Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Ναι ναι εχει φανεί! περιμενουμε αγοράκι και θα γεννήσω στο Ιασώ εσύ? Φαντάζομαι τα εχουμε ξαναπεί αλλά με τόσες ημερομηνίες τα έχω μπερδέψει χεχε

Εμένα μάλλον η Β επιπέδου η πρώτη είναι αυτή την άλλη εβδομάδα. Εχω να το δώ 3 εβδομάδες!!!

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ έχω μπερδευτεί...Εγώ στο μητερα πρωτα ο θεος...Κ είναι κ εμάς αγορακι...!!! Να μας στείλεις οταν την κάνεις να μας πεις...!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αννούλαααα said:

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ έχω μπερδευτεί...Εγώ στο μητερα πρωτα ο θεος...Κ είναι κ εμάς αγορακι...!!! Να μας στείλεις οταν την κάνεις να μας πεις...!!!

Ναι σίγουρα! Το μόνο κακό είναι οτι μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει ούτε ένα καθαρό υπέρηχο και οι φωτογραφίες είναι όλες θολές :( ελπίζω το επόμενο να είναι το τυχερό!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Χρύσα μου εύχομαι να μην έχω και την ίδια ηλικεία με τη μαμά σου γιατι διαφορετικά κάτι δεν εχει υπολογιστεί σωστά! Χαχαχαχα γελάω μόνη μου σαν τη χαζή μες το λεωφορείο. Δεν γεννάμε και στο ίδιο νοσοκομείο διαφορετικα θα τους λεγαμε να μας βάλουν μαζι χαχα

Δεν μου αρέσουν τα γκρίζα μαλλιά σε νέες κοπέλες αλλά αφού ο γιατρός δίνει το οκ και τα κορίτσια εδω λένε για την INOA τοτε κομπλέ!

Άμα είχατε την ίδια ηλικία και είσαι κι έγκυος θα σε είχαν βγάλει οι ειδήσεις :-P:-P:-P έχω δει και 25αρες που από κληρονομικότητα είχαν πάρα πολλές άσπρες τρίχες, δεν είναι θέμα ηλικίας

Κι εγώ κορίτσια περιμένω πώς και πώς να πάω να το δω πώς είναι. Κι αυτή τη φορά έλεγα, αντε πώς θα περάσει κι αυτός ο μήνας κι όμως τσουκου τσουκου περασε

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα πιστεύω ότι οι μετρήσεις γίνονται  σωστά ομως...σίγουρα στην Β επιπέδου θα είναι πιο καθαρά όλα... Που θα την κάνεις την β επιπέδου;;; σου έχει πει κ σε ποια εβδομαδα  την θέλει να γίνει;;; εμενα ο δικός μου θέλει να την κάνουμε στην 22η.... βέβαια είναι κ λίγο μεγαλύτερο να δω βάση με ποια ημερομηνία  θα πάμε...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι οι μετρήσεις γίνονται γιατι αυτοι καταλαβαίνουν τι μετράνε...εγώ ειμαι που δεν καταλαβαίνω και ρωτάω συνέχεια χαχα. Βασικά έχω κάνει ήδη μια  early Β επιπέδου οταν έκανα τη NIPT στηβ εβδομάδα 17. Την Παρασκευή θα πάω να κάνω στην 20η εβδομάδα την κλασσική Β επιπέδου με το Αγγλικό σύστημα και την εβδομάδα 22 θα την κάνω με το γιατρό μου στο Ιασώ. Είναι εξειδικευμένος στον προγεννητικό έλεγχο και θα μου την κάνει αυτός. Ε 3 έλεγχοι πιστεύω κάποια μέτρηση θα είναο σωστή χαχαχαχα για την ώρα πάνε όλα καλά εκτός απο λίγη πίεση που έχω ανεβάσει στα όρια και τη μετράω κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/7/2019 at 2:58 ΠΜ, Κουδουνίστρα είπε:

Αχ τέλεια θα τα βάψω μόνη μου τότε! Θα πάω αύριο να την πάρω :P εσενα στη βάλανε και στη ρίζα?

