βαση υπερηχου η βαση τελευταιας περιοδου;

Στηβ αυχενική απο όσο ξέρω σου δίνουν την ημερομηνία του ΠΗΤ και σταματας πια να μετράς σύμφωνα με της ημέρες περιόδου. Και σε εμενα έτυχε να μου βγεί η ΠΗΤ στην αυχενική 2 μέρες αργότερα απο της περιόδου. Ουσιαστικά δηλαδή το μωράκι μετρήθηκε λίγο πιο μικρό . Ο γιατρός μου είπε όμως να υπολογίζω καμια εβδομάδα πιο πρίν για το ΠΗΤ οπότε ολα είναι σχετικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Στηβ αυχενική απο όσο ξέρω σου δίνουν την ημερομηνία του ΠΗΤ και σταματας πια να μετράς σύμφωνα με της ημέρες περιόδου. Και σε εμενα έτυχε να μου βγεί η ΠΗΤ στην αυχενική 2 μέρες αργότερα απο της περιόδου. Ουσιαστικά δηλαδή το μωράκι μετρήθηκε λίγο πιο μικρό . Ο γιατρός μου είπε όμως να υπολογίζω καμια εβδομάδα πιο πρίν για το ΠΗΤ οπότε ολα είναι σχετικά.

Κι εγω θα γεννησω ετσι κι αλλιως νωριτερα λογω προηγουμενης καισαρικης αλλα περα απο αυτο μας βγαινει και το μωρακι μεγαλυτερο! Οποτε μετραω βαση υπερηχου...απο την αυχενικη δεν εχω παει καθολου γυναικολογο...θα παω την Δευτερα για το ραντεβου και τις εξετασεις του 4ου μηνα! Δεν εχουμε συζητησει παρα μονο οτι τα αποτελεσματα της αυχενικης ηταν καλα κι εχω αγωνια μεχρι τοτε!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Εγω εχω Δευτερα γιατρο κι ανυπομονω να δω το μωρακι μας και να μας πει φυλο!! χιχι αν και πιστευω οτι παμε για 2ο κοριτσακι!! Κοριτσια ετυχε σε καμια στην αυχενικη να της εβγαλε ο υπερηχος μεγαλυτερο το μωρο και να αλλαξε και ΠΗΤ; Γιατι εμενα αυτο συναιβει,ενω στην 1η εγκυμοσυνη με εβγαζε ακριβως οσο ημουν! Και κατι αλλο εγω τωρα πρεπει να μετραω εβδομαδες βαση υπερηχου η βαση τελευταιας περιοδου;

Καλημέρα φίλη. Εμένα μού γράφει 2 ΠΗΤ, η μία βάσει περιόδου και μία βάσει μετρήσεων. Εγώ μετράω κανονικά τις εβδομάδες από την τελευταία περίοδο. Αν δεν κάνω λάθος είναι εικονικές οι ΠΗΤ που σού δίνουν, για να υπολογίζεις πάνω κάτω το πότε θα έρθει το μωρό. Από περιέργεια, όταν πάω σπίτι θα δω την ΠΗΤ που μού έδιναν στην αυχενική του γιου μου βάσει μετρήσεων, μιας και ήταν "μεγάλο μωρό". Σίγουρα πάντως την ημερολογιακή ΠΗΤ την περάσαμε κατά 1 μέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοπέλες...να ρωτήσω...με το μαλλί πως τα πάτε? Βλέπω πολλές εγκυούλες με τέντα μαλλί βαμμένο κλπ και γω είμαι σαν την κυράτσα χαχαχα πως το αντιμετωπίζετε το θέμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...