Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, fionita είπε:

κοριτσια καλημερααα...επαθε  καμια ουρολοιμοξη μεχρι στιγμης,??δεν μπορω αλλο ολο παθαινω ...

Πω πω σε νιώθω, εγώ είμαι ευαίσθητη σε ουρολοιμωξη!!! Ευτυχώς μπορείς να πάρεις αντιβίωση. Μόλις με πιάνει παίρνω ζιναντολ, μόνο έτσι ηρεμώ. Εσένα δε σε αφήνει να πάρεις; 

@moustokoulouroαπό τις μετρήσεις του μωρού,; έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο. Και τού είπα ότι έχω πολλές συσπάσεις, ξέρει ήδη πώς είναι η καθημερινότητα μου με τον γιο μου οπότε μού είπε ότι το βλέπει για νωρίτερα. Είμαι 33 εβδομάδων, αλλά το μωρό ήταν 34

Για ντομπλερ δεν τον ρώτησα, το ξέχασα, αλλά λογικά αν ήταν θα μού έλεγε. Και η καμπύλη ζαχάρου τελικά ήταν κομπλέ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Πω πω σε νιώθω, εγώ είμαι ευαίσθητη σε ουρολοιμωξη!!! Ευτυχώς μπορείς να πάρεις αντιβίωση. Μόλις με πιάνει παίρνω ζιναντολ, μόνο έτσι ηρεμώ. Εσένα δε σε αφήνει να πάρεις; 

@moustokoulouroαπό τις μετρήσεις του μωρού,; έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο. Και τού είπα ότι έχω πολλές συσπάσεις, ξέρει ήδη πώς είναι η καθημερινότητα μου με τον γιο μου οπότε μού είπε ότι το βλέπει για νωρίτερα. Είμαι 33 εβδομάδων, αλλά το μωρό ήταν 34

Για ντομπλερ δεν τον ρώτησα, το ξέχασα, αλλά λογικά αν ήταν θα μού έλεγε. Και η καμπύλη ζαχάρου τελικά ήταν κομπλέ 

Άρα θα φτάσεις 38-39 αν υπολογίζω σωστά!

Παραπάνω από τέλεια! 
Τον γιο σου σε ποια βδομάδα τον έκανες; Παίζει ρολο αυτό;


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Πω πω σε νιώθω, εγώ είμαι ευαίσθητη σε ουρολοιμωξη!!! Ευτυχώς μπορείς να πάρεις αντιβίωση. Μόλις με πιάνει παίρνω ζιναντολ, μόνο έτσι ηρεμώ. Εσένα δε σε αφήνει να πάρεις; 

@moustokoulouroαπό τις μετρήσεις του μωρού,; έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο. Και τού είπα ότι έχω πολλές συσπάσεις, ξέρει ήδη πώς είναι η καθημερινότητα μου με τον γιο μου οπότε μού είπε ότι το βλέπει για νωρίτερα. Είμαι 33 εβδομάδων, αλλά το μωρό ήταν 34

Για ντομπλερ δεν τον ρώτησα, το ξέχασα, αλλά λογικά αν ήταν θα μού έλεγε. Και η καμπύλη ζαχάρου τελικά ήταν κομπλέ 

και εγω ευαισθητη ειμαι με εδωσε ενα cocler νμζ λεγετε αλλα δεν μ εκανε κατι με ειπε να περασει 1 εβδομαδα και να δουμε..πηγα παλι και μου εκανε κολπικη καλιεργεια ..αλλα παλι ειχα τα υγρα και μου λεει θα δουμε τα αποτελεσματα και περιμενω τωρα ..δεν λεει να φυγει ..πινω πολυ νερο και γιαουρτι τρωω πφφφ

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, fionita είπε:

και εγω ευαισθητη ειμαι με εδωσε ενα cocler νμζ λεγετε αλλα δεν μ εκανε κατι με ειπε να περασει 1 εβδομαδα και να δουμε..πηγα παλι και μου εκανε κολπικη καλιεργεια ..αλλα παλι ειχα τα υγρα και μου λεει θα δουμε τα αποτελεσματα και περιμενω τωρα ..δεν λεει να φυγει ..πινω πολυ νερο και γιαουρτι τρωω πφφφ

Ρώτα τον για τη ζιναντολ, επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και το θηλασμό και σίγουρα θα σε βοηθήσει!!! Στο λέω γιατί κι εμένα μού το επέτρεπαν, αλλά πρέπει να πάρεις και την έγκριση του γιατρού φυσικά. 

@moustokoulouroτον γέννησα στις 40 εβδομάδες με πρόκληση. Απλά τώρα έχω πιο έντονη καθημερινότητα και τότε δεν είχα τόσο νωρίς συσπάσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ρώτα τον για τη ζιναντολ, επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και το θηλασμό και σίγουρα θα σε βοηθήσει!!! Στο λέω γιατί κι εμένα μού το επέτρεπαν, αλλά πρέπει να πάρεις και την έγκριση του γιατρού φυσικά. 

