Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Ναι ναι μπαίνω στον 8ο είδες πως περνάει ο καιρός???Άντε άντε ανυπομονώ να πάρω αγκαλίτσα την μπεμπουλα μου...:xεσύ τώρα πόσο εισαι θύμισε μου??

Είμαι 29+5... Δε μπορώ να το πιστέψω κορίτσια.....

Θυμάμαι που το απεκλεια δια ροπάλου το να είμαι έγκυος. Είχα 11 μέρες καθυστέρηση και έλεγα απλά δεν παίζει.. Λιποθυμουσα, είχα αναγούλες, πολλά υγρά και κόπωση κι όλα τα συμπτώματα κι έλεγα δε μπορεί απλά... Δε γίνεται. Και μού συνέβη το απίστευτο· κάνω τεστ και βγήκε άκυρο! Βγήκε η γραμμή του θετικού αλλά δε βγήκε η γραμμή ελέγχου. Πρώτη φορά που μού συνέβη αυτό χαχαχαχαχαχα. 

Συγγνώμη για το σύντομο φλασ μπακ, είμαι ρομαντική ψυχή και τα αναλογίζομαι ώρες ώρες χαχαχχαχαχα 

Καλημέρα φίλες!! Πώς είστε;;;; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 28/9/2019 at 3:12 ΠΜ, Nektarinaki είπε:

Όλα καλά θα πάνε Και δε θα είναι μεγάλο το μωράκι σου! Κυρίως ζάχαρη δεν τρώω καθόλου και γενικά προσέχω με υδατάνθρακες,ψωμια,πατάτες,μακαρόνια και τα σχετικά..τρώω κάθε 2 με τρεις ώρες και τρώω και πολλά φρούτα και σαλάτες.. Άλλα γενικά επειδή είχα πολύ καλές μετρήσεις,μου αύξησε τις μερίδες γενικά..εντάξει,από φαγητό είμαι οκ!τα γλυκά μου έλειψαν πολυυυυυυ!!!!ουφφφφφ 

@Κουδουνίστρα @martjem κορίτσια μου,εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον τράχηλο.. να ξεκουράζεστε όσο μπορείτε και όλα θα πάνε καλά.. εχω ακούσει παρα πολλες περιπτώσεις με κοντο τραχηλο που ομως μια χαρα φτασανε σε 38 και 39 εβδομαδων και μια χαρα γεννησαν..ολα καλα θα πανε :)

Καλησπερα! ευχαριστω πολυ Νεκταρινακι :) να σαι καλα! εγω πλεον εχω τοποθετημενο εναν πεσο στον τραχηλο, δηλαδη ενα δαχτυλιδι σιλικονης και παιρνω απο σημερα και ενεση κορτιζονης, στοχος να φτασω 34 εβδομαδες και μετα βλεπουμε!

On 27/9/2019 at 8:24 ΜΜ, An.thi είπε:

Γιατί πιστευουν ότι μπορεί να γεννήσεις την άλλη εβδομάδα; Κάνεις συσπάσεις γέννας; Μη φοβάσαι, όλα θα πάνε καλά! Φαντάζομαι θα σε έχει ξάπλα τώρα. Όσο για τις ενέσεις, ετσι μου είπαν, ετσι έκανα! Εγώ τον γιατρό μου τον λατρεύω, όχι απλώς τον εμπιστευομαι. Και τώρα που ξεκίνησα γνωρίζοντας το πρόβλημα μου, ως τώρα έχει βγει αληθινός σε ότι μου λέει.

