Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Ρε κορίτσια ξέρω είναι λίγο νωρίς αλλά επειδή το εχω ρίξει πολύ στην ενημέρωση και με έχει αγχώσει λίγο το θέμα σχετικά με τους υπνόσακους. Τα μωράκια μας θα έρθουν Δεκέμβρη μήνα που θα έχει κρυουλάκι. Στην Ελλάδα άκουσα οτι οι γιατροί δεν τους προτείνουν και εδώ στην Αγγλία είναι must have και απαγορεύουν τα σεντόνια και τις κουβέρτες.

 

Τι πιστεύετε επι του θέματος? Και αν υπάρχει κάποια μαμά που τους χρησιμοποίησε στο πρώτο μωράκι της θα μπορούσε να μου πει τη γνώμη της?

Γενικά δε χρειάζεται υπερβολή. Ένα απλό φορμάκι, με ένα κοντομάνικο ή αμάνικο ζιμπουνακι από μέσα είναι κομπλέ. Εγώ δεν έβαλα καθόλου, τον είχα έτσι ντυμένο και με κουβερτακι. Όταν τον έντυνα πιο χοντρά έβγαζε σπυράκια και μού έβαζε χέρι ο γιατρός. 

Υπνοσακο δες για πιο μετά, πχ άνοιξη ή και καθόλου. 

Ενημερωτικά, τον Οκτώβριο έχει έκθεση με μωρουδιακα στο Περιστέρι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Γενικά δε χρειάζεται υπερβολή. Ένα απλό φορμάκι, με ένα κοντομάνικο ή αμάνικο ζιμπουνακι από μέσα είναι κομπλέ. Εγώ δεν έβαλα καθόλου, τον είχα έτσι ντυμένο και με κουβερτακι. Όταν τον έντυνα πιο χοντρά έβγαζε σπυράκια και μού έβαζε χέρι ο γιατρός. 

Υπνοσακο δες για πιο μετά, πχ άνοιξη ή και καθόλου. 

Ενημερωτικά, τον Οκτώβριο έχει έκθεση με μωρουδιακα στο Περιστέρι. 

 Μωρε δεν θα κρυώνουν? Επίσης για τις κουβέρτες λένε οτι υπάρχει φόβος να χωθούν απο κάτω και να σκάσουν τα μωρά όπως επίσης να γυρίσουν στα πλάγια καθώς κοιμούνται. Δεν ξέρω είναι το πρώτο μου και έχω αγχωθεί λίγο μιας και έχω αρχϊσει να ψωνίζω 2 πραγματάκια για το μωρό ήδη. Κουβερτάκι βαμβακερό του έβαζες? Ήταν χειμώνας?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

 Μωρε δεν θα κρυώνουν? Επίσης για τις κουβέρτες λένε οτι υπάρχει φόβος να χωθούν απο κάτω και να σκάσουν τα μωρά όπως επίσης να γυρίσουν στα πλάγια καθώς κοιμούνται. Δεν ξέρω είναι το πρώτο μου και έχω αγχωθεί λίγο μιας και έχω αρχϊσει να ψωνίζω 2 πραγματάκια για το μωρό ήδη. Κουβερτάκι βαμβακερό του έβαζες? Ήταν χειμώνας?

Κρυώνουν φυσιολογικά όπως εμείς. Ναι, περάσαμε χειμώνα γιατί ήταν από τους πιο κρύους χειμώνες και φαντάσου ότι Δεκέμβρη ήταν μόλις 2 μηνών. Μού είπαν στο μαιευτήριο ότι όταν κρυωνουμε εμείς κρυώνουν κι αυτά. Όσον αφορά το θέμα της κουβέρτας, μη φοβάσαι, είναι υπερβολές αυτά, δεν είναι ανάγκη να το έχεις σκεπασμένο το παιδί μέχρι το κεφάλι, θα σκάσει. Το σκεπάζεις φυσιολογικά. Κι επιπλέον, όταν είναι νεογέννητα δεν κόβουν βόλτες στο κρεβάτι, όπως τα βάζεις, έτσι τα βρίσκεις. Εκτός του ότι ξυπνάνε συνέχεια και τα ελέγχεις. 

Μην ανησυχείς, δε χρειάζονται υπερβολές. Καλά κάνεις κι έχεις αρχίσει τις αγορές, καλύτερα να μην τα έχεις για μαζεμένα. Αν χρειαστείς βοήθεια στο τι θα χρειαστείς μπορώ να σου πω κάποια πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2019 at 4:11 ΠΜ, Κουδουνίστρα είπε:

Ναι θα το ρωτήσω σίγουρα! Σ'ευχαριστώ πολύ!

