Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Hope2019 είπε:

Εγχω αγχωθει γτ στο ιδιο το 6.000 πηγε 4.000 και ειχα πολυ χαμηλη προγεστερονη και το εμβρυο φαινοτανε μικρο παρολο που ειχε υπολογιστει οτι η συλληχη ειχε γινει αρετα αργα !! Τι να πω σε λιγο θα ξερω ! Σε ευχαριστω πολυ 

Αν εχει πεσει η προγεστερονη θα σου δωσει σιγουρα, και αν οχι να τον ρωτησεις! Εγω προσωπικα ειχα κακη εμπειρια με την προγεστερονη Utrogestan, αν θυμαμαι καλα επαιρνα 2 το πρωι και 2 το βραδυ και για καιρο και απο το στομα και αυξηθηκαν τα επιπεδα του ηπατος, μολις τα σταματησα και πηρα καθε μερα ενεσιμη την Prolutex, σωθηκα, επεσαν οι τιμες! δεν την δινουν γιατι 7 μπουκαλακια εχουν 46 ευρω! τοτε δεν ειχα ασφαλεια και τα αγοραζα, τωρα που τα ξανα παιρνω λογω κινδυνου για προωρο τοκετο, δεν πληρωνω ουτε δεκαρα, ολα ο εοπυυ. κι εχω παρει σιγουρα για 8 εβδομαδες. Ευχομαι να σου πει καλα νεα κοπελα μου! κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope2019 είπε:

Σωστα τα λες εχω παρει απο την αρχη 3 την ημερα και εδω και 2 μερες ενεσεις ! Σε 1 ωρα θα ξερω !! 

Δυστυχώς με πτώση στις χοριακες μόνο μια φορά έχει συναντήσει ο γιατρός μου αίσιο τέλος και έχει να το λέει ότι του έχει συμβεί στα τόσα χρόνια καριέρας .. 

ελπιζω να είναι κι η δίκη σου ιστορία σαν κι αυτή 

Καλημέρα κορίτσια! Το πρωί είμαι πάντα πολύ καλύτερα και ξεχνιέμαι κσι κάνω δουλειές @An.thi εσυ έχεις κάνει περιδεση γιατί ήταν αρκετά χαμηλά σωστά; Εγώ δεν έχω κάνει γιατί είχα 3μιση εκ μέχρι τη β επιπέδου 

γι αυτό με αγχώνει το αίσθημα βαρους 

δεν το συγκρατεί κάτι το μωρό ... ελπίζω να μη βγει κανα κεφάλι για 4 εβδομάδες ακόμα .. χα

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Δυστυχώς με πτώση στις χοριακες μόνο μια φορά έχει συναντήσει ο γιατρός μου αίσιο τέλος και έχει να το λέει ότι του έχει συμβεί στα τόσα χρόνια καριέρας .. 

ελπιζω να είναι κι η δίκη σου ιστορία σαν κι αυτή 

Καλημέρα κορίτσια! Το πρωί είμαι πάντα πολύ καλύτερα και ξεχνιέμαι κσι κάνω δουλειές @An.thi εσυ έχεις κάνει περιδεση γιατί ήταν αρκετά χαμηλά σωστά; Εγώ δεν έχω κάνει γιατί είχα 3μιση εκ μέχρι τη β επιπέδου 

γι αυτό με αγχώνει το αίσθημα βαρους 

δεν το συγκρατεί κάτι το μωρό ... ελπίζω να μη βγει κανα κεφάλι για 4 εβδομάδες ακόμα .. χα

Καλημερα! Η περιδεση γινεται στην αρχη της εγκυμοσυνης! εγω πριν εναν μηνα ειχα 20mm και με πιεση 15mm, ειχα πανικοβληθει. Ο γιατρος μου εβαλε ενα πεσσο, που ειναι ενα δαχτυλιδι σιλικονης, εχει 50 ευρω και απο τοτε δεν εχω θεμα ευτυχως! στο επομενο ραντεβου μαζι του μετα απο 3 εβδομαδες ηταν 25mm, την αλλη Πεμπτη θα παω παλι, να δω πως θα ειναι! οποτε αν φοβασαι, ρωτησε τον! βεβαια δεν εχω καταλαβει σε ποια εβδομαδα εισαι και δεν ξερω ποσον καιρο επιτρεπεται να μεινει μεσα ο πεσσος! παραλληλα με βοηθανε η προγεστερονη και τα τοκολυτικα γιατι πριν ειχα πολλες συσπασεις, τωρα οχι τοσο! Ο,τι θες ρωτησε με!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, martjem είπε:

Καλημερα! Η περιδεση γινεται στην αρχη της εγκυμοσυνης! εγω πριν εναν μηνα ειχα 20mm και με πιεση 15mm, ειχα πανικοβληθει. Ο γιατρος μου εβαλε ενα πεσσο, που ειναι ενα δαχτυλιδι σιλικονης, εχει 50 ευρω και απο τοτε δεν εχω θεμα ευτυχως! στο επομενο ραντεβου μαζι του μετα απο 3 εβδομαδες ηταν 25mm, την αλλη Πεμπτη θα παω παλι, να δω πως θα ειναι! οποτε αν φοβασαι, ρωτησε τον! βεβαια δεν εχω καταλαβει σε ποια εβδομαδα εισαι και δεν ξερω ποσον καιρο επιτρεπεται να μεινει μεσα ο πεσσος! παραλληλα με βοηθανε η προγεστερονη και τα τοκολυτικα γιατι πριν ειχα πολλες συσπασεις, τωρα οχι τοσο! Ο,τι θες ρωτησε με!

Κλείνω τις 32. 
παιρνω κι εγώ τοκολυτικα εδώ και 2 βδομαδες μαγνήσιο και προγεστερονη.

θα ρωτήσω και για πεσσο, ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Κλείνω τις 32. 
παιρνω κι εγώ τοκολυτικα εδώ και 2 βδομαδες μαγνήσιο και προγεστερονη.

θα ρωτήσω και για πεσσο, ευχαριστώ 

Εγω θα κλεισω τις 31! μια εβδομαδα με περνας! εσυ ενα παιδακι περιμενεις; η δυο; επειδη βλεπω τα δυο μωρακια στην φωτογραφια! Ισως να θελεις απλα περισσοτερη ξεκουραση αν τυχον δεν το κανεις η πρεπει να δουλευεις!

Link to comment
Share on other sites

@moustokoulouro Εγώ έκανα περίδεση λόγω της προηγούμενης εγκυμοσύνης μου. Στην 16η εβδομάδα προληπτικά. Στην πρώτη ήμουν με τράχηλο κάτω απο 2.5 από τον 5ο μήνα. Και κατασκευαστικά έχω κοντό τράχηλο. Σίγουρα βοηθάει το ράμμα, όταν φτάσει το μωρό εκεί θα το κρατήσει λέει ο γιατρός. Αλλά εγώ και λόγω της προιστορίας μου, αγχώνομαι κάποιες μέρες.. Έχω και ένα μικρό εδώ στο σπίτι και μου φαίνεται εφιάλτης αν χρειαστεί πάλι να νοσηλευτώ..

Link to comment
Share on other sites

Πηγα  σε μια Γιατρο επειδη ειναι ελληνιδα εδω Φερμανια και ειπε  δεν βλεπει καρδια και φενται μικρο περιεργα μου τα πε!! Θα παω στην διακια μου μεσημερι γτ στη Γρμανιδα που με ξερει καλυτερα ! Ειπε οτι βλεπει εμβρυο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, martjem είπε:

Εγω θα κλεισω τις 31! μια εβδομαδα με περνας! εσυ ενα παιδακι περιμενεις; η δυο; επειδη βλεπω τα δυο μωρακια στην φωτογραφια! Ισως να θελεις απλα περισσοτερη ξεκουραση αν τυχον δεν το κανεις η πρεπει να δουλευεις!

Ένα περιμένω 

εχω μια κόρη και περιμένω ακόμα μια!
Κι η κόρη μου στις 37 βγήκε με αρκετή ξεκούραση μετά τις 32

Just now, An.thi είπε:

@moustokoulouro Εγώ έκανα περίδεση λόγω της προηγούμενης εγκυμοσύνης μου. Στην 16η εβδομάδα προληπτικά. Στην πρώτη ήμουν με τράχηλο κάτω απο 2.5 από τον 5ο μήνα. Και κατασκευαστικά έχω κοντό τράχηλο. Σίγουρα βοηθάει το ράμμα, όταν φτάσει το μωρό εκεί θα το κρατήσει λέει ο γιατρός. Αλλά εγώ και λόγω της προιστορίας μου, αγχώνομαι κάποιες μέρες.. Έχω και ένα μικρό εδώ στο σπίτι και μου φαίνεται εφιάλτης αν χρειαστεί πάλι να νοσηλευτώ..