Γεια σου Ανθη μου! ναι κι εγω εκανα μια σημερα και μια αυριο, εννοω ενεση κορτιζονης! θελει προσωχη με οτι παραγει ινσουλινη ομως για το πολυ 5 μερες, συνηστω να ελεγχεται το σακχαρο αυτες τις μερες μην παθουμε κανεναν διαβητη στο τελος αλλα και λιγο αλατι! οσο για μενα, οχι δεν πρεπει να ξαπλωνω! πολλοι λενε δεν ισχυει, οποτε ξεκουραζομαι την μιση ημερα και το βραδυ παμε μια βολτουλα για φαγητο χωρις πολυ περπατημα! εγω ειχα καταλαβει λαθος με τοσα που διαβαζα σχετικα με την μια εβδομαδα, δεν ισχυει :) οποτε το ξεχναμε!  Αν το διαβασει καποια αυτο, μενει καποια Αθηνα νοτια προαστια και εχει γυναικολογο που γνωριζει χρονια να μου συστησει; εγω ειμαι σχετικα καινουργια εδω και δεν εχω καποιον! ολοι βορεια ειναι! προς το παρον με ακολουθει ο γιατρος που εκανε την εξωσωματικη αλλα ειναι μακρια! εγω ειμαι κοντα στην Γλυφαδα!

On 27/9/2019 at 7:32 ΜΜ, An.thi είπε:

Τις ενέσεις κορτιζόνης τις κάνεις για τα πνευμόνια του μωρού. Κι εγώ τότε τις είχα κάνει στην 29η εβδομάδα. Δυο ενέσεις. Και 34+4 που μπήκα πάλι νοσοκομείο έκανα μια επαναληπτική. Θέλει ηρεμία και ξεκούραση κ όλα θα πάνε καλά!

Μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις για ποιον λογο ξανα κανουν μετα απο εβδομαδες ενεση κορτιζονης; δεν το εχω καταλαβει αυτο ποτε :( υποτιθεται οτι τις κανουμε για να ωριμασουν γρηγορα τα πνευμονακια οταν υπαρχει κινδυνος προωρου τοκετου αλλα μετα αν τελικα τα καταφερει καποια και προχωρησει πιο περα στην εγκυμοσυνη δεν σημαινει οτι κι εκει προπαντων θα εχουν ηδη ωριμασει; ποιος ο λογος τοτε να κανουμε κι αλλη ενεση; 

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Είμαι 29+5... Δε μπορώ να το πιστέψω κορίτσια.....

Θυμάμαι που το απεκλεια δια ροπάλου το να είμαι έγκυος. Είχα 11 μέρες καθυστέρηση και έλεγα απλά δεν παίζει.. Λιποθυμουσα, είχα αναγούλες, πολλά υγρά και κόπωση κι όλα τα συμπτώματα κι έλεγα δε μπορεί απλά... Δε γίνεται. Και μού συνέβη το απίστευτο· κάνω τεστ και βγήκε άκυρο! Βγήκε η γραμμή του θετικού αλλά δε βγήκε η γραμμή ελέγχου. Πρώτη φορά που μού συνέβη αυτό χαχαχαχαχαχα. 

Συγγνώμη για το σύντομο φλασ μπακ, είμαι ρομαντική ψυχή και τα αναλογίζομαι ώρες ώρες χαχαχχαχαχα 

Καλημέρα φίλες!! Πώς είστε;;;; 

Γεια σου Χρυσα μου, με περνας ακριβως μια εβδομαδα! εγω ειμαι σημερα 28+ 5 και κανονικα θα ηταν να γεννησω 27 Δεκεμβριου αλλα τωρα την παλευω να φτασω 34 εβδομαδες, αντε να δουμε! 

