Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Neverstop είπε:

      Νομίζω η κοπέλα δεν έκανε αυτό με το σταυρό για αυτό ρωτάω. Κάποια βγάζουν μόνο μία γραμμή

      Ναι κάλε το κατάλαβα απλώς επειδή είναι ίδιο μαρκα υπέθεσα πως δείχνει και αυτό πάνω από 25 μονάδες !!

      αυτο που έκανε η κοπέλα δείχνει κάθετη γραμμή και έχει μια άχνη κάθετη 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Είχα ακούσει ότι όταν βγάζεις με το θήλαστρο, μειώνεται. Δεν ισχύει; κι ήλπιζα σε αυτό για όταν με το καλό έρθει η ώρα... Τέλος πάντων, βλέποντας και κάνοντας εξάλλου δεν ξέρεις μπορεί να μην έχω γάλα όπως πρώτα. 

Όσο γάλα βγάζεις τόσο παραγεται

επομενως, αν το μωρό θηλάζει αποκλειστικά και βγάζεις έξτρα γάλα με θηλαστρο θα παράγεις πιο πολύ απ όσο χρειαζεται. Τουλάχιστον αυτό είχα δει σε μένα και είχα συζητήσει με 2-3 φίλες.

Αν απλά αντί να θηλασεις βγάζεις και το δίνει άλλος μετά από λίγο επειδή έχεις δουλειά δεν επηρεάζει γιατί θα βγαζεις οσο πίνει.αλλά φαντάσου να πίνει το μωρό αποκλειστικά και να βγάζεις και 200 έξτρα για τράπεζα κάθε μερα; Αν σταματήσεις να βγάζεις έξτρα θα έχεις θέμα στην αρχή. (Πετρώματα κτλ)

εγω είμαι κατά της καθημερινής άντλησης γιατί αν δε βγαίνεις απ το σπίτι δεν βρίσκω το λόγο .. 

Όταν θα αρχισω δουλειά θα έχουμε σταματήσει ή θα θηλάζει πρωί βράδυ Οποτε πάλι δε θα χρειάζεται να έχω κάνει τράπεζα ..

Άσε που κάποια μωρά στην αρχή παθαίνουν σύγχυση θηλων και δε θέλουν μετά το στηθος

Αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσω χωρίς θηλαστρα ψυγεία παγώματα και ξεπάγωματα

Για καθημερινή άντληση χρειάζεται καλό θηλαστρο πάντως .. Δείτε τησ medela το swing και το διπλό που δε θυμαμαι πως το λενε

εγω είχα το μίνι ιλεκτρικ αλλά ζήτημα να το χρησιμοποίησα 20 φορές στους 9μηνες ..Δεν ήταν τόσο καλό για καθημεριμη χρήση αλλά για περιστασιακή ήταν οκ


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , moustokoulouro είπε:

Όσο γάλα βγάζεις τόσο παραγεται

επομενως, αν το μωρό θηλάζει αποκλειστικά και βγάζεις έξτρα γάλα με θηλαστρο θα παράγεις πιο πολύ απ όσο χρειαζεται. Τουλάχιστον αυτό είχα δει σε μένα και είχα συζητήσει με 2-3 φίλες.

Αν απλά αντί να θηλασεις βγάζεις και το δίνει άλλος μετά από λίγο επειδή έχεις δουλειά δεν επηρεάζει γιατί θα βγαζεις οσο πίνει.αλλά φαντάσου να πίνει το μωρό αποκλειστικά και να βγάζεις και 200 έξτρα για τράπεζα κάθε μερα; Αν σταματήσεις να βγάζεις έξτρα θα έχεις θέμα στην αρχή. (Πετρώματα κτλ)

εγω είμαι κατά της καθημερινής άντλησης γιατί αν δε βγαίνεις απ το σπίτι δεν βρίσκω το λόγο .. 

Όταν θα αρχισω δουλειά θα έχουμε σταματήσει ή θα θηλάζει πρωί βράδυ Οποτε πάλι δε θα χρειάζεται να έχω κάνει τράπεζα ..

