Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

 

Δεν πονάω, απλά νιώθω δυσφορία από το σφυξιμο. Θα κάτσω σήμερα να τα μετρήσω. Θα πάω την άλλη εβδομάδα, όχι αυτή που μάς έρχεται, την επόμενη που θα μπω στον 8ο. 

Μα κι εγώ αν είναι δυνατόν σαν πρωτάρα, ούτε που έκατσα να τις μετρήσω ούτε να δω διάρκεια ούτε τίποτα... Ο, τι να ναι.

Καλημερα κοριτσια! Τι κάνετε;; όλα έτοιμα;;; από εβδομάδα πρέπει να τακτοποιήσω και τα τελευταία. Να υπενθυμίσω για όσες μπορούν, το πσκ που έρχεται είναι το bebe festival στο εκθεσιακό κέντρο Περιστερίου 

Καλά μην αγχώνεσαι! Εγώ έχω master στις συσπάσεις! Χαχα! Στο πρώτο μου παιδί ούτε που καταλάβαινα ότι είχα..

Πρέπει να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά έχεις δίκαιο!Εγώ απο αυριο λέω ν αρχίσω πλυντήρια με bebe και να ετοιμάσω την βαλίτσα μου..όσο είμαι ακόμη όρθια γιατί έχω και το άγχος μου μη μου τα κάνουν οι άλλοι πιο μετά! :-)

Καλή ηλιόλουστή Κυριακή να έχετε!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!τη 31η Διανυω κι εγω

πως πάτε από συσπασεις και τράχηλο;; Εγώ αισθάνομαι αρκετες συσπασεις .. 

Ελπίζω να φτάσω κι εγώ 36... Ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονακια θα κάνετε και ποτε; 

 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Καλά μην αγχώνεσαι! Εγώ έχω master στις συσπάσεις! Χαχα! Στο πρώτο μου παιδί ούτε που καταλάβαινα ότι είχα..

Πρέπει να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά έχεις δίκαιο!Εγώ απο αυριο λέω ν αρχίσω πλυντήρια με bebe και να ετοιμάσω την βαλίτσα μου..όσο είμαι ακόμη όρθια γιατί έχω και το άγχος μου μη μου τα κάνουν οι άλλοι πιο μετά! :-)

Καλή ηλιόλουστή Κυριακή να έχετε!!

 

Νομίζω ότι τη βαλίτσα θα την αφήσω κυριολεκτικά τελευταία στιγμή.

Γελαω με αυτό που γράφεις για τις συσπάσεις, οπότε θα σε συμβουλεύομαι χαχαχα. Σήμερα δεν έχω μέχρι στιγμής ιδιαίτερα πολλές, μόνο όταν κουράζομαι. Άρα, ξεκούραση!! (γελάνε και οι πέτρες, ξέρεις κι εσύ πως δεν υπάρχει αυτό έχοντας ήδη ένα παιδί χαχαχαχαχαχα) 

@moustokoulouroκάθε φορά που σηκώνομαι από το κρεβάτι πονάω από κάτω μου. Δεν ξέρω αν είναι ο τράχηλος ή κάτι άλλο. Συσπάσεις έχω γενικά, κι αυτό με ανησυχεί κάπως. Ειλικρινά, δε μπορώ να θυμηθώ πότε είχα αυτά τα συμπτώματα στο γιο μου, θυμάμαι ότι τα είχα, αλλά δε θυμάμαι από πότε. Πέρασε όμως νερό αυτή η εγκυμοσύνη βρε κορίτσια ούτε που την κατάλαβα... Εσύ πώς είσαι;;; είμαστε στην ίδια εβδομάδα. 

Τελικά έχει πολλή πλάκα που δεν ξέρουμε το φύλο. Όλοι όσοι με βλέπουν προσπαθούν να κάνουν προβλέψεις, είτε από την κοιλιά ή από το πρόσωπο χαχαχαχα. Οι περισσότεροι λένε κορίτσι αλλά νομίζω ότι είναι επηρεασμένοι επειδή το πρώτο είναι αγόρι.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Νομίζω ότι τη βαλίτσα θα την αφήσω κυριολεκτικά τελευταία στιγμή.