Τέλεια τα νέα σας κορίτσια!!! χαχαχα έχω και οξυζενέ 6% ενός λίτρου και νομίζω είναι της Loreal δεν θυμάμαι. Καλά θα ρωτήσω σιγά στο οξυζενέ θα κολλήσουμε :grin:

Χρύσα μου νομίζω οτι δεν ανήκεις στο γκρουπ Grey Hair χαχαχα εδω δεν μιλάμε να μην χαλάσει το φυσικό χρώμα ...μιλάμε για καταστάσεις κυράτσας  και 10 χρόνια μεγαλύτερη της ηλικείας της χαχαχα (υπερβολική όπως πάντα :P)

Εγω τελικά δεν έχω αισθανθεί τίποτα ακόμα. Ο γιατρός μου είπε πως τα πρώτα μωράκια τα αισθάνεσαι συνήθως μετά την εβδομάδα 20. Όταν όμως είσαι στο 2ο ή 3ο παιδάκι τοτε τα αισθάνεσαι απο τις πρώτες εβδομάδες.

Το οξυζενέ της inoa είναι διαφορετικό σε σχέση με όλα τα άλλα...ειδικά το οξυζενέ παίζει ρόλο στη βαφή ειδικά τώρα που είμαστε έγκυες....Στο λέω σαν κομμώτρια επαγγελματίας Όχι έτσι απλά...οπότε σωστό να πάρεις ακριβώς το το δικό του οξυζενε

Κορίτσια γενικά από συμπτωματα,κινήσεις μωρου,και αλλά τέτοια πως εισαστε ...Εγώ εκτός από κούραση που νιώθω στα πόδια και λίγα πονακια που και που στη κοιλια είμαι μια χαρά...εσείς;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Rita❤❤❤ said:

Το οξυζενέ της inoa είναι διαφορετικό σε σχέση με όλα τα άλλα...ειδικά το οξυζενέ παίζει ρόλο στη βαφή ειδικά τώρα που είμαστε έγκυες....Στο λέω σαν κομμώτρια επαγγελματίας Όχι έτσι απλά...οπότε σωστό να πάρεις ακριβώς το το δικό του οξυζενε

Κορίτσια γενικά από συμπτωματα,κινήσεις μωρου,και αλλά τέτοια πως εισαστε ...Εγώ εκτός από κούραση που νιώθω στα πόδια και λίγα πονακια που και που στη κοιλια είμαι μια χαρά...εσείς;;

Ναι θα το ρωτήσω σίγουρα! Σ'ευχαριστώ πολύ!

Εγω εξακολουθώ να νυστάζω πολύ και εχω τελευταία κοφτερούς πόνους μια δεξια μια αριστερά, κυρίως όταν σηκώνομαι απο την καρεκλα. Έχω ακόμα μυρωδιές αλλά τρώω λίγο καλύτερα και μετρημενα μιας και δεν πεινάω πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε γλυκες εγκυούλες???εμφανίστηκα και εγώ μετά από καιρό!!!βλέπω αναλύσατε το θεματάκι για βαφές!!χαχααχ και εγώ τα έβαψα πρίν ενα μήνα με φυτική γιατί παντρευόμουνα και ήτανε χάλια το μαλλί!!!και τώρα λέω να τα βάψω κατα τον Νοέμβριο μια ακόμη φορά να με δει και εμένα όμορφη το μωράκι μου!!χιχιχι εγώ είχα την Τρίτη γιατρό!όλα καλά με την μπεμπούλα,μεγαλώνει!βάλαμε και 3d να την δούμε,αλλα έβαζε τα χεράκια της στα μουτράκια της!πλάκα ειχε!!ούτε εγω εύχαριστιέμαι υπέρηχο,δεν είναι καλός ο υπέρηχος του γιατρού μου,με το ζόρι διακρίνω μωρό!!!όσο για τις φώτο που μας δίνει τιποτα δεν φαίνεται!ελπίζω στην β επιπέδου να το δω καθαρα επιτέλους!αχχχ κορίτσια τιποτα δεν έμεινε!!την Πεμπτη έχω β επιπέδου!!!αντε να έρθει,σαν τον φανατάρο μετράωωωω!!!εγώ κορίτσια καααθε μερα τη νιώθω την μπεμπούλα μου!πολλες φορες την ημερα!και δινει καλες κλωτσιες η ατιμουλα!ειδικα τα πρωινα και τα βραδια τρελαινεται παρτυ κανει!!!εχει καμια σας β επιπεδου αυτη την εβδομαδα???

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Ναι θα το ρωτήσω σίγουρα! Σ'ευχαριστώ πολύ!

