Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Nektarinaki είπε:

Σ’ευχαριστώ πολύ κορίτσι μουυυ!άντε και εσύ με το καλό!όλα θα πάνε μια χαρά!καμπύλη είπε θα μου βάλεί στις 20 Αυγούστου που έχω το επόμενο ραντεβού!άντε να φύγει και αυτή η εξέτασηηη!!!

Σ’ευχαριστώ πολύ κοπέλα μουυυ!!και σε εσένα με το καλό!κοντά είσαι,τίποτα δεν έμεινε!όλα θα πάνε μια χαρά!!

Σ’ευχαριστώ κοπέλα μουυ!άντε και σε σένα με το καλό!όλα να πάνε κατ ευχήν σε όλες!!

Καλημέρα κορίτσι μου!σ’ευχαριστούμε πολυυυ!!και εσύ να χαίρεσαι την μπουμπούκα σου,γερή να είναι πάντα και ετυχισμένη!!τι σου θυμήσαμε ε??πιστεύω οτι η εγκυμοσύνη είναι η ομορφότερη περίοδος της γυναίκας!!εύχομαι σε όλες μας πάντα με το καλό όλα!!!

Σ’ευχαριστούμε κοπέλα μου!βλέπω τα νεάκια σου και απο το άλλο φορούμ στις φθινοπωρινες μανουλες!όλα καλά να σου πάνε,και να μην αγχώνεσαι με τις συσπασούλες..όσο είσαι στο κρεβάτι και ξεκουράζεσαι όλα  καλα θα πάνε!και εγώ νωρίς ξεκίνησα..απ την 16η εβδομάδα..μετα τον γάμο μου..ισως επειδή κουράστηκα εκείνες τις ημερες..ευτυχως ο τράχηλος ειναι πολυ καλός..απλως στην αρχη πέτρωνε η κοιλια μου αρκετες φορες μεσα στην ημερα..αλλα μετα ξεκινησα 3 μαγνήσια καθε μέρα και βοήθησαν..επίσης το άγχος παιζει ρόλο στις συσπάσεις γιατι απο τότε που μ είπε ο γιατρός μου να χαλαρώσω και να μη το δίνω τοση σημασια απο τότε κάνω αντε 3 την ημέρα!παραπανω οχι!όλα καλά θα μας πάνε κορίτσι μου!

Ναι μ θυμησατε πολλα! Γερα μωρα ολες να κανουμε! Βεβαια ειναι πολυ ωραια εμπειρια η εγκυμοσυνη...αλλα κ οταν κρατας το παιδακι σου αγγαλια ειναι πολυ καλυτερη! Σε ευχαριστω για τις ευχες!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσια καλο σ/κ να εχετε! Φτασανε κιολας η β επιπεδου αχχχ θυμαμαι τ δικα μου! Καλα αποτελεσματα σε ολες..με το καλο το μωρακια σας χαρειτε αυτην την υπεροχη περιοδο!!!

Ευχαριστούμε φίλη!!! 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μ θυμησατε πολλα! Γερα μωρα ολες να κανουμε! Βεβαια ειναι πολυ ωραια εμπειρια η εγκυμοσυνη...αλλα κ οταν κρατας το παιδακι σου αγγαλια ειναι πολυ καλυτερη! Σε ευχαριστω για τις ευχες!!

Πότε γέννησες εσύ; πες μας την εμπειρία σου

Η κάθε περίοδος έχει τα καλά της, ειδικά όταν μεγαλώνουν κι αρχίζουν να μιλάνε δεν υπάρχουν, είναι έρωτες!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μ θυμησατε πολλα! Γερα μωρα ολες να κανουμε! Βεβαια ειναι πολυ ωραια εμπειρια η εγκυμοσυνη...αλλα κ οταν κρατας το παιδακι σου αγγαλια ειναι πολυ καλυτερη! Σε ευχαριστω για τις ευχες!!

Εννοείται πως όταν το κρατάς είναι πολύ καλύτερα!το καθε ένα έχει τη χάρη του,οπως και να έχει,είναι ευλογία!και εγώ σε ευχαριστώ για καλά σου λόγια :)


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ευχαριστούμε φίλη!!! 