Κι εγώ έχω τη μικρή στο σπίτι και βοήθεια από πουθενα

ελπίζω να μη χρειαστεί καμιά μας νοσηλεία 

Just now, moustokoulouro είπε:

 

Πιτζαμες θέλω 

 

ασχετο αλλά ήθελα να το μοιραστώ 

  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope2019 είπε:

Πηγα  σε μια Γιατρο επειδη ειναι ελληνιδα εδω Φερμανια και ειπε  δεν βλεπει καρδια και φενται μικρο περιεργα μου τα πε!! Θα παω στην διακια μου μεσημερι γτ στη Γρμανιδα που με ξερει καλυτερα ! Ειπε οτι βλεπει εμβρυο 

Δεν κατάλαβα! Μένεις Γερμανία και πήγες σε μια Ελληνίδα ενω έχεις μια δική σου γυναικολόγο; ήθελες δύο γνωμες; δεν θυμάμαι αν ήταν η δική σου περίπτωση με τις βουλωμενες σάλπιγγες αλλά όταν είναι βουλωμενες πως μπορεί να γίνει σύλληψη; λογικά μόνο με εξωσωματική, κι αν γίνει έχω διαβάσει και ξέρω και από φιλη για εξωμήτρια εγκυμοσύνη  :( αλλα αν είναι έτσι τότε άσχετος ο γυναικολόγος να σου λέει ότι βλέπει την καρδιά αλλά και θα αναγνώριζε την εξωμήτρια αν ήταν έτσι. Παραξενο! Οπότε όση αγκωνιά έχεις, σου εύχομαι κουράγιο και μακάρι επιτέλους να σου εξηγήσει κάποιος τι πραγματικά ισχύει... 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ειμαι οχι δεν ειναι εξωμητρια κυηση! Στην αριστερα πλευρα εμφυτευθηκε Βολωμενες  μου χανε πει σε λαπαρασκοπηση και προσπαθησα 4 εξωσωματικες αλλα τπτ και μετα επερνα φαρμακα για πολυκηστηκες δεν ξερω μπορει αυτο να βοηθησε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Ναι εγω ειμαι οχι δεν ειναι εξωμητρια κυηση! Στην αριστερα πλευρα εμφυτευθηκε Βολωμενες  μου χανε πει σε λαπαρασκοπηση και προσπαθησα 4 εξωσωματικες αλλα τπτ και μετα επερνα φαρμακα για πολυκηστηκες δεν ξερω μπορει αυτο να βοηθησε! 

παντως δεν βοηθαει οταν αλλαζεις μηχανηματα δεν εχουν ολοι καλο υπερηχο. αλλα το περιεργο ειναι να ειδε καρδια κ η αλλη κ η χοριακη να ειναι 4000 κατι δεν συμβαδιζει με αυτα που σου λενε. καρδια κ χοριακη 4000 ειναι αδυνατο να υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Hope2019 said:

Καλημερα τις εκανα γτ ειχα στις προαλλες λιγο αιμα στα επειγοντα  και μετα απο 3 μερες πηγα στη γιατρο μου και βλεπουμε πτωση απο 8.000 6.000 και χθες 4.000 λογω πτωσης τωρα θα παω παλι για υπεχογραφημα! Δεν εχω ελπιδες αλλα θα δειξει ετχαριστω 

Κορίτσι μου θα συμφωνήσω με την @tsilona σχετικα με τις επαναληπτικές χοριακές. Νομίζω μόνο άγχος σε γεμίζουν και τίποτε άλλο και είναι το τελευταίο πράγμα που χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή.

Απο την αρχή της εκγυμοσύνης μου δεν έκανα ούτε μια χοριακή. Είχα λίγο αίμα που ξεκίνησε απο την 6η εβδομάδα και συνεχίστηκε μέχρι και την 9η οπου μετά ξεκίνησαν οι βαριές αιμορραγίες μέχρι και την 16η. Αν είχα ξεκινήσει με χοριακές το άγχος θα με είχε καταστρέψει εντελώς.

Πάρε και μια δεύτερη γνώμη και μην πανικοβάλλεσαι. Σου εύχομαι τα καλύτερα και κρατησέ μας ενήμερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...