Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα! Εμείς θα το κάνουμε όλοι το εμβολιο της γρίπης. Εγώ ο άντρας μου η μικρή και οι παππούδες 

Εσύ θα το κανεις πριν γεννησεις ή μετα;

7 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Καλημέρα! Με το καλό και σε σένα! Εμείς όχι. Ο γυναικολόγος σου και ο παιδίατρος τι σου λένε;

Ευχαριστω πολυ! Ο γυναικολογος μου ειπε οτι καλο θα ηταν να το κανουμε κ εγω και ο περιγυρος μου εφοσον θα ερχεται σε επαφη με το μωρο, δεδομενου οτι γενναω την περιοδο με την μεγαλυτερη εξαρση της γριπης.

Απλα ηθελα να δω κ σε εσας αν εχει πει κατι αντιστοιχο ο δικος σας γιατρος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, gallikou είπε:

Εσύ θα το κανεις πριν γεννησεις ή μετα;

Ευχαριστω πολυ! Ο γυναικολογος μου ειπε οτι καλο θα ηταν να το κανουμε κ εγω και ο περιγυρος μου εφοσον θα ερχεται σε επαφη με το μωρο, δεδομενου οτι γενναω την περιοδο με την μεγαλυτερη εξαρση της γριπης.

Απλα ηθελα να δω κ σε εσας αν εχει πει κατι αντιστοιχο ο δικος σας γιατρος.

Μέσα Νοέμβρη πρέπει να γίνει μας είπε ο παιδιατρος 

Ελπιζω να μην έχω γεννήσει ακόμα 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2019 at 6:49 ΠΜ, gallikou είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Ειμαι καινουργια στην παρεα! Με το καλο να δεχτουμε ολες τα μωρακια μας!!

Εσεις κανατε το εμβολιο της γριπης; Θα το κανετε; Θα πειτε και στους κοντινους σας που θα βλεπουν το μωρο τον πρωτο καιρο να το κανουν;;

Καλώς ήρθες!! 

Κι εγώ σκέφτομαι να το κάνω αν μού δώσει το οκ ο γιατρός. Έστω το απλό κι όχι το ενισχυμένο. Κι εννοείται πως όλοι γύρω πρέπει να το κάνουν. Εκτός από το παιδί, δε νομίζω ότι χρειάζεται γιατί εξάλλου δεν πάει παιδικό. Θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια να μού πει τη γνώμη της...

@moustokoulouroόλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2019 at 6:49 ΠΜ, gallikou είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Ειμαι καινουργια στην παρεα! Με το καλο να δεχτουμε ολες τα μωρακια μας!!

Εσεις κανατε το εμβολιο της γριπης; Θα το κανετε; Θα πειτε και στους κοντινους σας που θα βλεπουν το μωρο τον πρωτο καιρο να το κανουν;;

Καλημερα! με το καλο και σε σενα κοπελα μου! Εγω περιμενω διδυμα, αγορι και κοριτσι, η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει, ας ευχηθουμε να φτασουμε μεχρι την πρωτη εβδομαδα Δεκεμβριου ομως! Εσυ περιμενεις ενα παιδακι; Οσον αφορα το εμβολιο γριπης, δεν το δεχτηκα, ειπα βεβαια οτι το εκανα, αλλα δεν θα το κανω, αλλα δεν θελω να επηρεαζω καμια απο εσας! εμεις ξερουμε οτι δρα μετα απο πολυ καιρο οποτε αν ειναι να γεννησω τι να το κανω; προσπαθω να αποφευγω πολυ κοσμο και φιλους και ακομη και στην κλινικη δεν θα θελω να ερθει κανεις! προτιμω μετα! οποτε ενημερωσου καλα το πως λειτουργει, βασικα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο αυτο το εμβολιο αλλα δες το καλα και μονη σου! εγω προσεχω πολυ, παιρνω και πολλη βιταμινη C, πολλα συμπληρωματα, βοηθανε να μην αρρωστησω, επισης σημαντικα προπαντων στην εγκυμοσυνη ειναι και τα προβιοτικα! Ηθελα να προσθεσω και οτι πολλοι ακολουθουν ενα ιατρικο προτοκολλο απλα και τιποτα αλλο! αλλα κι εγω ειμαι σε κεντρο εξωσωματικης που εμεινα εγκυος οποτε εκει ισως να ειναι αλλιως! αν νομιζεις οτι ο γιατρος σου επιμενει, τι να πω; ξερει τι κανει! απλα εγω γενικα ειμαι λιγο δυσπιστη με ολα αυτα! Νομιζω επισης οτι το εμβολιο δεν καλυπτει ολα τα ειδη γριπης αμεσα οποτε κατα ποσο θα εισαι καλλυμενη αν θα δρα πχ τον Ιανουαριο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, martjem είπε:

Καλημερα! με το καλο και σε σενα κοπελα μου! Εγω περιμενω διδυμα, αγορι και κοριτσι, η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει, ας ευχηθουμε να φτασουμε μεχρι την πρωτη εβδομαδα Δεκεμβριου ομως! Εσυ περιμενεις ενα παιδακι; Οσον αφορα το εμβολιο γριπης, δεν το δεχτηκα, ειπα βεβαια οτι το εκανα, αλλα δεν θα το κανω, αλλα δεν θελω να επηρεαζω καμια απο εσας! εμεις ξερουμε οτι δρα μετα απο πολυ καιρο οποτε αν ειναι να γεννησω τι να το κανω; προσπαθω να αποφευγω πολυ κοσμο και φιλους και ακομη και στην κλινικη δεν θα θελω να ερθει κανεις! προτιμω μετα! οποτε ενημερωσου καλα το πως λειτουργει, βασικα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο αυτο το εμβολιο αλλα δες το καλα και μονη σου! εγω προσεχω πολυ, παιρνω και πολλη βιταμινη C, πολλα συμπληρωματα, βοηθανε να μην αρρωστησω, επισης σημαντικα προπαντων στην εγκυμοσυνη ειναι και τα προβιοτικα! Ηθελα να προσθεσω και οτι πολλοι ακολουθουν ενα ιατρικο προτοκολλο απλα και τιποτα αλλο! αλλα κι εγω ειμαι σε κεντρο εξωσωματικης που εμεινα εγκυος οποτε εκει ισως να ειναι αλλιως! αν νομιζεις οτι ο γιατρος σου επιμενει, τι να πω; ξερει τι κανει! απλα εγω γενικα ειμαι λιγο δυσπιστη με ολα αυτα! Νομιζω επισης οτι το εμβολιο δεν καλυπτει ολα τα ειδη γριπης αμεσα οποτε κατα ποσο θα εισαι καλλυμενη αν θα δρα πχ τον Ιανουαριο;

Δεν ξέρω αν όντως δρα μετά από καιρό, εγώ θα το κάνω μόνο και μόνο επειδή έρχομαι σε άμεση επαφή με παιδιά στα ιδιαίτερα που κάνω και δε θέλω να κολλήσω το γιο μου ή να κολλήσω εγώ. Δεν προλαβαίνω δυστυχώς να τραφω σωστά, συμφωνώ πάντως με την τακτική σου. Αν και υπέρ των εμβολίων γενικά, δε θα έκανα το συγκεκριμένο αν δεν είχα τα ιδιαίτερα. 

Κορίτσια χθες είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα κι ότι κοίταξα να δω ποιο είναι το φύλο του μωρού κι ήταν αγόρι. Τώρα λένε πώς ότι δεις είναι το αντίθετο, τι να πω θα δείξει χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Δεν ξέρω αν όντως δρα μετά από καιρό, εγώ θα το κάνω μόνο και μόνο επειδή έρχομαι σε άμεση επαφή με παιδιά στα ιδιαίτερα που κάνω και δε θέλω να κολλήσω το γιο μου ή να κολλήσω εγώ. Δεν προλαβαίνω δυστυχώς να τραφω σωστά, συμφωνώ πάντως με την τακτική σου. Αν και υπέρ των εμβολίων γενικά, δε θα έκανα το συγκεκριμένο αν δεν είχα τα ιδιαίτερα. 

Κορίτσια χθες είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα κι ότι κοίταξα να δω ποιο είναι το φύλο του μωρού κι ήταν αγόρι. Τώρα λένε πώς ότι δεις είναι το αντίθετο, τι να πω θα δείξει χαχαχα 

Συμφωνω απολυτα Χρυσα μου! αφου εργαζεσαι τοτε ναι, ειναι καλο να το κανεις, εγω στο σπιτι ειμαι κι εργαζομαι απο εδω οποτε μπορω και αποφευγω κοσμο γενικα! οσο για την τροφη βεβαια οταν καποιος δουλευει ειναι δυσκολο αλλα μιλουσα για τα συμπληρωματα! εγω παιρνω γενικα περιπου 1γρ βιταμινης C και τωρα καποιες φορες και 2γρ! Βεβαια οποια θελει να το κανει παντα να ρωταει τον γιατρο! ευχομαι τα καλυτερα σε ολες τις κοπελες και καναμε δεν καναμε το εμβολυο να μην κολλησουμε! Οσο για το ονειρο δεν γνωριζω απο τετοια :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, martjem είπε:

Καλημερα! με το καλο και σε σενα κοπελα μου! Εγω περιμενω διδυμα, αγορι και κοριτσι, η αντιστροφη μετρηση εχει αρχισει, ας ευχηθουμε να φτασουμε μεχρι την πρωτη εβδομαδα Δεκεμβριου ομως! Εσυ περιμενεις ενα παιδακι; Οσον αφορα το εμβολιο γριπης, δεν το δεχτηκα, ειπα βεβαια οτι το εκανα, αλλα δεν θα το κανω, αλλα δεν θελω να επηρεαζω καμια απο εσας! εμεις ξερουμε οτι δρα μετα απο πολυ καιρο οποτε αν ειναι να γεννησω τι να το κανω; προσπαθω να αποφευγω πολυ κοσμο και φιλους και ακομη και στην κλινικη δεν θα θελω να ερθει κανεις! προτιμω μετα! οποτε ενημερωσου καλα το πως λειτουργει, βασικα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο αυτο το εμβολιο αλλα δες το καλα και μονη σου! εγω προσεχω πολυ, παιρνω και πολλη βιταμινη C, πολλα συμπληρωματα, βοηθανε να μην αρρωστησω, επισης σημαντικα προπαντων στην εγκυμοσυνη ειναι και τα προβιοτικα! Ηθελα να προσθεσω και οτι πολλοι ακολουθουν ενα ιατρικο προτοκολλο απλα και τιποτα αλλο! αλλα κι εγω ειμαι σε κεντρο εξωσωματικης που εμεινα εγκυος οποτε εκει ισως να ειναι αλλιως! αν νομιζεις οτι ο γιατρος σου επιμενει, τι να πω; ξερει τι κανει! απλα εγω γενικα ειμαι λιγο δυσπιστη με ολα αυτα! Νομιζω επισης οτι το εμβολιο δεν καλυπτει ολα τα ειδη γριπης αμεσα οποτε κατα ποσο θα εισαι καλλυμενη αν θα δρα πχ τον Ιανουαριο;

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Ενα παιδακι περιμενω εγω ναι κ με εχει πιασει το αγχος οσο πλησιαζει ο καιρος! 

Οσον αφορα το εμβολιο η αληθεια ειναι οτι ειμαι κ εγω καπως δυσπιστη οπως κ με καθε ειδους φαρμακο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Τοσο καιρο δεν εχω παρει ουτε ντεπον. 

Εγω θα ειμαι σε αδεια οποτε δεν εχω σκοπο να πολυβγαινω απο το σπιτι. Απο τωρα δηλαδη το αποφευγω κ μετα αφου γεννησω παλι εχω σκοπο να ειμαι πολυ προσεκτικη. Δεν ερχομαι σε επαφη με παιδακια καθολου.

Δεν ξερω εχω προβληματιστει παρα πολυ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gallikou είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Ενα παιδακι περιμενω εγω ναι κ με εχει πιασει το αγχος οσο πλησιαζει ο καιρος! 

Οσον αφορα το εμβολιο η αληθεια ειναι οτι ειμαι κ εγω καπως δυσπιστη οπως κ με καθε ειδους φαρμακο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Τοσο καιρο δεν εχω παρει ουτε ντεπον. 

Εγω θα ειμαι σε αδεια οποτε δεν εχω σκοπο να πολυβγαινω απο το σπιτι. Απο τωρα δηλαδη το αποφευγω κ μετα αφου γεννησω παλι εχω σκοπο να ειμαι πολυ προσεκτικη. Δεν ερχομαι σε επαφη με παιδακια καθολου.

Δεν ξερω εχω προβληματιστει παρα πολυ.. 

Με το καλο! θα σου γραψω και πριβε :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, gallikou είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Ενα παιδακι περιμενω εγω ναι κ με εχει πιασει το αγχος οσο πλησιαζει ο καιρος! 

Οσον αφορα το εμβολιο η αληθεια ειναι οτι ειμαι κ εγω καπως δυσπιστη οπως κ με καθε ειδους φαρμακο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Τοσο καιρο δεν εχω παρει ουτε ντεπον. 

Εγω θα ειμαι σε αδεια οποτε δεν εχω σκοπο να πολυβγαινω απο το σπιτι. Απο τωρα δηλαδη το αποφευγω κ μετα αφου γεννησω παλι εχω σκοπο να ειμαι πολυ προσεκτικη. Δεν ερχομαι σε επαφη με παιδακια καθολου.