Γελαω με αυτό που γράφεις για τις συσπάσεις, οπότε θα σε συμβουλεύομαι χαχαχα. Σήμερα δεν έχω μέχρι στιγμής ιδιαίτερα πολλές, μόνο όταν κουράζομαι. Άρα, ξεκούραση!! (γελάνε και οι πέτρες, ξέρεις κι εσύ πως δεν υπάρχει αυτό έχοντας ήδη ένα παιδί χαχαχαχαχαχα) 

@moustokoulouroκάθε φορά που σηκώνομαι από το κρεβάτι πονάω από κάτω μου. Δεν ξέρω αν είναι ο τράχηλος ή κάτι άλλο. Συσπάσεις έχω γενικά, κι αυτό με ανησυχεί κάπως. Ειλικρινά, δε μπορώ να θυμηθώ πότε είχα αυτά τα συμπτώματα στο γιο μου, θυμάμαι ότι τα είχα, αλλά δε θυμάμαι από πότε. Πέρασε όμως νερό αυτή η εγκυμοσύνη βρε κορίτσια ούτε που την κατάλαβα... Εσύ πώς είσαι;;; είμαστε στην ίδια εβδομάδα. 

Τελικά έχει πολλή πλάκα που δεν ξέρουμε το φύλο. Όλοι όσοι με βλέπουν προσπαθούν να κάνουν προβλέψεις, είτε από την κοιλιά ή από το πρόσωπο χαχαχαχα. Οι περισσότεροι λένε κορίτσι αλλά νομίζω ότι είναι επηρεασμένοι επειδή το πρώτο είναι αγόρι.

 

 

Εμενα ο τράχηλος έχει ανοίξει λίγο 

βεβαια μου είπε ότι το κλειστο του κομμάτι είναι αρκετά μακρύ δηλ πάνω από 3 εκ όμως υπάρχει χοάνη .. κάτι σαν χωνί στην αρχή του.

Εγω και συσπασεις έχω και αισθάνομαι οτι μου πιέζει τη κύστη 

Κατουριεμαι όλη την ώρα 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!τη 31η Διανυω κι εγω

πως πάτε από συσπασεις και τράχηλο;; Εγώ αισθάνομαι αρκετες συσπασεις .. 

Ελπίζω να φτάσω κι εγώ 36... Ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονακια θα κάνετε και ποτε; 

 

Για τις ενέσεις ο γιατρός θα κρίνει. Στο πρώτο είχα κάνει στην 29η και μια επαναληπτική στην 34η. Τώρα ακόμα δεν μου είπε τπτ..Αν κ είμαι σε καλύτερη μοίρα από τότε! 

Κι εγώ κατουριέμαι συνεχώς. Νομίζω οτι ειναι φυσιολογικό δεν υπάρχει χώρος όσο μεγαλώνει το μωρό!

Στον 9ο μπαίνεις στην 36η εβδομάδα. Όταν είσαι 35 κλεισμένες κ το ημερολόγιο λέει 36. 

Κι εγώ βαρέθηκα..μετράω τις μέρες για να μπω στο μήνα μου. Ούτε 40 δεν έμειναν. Μετά θα κάνω μια ωραία γενική καθαριότητα ή ένα πάρτυ ή θα σηκώσω απο κάτω το γιο μου αγκαλιά να σπάσουν τα νερά να τελειώνω!! Ουφ!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Για τις ενέσεις ο γιατρός θα κρίνει. Στο πρώτο είχα κάνει στην 29η και μια επαναληπτική στην 34η. Τώρα ακόμα δεν μου είπε τπτ..Αν κ είμαι σε καλύτερη μοίρα από τότε! 

Κι εγώ κατουριέμαι συνεχώς. Νομίζω οτι ειναι φυσιολογικό δεν υπάρχει χώρος όσο μεγαλώνει το μωρό!

Στον 9ο μπαίνεις στην 36η εβδομάδα. Όταν είσαι 35 κλεισμένες κ το ημερολόγιο λέει 36. 

