Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

 

Ειναι λες και ήρθαν όλες οι αλλαγές στο σώμα μαζεμένες... εμένα με τους πόνους στο ηβικό οστό που εχω εδω και καμια 10αρια μέρες κοιτάχτηκα χτές σε ολόσωμο καθρέφτη και μου φάνηκε πως άνοιξε η λεκάνη μου....καλέ σα φακλάνα...αεροδρόμιο...:lol::lol:

Χαχαχαχαχαχα έλα μωρέέ!! 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

 

Ειναι λες και ήρθαν όλες οι αλλαγές στο σώμα μαζεμένες... εμένα με τους πόνους στο ηβικό οστό που εχω εδω και καμια 10αρια μέρες κοιτάχτηκα χτές σε ολόσωμο καθρέφτη και μου φάνηκε πως άνοιξε η λεκάνη μου....καλέ σα φακλάνα...αεροδρόμιο...:lol::lol:

Εγώ είδα σε φωτογραφία ότι έχω κυτταρίτιδα ΚΑΙ στα μπράτσα.... κατάθλιψη 

  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro said:

Εγώ είδα σε φωτογραφία ότι έχω κυτταρίτιδα ΚΑΙ στα μπράτσα.... κατάθλιψη 

Καλά άσε...το μόνο non jele στο σώμα μου είναι η κοιλίτσα....CHETOS! Χαχαχαχχα

Just now, ΧρυσαΜ said:

Χαχαχαχαχαχα έλα μωρέέ!! 

 

Καλέ ναι σου λεω...αφου σκεφτόμουν που να γεννησω κιώλας τι θα γίνει :lol: χαχαχαχα

Πάντως με βλέπω κάπως είναι η αλήθεια τις τελευταίες μέρες. Δεν έχω όρεξη ούτε ενα μολύβι στο ματι να περάσω αν δεν πιέσω τον εαυτό μου να βγει λίγο θα έμενα άνετα στο κρεβατι για μέρες! Είστε παθούσες ή μονο εγώ έχω ξεφύγει τόσο πολύ? :lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Καλά άσε...το μόνο non jele στο σώμα μου είναι η κοιλίτσα....CHETOS! Χαχαχαχχα

Καλέ ναι σου λεω...αφου σκεφτόμουν που να γεννησω κιώλας τι θα γίνει :lol: χαχαχαχα

Πάντως με βλέπω κάπως είναι η αλήθεια τις τελευταίες μέρες. Δεν έχω όρεξη ούτε ενα μολύβι στο ματι να περάσω αν δεν πιέσω τον εαυτό μου να βγει λίγο θα έμενα άνετα στο κρεβατι για μέρες! Είστε παθούσες ή μονο εγώ έχω ξεφύγει τόσο πολύ? :lol:

Εγώ λόγω αναγκαστικού κρεβατωματος για 3 βδομαδες πριν θέλω να βγαίνω βόλτες . Όμως δεν έχω αντοχές και θέλω να πηγαίνω κάπου να μην έχει κόσμο. Δύσκολο δηλαδή .. 

πιτζαμες πήρατε;


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Καλά άσε...το μόνο non jele στο σώμα μου είναι η κοιλίτσα....CHETOS! Χαχαχαχχα

Καλέ ναι σου λεω...αφου σκεφτόμουν που να γεννησω κιώλας τι θα γίνει :lol: χαχαχαχα

Πάντως με βλέπω κάπως είναι η αλήθεια τις τελευταίες μέρες. Δεν έχω όρεξη ούτε ενα μολύβι στο ματι να περάσω αν δεν πιέσω τον εαυτό μου να βγει λίγο θα έμενα άνετα στο κρεβατι για μέρες! Είστε παθούσες ή μονο εγώ έχω ξεφύγει τόσο πολύ? :lol:

Σας διαβάζω και γελάω μόνη μου πρωί πρωί! Αχ θα επανέλθουμε που θα πάει..και το λέω εγώ που χθες βράδυ έφαγα πίτσα και τούρτα! :D

Εγώ πήρα ένα νυχτικό για να φορέσω αμέσως μετά τη γέννα και δυο ζευγάρια πιτζάμες για τις άλλες μερες. Στα ιδιωτικά δεν ξέρω τι παίζει..πότε ντύνεσαι κλπ..Εδώ στο νοσοκομείο μας έχει τρελή ζεστη οπότε τα πήρα λεπτά.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

52 minutes ago, moustokoulouro said:

Εγώ λόγω αναγκαστικού κρεβατωματος για 3 βδομαδες πριν θέλω να βγαίνω βόλτες . Όμως δεν έχω αντοχές και θέλω να πηγαίνω κάπου να μην έχει κόσμο. Δύσκολο δηλαδή .. 

