Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Κορίτσι μου θα συμφωνήσω με την @tsilona σχετικα με τις επαναληπτικές χωριακές. Νομίζω μόνο άγχος σε γεμίζουν και τίποτε άλλο και είναι το τελευταίο πράγμα που χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή.

Απο την αρχή της εκγυμοσύνης μου δεν έκανα ούτε μια χωριακή. Είχα λίγο αίμα που ξεκίνησε απο την 6η εβδομάδα και συνεχίστηκε μέχρι και την 9η οπου μετά ξεκίνησαν οι βαριές αιμορραγίες μέχρι και την 16η. Αν είχα ξεκινήσει με χωριακές το άγχος θα με είχε καταστρέψει εντελώς.

Πάρε και μια δεύτερη γνώμη και μην πανικοβάλλεσαι. Σου εύχομαι τα καλύτερα και κρατησέ μας ενήμερες!

Παλλινδρομηση ειχα θα παω για αποξεση!! Γιαυι να συμβαινει αυτο

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope2019 said:

Παλλινδρομηση ειχα θα παω για αποξεση!! Γιαυι να συμβαινει αυτο

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ. Τώρα διάβασα μέχρι κάτω τα μηνύματα. Μην απογοητεύεσαι και να ξέρεις πως το άγχος δεν βοηθάει καθώλου σε όλη τη διαδικασία. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις να κρατήσεις το μωράκι σου σύντομα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Κορίτσι μου θα συμφωνήσω με την @tsilona σχετικα με τις επαναληπτικές χοριακές. Νομίζω μόνο άγχος σε γεμίζουν και τίποτε άλλο και είναι το τελευταίο πράγμα που χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή.

Απο την αρχή της εκγυμοσύνης μου δεν έκανα ούτε μια χοριακή. Είχα λίγο αίμα που ξεκίνησε απο την 6η εβδομάδα και συνεχίστηκε μέχρι και την 9η οπου μετά ξεκίνησαν οι βαριές αιμορραγίες μέχρι και την 16η. Αν είχα ξεκινήσει με χοριακές το άγχος θα με είχε καταστρέψει εντελώς.

Πάρε και μια δεύτερη γνώμη και μην πανικοβάλλεσαι. Σου εύχομαι τα καλύτερα και κρατησέ μας ενήμερες!

Μήπως μην κάνεις αμέσως αυτήν την κίνηση και να πας όντως σε έναν τελείως άλλο γυναικολόγο που δεν θα σου συστήσει κάνεις η και να σου συστήσει κάποια φίλη σου. Είναι πολύ απελπιστική αυτό να προσπαθεί τόσες φορές κάποια κοπέλα και να μην γίνε ται τίποτα. Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις αλλά μήπως να το ξεχάσεις για λιγο με την εγκυμοσύνη να χαλαρώσεις και βλέπεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, martjem είπε:

Μήπως μην κάνεις αμέσως αυτήν την κίνηση και να πας όντως σε έναν τελείως άλλο γυναικολόγο που δεν θα σου συστήσει κάνεις η και να σου συστήσει κάποια φίλη σου. Είναι πολύ απελπιστική αυτό να προσπαθεί τόσες φορές κάποια κοπέλα και να μην γίνε ται τίποτα. Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις αλλά μήπως να το ξεχάσεις για λιγο με την εγκυμοσύνη να χαλαρώσεις και βλέπεις μετά.

Ειμαι 26 και σχεση 10 χρονια 2017 λαπαρασκοπηση διαγνωση μπλοκαρισμενες σαλπιγγες, τεραστιο διαφραγμα, 2 κολπους, 2 τραχηλους, πολυκηστηκες οπως καταλαβαινεις επερεπε εξωσωματικη προσαθησα 4 κυκλους η 4 βιοχημικη! Το αφησα ηρθα Ελλαδα διακοπες γραφτηκα γυμανστηριο πηρα κατι χαπια για πολυκυστηκες-σαγχαρο  το χα παρει αποφαση οτι θα μεινω μονη μου εγκυος, το πιστευα παραπολυ και μεσα σε ενα μηνα εμεινα τυγχαια εγκυος το καταλαβα στην καθυστερηση και τωρα ξαφνικα ολα χαθηκαν . Ητανε θαυμα και ετσι ο Θεος μου το πηρε! Απο την αλη το πιο σημαντικο αφου εμεινα μπορω να ξαναμεινω πιστευω! Σας ευχομαι να πανε ολα καλα! Φιλλια απο Μόναχο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Ειμαι 26 και σχεση 10 χρονια 2017 λαπαρασκοπηση διαγνωση μπλοκαρισμενες σαλπιγγες, τεραστιο διαφραγμα, 2 κολπους, 2 τραχηλους, πολυκηστηκες οπως καταλαβαινεις επερεπε εξωσωματικη προσαθησα 4 κυκλους η 4 βιοχημικη! Το αφησα ηρθα Ελλαδα διακοπες γραφτηκα γυμανστηριο πηρα κατι χαπια για πολυκυστηκες-σαγχαρο  το χα παρει αποφαση οτι θα μεινω μονη μου εγκυος, το πιστευα παραπολυ και μεσα σε ενα μηνα εμεινα τυγχαια εγκυος το καταλαβα στην καθυστερηση και τωρα ξαφνικα ολα χαθηκαν . Ητανε θαυμα και ετσι ο Θεος μου το πηρε! Απο την αλη το πιο σημαντικο αφου εμεινα μπορω να ξαναμεινω πιστευω! Σας ευχομαι να πανε ολα καλα! Φιλλια απο Μόναχο! 

