Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Φωλιτσα ειναι κατι σαν μαξιλαρακι προστατευτικο που μπαινει μεσα το μωρακι...αυτη μπορεις να την τοποθετησεις μεσα σε κρεβατακι η λικνο η ακομα και στο κρεβατι η στον καναπε κι εκει μεσα δεν φοβασαι μην πεσει το μωρο γτ ειναι προστατευμενο! Εγω τελικα μαλλον θα παρω και λικνο γτ βρηκα ενα σε καλη τιμη γτ φοβαμαι λογω της μικρης μου να βαλω την μικρη σε καλαθουνα για να μν την ριξει κατω καταλαθος...αλλα αν φτασει το μπατζετ μπορει να παρω και την φωλιτσα!!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια!!ΕΕίμαι κ γω έγκυος 1 μήνα πιο μικρή απο σας!!Εψαχνα κ γω για φωλίτσα γτ μου άρεσε πολύ η ιδέα κ οι φωτογραφίες που έβλεπα!!Αλλά βρήκα σε ένα σαιτ που κάποιοι κατηγορούσαν τις φωλιές στην συγκεκριμένη εταιρεία ππου τις πρωτοέβγαλε για διάφορα ατυχήματα!!Και απάντησε αυτη η εταιρεία ότι η φωλίτσα δν είναι για ύπνο αλλά για να ξαπλώνεις το μωρό λίγη ώρα πχ για παιχνίδι ή μεταφορά όταν πας κάπου εκτός σπιτιού!!Και έτσι είπα να μην το αγοράσω βέβαια με επιφύλαξη λέω τι διάβασα!!

Να ρωτήσω τα μπεμπάκια ημερων μπορούμε να τα έχουμε μέσα στην καλαθούνα πάνω πχ στον καναπέ για κάποιες ώρες της ημέρας?Γτ κ συνέχεια στο λίκνο ή στην κούνια δν λεει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια!!ΕΕίμαι κ γω έγκυος 1 μήνα πιο μικρή απο σας!!Εψαχνα κ γω για φωλίτσα γτ μου άρεσε πολύ η ιδέα κ οι φωτογραφίες που έβλεπα!!Αλλά βρήκα σε ένα σαιτ που κάποιοι κατηγορούσαν τις φωλιές στην συγκεκριμένη εταιρεία ππου τις πρωτοέβγαλε για διάφορα ατυχήματα!!Και απάντησε αυτη η εταιρεία ότι η φωλίτσα δν είναι για ύπνο αλλά για να ξαπλώνεις το μωρό λίγη ώρα πχ για παιχνίδι ή μεταφορά όταν πας κάπου εκτός σπιτιού!!Και έτσι είπα να μην το αγοράσω βέβαια με επιφύλαξη λέω τι διάβασα!!

Να ρωτήσω τα μπεμπάκια ημερων μπορούμε να τα έχουμε μέσα στην καλαθούνα πάνω πχ στον καναπέ για κάποιες ώρες της ημέρας?Γτ κ συνέχεια στο λίκνο ή στην κούνια δν λεει

Αρχικά με το καλό σού εύχομαι κι εσένα. Καλά μη φανταστείς ότι το βάζεις πχ στην καλαθουνα ή το λίκνο και μένει μόνιμα εκεί. Το πιθανότερο είναι να θέλει να είναι πάνω σου. Οπότε λίγο αγκαλιά, λίγο στο ριλαξ, λίγο στην κούνια, σε όλα θα πηγαίνει

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, marillia said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια!!ΕΕίμαι κ γω έγκυος 1 μήνα πιο μικρή απο σας!!Εψαχνα κ γω για φωλίτσα γτ μου άρεσε πολύ η ιδέα κ οι φωτογραφίες που έβλεπα!!Αλλά βρήκα σε ένα σαιτ που κάποιοι κατηγορούσαν τις φωλιές στην συγκεκριμένη εταιρεία ππου τις πρωτοέβγαλε για διάφορα ατυχήματα!!Και απάντησε αυτη η εταιρεία ότι η φωλίτσα δν είναι για ύπνο αλλά για να ξαπλώνεις το μωρό λίγη ώρα πχ για παιχνίδι ή μεταφορά όταν πας κάπου εκτός σπιτιού!!Και έτσι είπα να μην το αγοράσω βέβαια με επιφύλαξη λέω τι διάβασα!!

Να ρωτήσω τα μπεμπάκια ημερων μπορούμε να τα έχουμε μέσα στην καλαθούνα πάνω πχ στον καναπέ για κάποιες ώρες της ημέρας?Γτ κ συνέχεια στο λίκνο ή στην κούνια δν λεει

Ναι ομολογώ πως το έχω δει και εγώ οτι απαγορευεται να βάλεις το μωράκι να κοιμηθεί σε αυτές τις φωλίτσες. Είναι μόνο όπως είπες για λίγο και με επίβλεψη!