Άσε που κάποια μωρά στην αρχή παθαίνουν σύγχυση θηλων και δε θέλουν μετά το στηθος

Αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσω χωρίς θηλαστρα ψυγεία παγώματα και ξεπάγωματα

Για καθημερινή άντληση χρειάζεται καλό θηλαστρο πάντως .. Δείτε τησ medela το swing και το διπλό που δε θυμαμαι πως το λενε

εγω είχα το μίνι ιλεκτρικ αλλά ζήτημα να το χρησιμοποίησα 20 φορές στους 9μηνες ..Δεν ήταν τόσο καλό για καθημεριμη χρήση αλλά για περιστασιακή ήταν οκ

Ευχαριστώ! Θα πάω σε σύμβουλο θηλασμού να με βοηθήσει να ξεπεράσω το θέμα μου με τον θηλασμό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ευχαριστώ! Θα πάω σε σύμβουλο θηλασμού να με βοηθήσει να ξεπεράσω το θέμα μου με τον θηλασμό... 

Όλα καλά θα πανε

εμενα με βοήθησε κι η μαια μου πολύ 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Όλα καλά θα πανε

εμενα με βοήθησε κι η μαια μου πολύ 

Δεν είναι πρακτικό το θέμα, ψυχολογικό είναι. 

Πώς πάτε κορίτσια; πότε έχετε ραντεβού με το γιατρό; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Δεν είναι πρακτικό το θέμα, ψυχολογικό είναι. 

Πώς πάτε κορίτσια; πότε έχετε ραντεβού με το γιατρό; 

Όλα γίνονται αρκεί να το θέλουμε :)

Εγώ περιμένω ακόμα να κάνω την καμπύλη...έχω υπέρηχο σε 10 μέρες περίπου να δω το μπουμπουκάκι μου που μου έχει λείψει :wub:

Κορίτσια έχω αρχίσει να έχω κάτι φουσκώματα στο στομάχι απερίγραπτα...λες και απο τη μια στιγμή στην άλλη τα έσπρωξε όλα πάνω ο μικρός χαχα δεν μπορώ να καθήσω ούτε στην καρέκλα της δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/9/2019 at 7:04 ΜΜ, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια μου κι απο μενα!! Εκανα κι εγω την β επιπεδου κι ολα καλα!! Οσον αφορα τα κιλα εχω παρει μεχρι στιγμης 5...στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει συνολο 13 περιπου!! Τωρα για καμπυλη σαχαρου υπολογιζω σε 2-3 εβδομαδες λογικα εσεις σε ποια εβδομαδα την κανατε; γτ δεν θυμαμαι απο την πρωτη εγκυμοσυνη...

Τωρα για το οικονομικο που λετε εγω νομιζω ειμαι η πιο ακριβη απ'ολες σας! Καθε μηνα που παω για υπερηχο και να μου γραψει φαρμακα και εξετασεις του δινω 60 ευρω επισκεψη χωρια αυχενικη,β επιπεδου που τα κανω αλλου και κοστιζουν 100 ευρω η εξεταση και σαν αμοιβη για την γεννα παιρνει 1700-1800 ευρω...απλα οταν μπαινεις στον μηνα σου σταματας να πηγαινεις στο ιατρειο του και πηγαινεις στο μαιευτηριο μια φορα την εβδομαδα και κανεις καρδιοτογραφημα κι αν χρειαστει κατι αλλο και σε βλεπει και σου εξεταζει παλμους του μωρου, τραχηλο κτλ κι αυτα ειναι δωρεαν...αυτα τα νεα απο μενα!!

καλημεραα.εγω τωρα στις 26 εβδομαδες την εκανα ...και εγω 50 ευρω σε επισκεψη πληρωνω και ολα τα αλλα χωριστα ..εγω θα παω σε δημοσιο να γεννησω ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Όλα γίνονται αρκεί να το θέλουμε :)

Εγώ περιμένω ακόμα να κάνω την καμπύλη...έχω υπέρηχο σε 10 μέρες περίπου να δω το μπουμπουκάκι μου που μου έχει λείψει :wub:

Κορίτσια έχω αρχίσει να έχω κάτι φουσκώματα στο στομάχι απερίγραπτα...λες και απο τη μια στιγμή στην άλλη τα έσπρωξε όλα πάνω ο μικρός χαχα δεν μπορώ να καθήσω ούτε στην καρέκλα της δουλειάς.