@moustokoulouroτον γέννησα στις 40 εβδομάδες με πρόκληση. Απλά τώρα έχω πιο έντονη καθημερινότητα και τότε δεν είχα τόσο νωρίς συσπάσεις 

Αυτό φοβόμουν 

εγω που την έκανα στις 37 τώρα θα γεννήσω στις 35 μου φαίνεται 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ρώτα τον για τη ζιναντολ, επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και το θηλασμό και σίγουρα θα σε βοηθήσει!!! Στο λέω γιατί κι εμένα μού το επέτρεπαν, αλλά πρέπει να πάρεις και την έγκριση του γιατρού φυσικά. 

@moustokoulouroτον γέννησα στις 40 εβδομάδες με πρόκληση. Απλά τώρα έχω πιο έντονη καθημερινότητα και τότε δεν είχα τόσο νωρίς συσπάσεις 

Κι εγω το πηρα το ζιναντολ, ειναι απο τα καλυτερα και το πηρα για την αμνιοπαρακεντηση! μην ξεχασεις οπωσδηποτε ταυτοχρονα τα προβιοτικα να παιρνεις ακομη κι λιγες μερες μετα η και πριν...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, martjem είπε:

Κι εγω το πηρα το ζιναντολ, ειναι απο τα καλυτερα και το πηρα για την αμνιοπαρακεντηση! μην ξεχασεις οπωσδηποτε ταυτοχρονα τα προβιοτικα να παιρνεις ακομη κι λιγες μερες μετα η και πριν...

 

Ναι οπωσδήποτε αλλιώς πρέπει να τρως κάθε μέρα γιαούρτι. 

@moustokoulouroπώς είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ναι οπωσδήποτε αλλιώς πρέπει να τρως κάθε μέρα γιαούρτι. 

@moustokoulouroπώς είσαι; 

Καλημερα 

αυτο που με ανησυχεί είναι που έχω πόνους περιόδου τη νύχτα 

Ξυπναω απ αυτό δηλαδη

Αυριο έχουμε ντοπλερ... Για να δούμε τι θα δούμε....


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημερα 

αυτο που με ανησυχεί είναι που έχω πόνους περιόδου τη νύχτα 

Ξυπναω απ αυτό δηλαδη

Αυριο έχουμε ντοπλερ... Για να δούμε τι θα δούμε....

Παίζει να είναι από το έντερό σου; γιατί κι εμένα με πιάνουν αλλά εν τέλει είναι από αυτό. 

Κι εχω έντονες καούρες τελευταία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημερα 

αυτο που με ανησυχεί είναι που έχω πόνους περιόδου τη νύχτα 

Ξυπναω απ αυτό δηλαδη

Αυριο έχουμε ντοπλερ... Για να δούμε τι θα δούμε....

Κι εγώ έχω θέμα με το έντερο σε σημείο να πονάω πολύ! 

Και καούρες φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Για τις καούρες τι κάνεις; 

Στην αδερφή μου ο γιατρός της εδινε σιρόπι malox. Εγώ προσπαθώ να τρωω λίγο, πολλές φορές να μην ξαπλώνω μετά το φαγητό κι αν ξαπλώνω να ξαπλώνω στο αριστερό πλευρό. Τώρα που είχαμε γιορτή και έφαγα και γλυκα και πίτες χωρίς μέτρο δεν μπορούσα να συνέλθω μετά. Έχω εντοπίσει και κάποιες τροφές που με πειράζουν και τις αποφευγώ. 

Εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2019 at 1:05 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Ρώτα τον για τη ζιναντολ, επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και το θηλασμό και σίγουρα θα σε βοηθήσει!!! Στο λέω γιατί κι εμένα μού το επέτρεπαν, αλλά πρέπει να πάρεις και την έγκριση του γιατρού φυσικά. 

@moustokoulouroτον γέννησα στις 40 εβδομάδες με πρόκληση. Απλά τώρα έχω πιο έντονη καθημερινότητα και τότε δεν είχα τόσο νωρίς συσπάσεις 

ευχαριστω πολυ μολις παω θα το αναφερω !!!πως παει η εγκυμοσυνη σ??και γενικα σε ολες τις κοπελες??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Στην αδερφή μου ο γιατρός της εδινε σιρόπι malox. Εγώ προσπαθώ να τρωω λίγο, πολλές φορές να μην ξαπλώνω μετά το φαγητό κι αν ξαπλώνω να ξαπλώνω στο αριστερό πλευρό. Τώρα που είχαμε γιορτή και έφαγα και γλυκα και πίτες χωρίς μέτρο δεν μπορούσα να συνέλθω μετά. Έχω εντοπίσει και κάποιες τροφές που με πειράζουν και τις αποφευγώ. 

Εσύ; 

Εγώ ο, τι φάω κι όσο φάω με πιάνει Τρελή καούρα. Ειδικά το βράδυ όταν κοιμάμαι με πιάνει στο άκυρο, χωρίς απαραίτητα να έχω φάει κάτι πριν. Έχω καραμέλες σιμεκο αλλά δεν ξέρω αν κάνει

 

Just now, fionita είπε:

ευχαριστω πολυ μολις παω θα το αναφερω !!!πως παει η εγκυμοσυνη σ??και γενικα σε ολες τις κοπελες??

Έχω αρχίσει να κουράζομαι πάρα πολύ και δε μπορώ να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις του γιου μου. Αλλά δόξα τω Θεώ όλα καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...