Κι εγώ βαρέθηκα..μετράω τις μέρες για να μπω στο μήνα μου. Ούτε 40 δεν έμειναν. Μετά θα κάνω μια ωραία γενική καθαριότητα ή ένα πάρτυ ή θα σηκώσω απο κάτω το γιο μου αγκαλιά να σπάσουν τα νερά να τελειώνω!! Ουφ!

Κι εγώ έτσι λέω... 36 νταν αρχίζω Φασίνα βόλτες και στα διαλείμματα σεξ.... Ε κάτι θα πιάσει απ όλα!

 

το θέμα είναι να φτάσω εκεί ..

τη μικρή δυστυχώς τη σηκώνω από τώρα κάποιες φορές αναγκαστικά 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Νομίζω ότι τη βαλίτσα θα την αφήσω κυριολεκτικά τελευταία στιγμή.

Γελαω με αυτό που γράφεις για τις συσπάσεις, οπότε θα σε συμβουλεύομαι χαχαχα. Σήμερα δεν έχω μέχρι στιγμής ιδιαίτερα πολλές, μόνο όταν κουράζομαι. Άρα, ξεκούραση!! (γελάνε και οι πέτρες, ξέρεις κι εσύ πως δεν υπάρχει αυτό έχοντας ήδη ένα παιδί χαχαχαχαχαχα) 

@moustokoulouroκάθε φορά που σηκώνομαι από το κρεβάτι πονάω από κάτω μου. Δεν ξέρω αν είναι ο τράχηλος ή κάτι άλλο. Συσπάσεις έχω γενικά, κι αυτό με ανησυχεί κάπως. Ειλικρινά, δε μπορώ να θυμηθώ πότε είχα αυτά τα συμπτώματα στο γιο μου, θυμάμαι ότι τα είχα, αλλά δε θυμάμαι από πότε. Πέρασε όμως νερό αυτή η εγκυμοσύνη βρε κορίτσια ούτε που την κατάλαβα... Εσύ πώς είσαι;;; είμαστε στην ίδια εβδομάδα. 

Τελικά έχει πολλή πλάκα που δεν ξέρουμε το φύλο. Όλοι όσοι με βλέπουν προσπαθούν να κάνουν προβλέψεις, είτε από την κοιλιά ή από το πρόσωπο χαχαχαχα. Οι περισσότεροι λένε κορίτσι αλλά νομίζω ότι είναι επηρεασμένοι επειδή το πρώτο είναι αγόρι.

 

 

Πόσο χρονών είναι το παιδακι σου; Το δικό πηγαίνει παιδικό τα πρωινά και κάπως ξεκουράζομαι. Γενικά είναι αρκετά αυτόνομος αλλά δεν παύει να είναι μικρούλης.

Οσο για τις συσπάσεις ότι θες!Παραδίδω μαθήματα! Χαχα!!

Just now, moustokoulouro είπε:

Κι εγώ έτσι λέω... 36 νταν αρχίζω Φασίνα βόλτες και στα διαλείμματα σεξ.... Ε κάτι θα πιάσει απ όλα!

 

το θέμα είναι να φτάσω εκεί ..

τη μικρή δυστυχώς τη σηκώνω από τώρα κάποιες φορές αναγκαστικά 

Εμένα ο γιος μου σε 1.5 μήνα θα γίνει 3ων και είναι αρκετά μεγαλόσωμος. Είναι 18 κιλά και πάνω απο 1 μέτρο. Ο γυναικολόγος μου τον λέει γιγαντούλη και ήταν το πρώτο πράγμα που μου απαγόρευσε.. Μόνο καθιστή αγκαλίτσα ή ξαπλωμένοι δίπλα δίπλα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Εμενα ο τράχηλος έχει ανοίξει λίγο 

βεβαια μου είπε ότι το κλειστο του κομμάτι είναι αρκετά μακρύ δηλ πάνω από 3 εκ όμως υπάρχει χοάνη .. κάτι σαν χωνί στην αρχή του.