Δεν ξερω εχω προβληματιστει παρα πολυ.. 

Αν θες μια γνώμη ακόμα. Η δική μας παιδίατρος το προτείνει μόνο αν ανήκεις στις ομάδες υψηλού κινδύνου με θέματα υγείας ή αν έχεις επαφή με παιδιά ή εργάζεσαι στον τομέα της υγείας κλπ. 

Ο γυναικολόγος μου εμένα δεν μου είπε τίποτα. Ίσως λόγω των προβλημάτων που εχω να το αμέλησε γιατί πέρισυ το είχε προτείνει σε μια φίλη μου που γέννησε Ιανουάριο. Εκείνη το έκανε και πέρασε ένα μήνα έγκυος με γρίπη. 

Γενικά είμαι υπερ των εμβολίων. Στο παιδί μου έχουμε κάνει και τα προαιρετικά εμβόλια (γαστρεντερίτιδα, μηνιγγιτιδα) αλλά το συγκεκριμένο δεν θα το κάνω. Ούτε στο παιδί, ούτε εμείς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να σάς ρωτήσω κάτι· γενικά από συσπάσεις, πονάκια, αίσθημα βάρους, πώς είστε; εγώ έχω αρκετά πονάκια κυρίως από κάτω μου. Την Πέμπτη λογικά θα πάω στο γιατρό και θα το αναφέρω... Τώρα είμαι 32+3

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια να σάς ρωτήσω κάτι· γενικά από συσπάσεις, πονάκια, αίσθημα βάρους, πώς είστε; εγώ έχω αρκετά πονάκια κυρίως από κάτω μου. Την Πέμπτη λογικά θα πάω στο γιατρό και θα το αναφέρω... Τώρα είμαι 32+3

Χρύσα μου εγώ είμαι 33+3 σημερα...Ούτε βάρος αισθάνομαι ουτε πονακια εχω...Εκτός αν ειναι αναίσθητη...χθες είχαμε γιατρό...Όλα.καλα αμνιο καλο...τράχηλος μια χαρά μου είπε...κάναμε κ το  Doppler όλα τέλεια...Έχει αρχίσει να γυρνάει για να πάρει θέση... συσπάσεις εχω Αλλά δεν πονάω κ είναι φυσιολογικό να έχουμε στον μήνα αυτό... μου είπε να πάω σε δύο εβδομάδες  κ μετά θα πηγαίνω στο μητερα για καρδιογραφο... Αλλά δεν κατάλαβα δεν θα με ξανα δει αυτός...;;; πρέπει να τον ρωτήσω οταν παω παλι... 

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Χρύσα μου εγώ είμαι 33+3 σημερα...Ούτε βάρος αισθάνομαι ουτε πονακια εχω...Εκτός αν ειναι αναίσθητη...χθες είχαμε γιατρό...Όλα.καλα αμνιο καλο...τράχηλος μια χαρά μου είπε...κάναμε κ το  Doppler όλα τέλεια...Έχει αρχίσει να γυρνάει για να πάρει θέση... συσπάσεις εχω Αλλά δεν πονάω κ είναι φυσιολογικό να έχουμε στον μήνα αυτό... μου είπε να πάω σε δύο εβδομάδες  κ μετά θα πηγαίνω στο μητερα για καρδιογραφο... Αλλά δεν κατάλαβα δεν θα με ξανα δει αυτός...;;; πρέπει να τον ρωτήσω οταν παω παλι... 

Σε δύο εβδομάδες δηλαδή όταν θα μπεις σχεδόν στο μήνα σου σωστά; σηην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, που πήγαιναν όλα καλά όπως σε εσένα, πήγα στο ιατρείο του στις 35-36 εβδομάδες (όπως σού είπε κι εσένα) και κανα δύο εβδομάδες μετά πήγα στο νοσοκομείο. Ο γιατρός μου με εξέτασε και πάλι, αλλά έτσι το κάνουν, να μπαίνεις και στο κλίμα σιγά σιγά μού είχε πει. Εξάλλου δε θα είναι και πολλές οι επισκέψεις, δηλαδή να πας στο στις 38-39 εβδομάδες να σε δει και αντε να ξαναπάς άλλη μια φορά μετά από λίγες μέρες. 

Δεν ξέρω κι όλας, μπορεί να λέω και βλακειες χαχαχαχαχαχα.

Πάντως, χαίρομαι πολύ για τα ευχάριστα νέα σου!!!! 