Εγω εξακολουθώ να νυστάζω πολύ και εχω τελευταία κοφτερούς πόνους μια δεξια μια αριστερά, κυρίως όταν σηκώνομαι απο την καρεκλα. Έχω ακόμα μυρωδιές αλλά τρώω λίγο καλύτερα και μετρημενα μιας και δεν πεινάω πολύ. 

Κατάλαβα....και εγώ ευτυχώς δν εχω πάρει πολλά κιλά είμαι στα 2 ακόμα ....Και είμαι 20 και 2 εσυ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita❤❤❤ είπε:

Κατάλαβα....και εγώ ευτυχώς δν εχω πάρει πολλά κιλά είμαι στα 2 ακόμα ....Και είμαι 20 και 2 εσυ;;

Ritaki βλέπω και συ ξενυχτάς???έγραψα πιο πάνω,δεν ξέρω αν το είδες και τυχαία είδα τώρα που απαντησες εσύ στην @Κουδουνίστρα εντάξει,δεν είμαι η μόνη τρελή που ξενυχτάω!χαχαχααχ 20+2 είσαι εσυ ε?και εγω 20+4 μαζί είμαστε εμείς!εσύ πότε έχεις την β επιπέδου??εγω την Πέμπτη!!!!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, Nektarinaki said:

Τι κάνετε γλυκες εγκυούλες???εμφανίστηκα και εγώ μετά από καιρό!!!βλέπω αναλύσατε το θεματάκι για βαφές!!χαχααχ και εγώ τα έβαψα πρίν ενα μήνα με φυτική γιατί παντρευόμουνα και ήτανε χάλια το μαλλί!!!και τώρα λέω να τα βάψω κατα τον Νοέμβριο μια ακόμη φορά να με δει και εμένα όμορφη το μωράκι μου!!χιχιχι εγώ είχα την Τρίτη γιατρό!όλα καλά με την μπεμπούλα,μεγαλώνει!βάλαμε και 3d να την δούμε,αλλα έβαζε τα χεράκια της στα μουτράκια της!πλάκα ειχε!!ούτε εγω εύχαριστιέμαι υπέρηχο,δεν είναι καλός ο υπέρηχος του γιατρού μου,με το ζόρι διακρίνω μωρό!!!όσο για τις φώτο που μας δίνει τιποτα δεν φαίνεται!ελπίζω στην β επιπέδου να το δω καθαρα επιτέλους!αχχχ κορίτσια τιποτα δεν έμεινε!!την Πεμπτη έχω β επιπέδου!!!αντε να έρθει,σαν τον φανατάρο μετράωωωω!!!εγώ κορίτσια καααθε μερα τη νιώθω την μπεμπούλα μου!πολλες φορες την ημερα!και δινει καλες κλωτσιες η ατιμουλα!ειδικα τα πρωινα και τα βραδια τρελαινεται παρτυ κανει!!!εχει καμια σας β επιπεδου αυτη την εβδομαδα???

Αστα με τα υπέρηχα μαράζι το έχω! αχαχαχα Θα δω πάλι την άλλη εβδομάδα με την 1η β επιπέδου που έχω και εύχομαι να φανεί κατι.

Μαλλάκι ή θα το βάψω μόνη μου ή θα περιμένω να κατέβω Ελλάδα. Μάλλον για την πρώτη επιλογή υπολογίζω. Βασικά δεν μπορώ τις μυρωδιές και δεν θα αντέξω σε κομμωτήριο μέσα νομίζω.

Άντε με το καλό και εσένα η β επιπέδου και να την δείς πιο καθαρά απο ποτέ :x

6 hours ago, Rita❤❤❤ said:

Κατάλαβα....και εγώ ευτυχώς δν εχω πάρει πολλά κιλά είμαι στα 2 ακόμα ....Και είμαι 20 και 2 εσυ;;

Εγώ ήμουν -10 και πήρα +1 κιλό αυτή την εβδομάδα. Πιστεύω γιατί μεγαλώνει το μωράκι όχι λόγω διατροφής μου μιας και δεν τρώω πολύ. Είμαι σύμφωνα με την αυχενική 19

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Rita❤❤❤ είπε:

Το οξυζενέ της inoa είναι διαφορετικό σε σχέση με όλα τα άλλα...ειδικά το οξυζενέ παίζει ρόλο στη βαφή ειδικά τώρα που είμαστε έγκυες....Στο λέω σαν κομμώτρια επαγγελματίας Όχι έτσι απλά...οπότε σωστό να πάρεις ακριβώς το το δικό του οξυζενε