On 11/9/2019 at 10:10 ΜΜ, An.thi είπε:

Σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά! Θέλει πολύ ξεκούραση και ηρεμία!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με ένα μωρό διαγνώστηκα με ανεπαρκεια τραχήλου 2.4 και συσπάσεις στην 21η εβδομάδα. Έπαιρνα πολύ μαγνήσιο και utrogestan και κολπική κρέμα προγεστερόνη και με πολύ ξεκούραση έφτασα στην 29η εβδομάδα που ο τράχηλος έγινε 2.0 και το μωρό είχε πάρει θέση για να γεννηθεί. Μπήκα νοσοκομείο για μια εβδομάδα με ενδοφλέβια αγωγή. Μετά σπίτι, τελείως ξάπλα και φάρμακα όπως και πριν.Μόνο μπάνιο και τουαλέτα. 10 μέρες πριν μπω στο μήνα μου μπήκα πάλι νοσοκομείο με διαστολή 2. Πάλι ενδοφλέβια αγωγή και τη μέρα που μπήκα στο μήνα μου μου κόψανε τα φάρμακα. Μετά απο 2 ώρες σπάσανε τα νερά μου. Το μωρό μου δεν θεωρήθηκε ποτέ πρόωρο γιατί ήταν 36 εβδομάδων. Εξετάστηκε βέβαια μολις γεννήθηκε απο τη μονάδα νεογνών, αλλά τον πήρα πίσω αμέσως.

Ο δικός σου τράχηλος είναι καλός σε σχέση με τον δικό μου τότε. Θέλει πολύ ξεκούραση και προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Αν οι συσπάσεις σου δεν έχουν περιοδικότητα μην φοβάσαι. Ο γιατρός σου πως σε βλέπει;

Τι περασες κοριτσι μου, τι παιρνανε οι εγκυες πραγματικα, τοση αγωνια να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα, ειδαμε και παθαμε οπως λεμε! μπραβο καλη η 36 εβδομαδα! Οσο για τις συσπασεις μου ενω παιρνω τοκολυτικα Gopir20 δεν εχουν μειωθει η σταματησει, αν και η μαια λεει οτι δεν πειραζουν! παντως δεν εχω πονους αιμα. Οσο για την προγεστερονη οσες το διαβαζουν συστηνω την ενεση Prolutex 25mg, εμενα η Utrogestan μου εκανε κακο στο συκωτι και οταν την σταματησα επανηλθε! η Prolutex 7 τεμαχια εχουν 46 ευρω και δεν τις συστηνουν οι γιατροι γιατι ειναι ακριβες και με εοπυυ δεν πληρωσα ουτε ενα ευρω οποτε γι αυτο ισως να μην θελουν να την συνταγογραφουν!

On 29/9/2019 at 1:32 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλημερα.

...Τι κανετε;;; εγω ειμαι αγχωμένη με το ζαχαρο πφφφ... εδώ κ δύο μέρες είμαι κοντά στο όριο... Μια με δύο τιμές πιο πάνω...τα σημείωνω κ Τρίτη θα πάρω πάλι την ενδοκρινολογο  να δω τι θα μου πει.... χθες ήρθανε κάποιοι φίλοι μας κ μας έφεραν δωρο ενδοεπικοινωνία...τελειααα της μοτορολα 3.5 ιντσών οθόνη ακούγεται  κ το ψιθυρισμα...Είναι άχρωμη η οθόνη στην νύχτα έχει καλή ανάλυση...Κ έχει κ νανουρίσματα....Καλά έχει πάρα πολλά, μου έκανε εντύπωση.... σκεφτείτε  ότι έχει ένα κουμπί που το πατάς κ σε ακούει το μωρό...πωπω χάρηκα...μου άρεσε πολύ...!!!!

Αυτα κοριτσι μου δεν εχουν ακτινοβολια; προσεχε, να το κοιταξεις οπως και ολα τα wifi και δεδομενα κινητου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@martjem Δεν ξέρω γιατί ξανακάνουμε επαναληπτική ένεση. Δεν το έψαξα τόσο. Νομίζω ότι πριν τις 37 τα πνευμόνια θεωρούνται ανώριμα. Ήμουν σε τέτοια φάση τότε που έκανα ότι μου λέγανε και η αλήθεια είναι ότι δεν μου βγήκε σε κακό. Και μια φίλη μου σε δίδυμα (που έχουμε τον ίδιο γιατρό) τις έκανε που θα γεννούσε 36 εβδομάδων με καισαρική. Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά! Και το μάγνησιο βοηθάει πολύ στις συσπάσεις. Εγώ απο την αρχή μαγνήσιο παίρνω και utrogestan χάπια και δεν έχω συσπάσεις, όπως στο πρώτο. Καθε περίπτωση είναι διαφορετική βέβαια. 