Κοριτσι μου καταλαβαινω μετα απο μεγαλη σχεση να θελεις να κανεις παιδια αλλα μην απογοητευεσαι, εισαι ακομη 26! αν ησουν στην ηλικια μου που ειμαι σχεδον 40 θα ηταν αλλιως, ολα θα γινουν! και η ξαδερφη μου πιεζοταν, παντρευτηκε στα 26 και χρονια ετρεχε για εξωσωματικη σε αυτην την ηλικια! κι αυτη πολυκυστικες ωοθηκες! εδωσε του κοσμου τα χρηματα, πηρε του κοσμου τις ορμονες και δεν εμενε με τιποτα! τελικα απο τοση πιεση και χρημα που εδωσε εκανε διδυμα στα 35 της και μετα απο εναν χρονο την αφησε ο αντρας της... μην κανεις το ιδιο λαθος! ξερεις κατι; πολυ εμποριο πεφτει σε αυτα τα κεντρα και προπαντων οταν βλεπουν νεα κοπελα ισως και να το εκμεταλλευονται! σου λεει εχει αρκετα ωαρια κλπ! ετσι και η ξαδερφη μου που τελικα βρηκε εναν καλο που κι εμενα με εστειλε φετος εκει και πετυχε με την πρωτη και της ειπε οτι εχει πολλα ωαρια! οποτε φαντασου! τωρα ξανα παντρευτηκε μετα απο 4 χρονια επειδη εμεινε με φυσιολογικο τροπο εγκυος στο τριτο παιδι! Χαλαρωσε κοριτσακι μου και η σωστη στιγμη θα ερθει!!! οταν πιεζουμε κατι πολυ μπορει να μην πετυχαινει, παρε τον χρονο σου... εξαλλου ενα πραγμα θα πω προπαντων για γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας, οτι αν θελει να εχει μεγαλυτερη πιθανοτητα εμφυτευσης στην εξωσωματικη, θα πρεπει να της παρουν αρκετα ωαρια ωστε να αναπτυχθουν ως βλαστοκυστες, δηλαδη 5η ημερα εκτος μητρας, εκει επιβιωνουν τα καλυτερα και ισχυροτερα εμβρυα και υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να πιασει η εγκυμοσυνη! αν ειναι πολυ λιγα, ο γιατρος δεν το ρισκαρει και τα αφηνει μονο τρεις ημερες εκτος μητρας και μετα κανει την εμβρυομεταφορα οποτε δεν μπορεις να ξερεις ποσο γερα ειναι αυτα τα εμβρυα. Μην απογοητευεσαι... σκεψου αλλες κοπελες ειναι μεγαλυτερες και δεν ξερουν τι να κανουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, martjem είπε:

Κοριτσι μου καταλαβαινω μετα απο μεγαλη σχεση να θελεις να κανεις παιδια αλλα μην απογοητευεσαι, εισαι ακομη 26! αν ησουν στην ηλικια μου που ειμαι σχεδον 40 θα ηταν αλλιως, ολα θα γινουν! και η ξαδερφη μου πιεζοταν, παντρευτηκε στα 26 και χρονια ετρεχε για εξωσωματικη σε αυτην την ηλικια! κι αυτη πολυκυστικες ωοθηκες! εδωσε του κοσμου τα χρηματα, πηρε του κοσμου τις ορμονες και δεν εμενε με τιποτα! τελικα απο τοση πιεση και χρημα που εδωσε εκανε διδυμα στα 35 της και μετα απο εναν χρονο την αφησε ο αντρας της... μην κανεις το ιδιο λαθος! ξερεις κατι; πολυ εμποριο πεφτει σε αυτα τα κεντρα και προπαντων οταν βλεπουν νεα κοπελα ισως και να το εκμεταλλευονται! σου λεει εχει αρκετα ωαρια κλπ! ετσι και η ξαδερφη μου που τελικα βρηκε εναν καλο που κι εμενα με εστειλε φετος εκει και πετυχε με την πρωτη και της ειπε οτι εχει πολλα ωαρια! οποτε φαντασου! τωρα ξανα παντρευτηκε μετα απο 4 χρονια επειδη εμεινε με φυσιολογικο τροπο εγκυος στο τριτο παιδι! Χαλαρωσε κοριτσακι μου και η σωστη στιγμη θα ερθει!!! οταν πιεζουμε κατι πολυ μπορει να μην πετυχαινει, παρε τον χρονο σου... εξαλλου ενα πραγμα θα πω προπαντων για γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας, οτι αν θελει να εχει μεγαλυτερη πιθανοτητα εμφυτευσης στην εξωσωματικη, θα πρεπει να της παρουν αρκετα ωαρια ωστε να αναπτυχθουν ως βλαστοκυστες, δηλαδη 5η ημερα εκτος μητρας, εκει επιβιωνουν τα καλυτερα και ισχυροτερα εμβρυα και υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να πιασει η εγκυμοσυνη! αν ειναι πολυ λιγα, ο γιατρος δεν το ρισκαρει και τα αφηνει μονο τρεις ημερες εκτος μητρας και μετα κανει την εμβρυομεταφορα οποτε δεν μπορεις να ξερεις ποσο γερα ειναι αυτα τα εμβρυα. Μην απογοητευεσαι... σκεψου αλλες κοπελες ειναι μεγαλυτερες και δεν ξερουν τι να κανουν...

Συμφωνω μαζι σου αλλα το ξερω απο τα 18 το θεμα μου οποτε σκεψου 8 χρονια αγχος απογοητευση σκεπτικη και ολα αυτα που σου εγραψα το Περσινο Νοεμβρη αρχισα με Την εξωσματικη αφου προσπαθουσαμε 4 χρονια! Τωρα ετυχε φυσιολογικα και θα συνεχισω να κανω εξετασεις και να προσπαθησω! Αυριο εχω την αποξεση ελπιζω να πανε ολα καλα γτ η χοριακη δεν κατεβαινει με τπτ ! Σε ευχαριστω για τη συμπαρασταση σπανια αποδεχεσαι αυτο απο ξενους ανθρωπους να ξοδευουνε το χρονο τους για αυτη τη καλοσυνη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Hope2019 λυπάμαι πολύ! Καλύτερα που συνέβη νωρίς και δεν είχες χειρότερα μετά. Αλλά είσαι πολύ μικρή πραγματικά, δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσαι!!! Αφού έμεινες έγκυος μια φορά φυσιολογικά, θα ξαναγίνει! 

@An.thiεντάξει 5,200 είναι απλά σοκαριστικο!!!!! Φαντάζομαι θα την πέθανε τη γυναίκα στο θηλασμό.... Όσο πιο μεγάλο είναι το μωρό γενικά τόσο πιο δύσκολος είναι ο θηλασμός και γενικά η διαδικασία της διατροφής. Έτρωγε θυμάμαι 100ml γάλα εξαρχής γιατί δε χόρταινε!!

@Αννούλααααμην ανησυχείς, στο νοσοκομείο που γέννας θα σε συμβουλέψουν και για παιδίατρο. Ένα ένα θα έρθουν σιγά σιγά μπροστά σου.

Κορίτσια δε θα το πιστέψετε· πήγα επιτέλους στο γιατρό χαχαχα!!! Είναι 2,250 κιλά, εγώ έχω πάρει 12 κιλά μέχρι στιγμής. Μού είπε επίσης ότι λογικά θα γεννήσω νωρίτερα, γύρω στις 5-6-7/12. Από τις 10/11 να σταματήσω το μαγνήσιο και γύρω στις 12-13/11 να ξαναπάω.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ Δεν παευει να ναι απωλεια δεν ειναι χρωμοσωματικο προβλημα εχω κανει εξετασεις και λογω διαφραγματος δεν αναπτυσεται σωστα οποτε εγω εγω το προβλημα και αυτο εινΑι που ποναει πολυ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

@ΧρυσαΜ Δεν παευει να ναι απωλεια δεν ειναι χρωμοσωματικο προβλημα εχω κανει εξετασεις και λογω διαφραγματος δεν αναπτυσεται σωστα οποτε εγω εγω το προβλημα και αυτο εινΑι που ποναει πολυ 

Σίγουρα είναι μια απώλεια, δεν αμφιβάλλω, όπως σού είχα πει το έχω βιώσει. Δεν υπάρχει τρόπος να διορθωθεί το διάφραγμα; να μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Σίγουρα είναι μια απώλεια, δεν αμφιβάλλω, όπως σού είχα πει το έχω βιώσει. Δεν υπάρχει τρόπος να διορθωθεί το διάφραγμα; να μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά!!! 