Εγω και συσπασεις έχω και αισθάνομαι οτι μου πιέζει τη κύστη 

Κατουριεμαι όλη την ώρα 

Να φανταστώ ο γιατρός είπε ξεκούραση ε;; το έχω ξανακούσει αυτό με τον τράχηλο που λες. Ευτυχώς δεν έχουμε πολύ ακόμα!!!! Η κουμπάρα μου είχε δυναμικό τράχηλο από τον 4ο ή τον 5ο, δηλαδή όταν ήταν ξαπλωμένη ή καθιστή, μια άνοιγε μια έκλεινε. Οπότε έκανε περιδεση

πρίν από 14 λεπτά , An.thi είπε:

Για τις ενέσεις ο γιατρός θα κρίνει. Στο πρώτο είχα κάνει στην 29η και μια επαναληπτική στην 34η. Τώρα ακόμα δεν μου είπε τπτ..Αν κ είμαι σε καλύτερη μοίρα από τότε! 

Κι εγώ κατουριέμαι συνεχώς. Νομίζω οτι ειναι φυσιολογικό δεν υπάρχει χώρος όσο μεγαλώνει το μωρό!

Στον 9ο μπαίνεις στην 36η εβδομάδα. Όταν είσαι 35 κλεισμένες κ το ημερολόγιο λέει 36. 

Κι εγώ βαρέθηκα..μετράω τις μέρες για να μπω στο μήνα μου. Ούτε 40 δεν έμειναν. Μετά θα κάνω μια ωραία γενική καθαριότητα ή ένα πάρτυ ή θα σηκώσω απο κάτω το γιο μου αγκαλιά να σπάσουν τα νερά να τελειώνω!! Ουφ!

Μέσα σε μια μέρα καντα όλα χαχαχαχαχαχα

Just now, An.thi είπε:

Πόσο χρονών είναι το παιδακι σου; Το δικό πηγαίνει παιδικό τα πρωινά και κάπως ξεκουράζομαι. Γενικά είναι αρκετά αυτόνομος αλλά δεν παύει να είναι μικρούλης.

Οσο για τις συσπάσεις ότι θες!Παραδίδω μαθήματα! Χαχα!!

Εμένα ο γιος μου σε 1.5 μήνα θα γίνει 3ων και είναι αρκετά μεγαλόσωμος. Είναι 18 κιλά και πάνω απο 1 μέτρο. Ο γυναικολόγος μου τον λέει γιγαντούλη και ήταν το πρώτο πράγμα που μου απαγόρευσε.. Μόνο καθιστή αγκαλίτσα ή ξαπλωμένοι δίπλα δίπλα!

Εμένα έγινε 2. Είναι γύρω στο 1 μέτρο (95 εκατοστά νομίζω) και 13 κιλά. Εννοείται ότι μού απαγόρευσε εξ αρχής κι εμένα αγκαλιά μόνο καθιστή. Δεν τον πάω παιδικό ακόμα. Δεν τον προλαβαίνω όμως τον γλυκό μου, Ζωή να 'χει, ευτυχώς κάποιες φορές παίζει και μόνος του 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 
Εμενα η κόρη μου είναι 2+3μ σχεδόν 13 κιλά και κοντά στους 95 φαντάζομαι 

Ήταν 92 τον Ιουλιο

Ντερεκια τα παιδιά μας!

Μου είπε ξάπλα ναι αλλά του είπα δύσκολο και είπε να μη κουράζομαι μου έδωσε και κάποια χάπια για τις συσπασεις συν 3 μαγνησια συν 3 ουτροτζεσταν..