Εγω εξακολουθώ να νυστάζω πολύ και εχω τελευταία κοφτερούς πόνους μια δεξια μια αριστερά, κυρίως όταν σηκώνομαι απο την καρεκλα. Έχω ακόμα μυρωδιές αλλά τρώω λίγο καλύτερα και μετρημενα μιας και δεν πεινάω πολύ. 

Καλημέρα κορίτσια μου...Εγώ έχω αρχίσει να το καταλαβαίνω κ χωρίς να έχω το χέρι μου στην κοιλιά... Τους πονους που λες τους εχω κ εγώ  που κ που...Δεν ξέρω τι είναι μου έχει τύχει 2 με 3 φορες προ στο παρόν.... Κ είναι χαμηλά...ρώτησες τι μπορείς να είναι;;;

On 20/7/2019 at 4:32 ΠΜ, Nektarinaki είπε:

Τι κάνετε γλυκες εγκυούλες???εμφανίστηκα και εγώ μετά από καιρό!!!βλέπω αναλύσατε το θεματάκι για βαφές!!χαχααχ και εγώ τα έβαψα πρίν ενα μήνα με φυτική γιατί παντρευόμουνα και ήτανε χάλια το μαλλί!!!και τώρα λέω να τα βάψω κατα τον Νοέμβριο μια ακόμη φορά να με δει και εμένα όμορφη το μωράκι μου!!χιχιχι εγώ είχα την Τρίτη γιατρό!όλα καλά με την μπεμπούλα,μεγαλώνει!βάλαμε και 3d να την δούμε,αλλα έβαζε τα χεράκια της στα μουτράκια της!πλάκα ειχε!!ούτε εγω εύχαριστιέμαι υπέρηχο,δεν είναι καλός ο υπέρηχος του γιατρού μου,με το ζόρι διακρίνω μωρό!!!όσο για τις φώτο που μας δίνει τιποτα δεν φαίνεται!ελπίζω στην β επιπέδου να το δω καθαρα επιτέλους!αχχχ κορίτσια τιποτα δεν έμεινε!!την Πεμπτη έχω β επιπέδου!!!αντε να έρθει,σαν τον φανατάρο μετράωωωω!!!εγώ κορίτσια καααθε μερα τη νιώθω την μπεμπούλα μου!πολλες φορες την ημερα!και δινει καλες κλωτσιες η ατιμουλα!ειδικα τα πρωινα και τα βραδια τρελαινεται παρτυ κανει!!!εχει καμια σας β επιπεδου αυτη την εβδομαδα???

Αχχχ ποσο ζηλεύω κ εγώ θέλω να κάνω την β επιπέδου Τώρα...Πόσο εισαι;;; εμενα μου είπε αρχες Αυγούστου Μμμμ..... να μας πείτε όλες τα νέα σας κ τι ακριβώς βλέπουν... Που θα την κανεις;;; εγω ειμαι βάση περιόδου 20+1 Κ βάση αυχενικής 20+6 ....Στο μητερα θα την κάνω... γύρω στις 5 Αυγούστου κ εγώ μαζί με την Ρίτα...θέλει κ εμένα να είμαι στις 22 εβδομάδες ο γιατρός μου... άντε να περάσει Ανυπομονώ  παρα πολυ...κορίτσια δουλεύετε κ έχει πάρει καμμια αδεια;;; εγω καθομαι απο την αρχή.... Κ τώρα σιγά σιγά μαθαίνω για τις 56 μερες κ τις 63... Πολύ τρέξιμο γενικά μεχρι το τέλος μου είπαν κάποιες κοπέλες...ΟΑΕΔ κ ικα τρέλα.... Εμείς δεν έχουμε ψωνίσει τίποτα ακόμα...τα αφήνω κατά τον Οκτώβρη ...Τώρα βάφουμε το σπίτι όλο...δηλ. το.μονο που έχουμε κάνει είναι να βαψουμε το παιδικό...