Δυστηχως οχι θα καταστραφει ολη η μητρα!!! Δεν θελω να σας λεω τα ασχημα γεγονοτα γτ ειστε σε αλη φαση δεν ειναιβοτι καλυτερο να σας γραφω αυτα!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ΧρυσαΜ

Τι ωραία νέα! Δεν νιώθεις ότι μπήκες στην τελική ευθεία; Κι εγω εχω γιατρό την Τετάρτη και ανυπομονώ!

Όσο για το θηλασμό, έχεις ένα δίκαιο για το μεγάλο μωρό, αλλά το μικρό δεν έχει συνήθως δύναμη να θηλάσει και δυσκολευεται πιο πολύ. Άσε που τα μικρά κάνουν πιο συχνά ίκτερο και έχουν υπνηλία..Εγώ αυτό έζησα, να προσπαθούμε να βάλει βάρος τις πρώτες μέρες! Για τα μεγάλα μωράκια δεν έχω εμπειρία. 

Είτε μικρά, είτε μεγάλα σημασία έχει να είναι γερά και όλα γίνονται! ♡♡♡

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope2019 είπε:

Συμφωνω μαζι σου αλλα το ξερω απο τα 18 το θεμα μου οποτε σκεψου 8 χρονια αγχος απογοητευση σκεπτικη και ολα αυτα που σου εγραψα το Περσινο Νοεμβρη αρχισα με Την εξωσματικη αφου προσπαθουσαμε 4 χρονια! Τωρα ετυχε φυσιολογικα και θα συνεχισω να κανω εξετασεις και να προσπαθησω! Αυριο εχω την αποξεση ελπιζω να πανε ολα καλα γτ η χοριακη δεν κατεβαινει με τπτ ! Σε ευχαριστω για τη συμπαρασταση σπανια αποδεχεσαι αυτο απο ξενους ανθρωπους να ξοδευουνε το χρονο τους για αυτη τη καλοσυνη! 

Να σαι καλα κοπελα μου! Αλιμονο! Γι αυτο ειμαστε εδω μεσα ολες για να αγκαλιαζουμε η μια την αλλην σε δυσκολες και ευχαριστες στιγμες! Μετα την αποξεση παρε τον χρονο σου να ηρεμησεις και μην το σκεφτεσαι για νεα συλληψη! ο,τι ειναι να ερθει, θα ξανα ερθει! Να προσεχεις!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ΧρυσαΜ said:

 

Κορίτσια δε θα το πιστέψετε· πήγα επιτέλους στο γιατρό χαχαχα!!! Είναι 2,250 κιλά, εγώ έχω πάρει 12 κιλά μέχρι στιγμής. Μού είπε επίσης ότι λογικά θα γεννήσω νωρίτερα, γύρω στις 5-6-7/12. Από τις 10/11 να σταματήσω το μαγνήσιο και γύρω στις 12-13/11 να ξαναπάω.

Τέλειααα τα νέα σου κοπελιά! Πολύ χαίρομαι ξεκινάει η τελική ευθεία για εσένα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σάς ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα χαχαχ!! Απλά πλέον πρέπει να ξεκουραζομαι όσο το δυνατόν περισσότερο. 

@An.thi

Περιμένω νέα σου!!! Εμένα είχε κάνει ίκτερο, όμως ναι μεν ήταν κάπως υψηλός, αλλά για τα κιλά του ήταν καλός. Θυμάμαι τον είχα συνέχεια στον ήλιο. Ο γλύκας μου σα λουκουμαδακι ήταν...!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Σάς ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα χαχαχ!! Απλά πλέον πρέπει να ξεκουραζομαι όσο το δυνατόν περισσότερο. 

@An.thi

Περιμένω νέα σου!!! Εμένα είχε κάνει ίκτερο, όμως ναι μεν ήταν κάπως υψηλός, αλλά για τα κιλά του ήταν καλός. Θυμάμαι τον είχα συνέχεια στον ήλιο. Ο γλύκας μου σα λουκουμαδακι ήταν...!!!

Λίγο έμεινε!!!!!

Σου μέτρησε τράχηλο μήπως; Πως κατάλαβε οτι θα γεννήσεις 5-7/12; 
θυμησε μας  ποσών εβδομάδων είσαι .

 

Εγω Τρίτη έχω ντοπλερ κι έχω αγωνία γιατί το αισθάνομαι πολύ χαμηλά κι έχω πόνους ...  Για να δούμε 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...