Ελπίζει να πάει καλά γιατί ναι μεν έχει ανοίξει ο τράχηλος στην αρχή του αλλά έχει αρκετό δρόμο ακόμα 

Για περιδεση είναι πολύ αργά 

Νομίζω έχω μπει ογδοο. Όχι; Ποτε μπαίνουμε 8ο;

ντοπλερ ποτε θα κάνετε;; 32μιση εγώ 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/12/2019 at 10:49 AM, Αννούλαααα said:

Καλημέρα με εκανες κ γέλασα.... πωπω σκέτη κόλαση ήταν ο λουκουμάδες με την μερέντα.... μιαμ μιαμ....Πότε έχεις παλι γιατρο;;; εγω σε 1 μισή βδομάδα κ μάλλον θα κάνουμε κ το Doppler.... Άντε να δούμε.... μου είπαν ότι μετά  το Doppler έχουμε άλλη μια  εξέταση...Δεν θυμάμαι πως λέγετε....ξέρει καμμια  τι εξεταση είναι αυτη;;;;

Αστα κόλαση δεν λες τίποτα. Εχτες εγώ χτύπησα ενα ραβανί με καϊμάκι παγωτό...έτσι για να πάνε οι στεναχώριες κάτω χαχαχα

Θα πάω στον γιατρό για ενα doppler την άλλη εβδομάδα να δούμε πως πάει η τροφοδοσια του μικρούλη μας. Ευχομαι να έχει ανέβει σε γραμμαριάκια το μαναράκι μας :wub:

On 10/12/2019 at 5:58 AM, ΧρυσαΜ said:

Καλά σίγουρα η καθεμία έχει μια γεμάτη καθημερινότητα, δεν το αμφισβητώ αυτό.

Όχι δεν είναι σύντομα, αλλά πρέπει να διαβάζω από τώρα για να προλάβω να τελειώσω τις ύλες. Εσύ πώς είσαι;;; 

Νομίζω απο τότε που ήρθα Ελλάδα πως είμαι λίγο καλύτερα ψυχολογικά :)

Ο μικρούλης κουνιέται σαν τρελός, συσπάσεις δεν έχω καθώλου, ούτε πετρώματα οπότε απλά θα περιμένω για το doppler να δω τι θα μου πει ο γιατρός.

Άσχετο τελείως όμως...τι σπουδάζεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Εμενα η κόρη μου είναι 2+3μ σχεδόν 13 κιλά και κοντά στους 95 φαντάζομαι 

Ήταν 92 τον Ιουλιο

Ντερεκια τα παιδιά μας!

Μου είπε ξάπλα ναι αλλά του είπα δύσκολο και είπε να μη κουράζομαι μου έδωσε και κάποια χάπια για τις συσπασεις συν 3 μαγνησια συν 3 ουτροτζεσταν..

Ελπίζει να πάει καλά γιατί ναι μεν έχει ανοίξει ο τράχηλος στην αρχή του αλλά έχει αρκετό δρόμο ακόμα 

Για περιδεση είναι πολύ αργά 

Νομίζω έχω μπει ογδοο. Όχι; Ποτε μπαίνουμε 8ο;

ντοπλερ ποτε θα κάνετε;; 32μιση 

Στις 32 μπαίνουμε στον όγδοο και στις 36 στον ένατο! Ετσι νομίζω..

Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά! Δεν μας έμεινε πολύ! Εγώ την Πέμπτη έχω γιατρό. Τον τράχηλό μου τον κρατάει ακόμα το ράμμα. Αλλά όσο βαραίνει το μωρό σίγουρα πιέζει. Έτσι μου είπε την προηγούμενη φορά.

Πάλι καλά εμένα το παιδάκι μου λείπει ως τις 2 και στις 3 γυρίζει κι ο άντρας μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ΧρυσαΜ said:

 

Δεν πονάω, απλά νιώθω δυσφορία από το σφυξιμο. Θα κάτσω σήμερα να τα μετρήσω. Θα πάω την άλλη εβδομάδα, όχι αυτή που μάς έρχεται, την επόμενη που θα μπω στον 8ο. 

Μα κι εγώ αν είναι δυνατόν σαν πρωτάρα, ούτε που έκατσα να τις μετρήσω ούτε να δω διάρκεια ούτε τίποτα... Ο, τι να ναι.