On 4/10/2019 at 9:28 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:
είπε:

@Nektarinaki 3/12 κορίτσι

@Rita❤️❤️❤️ 4/12 κορίτσι

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι 

@fionita 10/12

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο

@An.thi 18/12 κορίτσι 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

@martjem 27/12 αγόρι και κορίτσι 

@Blue-entry 28/12 αγόρι 

Ανεβάζω πάλι το πινακάκι να μην ξεχνιόμαστε χαχαχ. 

@martjem το φύλο του μωρού δεν το έχω σημειώσει, μπορείς να μού το θυμίσει σε παρακαλώ; 

Ααα τι χαζή που είμαι, τώρα το είδα, δίδυμα ένα κι ένα σωστά; 

@gallikou να σε βάλω κι εσένα στο πινακάκι μας;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Σε δύο εβδομάδες δηλαδή όταν θα μπεις σχεδόν στο μήνα σου σωστά; σηην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, που πήγαιναν όλα καλά όπως σε εσένα, πήγα στο ιατρείο του στις 35-36 εβδομάδες (όπως σού είπε κι εσένα) και κανα δύο εβδομάδες μετά πήγα στο νοσοκομείο. Ο γιατρός μου με εξέτασε και πάλι, αλλά έτσι το κάνουν, να μπαίνεις και στο κλίμα σιγά σιγά μού είχε πει. Εξάλλου δε θα είναι και πολλές οι επισκέψεις, δηλαδή να πας στο στις 38-39 εβδομάδες να σε δει και αντε να ξαναπάς άλλη μια φορά μετά από λίγες μέρες. 

Δεν ξέρω κι όλας, μπορεί να λέω και βλακειες χαχαχαχαχαχα.

Πάντως, χαίρομαι πολύ για τα ευχάριστα νέα σου!!!! 

Ανεβάζω πάλι το πινακάκι να μην ξεχνιόμαστε χαχαχ. 

@martjem το φύλο του μωρού δεν το έχω σημειώσει, μπορείς να μού το θυμίσει σε παρακαλώ; 

Ααα τι χαζή που είμαι, τώρα το είδα, δίδυμα ένα κι ένα σωστά; 

@gallikou να σε βάλω κι εσένα στο πινακάκι μας;;; 

Καλημερα Χρυσα μου,

αλιμονο, σιγα μην θυμασαι απο την καθεμια τι φυλο περιμενει :) ναι, διδυμα, αγορι και κοριτσι, γιατι εγω νομιζεις θυμαμαι; διαβαζω τοσα πολλα εδω μεσα, ειναι ενα χαος με τα διαφορα μηνυματα, δυσκολο λιγο εδω το τσατ ασε που ξεχναω πολυ γενικα, ευχομαι να περασει κι αυτο :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Σε δύο εβδομάδες δηλαδή όταν θα μπεις σχεδόν στο μήνα σου σωστά; σηην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, που πήγαιναν όλα καλά όπως σε εσένα, πήγα στο ιατρείο του στις 35-36 εβδομάδες (όπως σού είπε κι εσένα) και κανα δύο εβδομάδες μετά πήγα στο νοσοκομείο. Ο γιατρός μου με εξέτασε και πάλι, αλλά έτσι το κάνουν, να μπαίνεις και στο κλίμα σιγά σιγά μού είχε πει. Εξάλλου δε θα είναι και πολλές οι επισκέψεις, δηλαδή να πας στο στις 38-39 εβδομάδες να σε δει και αντε να ξαναπάς άλλη μια φορά μετά από λίγες μέρες. 

Δεν ξέρω κι όλας, μπορεί να λέω και βλακειες χαχαχαχαχαχα.

Πάντως, χαίρομαι πολύ για τα ευχάριστα νέα σου!!!! 

Ανεβάζω πάλι το πινακάκι να μην ξεχνιόμαστε χαχαχ. 

@martjem το φύλο του μωρού δεν το έχω σημειώσει, μπορείς να μού το θυμίσει σε παρακαλώ; 

Ααα τι χαζή που είμαι, τώρα το είδα, δίδυμα ένα κι ένα σωστά; 

@gallikou να σε βάλω κι εσένα στο πινακάκι μας;;; 

Αρχίζω κ αγχώνομαι  σιγα σιγα... Δεν ξερω λίγο το ζαχαρο οριακό... λίγο μεγάλο το μωρό... λίγο που μου είπε ο γιατρός ότι μετά θα πηγαίνω εκεί κ δεν μου ανέφερε αν ειναι κ αυτός... λίγο που δεν ξερω πως θα καταλάβω ότι έρχετε κ ξεκινάει ο τοκετός... πφφφφφ.....!!!!


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...