Κορίτσια γενικά από συμπτωματα,κινήσεις μωρου,και αλλά τέτοια πως εισαστε ...Εγώ εκτός από κούραση που νιώθω στα πόδια και λίγα πονακια που και που στη κοιλια είμαι μια χαρά...εσείς;;

Εγώ γενικά έχω πολλές λιγουριτσες κι ένα υπερκινητικό μωρό χαχαχαχαχαχα. Σίγουρα έχω πάρει κάνα 2 3 κιλά, ακριβώς δεν ξέρω δεν έχω ζυγιστεί, περιμένω να πάω στο γιατρό. Βάσει περιόδου είμαι 19 εβδομάδων. Δεν το πιστεύω κορίτσια, πότε μπήκα στον 5ο?! Αχχχ περνάει γρήγορα ο καιρός, θα ήθελα να κρατήσει παραπάνω... 

Βάσει αυχενικής, έχω ΠΗΤ 11/12 ενώ ημερολογιακά, 14/12. Άρα πάνω κάτω στα ίδια είμαι, 3 μέρες απόκλιση 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Ritaki βλέπω και συ ξενυχτάς???έγραψα πιο πάνω,δεν ξέρω αν το είδες και τυχαία είδα τώρα που απαντησες εσύ στην @Κουδουνίστρα εντάξει,δεν είμαι η μόνη τρελή που ξενυχτάω!χαχαχααχ 20+2 είσαι εσυ ε?και εγω 20+4 μαζί είμαστε εμείς!εσύ πότε έχεις την β επιπέδου??εγω την Πέμπτη!!!!

Εγώ την έχω πιο αργά....Στην 5 Αυγούστου....δλδ γύρω στις 22 εβδομάδες ...

Just now, Rita❤❤❤ είπε:

Εγώ την έχω πιο αργά....Στην 5 Αυγούστου....δλδ γύρω στις 22 εβδομάδες ...

Ναι ναι και εγώ ξενυχτάω λίγο....

1 ώρα πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Αστα με τα υπέρηχα μαράζι το έχω! αχαχαχα Θα δω πάλι την άλλη εβδομάδα με την 1η β επιπέδου που έχω και εύχομαι να φανεί κατι.

Μαλλάκι ή θα το βάψω μόνη μου ή θα περιμένω να κατέβω Ελλάδα. Μάλλον για την πρώτη επιλογή υπολογίζω. Βασικά δεν μπορώ τις μυρωδιές και δεν θα αντέξω σε κομμωτήριο μέσα νομίζω.

Άντε με το καλό και εσένα η β επιπέδου και να την δείς πιο καθαρά απο ποτέ :x

Εγώ ήμουν -10 και πήρα +1 κιλό αυτή την εβδομάδα. Πιστεύω γιατί μεγαλώνει το μωράκι όχι λόγω διατροφής μου μιας και δεν τρώω πολύ. Είμαι σύμφωνα με την αυχενική 19

Μπραβο...απορώ πως χάνεις...Εγώ δν μπορώ να χάσω αλλά ευτυχώς δν περνώ και εύκολα κιλά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν επιλογή μου βασικά ...οχι οτι με χάλασε μιας και τα έχω τα κιλάκια μου. Απλά είχα πολύ άσχημούς τους πρώτους 4 μήνες απο αναγούλες και ΓΟΠ. Έκλεισε και λίγο το στομάχι...ε δεν θέλει και πολύ. Τώρα μάλλον αρχίζω την άνοδο όσο μεγαλώνει και το μπουμπουκακι μου. Θα μάθω την άλλη Παρασκευή πόσο γραμμάρια είναι :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια ξέρω είναι λίγο νωρίς αλλά επειδή το εχω ρίξει πολύ στην ενημέρωση και με έχει αγχώσει λίγο το θέμα σχετικά με τους υπνόσακους. Τα μωράκια μας θα έρθουν Δεκέμβρη μήνα που θα έχει κρυουλάκι. Στην Ελλάδα άκουσα οτι οι γιατροί δεν τους προτείνουν και εδώ στην Αγγλία είναι must have και απαγορεύουν τα σεντόνια και τις κουβέρτες.

 

Τι πιστεύετε επι του θέματος? Και αν υπάρχει κάποια μαμά που τους χρησιμοποίησε στο πρώτο μωράκι της θα μπορούσε να μου πει τη γνώμη της?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...