Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Ήμουν στα πεθερικά κ ότι βρήκα χρόνο... Μια χαρά όλα κορίτσια μου.... Κ εγω σημερα την εκανα...θύμησες μου τι έχεις;;; κ πιθανή  ημερομηνία  ποτε σου ειπαν...μουτράκι ειδατε;;;; που την έκανες;;;. μπράβο Ρίτα μου όλα καλά... Κ όσες δεν έχετε κάνει καλά αποτελέσματα....!!!!

Εγώ μένω εκτος αθηνων και έχουμε γεννετιστη εδώ και την έκανα....ναι ειδα και φωτογραφίες έγχρωμες....Ήταν πολύ γλυκούλα....Εγώ πητ 4/12 ...και γενναω στο μητέρα....εσυ;Πόσο βάρος είχε το μωράκι σου;

πρίν από 26 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Πώς πήγε κορίτσια;; όλα καλά; 

Κάνατε και 3d υπέρηχο; 

Πού την κάνατε την εξέταση; 

Ναι εγώ έκανα και 3d.....Όλα καλά μια χαρά....είδαμε και προσωπάκι....Εγώ έπρεπε να πιω και χυμό για να γυρίσει γτ καθόταν πλάτη...εσυ ποτέ την έχεις προγραμματίσει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Ναι ναι μια χαρα όλα κοριτσι μου...Όπως είπα πανω δοξα τω θεώ... Στο μητερα εγω την εκανα...!!! Ναι κ 3d είδαμε κ μουτράκι...πωπω τέλεια...Η πρώτες του φωτογραφίες... Ανυπομονώ  να το κρατήσω... άντε θα περάσει ο καιρος...!!!εσύ που θα την κανεις;;; 

Κι εγω εκεί.. Σού έδωσαν τίποτα δείγματα μετά; στην ξαδέρφη μου είχαν δώσει. Σε εμένα όχι. Επίσης, πόσο πλήρωσες; το 2017 είχα δώσει με την έκπτωση της κάρτας 88€ νομίζω. 

Just now, Rita❤❤❤ είπε:

Εγώ μένω εκτος αθηνων και έχουμε γεννετιστη εδώ και την έκανα....ναι ειδα και φωτογραφίες έγχρωμες....Ήταν πολύ γλυκούλα....Εγώ πητ 4/12 ...και γενναω στο μητέρα....εσυ;Πόσο βάρος είχε το μωράκι σου;

Ναι εγώ έκανα και 3d.....Όλα καλά μια χαρά....είδαμε και προσωπάκι....Εγώ έπρεπε να πιω και χυμό για να γυρίσει γτ καθόταν πλάτη...εσυ ποτέ την έχεις προγραμματίσει..

Ωω  μωρέ το ζουζουνι!!! 

Μετά τον δεκαπενταυγουστο θα πάω, εγω εχω ΠΗΤ το πολύ μέχρι 14/12. Στο μητέρα θα πάω κι εγώ 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κι εγω εκεί.. Σού έδωσαν τίποτα δείγματα μετά; στην ξαδέρφη μου είχαν δώσει. Σε εμένα όχι. Επίσης, πόσο πλήρωσες; το 2017 είχα δώσει με την έκπτωση της κάρτας 88€ νομίζω. 

Ωω  μωρέ το ζουζουνι!!! 

Μετά τον δεκαπενταυγουστο θα πάω, εγω εχω ΠΗΤ το πολύ μέχρι 14/12. Στο μητέρα θα πάω κι εγώ 

Καλημέρα κορίτσια μου...Όχι δείγματα δεν μου έδωσαν... Κ πλήρωσα 98... άντε άντε θα περάσει ο καιρος θα περιμένουμε να μας πεις...ααα κ στην κουμπαρα μου είχαν δώσει δείγματα...εντάξει δεν με πηραξε να σου πω την αληθεια...έφυγα τόσο χαρούμενη που ήταν όλα καλά...Που ούτε ρωτησα γι αυτό...

5 ώρες πρίν, Rita❤❤❤ είπε:

Εγώ μένω εκτος αθηνων και έχουμε γεννετιστη εδώ και την έκανα....ναι ειδα και φωτογραφίες έγχρωμες....Ήταν πολύ γλυκούλα....Εγώ πητ 4/12 ...και γενναω στο μητέρα....εσυ;Πόσο βάρος είχε το μωράκι σου;

Ναι εγώ έκανα και 3d.....Όλα καλά μια χαρά....είδαμε και προσωπάκι....Εγώ έπρεπε να πιω και χυμό για να γυρίσει γτ καθόταν πλάτη...εσυ ποτέ την έχεις προγραμματίσει..