Κι εγώ πήγα στο γιατρό σήμερα. Η μπεμπούλα 1350 και είμαι 29+1. Μου είπε να ρίξω τους τόνους. Όχι περπάτημα, όχι πολλές δουλειές και γενικά να περιοριστώ στα βασικά τώρα που άρχισε να βαραίνει γιατί σιγά σιγά θ αρχίσει να πιέζει.. Υπομονή.. Δεν μας έμεινε πολύ!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2019 at 5:48 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

@Nektarinaki 3/12 κορίτσι

@Rita❤️❤️❤️ 4/12 κορίτσι

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι 

@fionita 10/12

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο

@An.thi 18/12 κορίτσι 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

@martjem 27/12

@martjemεύχομαι όλα να πάνε καλά και πάλι... Πότε ξαναπάς για εξέταση;

@Κουδουνίστραεσύ πώς είσαι;

@Blue-entry δε σε έχω προσθέσει το πινακάκι. Θα ήθελες να μού πεις την ΠΗΤ σου και το φυλο του μωρού να σε προσθέσω;

Τελικά ο γιατρός μού έγραψε και μαγνήσιο γιατί τού είπα ότι κάνω πετρώματα πού και πού. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ said:

@martjemεύχομαι όλα να πάνε καλά και πάλι... Πότε ξαναπάς για εξέταση;

@Κουδουνίστραεσύ πώς είσαι;

@Blue-entry δε σε έχω προσθέσει το πινακάκι. Θα ήθελες να μού πεις την ΠΗΤ σου και το φυλο του μωρού να σε προσθέσω;

Τελικά ο γιατρός μού έγραψε και μαγνήσιο γιατί τού είπα ότι κάνω πετρώματα πού και πού. 

Καλά είμαι κορίτσι μου, αύριο έχω το υπέρηχο και περιμένουμε πως και πως να δούμε το βάρος του μπέμπη.

Τα Διαβάζω όλα οτι γράφετε απλά ξέρεις έχουν πέσει λιγάκι οι μπαταρίες λόγω ψυχολογίας. Έχω αγχωθεί και πολύ με τη μετακόμιση. 2 μέρες μείνανε και όλο βγαίνουν πραγματα που πρέπει να πάρουμε. Το Σάββατο πετάμε με το καλό. 30 εβδομάδων αύριο :wub: 

Σταμάτησα και απο την δουλεια εδω και μια εβδομάδα αλλα βρε σεις προβληματίστηκα μιας και αισθάνομαι τρελή εξάντληση, ατονία και καθόλου όρεξη για φαγητό. Πρήζομαι απίστευτα πολύ και έχω πολύ δυσφορία. Τα βράδια και γενικώς κατα τη διάρκεια της μέρας έχω υπερβολική καούρα που δεν ξέρω τι να κάνω.

Εσείς πως είστε σε αυτό το στάδιο?

@martjem κορίτσι μου είμαι στην ιδια περιοχή αλλα ο γιατρός μου είναι στους Αμπελόκηπους το ιατρείο του και είναι και στο ιασό. Στην περιοχή κοντά δυστυχώς δεν ξέρω κάποιον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, martjem είπε:

Καλησπερα! ευχαριστω πολυ Νεκταρινακι :) να σαι καλα! εγω πλεον εχω τοποθετημενο εναν πεσο στον τραχηλο, δηλαδη ενα δαχτυλιδι σιλικονης και παιρνω απο σημερα και ενεση κορτιζονης, στοχος να φτασω 34 εβδομαδες και μετα βλεπουμε!