Με το καλό κορίτσι μου και το δικό σου μπεμπάκι. Αγοράκι ή κοριτσακι περιμένεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Ναι ομολογώ πως το έχω δει και εγώ οτι απαγορευεται να βάλεις το μωράκι να κοιμηθεί σε αυτές τις φωλίτσες. Είναι μόνο όπως είπες για λίγο και με επίβλεψη!

Με το καλό κορίτσι μου και το δικό σου μπεμπάκι. Αγοράκι ή κοριτσακι περιμένεις?

Eυχαριστώ πολύ!!Αγοράκι αναμένουμε!!Ψάχνω ιδεες για να μπαίνει το μωράκι κάπου εκτός κ λίκνο!!Φίλη μου μου είπε ότι ο παιδιατρος της δν επιτρέπει το μωρό να μπει σε ριλάξ πριν τους 3 μήνες!!Για να δούμε!!Και εσύ αγοράκι περιμένεις?Με το καλό!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Eυχαριστώ πολύ!!Αγοράκι αναμένουμε!!Ψάχνω ιδεες για να μπαίνει το μωράκι κάπου εκτός κ λίκνο!!Φίλη μου μου είπε ότι ο παιδιατρος της δν επιτρέπει το μωρό να μπει σε ριλάξ πριν τους 3 μήνες!!Για να δούμε!!Και εσύ αγοράκι περιμένεις?Με το καλό!!

Γειά σου κορίτσι κι απο μένα. Με το καλό το μωράκι σου! Κ η δική μου η παιδίατρος μου είχε πει ριλάξ μετά τους 2.5 μήνες.

Εγώ το πρώτο μου το είχα στο πορτ μπεμπέ οταν ηταν πολύ μωράκι. Κ απ τον 2ο μηνα στην κούνια. Δεν καταλαβαίνουν τόσο μικρά, ούτε βαριούνται..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, An.thi είπε:

Γειά σου κορίτσι κι απο μένα. Με το καλό το μωράκι σου! Κ η δική μου η παιδίατρος μου είχε πει ριλάξ μετά τους 2.5 μήνες.

Εγώ το πρώτο μου το είχα στο πορτ μπεμπέ οταν ηταν πολύ μωράκι. Κ απ τον 2ο μηνα στην κούνια. Δεν καταλαβαίνουν τόσο μικρά, ούτε βαριούνται..

Σ ευχαριστώ πολύ με το καλό το δεύτερο μπεμπε κ να τα χαίρεστε κ τα δύο!!Σ ευχαριστώ για την συμβουλή!!Και γω αυτό σκεφτομουν πιο βολικό!!Να ρωτήσω κ κάτι ακόμαΤο μωράκι σου το έβζες ανασκελαή στο πλάι να κοιμάται?Και μεσ στο πορτ μπεμπε πως το είχες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ με το καλό το δεύτερο μπεμπε κ να τα χαίρεστε κ τα δύο!!Σ ευχαριστώ για την συμβουλή!!Και γω αυτό σκεφτομουν πιο βολικό!!Να ρωτήσω κ κάτι ακόμαΤο μωράκι σου το έβζες ανασκελαή στο πλάι να κοιμάται?Και μεσ στο πορτ μπεμπε πως το είχες?

Γενικά η οδηγία των παιδιάτρων ήταν στο πλάι και να αλλάζει πλευρό. Μια στο ένα μια στο άλλο. Τι εννοείς πως το είχα στο πορτ μπεμπέ; Χωρίς μαξιλάρι κ γενικά χωρίς τπτ. Όυτε αρκουδάκια, ούτε κάτι άλλο. Το δικό μου πορτ μπεμπέ έχει ένα λεπτό στρωματάκι κ του έριχνα απο πάνω την κουβερτούλα του. Το πορτ μπεμπέ το είχα σε βάση κ το τριγυρνούσα σε όλο το σπίτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Γενικά η οδηγία των παιδιάτρων ήταν στο πλάι και να αλλάζει πλευρό. Μια στο ένα μια στο άλλο. Τι εννοείς πως το είχα στο πορτ μπεμπέ; Χωρίς μαξιλάρι κ γενικά χωρίς τπτ. Όυτε αρκουδάκια, ούτε κάτι άλλο. Το δικό μου πορτ μπεμπέ έχει ένα λεπτό στρωματάκι κ του έριχνα απο πάνω την κουβερτούλα του.

Βλέπω τώρα πολύ παιδίατροι λένε ανάσκελα κ το κεφάλι στο πλάι αλλά θα το δούμε αυτό!!Εννοούσα αν κ στο πορτ μπεμπε έμπαινε πάλι στο πλάι!!Μου φαίνεται περίεργο στέκονται αν τα βάλεις στο πλάι?χαχαχαχχχα αποίες που έχω!!σίγουρα θα φανούνε κ στην πράξη!!να ρωτήσω κ αν θήλασες ή έδωσες μπιμπερό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Eυχαριστώ πολύ!!Αγοράκι αναμένουμε!!Ψάχνω ιδεες για να μπαίνει το μωράκι κάπου εκτός κ λίκνο!!Φίλη μου μου είπε ότι ο παιδιατρος της δν επιτρέπει το μωρό να μπει σε ριλάξ πριν τους 3 μήνες!!Για να δούμε!!Και εσύ αγοράκι περιμένεις?Με το καλό!!

