Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, moustokoulouro είπε:

καλε ναι.. σιγουρα εχω παρει εισαι τρελη???? στον εβδομο μπαινω σε λιγο.. . χαχαχαα

ακου ερωτηση........

δε ξανα μιλαω μαζι σου... 

κομπλαρω... ακου - 6 ..χαχαχαχα

Εγώ δεν είχα εμετούς και από την αρχή τρώω αρκετά! Πολύ περισσότερο από ότι ετρωγα στο γιό μου!!Εχω λιγουρίτσες, θέλω κ γλυκά και γενικα τρωω 10 φορες τη μέρα μικρά γεύματα και φρούτα..αλλά τρώω!!Γενικά καμία σχέση η εγκυμοσύνη σε αγόρι και σε κορίτσι! Στο γιό μου είχα βάλει σύνολο 9 κιλά (βέβαια επειδή είχα νοσηλευτεί 2 φορές συνολικά 15 μέρες έχανα βάρος όσο ήμουν εκεί). Τώρα είμαι ήδη στα συν 6. Ο γιατρός μου με ζυγίζει κάθε φορά οπότε και να θέλω δεν μπορώ να το αποφύγω..χαχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, An.thi είπε:

Καλά αποτελέσματα και σε σένα! Εγώ μόλις τα πήρα και είμαι οκ!Είχα αγχωθεί λίγο γιατί η αδερφή μου είχε παθολογική καμπύλη. 

Τα ειχα πάρει κ εγώ αλλά έμπλεξα... Εγώ ρε κορίτσια νηστείας  ειχα 64... Στα 60 λεπτά 180 κ στα 120 101... με ειπε  οριακά  Καλή... Εγώ νομίζω ότι είμαι καλή...πήρα κ την ενδοκρινολογο  περιμένω να με πάρει... μπράβο κορίτσι μου όλα καλά...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

εγω στη πρωτη είχα παρει 12 κιλά.

τώρα πιστευω θα παρω περισσοτερα γιατί στη πρωτη μετρούσα σακχαρο κτλ.. τωρα δεν εχω διαβητη κυησης οποτε τη πατησαμε...

  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Εγώ δεν είχα εμετούς και από την αρχή τρώω αρκετά! Πολύ περισσότερο από ότι ετρωγα στο γιό μου!!Εχω λιγουρίτσες, θέλω κ γλυκά και γενικα τρωω 10 φορες τη μέρα μικρά γεύματα και φρούτα..αλλά τρώω!!Γενικά καμία σχέση η εγκυμοσύνη σε αγόρι και σε κορίτσι! Στο γιό μου είχα βάλει σύνολο 9 κιλά (βέβαια επειδή είχα νοσηλευτεί 2 φορές συνολικά 15 μέρες έχανα βάρος όσο ήμουν εκεί). Τώρα είμαι ήδη στα συν 6. Ο γιατρός μου με ζυγίζει κάθε φορά οπότε και να θέλω δεν μπορώ να το αποφύγω..χαχα!! 

6 κιλα μπαινοντας στον εβδομο δεν ειναι πολλα κιλα.. μην τρελαθουμε τελειως

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

6 κιλα μπαινοντας στον εβδομο δεν ειναι πολλα κιλα.. μην τρελαθουμε τελειως

Κι ο γιατρός μια χαρά με βρίσκει!

Just now, Αννούλαααα είπε:

Τα ειχα πάρει κ εγώ αλλά έμπλεξα... Εγώ ρε κορίτσια νηστείας  ειχα 64... Στα 60 λεπτά 180 κ στα 120 101... με ειπε  οριακά  Καλή... Εγώ νομίζω ότι είμαι καλή...πήρα κ την ενδοκρινολογο  περιμένω να με πάρει... μπράβο κορίτσι μου όλα καλά...

Νομίζω το 180 είναι το όριο γι αυτό! Θα σου πει η ενδοκρινολόγος μην αγχώνεσαι!!

Εγώ νηστείας 73, στην 1η ώρα 130 και στην 2η 123. Μου είπε καλή! Την Πέμπτη θα πάω κ στο γιατρό ετσι κι αλλιώς και θα τα δει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, An.thi είπε:

Κι ο γιατρός μια χαρά με βρίσκει!

Νομίζω το 180 είναι το όριο γι αυτό! Θα σου πει η ενδοκρινολόγος μην αγχώνεσαι!!

Εγώ νηστείας 73, στην 1η ώρα 130 και στην 2η 123. Μου είπε καλή! Την Πέμπτη θα πάω κ στο γιατρό ετσι κι αλλιώς και θα τα δει!