Γεια σου Ανθη μου! ναι κι εγω εκανα μια σημερα και μια αυριο, εννοω ενεση κορτιζονης! θελει προσωχη με οτι παραγει ινσουλινη ομως για το πολυ 5 μερες, συνηστω να ελεγχεται το σακχαρο αυτες τις μερες μην παθουμε κανεναν διαβητη στο τελος αλλα και λιγο αλατι! οσο για μενα, οχι δεν πρεπει να ξαπλωνω! πολλοι λενε δεν ισχυει, οποτε ξεκουραζομαι την μιση ημερα και το βραδυ παμε μια βολτουλα για φαγητο χωρις πολυ περπατημα! εγω ειχα καταλαβει λαθος με τοσα που διαβαζα σχετικα με την μια εβδομαδα, δεν ισχυει :) οποτε το ξεχναμε!  Αν το διαβασει καποια αυτο, μενει καποια Αθηνα νοτια προαστια και εχει γυναικολογο που γνωριζει χρονια να μου συστησει; εγω ειμαι σχετικα καινουργια εδω και δεν εχω καποιον! ολοι βορεια ειναι! προς το παρον με ακολουθει ο γιατρος που εκανε την εξωσωματικη αλλα ειναι μακρια! εγω ειμαι κοντα στην Γλυφαδα!

Μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις για ποιον λογο ξανα κανουν μετα απο εβδομαδες ενεση κορτιζονης; δεν το εχω καταλαβει αυτο ποτε :( υποτιθεται οτι τις κανουμε για να ωριμασουν γρηγορα τα πνευμονακια οταν υπαρχει κινδυνος προωρου τοκετου αλλα μετα αν τελικα τα καταφερει καποια και προχωρησει πιο περα στην εγκυμοσυνη δεν σημαινει οτι κι εκει προπαντων θα εχουν ηδη ωριμασει; ποιος ο λογος τοτε να κανουμε κι αλλη ενεση; 

Γεια σου Χρυσα μου, με περνας ακριβως μια εβδομαδα! εγω ειμαι σημερα 28+ 5 και κανονικα θα ηταν να γεννησω 27 Δεκεμβριου αλλα τωρα την παλευω να φτασω 34 εβδομαδες, αντε να δουμε! 

Τι περασες κοριτσι μου, τι παιρνανε οι εγκυες πραγματικα, τοση αγωνια να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα, ειδαμε και παθαμε οπως λεμε! μπραβο καλη η 36 εβδομαδα! Οσο για τις συσπασεις μου ενω παιρνω τοκολυτικα Gopir20 δεν εχουν μειωθει η σταματησει, αν και η μαια λεει οτι δεν πειραζουν! παντως δεν εχω πονους αιμα. Οσο για την προγεστερονη οσες το διαβαζουν συστηνω την ενεση Prolutex 25mg, εμενα η Utrogestan μου εκανε κακο στο συκωτι και οταν την σταματησα επανηλθε! η Prolutex 7 τεμαχια εχουν 46 ευρω και δεν τις συστηνουν οι γιατροι γιατι ειναι ακριβες και με εοπυυ δεν πληρωσα ουτε ενα ευρω οποτε γι αυτο ισως να μην θελουν να την συνταγογραφουν!

Αυτα κοριτσι μου δεν εχουν ακτινοβολια; προσεχε, να το κοιταξεις οπως και ολα τα wifi και δεδομενα κινητου!

