Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Εμείς οι περισσότερες μανουλες Οκτωβρίου είμαστε ζαχαρενιες.οτι θες έλα από το θέμα μας να στα πούμε!

Με το καλο το μωρό σου!!! Πότε έχεις ΠΗΤ; ο γιος μου γεννήθηκε 9/10

@Κουδουνίστρα τον είχε από πριν,δεν ξέρω τώρα πώς και τις έδωσε τόσες

@Αννούλααααμού είπε ότι ήταν 5 σελίδες εξετάσεις, κολπικες, ούρων και αίματος. Τώρα από εκεί και πέρα περισσότερα δεν ξέρω, ίσως να είναι απλά υπερβολικός ο γιατρός της ή να είχε εκείνη τίποτα περίεργα προηγούμενα

Καλά αποτελέσματα να έχεις!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Με το καλο το μωρό σου!!! Πότε έχεις ΠΗΤ; ο γιος μου γεννήθηκε 9/10

@Κουδουνίστρα τον είχε από πριν,δεν ξέρω τώρα πώς και τις έδωσε τόσες

@Αννούλααααμού είπε ότι ήταν 5 σελίδες εξετάσεις, κολπικες, ούρων και αίματος. Τώρα από εκεί και πέρα περισσότερα δεν ξέρω, ίσως να είναι απλά υπερβολικός ο γιατρός της ή να είχε εκείνη τίποτα περίεργα προηγούμενα

Καλά αποτελέσματα να έχεις!! 

Κοίταξε ο δικός μου ο γιατρός είναι εξειδικευμένος στον προγεννητικό έλεγχο και είναι η αλήθεια οτι με εβαλε και εκανα και εγώ πολλές εξετάσεις. Ουρων, αίματος γενικές και ειδικές (στίγμα μεσογειακής, ηπατίτιδα και άλλα νοσηματα), κολπικών υγρών (τεστ παπ), μαστογραφία και υπέρηχο μαστού. Τα τελευταία τα εκανα λόγω ηλικείας μιας και με εγκυμοσύνη και θηλασμό ειναι εξετάσεις που δεν μπορεις να κανεις.

Αυτές είναι οι νορμαλ εξετάσεις που κάνουν σε όλες υποθέτω και τα ίδια μου εκαναν και εδώ Αγγλια, εκτος της μαστογραφίας. Δεν παίζει ρόλο η ηλικεία νομίζω..

Κοριτσάκια απο μέση πως πάτε? Εγώ κάθομαι όρθια ή περπατάω για κανα 10λεπτο και αρχίζω να πονάω. Καλά απο ύπνο δεν το συζητώ ο μικρούλης παραπονιέται συνεχώς αν γυρίσω απο το πλευρό που έχει βολευτεί. Πολλές φορές με πιάνουν τα γέλια στον ύπνο μου απο τα σπρωξίματα που μου δίνει :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Κοίταξε ο δικός μου ο γιατρός είναι εξειδικευμένος στον προγεννητικό έλεγχο και είναι η αλήθεια οτι με εβαλε και εκανα και εγώ πολλές εξετάσεις. Ουρων, αίματος γενικές και ειδικές (στίγμα μεσογειακής, ηπατίτιδα και άλλα νοσηματα), κολπικών υγρών (τεστ παπ), μαστογραφία και υπέρηχο μαστού. Τα τελευταία τα εκανα λόγω ηλικείας μιας και με εγκυμοσύνη και θηλασμό ειναι εξετάσεις που δεν μπορεις να κανεις.

Αυτές είναι οι νορμαλ εξετάσεις που κάνουν σε όλες υποθέτω και τα ίδια μου εκαναν και εδώ Αγγλια, εκτος της μαστογραφίας. Δεν παίζει ρόλο η ηλικεία νομίζω..

Κοριτσάκια απο μέση πως πάτε? Εγώ κάθομαι όρθια ή περπατάω για κανα 10λεπτο και αρχίζω να πονάω. Καλά απο ύπνο δεν το συζητώ ο μικρούλης παραπονιέται συνεχώς αν γυρίσω απο το πλευρό που έχει βολευτεί. Πολλές φορές με πιάνουν τα γέλια στον ύπνο μου απο τα σπρωξίματα που μου δίνει :wub:

Στίγμα έκανα κι εγώ, όπως και για κυστική ίνωση. Χρόνο πήξης αίματος, ηπατίτιδα, HIV, αντισώματα για ερυθρά, τοξόπλασμα κ κυτταρομεγαλοιό, μια άλλη εξέταση με αιμοσφαιρίνες, για δρεπανοκυτταρική αναιμία, ομάδα αίματος κάτι δείκτες που ούτε ξέρω τι είναι (RPR, COOMBS) και μετά τις κλασσικές εξετάσεις αίματος. Μαστογραφία και υπέρηχο μαστού έκανα πριν μείνω έγκυος για να έχω την πρώτη μαστογραφία αναφοράς πριν τα 35. 