Πότε γέννησες εσύ; πες μας την εμπειρία σου

Η κάθε περίοδος έχει τα καλά της, ειδικά όταν μεγαλώνουν κι αρχίζουν να μιλάνε δεν υπάρχουν, είναι έρωτες!! 

Ας μην πω πολλα ειστε κ εγκυουλες! Ειχα δυσκολο 3ο τριμηνο νοσοκομεια κ νοσηλειες απο τις συσπασεις ειχα ολιγοαμνιο κ γερασμενο πλακουντα! Βιαζοταν η μπεμπα...τελικα ηρθε στην ωρα της 39κ3! Ειχα πητ 23/12 ειχα βεβαια διαστολη απο 37εβδομαδων κ τραχηλο μισο εκατοστο απο την 35η εβδομαδα! Τελεια η εμπειρια μ απο την γεννα....γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο εκανα επισκληριδιο κ γεννησα φυσιολογικα μια πανεμορφη μπουμπου! Ανυπομονω για 2ο!

Just now, Nektarinaki είπε:

Εννοείται πως όταν το κρατάς είναι πολύ καλύτερα!το καθε ένα έχει τη χάρη του,οπως και να έχει,είναι ευλογία!και εγώ σε ευχαριστώ για καλά σου λόγια :)

Βεβαια εχει την χαρη του κ οσο δυσκολη κ αν ειναι η εγκυμοσυνη μολις γεννησεις θες να το ξαναζησεις!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ας μην πω πολλα ειστε κ εγκυουλες! Ειχα δυσκολο 3ο τριμηνο νοσοκομεια κ νοσηλειες απο τις συσπασεις ειχα ολιγοαμνιο κ γερασμενο πλακουντα! Βιαζοταν η μπεμπα...τελικα ηρθε στην ωρα της 39κ3! Ειχα πητ 23/12 ειχα βεβαια διαστολη απο 37εβδομαδων κ τραχηλο μισο εκατοστο απο την 35η εβδομαδα! Τελεια η εμπειρια μ απο την γεννα....γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο εκανα επισκληριδιο κ γεννησα φυσιολογικα μια πανεμορφη μπουμπου! Ανυπομονω για 2ο!

Βεβαια εχει την χαρη του κ οσο δυσκολη κ αν ειναι η εγκυμοσυνη μολις γεννησεις θες να το ξαναζησεις!!!

Κοντά κοντά τα έκανες. Να σού ζήσει, τέλος καλό όλα καλά!!! Και με το καλό το δεύτερο!!! Πότε γέννας; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κοντά κοντά τα έκανες. Να σού ζήσει, τέλος καλό όλα καλά!!! Και με το καλό το δεύτερο!!! Πότε γέννας; 

Οχι δεν ειμαι εγκυος!! Ανυπομονω ομως να ξαναμεινω!!!:lol::mrgreen:!!!χαχαχα

Αλλα μαλλον θα περιμενουμε να γινει 1! Κ μετα θα ξεκινησουμε οποτε μας το δωσει ο Θεουλης!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι δεν ειμαι εγκυος!! Ανυπομονω ομως να ξαναμεινω!!!:lol::mrgreen:!!!χαχαχα

Αλλα μαλλον θα περιμενουμε να γινει 1! Κ μετα θα ξεκινησουμε οποτε μας το δωσει ο Θεουλης!

ΜΠΑΑΑΑ  δεν βλεπω να προλαβαινεις για τον χρονο !!!!! πιο γρηγορα σε κοβω :P:-D

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

ΜΠΑΑΑΑ  δεν βλεπω να προλαβαινεις για τον χρονο !!!!! πιο γρηγορα σε κοβω :P:-D

Χαχαχαχ αν ηταν στο χερι μ σιγουρα...αλλα ειναι κ ο συζηγος στην μεση π ειναι πιο συγρατημενος κ δεν εχουμε βαλει καν μπρος..ειδωμεν! Παντως θα ηθελα να ειναι κοντα κοντα για να μεγαλωνουνε παρεα κ εγω να μην ξεσυνηθισω τα ξυπνηματα κ αυτα τα πρωτα δυσκολα γτ μετα θα σκεφτομαι ποιος τα ξαναπερναει χαχαχα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι δεν ειμαι εγκυος!! Ανυπομονω ομως να ξαναμεινω!!!:lol::mrgreen:!!!χαχαχα

Αλλα μαλλον θα περιμενουμε να γινει 1! Κ μετα θα ξεκινησουμε οποτε μας το δωσει ο Θεουλης!