Δεν το ξέρω αν έχει....λέει ότι θέλει μια άλφα απόσταση..Δεν ξέρω αν ο λόγος  είναι ααυτός ή απλά για να έχει καλύτερο αποτέλεσμα η κάμερα...Αλλά από την στιγμή που είναι για μωρά θα έχει ακτινοβολια;;;; λες;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

δε σε έχω προσθέσει το πινακάκι. Θα ήθελες να μού πεις την ΠΗΤ σου και το φυλο του μωρού να σε προσθέσω;

βεβαίως.. ΠΗΤ 28/12 και είναι αγοράκι :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εγω πηγα χθες στην ενδοκρινολογο  να μου δώσει διατροφή....θα ελεγχο σίγουρα μέχρι την Δευτέρα  να δούμε μετρήσεις κ βλέπουμε...το καλό είναι ότι κοντεύουμε....Η αληθεια ειναι οτι απο ολα έχει μέσα απλά αλλάζει η ποσότητα...Δεν βάζεις όσο θες...Αλλά όσο πρέπει...Για να δούμε....

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγω πηγα χθες στην ενδοκρινολογο  να μου δώσει διατροφή....θα ελεγχο σίγουρα μέχρι την Δευτέρα  να δούμε μετρήσεις κ βλέπουμε...το καλό είναι ότι κοντεύουμε....Η αληθεια ειναι οτι απο ολα έχει μέσα απλά αλλάζει η ποσότητα...Δεν βάζεις όσο θες...Αλλά όσο πρέπει...Για να δούμε....

καλημέρα! 

Ποιες ήταν οι τιμές σου?
Λογικά σου έχει βγάλει ένα πλάνο ισορροπημένης διατροφής και όχι δίαιτας (με την έννοια της δίαιτας όπως την έχουμε εμείς στο μυαλό μας-στέρησης ή πείνας ) Σε καταλαβαίνω βέβαια, στην αρχή να σκεφτείς γιατί τώρα να μπαίνω σε διαδικασία διατροφής αλλά πιστεύω ότι δεν θα δυσκολευτείς καθόλου-άλλωστε λίγο έμεινε!!! 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου, αύριο έχω το υπέρηχο και περιμένουμε πως και πως να δούμε το βάρος του μπέμπη.

Τα Διαβάζω όλα οτι γράφετε απλά ξέρεις έχουν πέσει λιγάκι οι μπαταρίες λόγω ψυχολογίας. Έχω αγχωθεί και πολύ με τη μετακόμιση. 2 μέρες μείνανε και όλο βγαίνουν πραγματα που πρέπει να πάρουμε. Το Σάββατο πετάμε με το καλό. 30 εβδομάδων αύριο :wub: 

Σταμάτησα και απο την δουλεια εδω και μια εβδομάδα αλλα βρε σεις προβληματίστηκα μιας και αισθάνομαι τρελή εξάντληση, ατονία και καθόλου όρεξη για φαγητό. Πρήζομαι απίστευτα πολύ και έχω πολύ δυσφορία. Τα βράδια και γενικώς κατα τη διάρκεια της μέρας έχω υπερβολική καούρα που δεν ξέρω τι να κάνω.

Εσείς πως είστε σε αυτό το στάδιο?

@martjem κορίτσι μου είμαι στην ιδια περιοχή αλλα ο γιατρός μου είναι στους Αμπελόκηπους το ιατρείο του και είναι και στο ιασό. Στην περιοχή κοντά δυστυχώς δεν ξέρω κάποιον.

Η εξάντληση λογική, όσο περνάει ο καιρος και βαρένουμε θα είναι όλο και πιο έντονη. Καούρα είχα στο πρώτο μου παιδάκι προς το τέλος γιατί μικραίνει το στομάχι. Μια φίλη μου επαιρνε σιρόπι για τις καούρες που δεν άντεχε καθόλου. Σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω κι εγώ πολύ πρήξιμο και δυσφορία. Ο γιατρός μου είπε να αποφευγω τα φρούτα και τα λαχανικά με φλούδα και με μέτρο γενικά τις φυτικές ίνες και τα όσπρια. Την περασμένη εβδομάδα είχα και πόνο από τα έντερα εν τέλη. Αυτή έφαγα με πολύ προσοχή και είμαι πολύ καλύτερα!