Καλημέρα Ρίτα μου...συγνωμη που ρωτάω αλλα με τόσα κορίτσια εχω μπερδευτεί...Ενώ τα έχουμε πει σε ξανα ρωτάω.... Στο.μητερα κ εγώ πιθανή με έβγαλε η β επιπέδου 8.12... Ενώ στην αυχενικη ειχα κ 3.12... Δεν πηραζει το λιγότερο ειναι αυτο... βάρος είχε 622γρ.... εσενα;;; μου φάνηκε πολύ...Του λέω είναι καλα;;; εχω ακούσει ότι αλλα στην Β επιπέδου είναι 400 κάτι με 500 γρ...τράχηλο  ποσο ειχες;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...Όχι δείγματα δεν μου έδωσαν... Κ πλήρωσα 98... άντε άντε θα περάσει ο καιρος θα περιμένουμε να μας πεις...ααα κ στην κουμπαρα μου είχαν δώσει δείγματα...εντάξει δεν με πηραξε να σου πω την αληθεια...έφυγα τόσο χαρούμενη που ήταν όλα καλά...Που ούτε ρωτησα γι αυτό...

Καλημέρα Ρίτα μου...συγνωμη που ρωτάω αλλα με τόσα κορίτσια εχω μπερδευτεί...Ενώ τα έχουμε πει σε ξανα ρωτάω.... Στο.μητερα κ εγώ πιθανή με έβγαλε η β επιπέδου 8.12... Ενώ στην αυχενικη ειχα κ 3.12... Δεν πηραζει το λιγότερο ειναι αυτο... βάρος είχε 622γρ.... εσενα;;; μου φάνηκε πολύ...Του λέω είναι καλα;;; εχω ακούσει ότι αλλα στην Β επιπέδου είναι 400 κάτι με 500 γρ...τράχηλο  ποσο ειχες;;;

Η ημερομηνία βάσει εξέτασης βγαίνει προσεγγιστικα από τις μετρήσεις, μη σε αγχώνει αυτό. Μια χαρά είναι το μωρό σου :x:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...Όχι δείγματα δεν μου έδωσαν... Κ πλήρωσα 98... άντε άντε θα περάσει ο καιρος θα περιμένουμε να μας πεις...ααα κ στην κουμπαρα μου είχαν δώσει δείγματα...εντάξει δεν με πηραξε να σου πω την αληθεια...έφυγα τόσο χαρούμενη που ήταν όλα καλά...Που ούτε ρωτησα γι αυτό...

Καλημέρα Ρίτα μου...συγνωμη που ρωτάω αλλα με τόσα κορίτσια εχω μπερδευτεί...Ενώ τα έχουμε πει σε ξανα ρωτάω.... Στο.μητερα κ εγώ πιθανή με έβγαλε η β επιπέδου 8.12... Ενώ στην αυχενικη ειχα κ 3.12... Δεν πηραζει το λιγότερο ειναι αυτο... βάρος είχε 622γρ.... εσενα;;; μου φάνηκε πολύ...Του λέω είναι καλα;;; εχω ακούσει ότι αλλα στην Β επιπέδου είναι 400 κάτι με 500 γρ...τράχηλο  ποσο ειχες;;;

Ναι λογικά είναι μεγαλουτσικο....χαχαχ εμένα ήταν 500 γραμμάρια...τράχηλο είχα 3.1 δν μου είπε κάτι για αυτό μια χαρά μ είπε...εσυ;εμένα πάλι πητ 4/12 μ εβγαλε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Rita❤❤❤ είπε:

Ναι λογικά είναι μεγαλουτσικο....χαχαχ εμένα ήταν 500 γραμμάρια...τράχηλο είχα 3.1 δν μου είπε κάτι για αυτό μια χαρά μ είπε...εσυ;εμένα πάλι πητ 4/12 μ εβγαλε

Εμένα τράχηλο  3.7 καλα μου είπε κ εμένα... Τώρα τι να πω δεν ξερω...λες... να μου βγει κανένα 4 με 4.5 κιλα;;; πως θα το βγάλω παναγια μου... χαχαχα...!!!!

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Εμένα τράχηλο  3.7 καλα μου είπε κ εμένα... Τώρα τι να πω δεν ξερω...λες... να μου βγει κανένα 4 με 4.5 κιλα;;; πως θα το βγάλω παναγια μου... χαχαχα...!!!!

Χαχαχα.....δν ξέρω και εγώ το πρώτο μ είναι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2019 at 12:12 ΠΜ, Αννούλαααα είπε:

Εμένα τράχηλο  3.7 καλα μου είπε κ εμένα... Τώρα τι να πω δεν ξερω...λες... να μου βγει κανένα 4 με 4.5 κιλα;;; πως θα το βγάλω παναγια μου... χαχαχα...!!!!

Χαχαχαχαχαχα εγώ είπα στον άντρα μου ότι αν γεννηθεί πάνω από 4 κιλά κι αυτό το μωρό, μετά δε με ξαναγγιζει 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Πού είστε κορίτσια; απολαμβάνετε διακοπές; σήμερα είμαι 22 εβδομάδων και την άλλη εβδομάδα θα πάρω να κλείσω β επιπέδου. Ο γιος μου έχει αρχίσει να βγάζει ζήλιες, με διεκδικεί με το παραμικρό, ούτε στο μπάνιο δε με αφήνει να πάω. Κλαίει σπαρακτικα. 