Αααα καλά εγώ νόμιζα ότι ήσουν χαχαχαχαχαχα 

Όποτε πει ο Θεός αγάπη εύχομαι να είστε καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου. 

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι ξεσυνηθιζεις, αλλά είναι από την άλλη άμα είναι κοντά είναι σα να μεγαλώνεις δίδυμα. Συν τοις άλλοις δε μπορείς να ευχαριστηθείς τόσο το πρώτο. Εμένα τώρα ο γιος μου κοντεύει 2 και το σκέφτομαι το ξενύχτι κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Αααα καλά εγώ νόμιζα ότι ήσουν χαχαχαχαχαχα 

Όποτε πει ο Θεός αγάπη εύχομαι να είστε καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου. 

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι ξεσυνηθιζεις, αλλά είναι από την άλλη άμα είναι κοντά είναι σα να μεγαλώνεις δίδυμα. Συν τοις άλλοις δε μπορείς να ευχαριστηθείς τόσο το πρώτο. Εμένα τώρα ο γιος μου κοντεύει 2 και το σκέφτομαι το ξενύχτι κλπ....

Αυτο ηθελα να πω! Για τον μονο λογο π κρατιεμαι κ εγω για 2ο ειναι γτ θελω να δωσω στην μικρη οση φροντιδα προσοχη κ αγαπη της χρειαζεται...σε ευχαριστω για τις ευχες σου! Μια χαρα κοντα θα ειναι κ τα δικα σου 2μιση χρονια εχω κ εγωω με τον αδερφο μ κ μεγαλωσαμε μαζι καναμε πολυ παρεα μεσα.στο σπιτι!! Χαχχαχα υπομονξ με τα ξενυχτια ειναι ωραια αν κ δυσκολα κ κρατανε λιγο!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Αααα καλά εγώ νόμιζα ότι ήσουν χαχαχαχαχαχα 

Όποτε πει ο Θεός αγάπη εύχομαι να είστε καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου. 

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι ξεσυνηθιζεις, αλλά είναι από την άλλη άμα είναι κοντά είναι σα να μεγαλώνεις δίδυμα. Συν τοις άλλοις δε μπορείς να ευχαριστηθείς τόσο το πρώτο. Εμένα τώρα ο γιος μου κοντεύει 2 και το σκέφτομαι το ξενύχτι κλπ....

 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αυτο ηθελα να πω! Για τον μονο λογο π κρατιεμαι κ εγω για 2ο ειναι γτ θελω να δωσω στην μικρη οση φροντιδα προσοχη κ αγαπη της χρειαζεται...σε ευχαριστω για τις ευχες σου! Μια χαρα κοντα θα ειναι κ τα δικα σου 2μιση χρονια εχω κ εγωω με τον αδερφο μ κ μεγαλωσαμε μαζι καναμε πολυ παρεα μεσα.στο σπιτι!! Χαχχαχα υπομονξ με τα ξενυχτια ειναι ωραια αν κ δυσκολα κ κρατανε λιγο!!!