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...Εγώ έχω αρχίσει να το καταλαβαίνω κ χωρίς να έχω το χέρι μου στην κοιλιά... Τους πονους που λες τους εχω κ εγώ  που κ που...Δεν ξέρω τι είναι μου έχει τύχει 2 με 3 φορες προ στο παρόν.... Κ είναι χαμηλά...ρώτησες τι μπορείς να είναι;;;

Αχχχ ποσο ζηλεύω κ εγώ θέλω να κάνω την β επιπέδου Τώρα...Πόσο εισαι;;; εμενα μου είπε αρχες Αυγούστου Μμμμ..... να μας πείτε όλες τα νέα σας κ τι ακριβώς βλέπουν... Που θα την κανεις;;; εγω ειμαι βάση περιόδου 20+1 Κ βάση αυχενικής 20+6 ....Στο μητερα θα την κάνω... γύρω στις 5 Αυγούστου κ εγώ μαζί με την Ρίτα...θέλει κ εμένα να είμαι στις 22 εβδομάδες ο γιατρός μου... άντε να περάσει Ανυπομονώ  παρα πολυ...κορίτσια δουλεύετε κ έχει πάρει καμμια αδεια;;; εγω καθομαι απο την αρχή.... Κ τώρα σιγά σιγά μαθαίνω για τις 56 μερες κ τις 63... Πολύ τρέξιμο γενικά μεχρι το τέλος μου είπαν κάποιες κοπέλες...ΟΑΕΔ κ ικα τρέλα.... Εμείς δεν έχουμε ψωνίσει τίποτα ακόμα...τα αφήνω κατά τον Οκτώβρη ...Τώρα βάφουμε το σπίτι όλο...δηλ. το.μονο που έχουμε κάνει είναι να βαψουμε το παιδικό...

Οι πόνοι μπορεί να είναι επειδή μεγαλωνει η μήτρα... Το είπες στο/στη γιατρό σου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Οι πόνοι μπορεί να είναι επειδή μεγαλωνει η μήτρα... Το είπες στο/στη γιατρό σου; 

Όχι γιατί είναι στιγμιαίο  για δύο δευτερόλεπτα κ φευγει...!!!


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ε από αυτό μπορεί να είναι αλλά στην επόμενη επίσκεψη ανέφερε το

Και εγώ είχα πονακια τέτοια ακόμα και στο κολπο από κάτω καμία φορά και ήταν όλα καλά ο γιατρός είπε ότι αυτά είναι φυσιολογικά ειδικά τώρα κάπου μεγαλώνει το παιδί πιο γρήγορα...

Εσείς κορίτσια έχετε αρχίζει να αγοράζετε τπτ;επιπλακια η καροτσια ;;Εγώ λέω να κοιτάξω τώρα που είναι και οι εκπτώσεις του Αυγούστου..

Link to comment
Share on other sites

@Κουδουνίστρα και @Αννούλαααα συγνώμη που πετάγομαι, είμαι από τις μανούλες Οκτωβρίου. Σχετικά με τους πόνους που λέτε ότι μπορεί να νιώσετε μία στην αριστερή πλευρά ή μία στην δεξιά μετά από κάποια απότομη κίνηση είναι σαν αυτό που νιώθω κι εγώ από την 18η βδομάδα. Είναι οι πόνοι των στρογγυλών συνδέσμων της μήτρας, επειδή μεγαλώνει - τεντώνει. Ρωτήστε και τον γιατρό σας καλύτερα, αλλά έτσι όπως το περιγράφετε αυτό μου μοιάζει.

Εμένα με πιάνει και αν είμαι ξαπλωμένη και φτερνιστώ ή αν γελάσω δυνατά ή αν αλλάξω απότομα πλευρό ή σηκωθώ απότομα.

Όποια θέλει ας πατήσει στο google αυτό: 

πόνος των στρογγυλών συνδέσμων στην εγκυμοσύνη

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας όπως το ίδιο εύχομαι σε όλες τις κοπέλες :)

Link to comment
Share on other sites

@Κουδουνίστρα και @Αννούλαααα συγνώμη που πετάγομαι, είμαι από τις μανούλες Οκτωβρίου. Σχετικά με τους πόνους που λέτε ότι μπορεί να νιώσετε μία στην αριστερή πλευρά ή μία στην δεξιά μετά από κάποια απότομη κίνηση είναι σαν αυτό που νιώθω κι εγώ από την 18η βδομάδα. Είναι οι πόνοι των στρογγυλών συνδέσμων της μήτρας, επειδή μεγαλώνει - τεντώνει. Ρωτήστε και τον γιατρό σας καλύτερα, αλλά έτσι όπως το περιγράφετε αυτό μου μοιάζει.

Εμένα με πιάνει και αν είμαι ξαπλωμένη και φτερνιστώ ή αν γελάσω δυνατά ή αν αλλάξω απότομα πλευρό ή σηκωθώ απότομα.