πρωτη μετρηση και της 1ης ωρας ακριβως ιδια ειχαμε!!!!!!!!!!!! .. (79 και 130)

με τη διαφορα οτι στη δευτερη ωρα επεσε παλι στο 75 εμενα.

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Κι ο γιατρός μια χαρά με βρίσκει!

Νομίζω το 180 είναι το όριο γι αυτό! Θα σου πει η ενδοκρινολόγος μην αγχώνεσαι!!

Εγώ νηστείας 73, στην 1η ώρα 130 και στην 2η 123. Μου είπε καλή! Την Πέμπτη θα πάω κ στο γιατρό ετσι κι αλλιώς και θα τα δει!

Μίλησα με την ενδοκρινολογο  μου είπε ειμαι μια χαρα...

Just now, moustokoulouro είπε:

πρωτη μετρηση και της 1ης ωρας ακριβως ιδια ειχαμε!!!!!!!!!!!! .. (79 και 130)

με τη διαφορα οτι στη δευτερη ωρα επεσε παλι στο 75 εμενα.

 

Εσύ είσαι άψογη τελειως ομως...μπράβο σου...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Μίλησα με την ενδοκρινολογο  μου είπε ειμαι μια χαρα...

Εσύ είσαι άψογη τελειως ομως...μπράβο σου...

δε ξερω.. μπορει να εκανα υπογλυκαιμια λίγο αργότερα.. αν πχ μετριομουν και στις 3 ωρες μετα. εννοω δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι καλυτερη η δική μου η μετρηση στις 2 ωρες απ τη δική σου


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου κι απο μενα!! Εκανα κι εγω την β επιπεδου κι ολα καλα!! Οσον αφορα τα κιλα εχω παρει μεχρι στιγμης 5...στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει συνολο 13 περιπου!! Τωρα για καμπυλη σαχαρου υπολογιζω σε 2-3 εβδομαδες λογικα εσεις σε ποια εβδομαδα την κανατε; γτ δεν θυμαμαι απο την πρωτη εγκυμοσυνη...

Τωρα για το οικονομικο που λετε εγω νομιζω ειμαι η πιο ακριβη απ'ολες σας! Καθε μηνα που παω για υπερηχο και να μου γραψει φαρμακα και εξετασεις του δινω 60 ευρω επισκεψη χωρια αυχενικη,β επιπεδου που τα κανω αλλου και κοστιζουν 100 ευρω η εξεταση και σαν αμοιβη για την γεννα παιρνει 1700-1800 ευρω...απλα οταν μπαινεις στον μηνα σου σταματας να πηγαινεις στο ιατρειο του και πηγαινεις στο μαιευτηριο μια φορα την εβδομαδα και κανεις καρδιοτογραφημα κι αν χρειαστει κατι αλλο και σε βλεπει και σου εξεταζει παλμους του μωρου, τραχηλο κτλ κι αυτα ειναι δωρεαν...αυτα τα νεα απο μενα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβός ρε συ....

Εμενα στο πρώτο τρίμηνο πήρε μόνο στη πρώτη επίσκεψη και μετά ξανα στη 14η μετά την αυχενική κι ας πήγαινα κάθε 10 μέρες. Μετά τη 14η του δίνω 40 ευρώ επίσκεψη αλλά δε πηγαίνω τόσο συχνα 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια μου κι απο μενα!! Εκανα κι εγω την β επιπεδου κι ολα καλα!! Οσον αφορα τα κιλα εχω παρει μεχρι στιγμης 5...στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει συνολο 13 περιπου!! Τωρα για καμπυλη σαχαρου υπολογιζω σε 2-3 εβδομαδες λογικα εσεις σε ποια εβδομαδα την κανατε; γτ δεν θυμαμαι απο την πρωτη εγκυμοσυνη...

Τωρα για το οικονομικο που λετε εγω νομιζω ειμαι η πιο ακριβη απ'ολες σας! Καθε μηνα που παω για υπερηχο και να μου γραψει φαρμακα και εξετασεις του δινω 60 ευρω επισκεψη χωρια αυχενικη,β επιπεδου που τα κανω αλλου και κοστιζουν 100 ευρω η εξεταση και σαν αμοιβη για την γεννα παιρνει 1700-1800 ευρω...απλα οταν μπαινεις στον μηνα σου σταματας να πηγαινεις στο ιατρειο του και πηγαινεις στο μαιευτηριο μια φορα την εβδομαδα και κανεις καρδιοτογραφημα κι αν χρειαστει κατι αλλο και σε βλεπει και σου εξεταζει παλμους του μωρου, τραχηλο κτλ κι αυτα ειναι δωρεαν...αυτα τα νεα απο μενα!!