πιτζαμες πήρατε;

Εγώ αγόρασα 3 νυχτικακια θηλασμού καλοκαιρινα και βαμβακερά απο το internet μιας και διάβασα παντού που λένε οτι στα μαιευτήρια κάνει πολύ ζέστη. Επίσης γιατι διαπίστωσα οτι οι πυτζάμες με σφύγγουν όσο μεγάλο νούμερο και να πάρω οπότε δεν ήθελα να πιέζομαι στο μαιευτήριο μεσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λίγες ώρες μετά τη γέννα εμένα με είχε πιάσει κ κρύωνα πολύ..αλλά σκεπάστηκα καλά κ μετά ηρέμισα.. Κι εγώ καλοκαιρινά τα πήρα, αλλά έβαλα και μια ζακετούλα μέσα στη βαλίτσα μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Καλά άσε...το μόνο non jele στο σώμα μου είναι η κοιλίτσα....CHETOS! Χαχαχαχχα

Καλέ ναι σου λεω...αφου σκεφτόμουν που να γεννησω κιώλας τι θα γίνει :lol: χαχαχαχα

Πάντως με βλέπω κάπως είναι η αλήθεια τις τελευταίες μέρες. Δεν έχω όρεξη ούτε ενα μολύβι στο ματι να περάσω αν δεν πιέσω τον εαυτό μου να βγει λίγο θα έμενα άνετα στο κρεβατι για μέρες! Είστε παθούσες ή μονο εγώ έχω ξεφύγει τόσο πολύ? :lol:

Εννοείται κι εγώ ακριβώς έτσι είμαι!!! Νιώθω τόσο χάλια που δε θέλω να κάνω τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi said:

Λίγες ώρες μετά τη γέννα εμένα με είχε πιάσει κ κρύωνα πολύ..αλλά σκεπάστηκα καλά κ μετά ηρέμισα.. Κι εγώ καλοκαιρινά τα πήρα, αλλά έβαλα και μια ζακετούλα μέσα στη βαλίτσα μου.

Ανθούλα σε ιδιωτικό γεννάς? Ναι ζαλετούλα θα βάλω και γω τωρα που το λές μιας και δεν έχω ρόμπα οπότε να την ρίχνω απο πάνω μου αν κρυώνω.

Βασικά έχω λίγο μπλοκαριστεί στο τι να πάρω μαζί μου στο βαλιτσάκι μιας και το ιασω τα παρέχει σχεδόν όλα. Εχω παρει μονο σερβιετες μεγάλες, εσωρουχα φαρδυα έχω, τα νυχτικάκια μου. Θα βάλω ενα απολυμαντικό χεριών, τα καλλυντικά μου(σαμπουαν, αφρόλουτρο, βαφτικά, ξεβαφτικά, πιστολακι κλπ). Φορμάκι και ρουχαλακια γενικά για το μωρό στην έξοδο... τι άλλο πρεπει να υπολογίσω?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Ανθούλα σε ιδιωτικό γεννάς? Ναι ζαλετούλα θα βάλω και γω τωρα που το λές μιας και δεν έχω ρόμπα οπότε να την ρίχνω απο πάνω μου αν κρυώνω.

Βασικά έχω λίγο μπλοκαριστεί στο τι να πάρω μαζί μου στο βαλιτσάκι μιας και το ιασω τα παρέχει σχεδόν όλα. Εχω παρει μονο σερβιετες μεγάλες, εσωρουχα φαρδυα έχω, τα νυχτικάκια μου. Θα βάλω ενα απολυμαντικό χεριών, τα καλλυντικά μου(σαμπουαν, αφρόλουτρο, βαφτικά, ξεβαφτικά, πιστολακι κλπ). Φορμάκι και ρουχαλακια γενικά για το μωρό στην έξοδο... τι άλλο πρεπει να υπολογίσω?