Καλώς ήρθες στο club! Εχω φουσκώματα εδώ κ πόσο καιρό! Τρώω το μεσημεριανό μου σε δόσεις κ γενικά τρωω λίγο 10 φορές τη μέρα! Οσο περνάει ο καιρός θα ζορίζεται το στομάχι. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στο τέλος δεν μπορούσα να φάω!!

Εγώ πήγα στο γιατρό την Πέμπτη. Ήμουν 25+1 και η μπέμπα 850γραμ. Μας τη βλέπει και ψηλή! Άντε να δούμε! Τα υπόλοιπα όλα κομπλέ προς το παρόν με πολυυυυ ξεκούραση..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κανονικά θα έπρεπε να πάω στο γιατρό γύρω στις είκοσι κάτι του μήνα αλλά ίσως χρειαστεί να πάω νωρίτερα γιατί έχω αρκετά πονακια χαμηλά. Έχει τεράστια κινητικότητα παιδιά, ζωή να έχει, με έχει ταράξει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, An.thi said:

Καλώς ήρθες στο club! Εχω φουσκώματα εδώ κ πόσο καιρό! Τρώω το μεσημεριανό μου σε δόσεις κ γενικά τρωω λίγο 10 φορές τη μέρα! Οσο περνάει ο καιρός θα ζορίζεται το στομάχι. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στο τέλος δεν μπορούσα να φάω!!

Εγώ πήγα στο γιατρό την Πέμπτη. Ήμουν 25+1 και η μπέμπα 850γραμ. Μας τη βλέπει και ψηλή! Άντε να δούμε! Τα υπόλοιπα όλα κομπλέ προς το παρόν με πολυυυυ ξεκούραση..

Ποιός ξέρει...μάλλον έχω αγχωθεί και απο τη δουλειά και γίνομαι μπαλονάκι γιατι πάνε και έρχονται τα φουσκώματα. Έχεις ήδη ενα αγορακι An.thi?

9 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Εγώ κανονικά θα έπρεπε να πάω στο γιατρό γύρω στις είκοσι κάτι του μήνα αλλά ίσως χρειαστεί να πάω νωρίτερα γιατί έχω αρκετά πονακια χαμηλά. Έχει τεράστια κινητικότητα παιδιά, ζωή να έχει, με έχει ταράξει!

Άστα μια απο τα ίδια απο προχτές δεν έχει σταματήσει ο μικρούλης μου :wub: 

Εύχομαι να μην είναι τίποτα ανησυχητικό τα πονάκια. Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Ποιός ξέρει...μάλλον έχω αγχωθεί και απο τη δουλειά και γίνομαι μπαλονάκι γιατι πάνε και έρχονται τα φουσκώματα. Έχεις ήδη ενα αγορακι An.thi?

Άστα μια απο τα ίδια απο προχτές δεν έχει σταματήσει ο μικρούλης μου :wub: 

Εύχομαι να μην είναι τίποτα ανησυχητικό τα πονάκια. Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς.

Δε μπορώ να καταλάβω αν είναι τα φυσιολογικά που νιώθουμε επειδή μεγαλώνει η κοιλιά. Για πονάω και χαμηλά. Και για να είμαι ειλικρινής, δε θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη πώς ήμουν αυτή την περίοδο. Μπορεί να είναι και φυσιολογικό. Εύχομαι εν τέλει να με βοηθήσει πολύ στη γέννα το ότι κινούμαι. 

Εσύ πώς είσαι; κάνεις πιο άνετα πλέον πράγματα; θυμάμαι που έπρεπε να είσαι ξαπλωμένη στην αρχή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Κουδουνίστρα ναι έχω ένα αγοράκι που τέλος Νοέμβρη θα γίνει 3ων! 

Πότε σταματάς απ τη δουλειά;

Στο αγοράκι μου δούλευα πολύ και είχα πολύ αγχος για τη δουλειά και δεν με βοηθούσε γενικότερα..Τώρα έχω αναρρωτική απ την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

Δε μπορώ να καταλάβω αν είναι τα φυσιολογικά που νιώθουμε επειδή μεγαλώνει η κοιλιά. Για πονάω και χαμηλά. Και για να είμαι ειλικρινής, δε θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη πώς ήμουν αυτή την περίοδο. Μπορεί να είναι και φυσιολογικό. Εύχομαι εν τέλει να με βοηθήσει πολύ στη γέννα το ότι κινούμαι. 