Καλημερα κοριτσια! Τι κάνετε;; όλα έτοιμα;;; από εβδομάδα πρέπει να τακτοποιήσω και τα τελευταία. Να υπενθυμίσω για όσες μπορούν, το σκ που έρχεται είναι το bebe festival στο εκθεσιακό κέντρο Περιστερίου 

Δεν έχω ξεκινήσει να πλενω τίποτα ακόμα μιας και εδω στο σπίτι κάνουμε ακόμα εργασίες και θέλω πρώτα να καθαριστεί και μετά. Αλλα αυτό με τη βαλίτσα του νοσοκομείου νομίζω πως θα έπρεπε να το κοιτάξω...ποτέ δεν ξέρεις...έχετε κάποια λιστα απο την προηγούμενη εμπειρία σας του τι θα πρεπει να παρουμε μαζι σε ιδιωτικο μαιευτήριο? Μια ιδέα την εχω απο το ιντερνετ αλλά λέμε τωρα..

Θέλουμε να πάμε και εμείς στο bebe festival. Ακόμα δεν έχουμε λύσει το θέμα "ύπνος του μωρου". Μας κάνανε δώρο μια καλαθούνα και ένα παρκοκρέβατο και σκεφτόμουν να αγπράσω ενα καλό στρώμα για το παρκοκρέβατο. Διαφορετικά να πάρουμε εξ αρχής μια κούνια...φωτίστε με γιατι δεν έχω ιδέα! :P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Δεν έχω ξεκινήσει να πλενω τίποτα ακόμα μιας και εδω στο σπίτι κάνουμε ακόμα εργασίες και θέλω πρώτα να καθαριστεί και μετά. Αλλα αυτό με τη βαλίτσα του νοσοκομείου νομίζω πως θα έπρεπε να το κοιτάξω...ποτέ δεν ξέρεις...έχετε κάποια λιστα απο την προηγούμενη εμπειρία σας του τι θα πρεπει να παρουμε μαζι σε ιδιωτικο μαιευτήριο? Μια ιδέα την εχω απο το ιντερνετ αλλά λέμε τωρα..

Θέλουμε να πάμε και εμείς στο bebe festival. Ακόμα δεν έχουμε λύσει το θέμα "ύπνος του μωρου". Μας κάνανε δώρο μια καλαθούνα και ένα παρκοκρέβατο και σκεφτόμουν να αγπράσω ενα καλό στρώμα για το παρκοκρέβατο. Διαφορετικά να πάρουμε εξ αρχής μια κούνια...φωτίστε με γιατι δεν έχω ιδέα! :P

Δυστυχώς δεν ξέρω τι χρειάζεσαι για τη βαλίτσα σε ιδιωτικό. Εγώ γέννησα σε πανεπιστημιακό εκτός Αθηνών και επειδή φοβόμασταν για πρόωρο χρειαζόμασταν κ ΜΕΝΝ. 

Περίπου μέχρι 2 μηνών εγώ κοίμιζα το γιο μου στο πορτ μπεμπέ και μετά πήγε στην κούνια του δίπλα στο κρεβάτι μας.

Link to comment
Share on other sites

Η τσάντα του ιδιωτικού θέλει βρακιά 3 πιτζαμες κοχυλια θηλασμού κρέμα λανολινης δυο τρία σουτιεν θηλασμού οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα σαμπουάν αφρόλουτρο και σερβιέτες λοχειας παντόφλες χτενα αποσμητικό Και κανα καλλυντικό αν θες. Εγώ το φορούσα το κινσιλερ και τη μάσκαρα μου

τα ρούχα εξόδου του μωρού θα σου τα φέρει ο άντρας σου τη τελευταία μερα  μαζί με το αυγο για να βγει έξω 

για τον ύπνο εμάς μας είχε βολεψει πολύ το πορτ μπεμπέ του 3 σε ένα καροτσιου.

πιο πολύ απ το λίκνο και πιο πολύ απ τη κούνια και το πάρκο 

μόνο εκεί της άρεσε στην αρχή που χουχουλιαζε κι ας γεννήθηκε μέσα στο καλοκαιρι

πιστεύω και σ αυτή που είναι χειμωνιάτικη θα αρέσει περισσότερο 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...