γεια σου κουδουνιστρα...με το καλο να ερθει το μωρακι σου....να παρεις για τις θηλες σου τα βαμβακακια (μου ξεφευγει η ονομασια τους) για να μην βγαινει το γαλα και λερωνεσαι και σουτιεν θηλασμου να παρεις.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΧρυσαΜ said:

Εννοείται κι εγώ ακριβώς έτσι είμαι!!! Νιώθω τόσο χάλια που δε θέλω να κάνω τίποτα 

Έχω παρατηρήσει πως οσο κάθομαι στο σπίτι τόσο βαραίνω περισσότερο. Αφου το είπα στπ γιατρό και με κορόιδευε..."ε μην κάθεσαι τότε βγές έξω" χαχαχα

Αύριο θα πάω να παραγγείλω και την κούνια του μωρού αν και στην αρχή θα το κοιμίζω στο πορτ μπεμπε του καροτσιού. Έπλυνα τα πάντα απο 0-3 μηνών κουβερτακια, ρουχαλακια κλπ και τα έχω μέσα σε σακούλα σιδερωμένα...φυσικά η μαμά μου τα έκανε ολα γιατι εγω ως γνωστων είμαι σα φοράδα...

Έχω πολύ άγχος δεν σας κρύβω...για τους πρώτους μήνες στο σπίτι, αν θα τα καταφέρουμε, αν θα τα έχουμε όλα... Ετοιμάζουμε και τον πολιτικό μας γάμο πρώτα ο θεός και φοβάμαι μην ο μικρούλις έρθει πιο νωρίς απο το γάμο αφού δεν μπορούσαμε να βρούμε ημερομηνίες. Ευτυχώς δεν έχω καθώλου συσπάσεις...

Just now, vals said:

γεια σου κουδουνιστρα...με το καλο να ερθει το μωρακι σου....να παρεις για τις θηλες σου τα βαμβακακια (μου ξεφευγει η ονομασια τους) για να μην βγαινει το γαλα και λερωνεσαι και σουτιεν θηλασμου να παρεις.....

Γειά σου κορίτσι μου, σ'ευχαριστώ πολύ ναι τα ξέχασα να τα ανεφέρω...σουτιέν θηλασμού έχω ναι και επιθέματα στήθους. Έχω και θηλές της mendela σε περίπτωση που δεν έχω εγώ αλλά πως τις αποστειρώνω? Τις βράζω? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Έχω παρατηρήσει πως οσο κάθομαι στο σπίτι τόσο βαραίνω περισσότερο. Αφου το είπα στπ γιατρό και με κορόιδευε..."ε μην κάθεσαι τότε βγές έξω" χαχαχα

Αύριο θα πάω να παραγγείλω και την κούνια του μωρού αν και στην αρχή θα το κοιμίζω στο πορτ μπεμπε του καροτσιού. Έπλυνα τα πάντα απο 0-3 μηνών κουβερτακια, ρουχαλακια κλπ και τα έχω μέσα σε σακούλα σιδερωμένα...φυσικά η μαμά μου τα έκανε ολα γιατι εγω ως γνωστων είμαι σα φοράδα...

Έχω πολύ άγχος δεν σας κρύβω...για τους πρώτους μήνες στο σπίτι, αν θα τα καταφέρουμε, αν θα τα έχουμε όλα... Ετοιμάζουμε και τον πολιτικό μας γάμο πρώτα ο θεός και φοβάμαι μην ο μικρούλις έρθει πιο νωρίς απο το γάμο αφού δεν μπορούσαμε να βρούμε ημερομηνίες. Ευτυχώς δεν έχω καθώλου συσπάσεις...

Γειά σου κορίτσι μου, σ'ευχαριστώ πολύ ναι τα ξέχασα να τα ανεφέρω...σουτιέν θηλασμού έχω ναι και επιθέματα στήθους. Έχω και θηλές της mendela σε περίπτωση που δεν έχω εγώ αλλά πως τις αποστειρώνω? Τις βράζω? :roll:

εγω ειχα παρει και κρεμα mendela για τις θηλες αλλα δεν μου χρειαστηκε...αχ δεν ξερω...οι θηλες μου ειναι μεγαλες και δε μπηκα σε κοπο να αγορασω ψευτοθηλες...δεν γραφει στο κουτι κατι??

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals said:

εγω ειχα παρει και κρεμα mendela για τις θηλες αλλα δεν μου χρειαστηκε...αχ δεν ξερω...οι θηλες μου ειναι μεγαλες και δε μπηκα σε κοπο να αγορασω ψευτοθηλες...δεν γραφει στο κουτι κατι??