Από μέση προς το παρόν καλά. Ούτε στο πρώτο μου παιδάκι είχα θέμα. Τώρα όμως τρώω πολύ πιο πολύ και φοβάμαι ότι σύντομα δεν θα το αντέχω το βάρος! Χιχι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2019 at 12:54 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

@Nektarinaki 3/12 κορίτσι

@Rita❤️❤️❤️ 4/12 κορίτσι

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι 

@fionita 10/12

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο

@An.thi 18/12 κορίτσι 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

 

Πρόσθεσα κι εσένα @fionitaστο πινακάκι 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, An.thi said:

Στίγμα έκανα κι εγώ, όπως και για κυστική ίνωση. Χρόνο πήξης αίματος, ηπατίτιδα, HIV, αντισώματα για ερυθρά, τοξόπλασμα κ κυτταρομεγαλοιό, μια άλλη εξέταση με αιμοσφαιρίνες, για δρεπανοκυτταρική αναιμία, ομάδα αίματος κάτι δείκτες που ούτε ξέρω τι είναι (RPR, COOMBS) και μετά τις κλασσικές εξετάσεις αίματος. Μαστογραφία και υπέρηχο μαστού έκανα πριν μείνω έγκυος για να έχω την πρώτη μαστογραφία αναφοράς πριν τα 35. 

Από μέση προς το παρόν καλά. Ούτε στο πρώτο μου παιδάκι είχα θέμα. Τώρα όμως τρώω πολύ πιο πολύ και φοβάμαι ότι σύντομα δεν θα το αντέχω το βάρος! Χιχι!

Ναι ναι όλες αυτές μου τις έγραψε και εμένα.

Εγω παρόλο που ειμαι στα ιδια κιλά με πρίν, (καλά δεν ήμουν πουπουλο πρίν χαχα και σίγουρα έχω πάρει κιλά απο το νινι μου αλλά δεν εχω στρογγυλέψει παραδόξως) αισθάνομαι πίεση στη μέση μετα απο λίγη ορθοστασία. Φυσικά δεν το πιέζω και κάθομαι οπου βρώ μέχρι να μου περάσει αλλά δεν είναι εύκολο για εμένα μιας και προσπαθώ να κάνω κάτι τελευταίες αγορές και αναγκάζομαι να τα κάνω ολα on line.

Άσχετο...βρήκα ενα travel cot της Joie με 25 ευρώ. Ξέρει καμια σας αν είναι safe να χρησιμοποιηθει σαν κρεβατακι για τους πρώτους 6 μήνες? Φυσικά αλλάζοντας το στρωματακι. Μου φάνηκε πολυ φτηνό και το σκέφτομαι αλλά θέλω πανω απο ολα την ασφάλεια του μωρού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@Nektarinaki 3/12 κορίτσι

@Rita❤️❤️❤️ 4/12 κορίτσι

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι 

@fionita 10/12 αγόρι 

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο

@An.thi 18/12 κορίτσι 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

Χαχαχαχαχαχα για να δούμε. Μια φίλη που γέννησε πάντως στο ιασω μού είπε ότι σε όλο το νοσοκομείο υπήρχαν γύρω στα 9-10 μπλε μπαλόνια, όλα τ άλλα ήταν ροζ 

3 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Ναι ναι όλες αυτές μου τις έγραψε και εμένα.

Εγω παρόλο που ειμαι στα ιδια κιλά με πρίν, (καλά δεν ήμουν πουπουλο πρίν χαχα και σίγουρα έχω πάρει κιλά απο το νινι μου αλλά δεν εχω στρογγυλέψει παραδόξως) αισθάνομαι πίεση στη μέση μετα απο λίγη ορθοστασία. Φυσικά δεν το πιέζω και κάθομαι οπου βρώ μέχρι να μου περάσει αλλά δεν είναι εύκολο για εμένα μιας και προσπαθώ να κάνω κάτι τελευταίες αγορές και αναγκάζομαι να τα κάνω ολα on line.

Άσχετο...βρήκα ενα travel cot της Joie με 25 ευρώ. Ξέρει καμια σας αν είναι safe να χρησιμοποιηθει σαν κρεβατακι για τους πρώτους 6 μήνες? Φυσικά αλλάζοντας το στρωματακι. Μου φάνηκε πολυ φτηνό και το σκέφτομαι αλλά θέλω πανω απο ολα την ασφάλεια του μωρού.

Το μωρό στην πολλή αρχή το βάζουμε στο καλαθάκι και μετά στην κούνια ή κατευθείαν στην κούνια, αλλά 6 μήνες δε νομίζω. Γιατί δε βολεύεται. Αν κατάλαβα καλά αυτό σαν καλαθάκι δεν είναι; 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Χαχαχαχαχαχα για να δούμε. Μια φίλη που γέννησε πάντως στο ιασω μού είπε ότι σε όλο το νοσοκομείο υπήρχαν γύρω στα 9-10 μπλε μπαλόνια, όλα τ άλλα ήταν ροζ 

Το μωρό στην πολλή αρχή το βάζουμε στο καλαθάκι και μετά στην κούνια ή κατευθείαν στην κούνια, αλλά 6 μήνες δε νομίζω. Γιατί δε βολεύεται. Αν κατάλαβα καλά αυτό σαν καλαθάκι δεν είναι; 