τον πρωτο μου αγορακι δεκεμβ τον εκανα και εγω,  δυο χρονια εχουν διαφορα τα δυο πρωτα, και μετα απο δεκα χρονια ξαναμπηκα στη διαδικασια αυτη !!! παρ ολο που ειχαμε ξεφυγει εντελως  , το περιμενα με μεγαλη λαχταρα, ευχαριστως να το ξανακανα !! ( καλα εγω ειμαι κ  τρελη δεν βαζω μυαλο!!):P

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

 

τον πρωτο μου αγορακι δεκεμβ τον εκανα και εγω,  δυο χρονια εχουν διαφορα τα δυο πρωτα, και μετα απο δεκα χρονια ξαναμπηκα στη διαδικασια αυτη !!! παρ ολο που ειχαμε ξεφυγει εντελως  , το περιμενα με μεγαλη λαχταρα, ευχαριστως να το ξανακανα !! ( καλα εγω ειμαι κ  τρελη δεν βαζω μυαλο!!):P

Κοντα κοντα τα πρωτα σου μπραβοοο!!!  Αλλα ακομα πιο μπραβο π μετα απο 10χρονια εκανες κ 3ο!!! Αυτο θα πει ξανα απο την ΑΡΧΗ!! Ε κανε κ ενα 4ο ετοιμη σε βρισκω!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοντα κοντα τα πρωτα σου μπραβοοο!!!  Αλλα ακομα πιο μπραβο π μετα απο 10χρονια εκανες κ 3ο!!! Αυτο θα πει ξανα απο την ΑΡΧΗ!! Ε κανε κ ενα 4ο ετοιμη σε βρισκω!!!

δεν μπορω να του αλλαξω γνωμη με τιποτα !!! :-x:-x

οντως εντελως  απο την αρχη  !!δεν μου κακοφανηκε ουτε λεπτο !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Σ’ευχαριστούμε κοπέλα μου!βλέπω τα νεάκια σου και απο το άλλο φορούμ στις φθινοπωρινες μανουλες!όλα καλά να σου πάνε,και να μην αγχώνεσαι με τις συσπασούλες..όσο είσαι στο κρεβάτι και ξεκουράζεσαι όλα  καλα θα πάνε!και εγώ νωρίς ξεκίνησα..απ την 16η εβδομάδα..μετα τον γάμο μου..ισως επειδή κουράστηκα εκείνες τις ημερες..ευτυχως ο τράχηλος ειναι πολυ καλός..απλως στην αρχη πέτρωνε η κοιλια μου αρκετες φορες μεσα στην ημερα..αλλα μετα ξεκινησα 3 μαγνήσια καθε μέρα και βοήθησαν..επίσης το άγχος παιζει ρόλο στις συσπάσεις γιατι απο τότε που μ είπε ο γιατρός μου να χαλαρώσω και να μη το δίνω τοση σημασια απο τότε κάνω αντε 3 την ημέρα!παραπανω οχι!όλα καλά θα μας πάνε κορίτσι μου!

Σ' ευχαριστώ! Ναι είμαι και στις φθινοπωρινές μανούλες! Κατάλαβα ποια είσαι έχουμε ξαναμιλήσει, είσαι στα Χριστουγεννιάτικα "δωράκια". Δεν ήξερα ότι παντρεύτηκες. Να ζήσετε!!!

Έχεις κι εσύ συσπάσεις; Κι εγώ ξεκίνησα μαγνήσιο αμέσως μου είπε ο γιατρός, αλλά επειδή συνέχισα να κάνω μου έδωσε και ειδικό χάπι για τις συσπάσεις. Και παίρνω 6 χάπια μαγνήσιο την ημέρα. Γι' αυτό και κάνω υπομονή όσο μπορώ ξαπλωμένη, γιατί έτσι κάνω λιγότερες. Αν και στη βδομάδα που είμαι μου είπε ο γιατρός μέχρι 10 συσπάσεις τη μέρα δεν πειράζει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, gmnth03 είπε:

 

τον πρωτο μου αγορακι δεκεμβ τον εκανα και εγω,  δυο χρονια εχουν διαφορα τα δυο πρωτα, και μετα απο δεκα χρονια ξαναμπηκα στη διαδικασια αυτη !!! παρ ολο που ειχαμε ξεφυγει εντελως  , το περιμενα με μεγαλη λαχταρα, ευχαριστως να το ξανακανα !! ( καλα εγω ειμαι κ  τρελη δεν βαζω μυαλο!!):P

Μετά από 10 χρόνια κι εγώ μπορεί να το έκανα. Όσο να πεις θα μού είχε λείψει η αίσθηση του μωρού. Σίδερο στη μέση σας κι όλα με το καλό!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...