Εσύ πώς είσαι; κάνεις πιο άνετα πλέον πράγματα; θυμάμαι που έπρεπε να είσαι ξαπλωμένη στην αρχή 

Είμαι λίγο καλύτερα γενικότερα...ξεκίνησα δουλειά πάλι αλλά κουράζομαι πολύ εύκολα νοητικά και σωματικά. Περιμένω πως και πως να πάρω την άδεια μητρότητας που ξεκινάει στις 27 Σεπτέμβρη. Εγώ έχω πονάκια περιόδου όταν κουράζομαι και επειδή ετοιμαζόμαστε και για μετακόμιση κάποιες φπρές ξεχνίεμαι στην προσπαθειά μου να βοηθήσω να πακετάρουμε...ξέρεις σκυψίματα κλπ. Φυσικά δεν σηκώνω τίποτα. Μόνο τακτοποιώ καθισμενη στην καρέκλα αλλά κουράζομαι πολύ..

Είμαστε μόνοι μας εδώ με τον άντρα μου και δεν ήθελα να υποχρεώσω κανέναν να μας βοηθήσει. Την άλλη εβδομάδα πρώτα ο θεός θα φύγουν οι κούτες και τα έπιπλα οπότε θα πάρουμε μια ανάσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi said:

@Κουδουνίστρα ναι έχω ένα αγοράκι που τέλος Νοέμβρη θα γίνει 3ων! 

Πότε σταματάς απ τη δουλειά;

Στο αγοράκι μου δούλευα πολύ και είχα πολύ αγχος για τη δουλειά και δεν με βοηθούσε γενικότερα..Τώρα έχω αναρρωτική απ την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης μου.

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Σταματάω στις 27 με το καλό. Κοιταξε εγώ είχα θέμα στις αρχές και είχα παρει αναρρωτικές αλλά μετά συνέχισα. Ευτυχώς τους είπα πως δεν μπορώ να πηγαίνω στην οικοδομή και κάθομαι μόνο στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Είμαι λίγο καλύτερα γενικότερα...ξεκίνησα δουλειά πάλι αλλά κουράζομαι πολύ εύκολα νοητικά και σωματικά. Περιμένω πως και πως να πάρω την άδεια μητρότητας που ξεκινάει στις 27 Σεπτέμβρη. Εγώ έχω πονάκια περιόδου όταν κουράζομαι και επειδή ετοιμαζόμαστε και για μετακόμιση κάποιες φπρές ξεχνίεμαι στην προσπαθειά μου να βοηθήσω να πακετάρουμε...ξέρεις σκυψίματα κλπ. Φυσικά δεν σηκώνω τίποτα. Μόνο τακτοποιώ καθισμενη στην καρέκλα αλλά κουράζομαι πολύ..

Είμαστε μόνοι μας εδώ με τον άντρα μου και δεν ήθελα να υποχρεώσω κανέναν να μας βοηθήσει. Την άλλη εβδομάδα πρώτα ο θεός θα φύγουν οι κούτες και τα έπιπλα οπότε θα πάρουμε μια ανάσα.

Σιγά σιγά θα παρατηρείς ότι και να θες δεν θα μπορείς να κάνεις και πολλές πολλές δουλειές. Χωρίς ζόρι, θα κάνεις ο, τι αντέχεις μόνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Σταματάω στις 27 με το καλό. Κοιταξε εγώ είχα θέμα στις αρχές και είχα παρει αναρρωτικές αλλά μετά συνέχισα. Ευτυχώς τους είπα πως δεν μπορώ να πηγαίνω στην οικοδομή και κάθομαι μόνο στο γραφείο.

Ευχαριστώ! Κι εγώ λόγω ιστορικού την ξεκίνησα από νωρίς την αναρρωτική, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αυτή τη φορά! Μετά έκανα κ προληπτική περίδεση τραχήλου και δεν υπήρχε περίπτωση να γυρίσω.. Έχουμε συμφωνήσει προφορικά ότι θα επιστρέψω τον Απρίλιο που ξεκινάει η πολύ δουλειά στο γραφείο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...