Οχι οχι δεν ειναι καλαθάκι, είναι κανονικό κρεββατάκι λίγο πιο μικρό απο την κούνια και ειναι συναρμολογούμενο. Παρκοκρέβατο ουσιαστικά που σπάει για να το παίρνεις μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια μόλις συνειδητοποίησα κάτι, έχουμε μπει στο 3ο τρίμηνο και τελευταίο της εγκυμοσύνης μας. Απίστευτο το πώς πέρασε ο καιρός ε;;; 

Όχι ολες .. χαχα

εγω δυανυω την 25η. Νομίζω όταν κλείνεις την 26η μπαίνεις τριτο Ε; 26+ δηλ πφφφφφφφ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Όχι ολες .. χαχα

εγω δυανυω την 25η. Νομίζω όταν κλείνεις την 26η μπαίνεις τριτο Ε; 26+ δηλ πφφφφφφφ

Κι εγώ την 25η διανύω. Εεε σιγά δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης χαχαχαχαχαχα. 

Η αϋπνία μου έχει χτυπήσει κόκκινο. Ο, τι ώρα κοιμηθώ σίγουρα θα ξυπνήσω και θα είμαι 5-6 η ώρα το πρωί ξύπνια... Τα ίδια είχα και στο γιο μου με τη διαφορά ότι τότε όποτε ήθελα κοιμόμουν. Κι εσείς τα ίδια ; 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κι εγώ την 25η διανύω. Εεε σιγά δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης χαχαχαχαχαχα. 

Η αϋπνία μου έχει χτυπήσει κόκκινο. Ο, τι ώρα κοιμηθώ σίγουρα θα ξυπνήσω και θα είμαι 5-6 η ώρα το πρωί ξύπνια... Τα ίδια είχα και στο γιο μου με τη διαφορά ότι τότε όποτε ήθελα κοιμόμουν. Κι εσείς τα ίδια ; 

Καλημέρα κορίτσια μου....Αχχχχχ κ εγώ τα ίδια παθαίνω...Κ πόνο στη  πλάτη...να συναντιόμαστε να τρώμε πρωινο....χαχαχαχα 

12 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια μόλις συνειδητοποίησα κάτι, έχουμε μπει στο 3ο τρίμηνο και τελευταίο της εγκυμοσύνης μας. Απίστευτο το πώς πέρασε ο καιρός ε;;; 

Αχχχ ναι αυτό έλεγα  κ εγώ...άντε σιγά σιγά θα έχουμε γεννητούρια  με το καλο....κοντεύουμε....Εμείς ξεκινήσαμε κ τα ψώνια  από χθες.... Τώρα θέλουμε λευκά είδη...καλλυντικά...Κ ρουχαλάκια...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....Αχχχχχ κ εγώ τα ίδια παθαίνω...Κ πόνο στη  πλάτη...να συναντιόμαστε να τρώμε πρωινο....χαχαχαχα 

Αχχχ ναι αυτό έλεγα  κ εγώ...άντε σιγά σιγά θα έχουμε γεννητούρια  με το καλο....κοντεύουμε....Εμείς ξεκινήσαμε κ τα ψώνια  από χθες.... Τώρα θέλουμε λευκά είδη...καλλυντικά...Κ ρουχαλάκια...

Χαχαχαχαχαχα. Τι ψωνισατε; αγαπώ το κείμενο κάτω από το τικεράκι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Χαχαχαχαχαχα. Τι ψωνισατε; αγαπώ το κείμενο κάτω από το τικεράκι σου!!! 

Καλημερααα  πρωί πρωί από ότι βλέπετε....πήραμε καροτσάκι....κούνια....αλλαξιερα... αρκετά μου έδωσε κ η κουμπαρα μου...Όπως αποστείρωτη...Αυτό που κρατάει ζεστο το γάλα...λίγα μπιμπερό...λίκνο...θήλαστρο...ζυγαριά...Έχουμε κ 2 πάντες...2 παπλωματα κ πήραμε κ κουνουπιέρα....Αλλά ακόμα θέλουμε αρκετα....εσεις;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλημερααα  πρωί πρωί από ότι βλέπετε....πήραμε καροτσάκι....κούνια....αλλαξιερα... αρκετά μου έδωσε κ η κουμπαρα μου...Όπως αποστείρωτη...Αυτό που κρατάει ζεστο το γάλα...λίγα μπιμπερό...λίκνο...θήλαστρο...ζυγαριά...Έχουμε κ 2 πάντες...2 παπλωματα κ πήραμε κ κουνουπιέρα....Αλλά ακόμα θέλουμε αρκετα....εσεις;;;

Καλά είστε, μια χαρά!!! Τα περισσότερα έφυγαν. Εμείς δεν έχουμε δει κάτι ακόμα. Δε με αγχώνει όμως γιατί σχεδόν όλα τα έχω. Θέλω μπιμπερό, θήλαστρο, πιπιλες και δε θυμάμαι αν χρειάζομαι εσώρουχα. Δε θυμάμαι πόσα έχω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...