Οχι δεν γράφει κάτι...καλά θα το ψάξω άσε που και εγώ δεν ξέρω ουτε και γω αν τις χρειαστω. Κυρίως σε περίπτωση που πληγιάσουν οι δικές μου τις πήρα. Κρεμούλες να βάλω για τος θηλές τώρα που το ανέφερες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Ανθούλα σε ιδιωτικό γεννάς? Ναι ζαλετούλα θα βάλω και γω τωρα που το λές μιας και δεν έχω ρόμπα οπότε να την ρίχνω απο πάνω μου αν κρυώνω.

Βασικά έχω λίγο μπλοκαριστεί στο τι να πάρω μαζί μου στο βαλιτσάκι μιας και το ιασω τα παρέχει σχεδόν όλα. Εχω παρει μονο σερβιετες μεγάλες, εσωρουχα φαρδυα έχω, τα νυχτικάκια μου. Θα βάλω ενα απολυμαντικό χεριών, τα καλλυντικά μου(σαμπουαν, αφρόλουτρο, βαφτικά, ξεβαφτικά, πιστολακι κλπ). Φορμάκι και ρουχαλακια γενικά για το μωρό στην έξοδο... τι άλλο πρεπει να υπολογίσω?

Όχι στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης. Δεν έχουμε κλινικές εδώ. Η πιο κοντινή είναι στην Ξάνθη και έχει το μαυρό της το χάλι. Αλλιώς Θεσσαλονίκη. Που μας πέφτει λίγο μακρυά..

Είναι αξιόλογο όμως..δεν σου παρέχουν όπως στις κλινικές καλλυντικά, σερβιέτες κλπ, μόνο ένα κουτί που εχει πράγματα για το μωρό όπως pampers κλπ αλλά έχει ζέστη, πολύ καλούς γιατρούς και το βασικό για μένα που φοβόμουν μην γεννήσω πρόωρα ειναι ότι έχει ΜΕΝΝ για μωρά. 

Κ κρέμα λανολίνης για τις θηλές, αν δεν σας δίνουν θα σου χρειαστεί.

Εδώ πάντως αν γεννήσεις φυσιολογικά πριν τις 3 το μεσημέρι νοσηλεύεσαι για 2 βράδια μόνο. Με καισαρική 3 βράδια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Ανθούλα σε ιδιωτικό γεννάς? Ναι ζαλετούλα θα βάλω και γω τωρα που το λές μιας και δεν έχω ρόμπα οπότε να την ρίχνω απο πάνω μου αν κρυώνω.

Βασικά έχω λίγο μπλοκαριστεί στο τι να πάρω μαζί μου στο βαλιτσάκι μιας και το ιασω τα παρέχει σχεδόν όλα. Εχω παρει μονο σερβιετες μεγάλες, εσωρουχα φαρδυα έχω, τα νυχτικάκια μου. Θα βάλω ενα απολυμαντικό χεριών, τα καλλυντικά μου(σαμπουαν, αφρόλουτρο, βαφτικά, ξεβαφτικά, πιστολακι κλπ). Φορμάκι και ρουχαλακια γενικά για το μωρό στην έξοδο... τι άλλο πρεπει να υπολογίσω?

Εγώ του μωρού τα είχα αλλου και μου τα έφεραν όταν έβγαινα μαζί με το αυγο του αυτοκινήτου 

Just now, An.thi είπε:

Όχι στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης. Δεν έχουμε κλινικές εδώ. Η πιο κοντινή είναι στην Ξάνθη και έχει το μαυρό της το χάλι. Αλλιώς Θεσσαλονίκη. Που μας πέφτει λίγο μακρυά..

Είναι αξιόλογο όμως..δεν σου παρέχουν όπως στις κλινικές καλλυντικά, σερβιέτες κλπ, μόνο ένα κουτί που εχει πράγματα για το μωρό όπως pampers κλπ αλλά έχει ζέστη, πολύ καλούς γιατρούς και το βασικό για μένα που φοβόμουν μην γεννήσω πρόωρα ειναι ότι έχει ΜΕΝΝ για μωρά. 

Κ κρέμα λανολίνης για τις θηλές, αν δεν σας δίνουν θα σου χρειαστεί.

Εδώ πάντως αν γεννήσεις φυσιολογικά πριν τις 3 το μεσημέρι νοσηλεύεσαι για 2 βράδια μόνο. Με καισαρική 3 βράδια.

Και στο Ρεα μου είχαν πει αν ήθελα δυο διανυχτερευσεις όμως είχε λίγο ικτερο κι έτσι προτίμησα να μείνουμε μέσα γιατί μένω μακριά απ το Ρεα.

τωρα γεννάω ιασω, δε ξέρω αν θα μου το προτείνουν 

 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...