Όποια θέλει ας πατήσει στο google αυτό: 

πόνος των στρογγυλών συνδέσμων στην εγκυμοσύνη

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας όπως το ίδιο εύχομαι σε όλες τις κοπέλες :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

@Κουδουνίστρα και @Αννούλαααα συγνώμη που πετάγομαι, είμαι από τις μανούλες Οκτωβρίου. Σχετικά με τους πόνους που λέτε ότι μπορεί να νιώσετε μία στην αριστερή πλευρά ή μία στην δεξιά μετά από κάποια απότομη κίνηση είναι σαν αυτό που νιώθω κι εγώ από την 18η βδομάδα. Είναι οι πόνοι των στρογγυλών συνδέσμων της μήτρας, επειδή μεγαλώνει - τεντώνει. Ρωτήστε και τον γιατρό σας καλύτερα, αλλά έτσι όπως το περιγράφετε αυτό μου μοιάζει.

Εμένα με πιάνει και αν είμαι ξαπλωμένη και φτερνιστώ ή αν γελάσω δυνατά ή αν αλλάξω απότομα πλευρό ή σηκωθώ απότομα.

Όποια θέλει ας πατήσει στο google αυτό: 

πόνος των στρογγυλών συνδέσμων στην εγκυμοσύνη

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας όπως το ίδιο εύχομαι σε όλες τις κοπέλες :)

Επίσης :):-):-)

Just now, Rita❤❤❤ είπε:

Και εγώ είχα πονακια τέτοια ακόμα και στο κολπο από κάτω καμία φορά και ήταν όλα καλά ο γιατρός είπε ότι αυτά είναι φυσιολογικά ειδικά τώρα κάπου μεγαλώνει το παιδί πιο γρήγορα...

Εσείς κορίτσια έχετε αρχίζει να αγοράζετε τπτ;επιπλακια η καροτσια ;;Εγώ λέω να κοιτάξω τώρα που είναι και οι εκπτώσεις του Αυγούστου..

Εγώ σκέφτομαι να πάω στην έκθεση τον Οκτώβριο. Τα περισσότερα τα έχω ήδη 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Επίσης :):-):-)

Εγώ σκέφτομαι να πάω στην έκθεση τον Οκτώβριο. Τα περισσότερα τα έχω 

Καλαα και εγώ κάποια τα έχω από τα αδέρφια μου...Για καροτσι κοιτάω τώρα πιο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rita❤❤❤ είπε:

Καλαα και εγώ κάποια τα έχω από τα αδέρφια μου...Για καροτσι κοιτάω τώρα πιο πολύ...

Κάνε καλή έρευνα για το καρότσι. 

Μιας και το ανέφερες, όταν γέννησα μού έδωσαν μια κάψουλα για το μωρό που ήταν και πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου. Οπότε όταν ήταν να πάρω καρότσι κοίταζα για 2-1 και όχι 3-1. Πήρα από το Λητώ ένα καρότσι lorelli Luna 2 σε ένα 150 και το χρησιμοποιώ ακόμα και τώρα που είναι 22 μηνών. Τώρα πρόσφατα όμως άκουσα ότι καλύτερα συμφέρει να παίρνεις ξεχωριστά την κάψουλα από το καρότσι παρά να πάρεις ένα καρότσι 3-1.

Τι να πω, πάντως ψαχτε το καλά, γιατί με λίγα χρήματα μπορεί να βρείτε κάτι πολύ καλό. 

Και αυτό που με βόλεψε πολύ ήταν το μάρσιπο. 15€ πάλι lorelli και το ενέκρινε και η παιδίατρος.. 

 

Κορίτσια εχω αρχίσει πάλι να πρηζομαι, θ; τρελαθώ!!! Πάλι κάνω κατακράτηση... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κάνε καλή έρευνα για το καρότσι. 

Μιας και το ανέφερες, όταν γέννησα μού έδωσαν μια κάψουλα για το μωρό που ήταν και πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου. Οπότε όταν ήταν να πάρω καρότσι κοίταζα για 2-1 και όχι 3-1. Πήρα από το Λητώ ένα καρότσι lorelli Luna 2 σε ένα 150 και το χρησιμοποιώ ακόμα και τώρα που είναι 22 μηνών. Τώρα πρόσφατα όμως άκουσα ότι καλύτερα συμφέρει να παίρνεις ξεχωριστά την κάψουλα από το καρότσι παρά να πάρεις ένα καρότσι 3-1.

Τι να πω, πάντως ψαχτε το καλά, γιατί με λίγα χρήματα μπορεί να βρείτε κάτι πολύ καλό. 

Και αυτό που με βόλεψε πολύ ήταν το μάρσιπο. 15€ πάλι lorelli και το ενέκρινε και η παιδίατρος.. 