Αλήθεια δεν επιτρέπεται; δεν το ήξερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Αλήθεια δεν επιτρέπεται; δεν το ήξερα...

Απ ότι καταλαβαίνω γτ κ γω πριν ιδέα δν είχα είναι αναλόγως τι θα πει ο παιδίατρος!!Υπάρχουν ρηλαξ κ απο 0 μηνων αλλά πολλοί τα απαγορεύουν!!Οπως τις περπατούρες ούτε αυτό το ήξερα!!Και σκεφτόμουν μην μπούμε σε άδικα έξοδα απ την αρχή γτ καμιά φορά η άγνοια κ σαν πρώτη φορά γονιός μπορεί να τα πάρεις όλα χαχχαχαα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marillia είπε:

Βλέπω τώρα πολύ παιδίατροι λένε ανάσκελα κ το κεφάλι στο πλάι αλλά θα το δούμε αυτό!!Εννοούσα αν κ στο πορτ μπεμπε έμπαινε πάλι στο πλάι!!Μου φαίνεται περίεργο στέκονται αν τα βάλεις στο πλάι?χαχαχαχχχα αποίες που έχω!!σίγουρα θα φανούνε κ στην πράξη!!να ρωτήσω κ αν θήλασες ή έδωσες μπιμτπερό?

Το μωράκι μου γεννηθηκε μικρούτσικο 2.690 κ πολύ φαγανό. Το θήλασα 4 μήνες, χωρις να δυσκολευτώ, κ τον 5ο επέλεξα να κάνω φυσικό αποθηλασμό γιατί θα γύριζα στη δουλειά. Καθαρά επιλογή μου, δεν ήθελα να μπλέξω με αντλήσεις κλπ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Το μωράκι μου γεννηθηκε μικρούτσικο 2.690 κ πολύ φαγανό. Το θήλασα 4 μήνες, χωρις να δυσκολευτώ, κ τον 5ο επέλεξα να κάνω φυσικό αποθηλασμό γιατί θα γύριζα στη δουλειά. Καθαρά επιλογή μου, δεν ήθελα να μπλέξω με αντλήσεις κλπ..

Μπράβο πολύ καλά το θηλάσες!!Εγω είμαι της άποψης όταν τρώνε κ στερεες τροφές δν πειράζει αν δν τρώνε κ μητρικό γάλα!!Τρώεν τόσα θρεπτικά λαχανικά κ φρούτα βάζουν τώρα οι γιατροί τα πάντα!!Δν είμαια πόλυτη αλλά σαν μια σκέψη που κάνω!!

Αν χρησιμοποιούμε μπιμπερό σε ημερών μωράκι τι θηλή χρησιμοποιείτε?Αργής ροής που την λένε?Θα ρωτήσω κ την μαία αλλά ήθελα να δω κ άλλες μητέρες

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Απ ότι καταλαβαίνω γτ κ γω πριν ιδέα δν είχα είναι αναλόγως τι θα πει ο παιδίατρος!!Υπάρχουν ρηλαξ κ απο 0 μηνων αλλά πολλοί τα απαγορεύουν!!Οπως τις περπατούρες ούτε αυτό το ήξερα!!Και σκεφτόμουν μην μπούμε σε άδικα έξοδα απ την αρχή γτ καμιά φορά η άγνοια κ σαν πρώτη φορά γονιός μπορεί να τα πάρεις όλα χαχχαχαα!!!

Καλά ναι άσε, για να πουλήσουν οι εταιρείες σού πλασάρουν τα απίστευτα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Μπράβο πολύ καλά το θηλάσες!!Εγω είμαι της άποψης όταν τρώνε κ στερεες τροφές δν πειράζει αν δν τρώνε κ μητρικό γάλα!!Τρώεν τόσα θρεπτικά λαχανικά κ φρούτα βάζουν τώρα οι γιατροί τα πάντα!!Δν είμαια πόλυτη αλλά σαν μια σκέψη που κάνω!!

Αν χρησιμοποιούμε μπιμπερό σε ημερών μωράκι τι θηλή χρησιμοποιείτε?Αργής ροής που την λένε?Θα ρωτήσω κ την μαία αλλά ήθελα να δω κ άλλες μητέρες

Έχει νούμερα πάνω στις θηλες, πάρε το 0m νομίζω έτσι λέγεται. Βασικά είναι η θηλή που έχει ήδη το μπιμπερό. 

Κι εμένα ζωή να χει ήταν φαγάνας!!! Έπινε 100ml ανά γεύμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Έχει νούμερα πάνω στις θηλες, πάρε το 0m νομίζω έτσι λέγεται. Βασικά είναι η θηλή που έχει ήδη το μπιμπερό. 

Κι εμένα ζωή να χει ήταν φαγάνας!!! Έπινε 100ml ανά γεύμα!!!

Μπράβο το  κουτσούνι σου!!Σ ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...