Με το καλό να γυρίσετε Αθήνα, να ηρεμίσεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Αννα,

ευχομαι να εισαι καλα! θα το ψαξω απο περιεργεια με την κορτιζονη αν και θα ρωτησω κιολας τον γιατρο την επομενη εβδομαδα! συγγνωμη, δεν ηθελα να σε φοβησω απλα ενημερωνομαι διοτι το εχω λιγο με την ακτινοβολια, και στο σπιτι το wifi το σβηνουμε οποτε και η αδερφη μου ηθελε να μου δωσει τα δικα της απο παλια και δεν ηθελα να τα παρω, βεβαια ο καθενας η το ψαχνει μονος του να ειναι σιγουρος η απλα το αγνοει! δεν σημαινει και οτι θα παθουν κατι απλα εγω γνωριζω οτι εχουν και ηθελα να σου το πω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

καλημέρα! 

Ποιες ήταν οι τιμές σου?
Λογικά σου έχει βγάλει ένα πλάνο ισορροπημένης διατροφής και όχι δίαιτας (με την έννοια της δίαιτας όπως την έχουμε εμείς στο μυαλό μας-στέρησης ή πείνας ) Σε καταλαβαίνω βέβαια, στην αρχή να σκεφτείς γιατί τώρα να μπαίνω σε διαδικασία διατροφής αλλά πιστεύω ότι δεν θα δυσκολευτείς καθόλου-άλλωστε λίγο έμεινε!!! 
 

Τα έχει όλα  απλά συγκεκριμένες ποσότητες....Εγώ από μόνη μου αποφεύγω το ψωμί...Έχω θέμα δεύτερη μέρα με το πρωινό...Κ χθες κ σήμερα αυξημένο...οι υπόλοιπες μετρήσεις μέχρι τώρα ειναι καλές.... Για να δούμε...εν το μεταξύ...πήρα ένα μηχανάκι σημερα...άλλο... Γιατί δεν είχε τις ταινίες από αυτό που εχω ο φαρμακοποιός... Κ έχει μεγάλη απόκλιση  προς τα κάτω με το προηγούμενο... τι θα κάνω δεν ξερω... πφφφ... λες να μην μετράει σωστα;;; κ τι θα κάνω τώρα...Πάει η συνταγή της γιατρού...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@Nektarinaki 3/12 κορίτσι

@Rita❤️❤️❤️ 4/12 κορίτσι

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι 

@fionita 10/12

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο

@An.thi 18/12 κορίτσι 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

@martjem 27/12

@Blue-entry 28/12 αγόρι 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, martjem είπε:

Καλημερα Αννα,

ευχομαι να εισαι καλα! θα το ψαξω απο περιεργεια με την κορτιζονη αν και θα ρωτησω κιολας τον γιατρο την επομενη εβδομαδα! συγγνωμη, δεν ηθελα να σε φοβησω απλα ενημερωνομαι διοτι το εχω λιγο με την ακτινοβολια, και στο σπιτι το wifi το σβηνουμε οποτε και η αδερφη μου ηθελε να μου δωσει τα δικα της απο παλια και δεν ηθελα να τα παρω, βεβαια ο καθενας η το ψαχνει μονος του να ειναι σιγουρος η απλα το αγνοει! δεν σημαινει και οτι θα παθουν κατι απλα εγω γνωριζω οτι εχουν και ηθελα να σου το πω! 

Καλά έκανες κοριτσι μου κ σε ευχαριστω...απλά θεωρώ ότι ελέγχονται  κιολας... θα το κοιτάξω όμως οταν βρω ευκαιρία...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλά έκανες κοριτσι μου κ σε ευχαριστω...απλά θεωρώ ότι ελέγχονται  κιολας... θα το κοιτάξω όμως οταν βρω ευκαιρία...

Ναι, κάντο δεν κοστίζει κάτι! Καληνύχτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...