 

Κορίτσια εχω αρχίσει πάλι να πρηζομαι, θ; τρελαθώ!!! Πάλι κάνω κατακράτηση... 

Ναι και εγώ θέλω να κάνω καλή έρευνα αγοράς...εξάλλου δν θέλω να δώσω μια περιουσία για το καροτσι....Όσο για το πρήξιμο εγώ τις ημέρες που έχει πολύ ζέστη και ειμαι σε πιο πολύ κίνηση τα πόδια μ γίνονται νταούλι.....προσπαθώ να πίνω πολύ νερό αλλά και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Nikoleta... said:

@Κουδουνίστρα και @Αννούλαααα συγνώμη που πετάγομαι, είμαι από τις μανούλες Οκτωβρίου. Σχετικά με τους πόνους που λέτε ότι μπορεί να νιώσετε μία στην αριστερή πλευρά ή μία στην δεξιά μετά από κάποια απότομη κίνηση είναι σαν αυτό που νιώθω κι εγώ από την 18η βδομάδα. Είναι οι πόνοι των στρογγυλών συνδέσμων της μήτρας, επειδή μεγαλώνει - τεντώνει. Ρωτήστε και τον γιατρό σας καλύτερα, αλλά έτσι όπως το περιγράφετε αυτό μου μοιάζει.

Εμένα με πιάνει και αν είμαι ξαπλωμένη και φτερνιστώ ή αν γελάσω δυνατά ή αν αλλάξω απότομα πλευρό ή σηκωθώ απότομα.

Όποια θέλει ας πατήσει στο google αυτό: 

πόνος των στρογγυλών συνδέσμων στην εγκυμοσύνη

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας όπως το ίδιο εύχομαι σε όλες τις κοπέλες :)

Νικολεττα μου σ'ευχαριστώ πολύ. Ναι ρώτησα και γω το γιατρό μου και με ηρέμησε. Τα έχω και σε φτερνίσματα και σε γελια παντου και γω χαχαχα

Με το καλό να έρθει το μωρακι σου. Πότε με το καλό περιμένεις? Αγοράκι ή κοριτσάκι?

20 hours ago, Rita❤❤❤ said:

Και εγώ είχα πονακια τέτοια ακόμα και στο κολπο από κάτω καμία φορά και ήταν όλα καλά ο γιατρός είπε ότι αυτά είναι φυσιολογικά ειδικά τώρα κάπου μεγαλώνει το παιδί πιο γρήγορα...

Εσείς κορίτσια έχετε αρχίζει να αγοράζετε τπτ;επιπλακια η καροτσια ;;Εγώ λέω να κοιτάξω τώρα που είναι και οι εκπτώσεις του Αυγούστου..

Απο έπιπλα τίποτα μιας και είμαι ακόμα εξωτερικό οπότε πρακτικά και μόνο δεν γίνεται. Εκτός αν τσιμπήσω καμια κούνια πρίν φύγω χαχαχα

Γενικά εδώ Αγγλία είναι πιο φτηνά κάποια πράγματα ειδικά τα ρούχα. Καροτσάκι πήρα ήδη μιας και ήταν δώρο απο τους γονείς μου και ήθελα να πάρω ενα απο εδώ.

4 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Κάνε καλή έρευνα για το καρότσι. 

Μιας και το ανέφερες, όταν γέννησα μού έδωσαν μια κάψουλα για το μωρό που ήταν και πορτ μπεμπέ και κάθισμα αυτοκινήτου. Οπότε όταν ήταν να πάρω καρότσι κοίταζα για 2-1 και όχι 3-1. Πήρα από το Λητώ ένα καρότσι lorelli Luna 2 σε ένα 150 και το χρησιμοποιώ ακόμα και τώρα που είναι 22 μηνών. Τώρα πρόσφατα όμως άκουσα ότι καλύτερα συμφέρει να παίρνεις ξεχωριστά την κάψουλα από το καρότσι παρά να πάρεις ένα καρότσι 3-1.

Τι να πω, πάντως ψαχτε το καλά, γιατί με λίγα χρήματα μπορεί να βρείτε κάτι πολύ καλό. 

Και αυτό που με βόλεψε πολύ ήταν το μάρσιπο. 15€ πάλι lorelli και το ενέκρινε και η παιδίατρος.. 

 

Κορίτσια εχω αρχίσει πάλι να πρηζομαι, θ; τρελαθώ!!! Πάλι κάνω κατακράτηση... 

Το πρήξιμο πότε ξεκινάει? Εγώ δεν έχω καταλάβει τίποτα ακόμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...