Πωπω πολλα... καμπύλη εγω εκανα 26+1...Εγώ μεχρι τώρα εχω πάρει 12 κιλά...πφφφφφ.... βέβαια ημουν κ πολύ αδύνατη... Τώρα είμαι 64 κ έχω 1.60 ύψος...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Τα ειχα πάρει κ εγώ αλλά έμπλεξα... Εγώ ρε κορίτσια νηστείας  ειχα 64... Στα 60 λεπτά 180 κ στα 120 101... με ειπε  οριακά  Καλή... Εγώ νομίζω ότι είμαι καλή...πήρα κ την ενδοκρινολογο  περιμένω να με πάρει... μπράβο κορίτσι μου όλα καλά...

Είμαι από τις μανούλες Οκτωβρίου. Μπήκα να σε ρωτήσω τι έγινε με την καμπύλη που είχες την Δευτέρα, αλλά βλέπω όλα καλά ευτυχώς :) Δε θα ταλαιπωρηθείς με διατροφές και μετρήσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, moustokoulouro said:

καλε ναι.. σιγουρα εχω παρει εισαι τρελη???? στον εβδομο μπαινω σε λιγο.. . χαχαχαα

ακου ερωτηση........

δε ξανα μιλαω μαζι σου... 

κομπλαρω... ακου - 6 ..χαχαχαχα

Έλα σταμάτα και ειναι σίγουρο πως θα καταλήξουμε όλες με κιλάκια παραπάνω :lol:

 

@Αννούλαααα χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματά σου και γέλασα πολύ με τον θρυλικό "λουκουμά με μερέντα" που ανέφερες στις μανούλες Οκτωβρίου! Χαχαχαχα

Άντε μακάρι να έχουμε όλες το ίδιο καλά νέα να μπορούμε να τρώμε λουκουμάδες με μερέντα και μείς! Χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Είμαι από τις μανούλες Οκτωβρίου. Μπήκα να σε ρωτήσω τι έγινε με την καμπύλη που είχες την Δευτέρα, αλλά βλέπω όλα καλά ευτυχώς :) Δε θα ταλαιπωρηθείς με διατροφές και μετρήσεις.

Έχεις δίκιο.. .συγνωμη σας ξέχασα...πιστεύεις ότι ειμαι ενταξει;;; ακομα προσπαθω να μάθω τι γίνετε... Ο γιατρός μου λέει ειμαι οριακά...Η ενδοκρινολογος  μου λέει ειμαι καλα... Ακόμα ειμαι προβληματισμενη κ δεν σας σκεφτηκα ρε κορίτσια μου... Δεν ξερω πως να το χειριστώ...

Χαχαχα...Που τωραααα....Ούτε καν...Μόνο με τηλεσκόπιο  θα τους βλέπω τους λουκουμάδες... να με έχει παει...Μου.φαινεται πρέπει να προσέχω για να εχω... λέτε να είμαι καλα;;;

  • Χαχα 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Έχεις δίκιο.. .συγνωμη σας ξέχασα...πιστεύεις ότι ειμαι ενταξει;;; ακομα προσπαθω να μάθω τι γίνετε... Ο γιατρός μου λέει ειμαι οριακά...Η ενδοκρινολογος  μου λέει ειμαι καλα... Ακόμα ειμαι προβληματισμενη κ δεν σας σκεφτηκα ρε κορίτσια μου... Δεν ξερω πως να το χειριστώ...

Χαχαχα...Που τωραααα....Ούτε καν...Μόνο με τηλεσκόπιο  θα τους βλέπω τους λουκουμάδες... να με έχει παει...Μου.φαινεται πρέπει να προσέχω για να εχω... λέτε να είμαι καλα;;;

Καλέ δεν πειράζει. Στα 60' είσαι ακριβώς στο όριο που είναι τα 180. Εγώ είχα 201 στα 60'.

Θα παρακολουθείς τις μετρήσεις με τον γυναικολόγο να δεις αν αρχίσει και μεγαλώνει το μωρό παραπάνω από το κανονικό τότε έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο. Εμένα αυτό μου είπε η ενδοκρινολόγος. Και στο doppler που έκανα μου έκαναν μετρήσεις και στο αμνιακό υγρό για να δουν αν επηρεάστηκε από το ζάχαρο. Αυτό μου είπε η ενδοκρινολόγος την Δευτέρα.

Είπες ότι έκανες μετρήσεις και με το μηχανάκι και ήταν ανεβασμένες;

Καλά εγώ μετά από τόση δίαιτα δεν άντεξα και έφαγα σήμερα 1 τυλιχτό πίτα με γύρο χοιρινό και πήγε 168 η μέτρηση μετά από 1 ώρα... Μετά ένιωσα τύψεις...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...