Εσείς τι νέα;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2019 at 9:35 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Πού είστε κορίτσια; απολαμβάνετε διακοπές; σήμερα είμαι 22 εβδομάδων και την άλλη εβδομάδα θα πάρω να κλείσω β επιπέδου. Ο γιος μου έχει αρχίσει να βγάζει ζήλιες, με διεκδικεί με το παραμικρό, ούτε στο μπάνιο δε με αφήνει να πάω. Κλαίει σπαρακτικα. 

Εσείς τι νέα;; 

Καλημέρα κορίτσι μου ....Εγώ είμαι διακοπές ναι...αχ κ γυρνάμε τέλος του μηνα....παιδάκι μου....θα του φύγει είναι που αρχίζει κ το συνειδητοποιεί  τωρα που φουσκώνεις...έκλεισες β επιπεδου;;; εγω τα ίδια...Όλα καλά...Όταν γυρίσω θα κάνω την καμπύλη...άντε να δούμε κ να αυτο...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ....Εγώ είμαι διακοπές ναι...αχ κ γυρνάμε τέλος του μηνα....παιδάκι μου....θα του φύγει είναι που αρχίζει κ το συνειδητοποιεί  τωρα που φουσκώνεις...έκλεισες β επιπεδου;;; εγω τα ίδια...Όλα καλά...Όταν γυρίσω θα κάνω την καμπύλη...άντε να δούμε κ να αυτο...

Όχι δεν την έκλεισα. Θα τον πάρω την άλλη εβδομάδα που θα είμαι Αθήνα, να δει κι ο άντρας μου πότε έχει ρεπό να πάμε. Ρώτησα ειδικό και μού είπε ότι είναι φυσιολογικό να αντιδρά έτσι. 

Αχχ όταν κάνεις καμπύλη ζαχάρου να μάς πεις πώς είναι. Εγώ δεν είχα κάνει στο γιο μου αλλά έχω ακούσει ότι αυτό που σού δίνει να πιεις είναι χάλια 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,είμαι στην 20ηεβδομαδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης και για αυτό έχω μια ερώτηση, ίσως φανεί λίγο χαζη☺️. Άρχισα να νιώθω το μωρο την 17ηεβδομαδα και από την 19ηεβδομαδα έγινε πιο αισθητή η παρουσία του.Εχω όμως 2φιλες που τις περνάω μια εβδομαδα και δεν το έχουν νιώσει ακόμη.Φανταζομαι πως κάθε εγκυμοσύνη και κάθε μωρό είναι αλλιώς,αλλά μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία.Φανταζομαι δεν είναι κακό ε;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rodon είπε:

Καλημέρα,είμαι στην 20ηεβδομαδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης και για αυτό έχω μια ερώτηση, ίσως φανεί λίγο χαζη☺️. Άρχισα να νιώθω το μωρο την 17ηεβδομαδα και από την 19ηεβδομαδα έγινε πιο αισθητή η παρουσία του.Εχω όμως 2φιλες που τις περνάω μια εβδομαδα και δεν το έχουν νιώσει ακόμη.Φανταζομαι πως κάθε εγκυμοσύνη και κάθε μωρό είναι αλλιώς,αλλά μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία.Φανταζομαι δεν είναι κακό ε;;;

Ευχαριστώ

Με τι καλό τα μωρά σας!!!! 

Παίζουν πολλά ρόλο· η θέση της μήτρας, η θέση που έχει πάρει το μωρό, το σωματικό βάρος της κάθε γυναίκας.. Μπορεί επίσης να το έχουν νιώσει και επειδή είναι άπειρες να μην μπορούν να το ξεχωρίσουν. Να το μπερδεύουν με την κίνηση του εντέρου. Κι εμείς που το νιώθουμε όμως, μπορεί ξαφνικά να περάσουν μια δυο μέρες που να μην το νιώσουμε γιατί καμιά φορά βολεύονται σε θέση τέτοια που δε γίνονται αισθητές οι κινήσεις τους. Ωστόσο σε κάθε περίπτωση μιλάμε με το γιατρό. 

Πότε έχεις ΠΗΤ; και πού γέννας με το καλό; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!!! Δεν γραφω συχνα αλλα προσπαθω να σας παρακολουθω!!! Εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη ενιωσα το μωρο μου κι εγω γυρω στην 17η εβδομαδα πολυ λιγο και τωρα πια που διανυω την 20η πολυ πιο ξεκαθαρα αλλα εχω κι εμπειρια κι απο το πρωτο οποτε μπορω να το ξεχωρισω...Εχω μαλλον ενα ακομα κοριτσακι!!! Κι εμενα μου ειπε οτι θα με βαλει 27-28 Δεκεμβριου διοτι λογω προηγουμενης καισαρικης θα παμε παλι με ραντεβου και καισαρικη! Εγω εχω Β επιπεδου 2 Σεπτεμβρη! Αν καποια κοπελα εχει χρονο ας φτιαξει ενα πινακακι με ΠΗΤ και φυλλο μωρου να το εχουμε...Σας φιλω ολες!!! Α επισης θα γεννησω λογικα παλι στο Λητω...γενναει καμια αλλη κοπελα κοντα με εμενα στο Λητω η στο Μητερα;;;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...