Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , moustokoulouro είπε:

Αντιθέτως τον τοκετο φοβάμαι εγω :(

απ το σπάσιμο των νερών μέχρι τη γεννα μεσολαβούν πολλές ώρες .. πιστεύω θα προλάβω να πάω μαιευτήριο εκτός κι αν πάνε όλα στραβά 

Στα πρώτα σας είχατε εύκολους τοκετούς; Εγώ ναι όμως δεν πρόλαβε να με πιάσει η δεύτερη επισκληριδιος οποτε τα καταλαβαινα όλα 

Στην πρώτη μου γέννα τα νερά έσπασαν στις 12 και γέννησα 3.30. Ως τις 2.30 ήμουν χαλαρά με διαστολή 4..Όταν είπα ότι πονάω, μέχρι να με πάνε στην αίθουσα τοκετού, ήρθε ο γιατρός και μου λέει βλέπω κεφάλι, δεν προλαβαίνεις να κάνεις επισκληρίδιο. Πραγματικά έσπρωξα 5 φορές. Το μωρό μου ήταν κάτω και μικρούτσικο. Δεν πόνεσα καθόλου. Αν ισχύει ότι στην δευτερη όλα γίνονται πιο γρήγορα και πιο εύκολα; Αυτό με αγχώνει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, An.thi είπε:

Στην πρώτη μου γέννα τα νερά έσπασαν στις 12 και γέννησα 3.30. Ως τις 2.30 ήμουν χαλαρά με διαστολή 4..Όταν είπα ότι πονάω, μέχρι να με πάνε στην αίθουσα τοκετού, ήρθε ο γιατρός και μου λέει βλέπω κεφάλι, δεν προλαβαίνεις να κάνεις επισκληρίδιο. Πραγματικά έσπρωξα 5 φορές. Το μωρό μου ήταν κάτω και μικρούτσικο. Δεν πόνεσα καθόλου. Αν ισχύει ότι στην δευτερη όλα γίνονται πιο γρήγορα και πιο εύκολα; Αυτό με αγχώνει! 

Ποσο Μικρούτσικο ήταν; 
τουλάχιστον θα γεννήσεις εύκολα :)

Just now, Dimutrul είπε:

γεια σας κοριτσια! εγω μετα το κρυωμα και τον πυρετο που ειχα και περασε μετα απο τρεις μερες πηγα στον γιατρο την παρασκευη 35+1 μερες για υπερηχο. η μπεμπα ζυγιζε 2.900 και μου καναν και καρδιοτοκογραφημα.

με αριστα το δεκα ειπε ο γιατρος δεκα περνει το καρδιοτοκογραφημα αλλα για ενα δεπτερολεπτο πεσαν οι παλμοι της καρδιας της μπεμπας και μου ειπε οτι μπορει να ηταν τυχαιο επειδη ημουν ανασκελα και για σιγουρια εκατσα 30 ωρες στην κλινικη στο γεννεσις να μου κανουν πολλους καρδιοτοκογραφους να δουν αν θα ξαναγινει..τελικα οι υπολοιποι ηταν πολυ καλοι και εχθες πηρα εξητηριο.πηγα σημερα το πρωι παλι εκανα ακομη ενα και ηταν και αυτος καλος.αυριο το πρωι θα παω παλι και αν ειναι και αυτος καλος θα πηγαινω καθε 2 με 3 μερες μεχρι να γεννησω 4-12. εντο μεταξυ μου ψιλοπερασε ο πονος στο ισχιο ξαφνικα απο εκει που δεν μπορουσα να κουνηθω καθολου και περπατουσα με το πι..τι να πω ? μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας εχω λιγο αγωνια τωρα στο τελος....αλλα ηταν ωραια στο γεννεσις απο την αποψη οτι με βαλανε σε ενα δωματιο με γυναικες που μολις γεννησανε και εβλεπα τα νινακια και μπηκα στο κλημα! τι μικρουτσικα που ητανε!!!

Μεγάλο το μωράκι σου! 
4-12;; Κοντευεις κι εσυ! Με το καλό!!


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Ποσο Μικρούτσικο ήταν; 
τουλάχιστον θα γεννήσεις εύκολα :)

Μεγάλο το μωράκι σου! 
4-12;; Κοντευεις κι εσυ! Με το καλό!!

ναι μεγαλουτσικο ειναι απο οτι καταλαβα.....αντε να περασουν οι ερες μας και να πανε ολα καλα...εγω μετραω 17 μερες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Εγω γεννάω Αλεξανδρούπολη. Δεν ειμαι Αθήνα. Ελπίζω μολις βγει το ράμμα να μην αντέξει και να γεννήσω άμεσα. Ήδη η μικρή πηρε αρκετό βαρος. Δεν έχω αγχος γι αυτό.

Ακόμα περιμένουμε την πρώτη που θα γεννήσει!

Κ την Πέμπτη που πήγα στο γιατρό του είπα ότι με πονάνε οι συσπάσεις και μου είπε πως ενώ δεν είναι μεγάλες, διαρκούν πολύ ώρα. Φυσιολογικό το βρήκε.

Ααα κατάλαβα. Ε για να το λέει σίγουρα έτσι θα είναι 

3 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Έχετε αγωνία;;;; Εγώ τεραστιααααα

Ξεκάθαρα πλέον έχω πολύ άγχος για τον τοκετό και μόνο 

1 hour ago, moustokoulouro είπε:

Αντιθέτως τον τοκετο φοβάμαι εγω :(

απ το σπάσιμο των νερών μέχρι τη γεννα μεσολαβούν πολλές ώρες .. πιστεύω θα προλάβω να πάω μαιευτήριο εκτός κι αν πάνε όλα στραβά 

Στα πρώτα σας είχατε εύκολους τοκετούς; Εγώ ναι όμως δεν πρόλαβε να με πιάσει η δεύτερη επισκληριδιος οποτε τα καταλαβαινα όλα 

Είχα πάρα πολύ δύσκολο τοκετό την πρώτη φορά, λόγω μεγάλου μωρού. Και μόνο στην ιδέα ότι θα περάσω πάλι τα ίδια δε μπορώ!!! Αλήθεια εσένα όταν σού έκαναν επισκληριδιο, σού έβαλαν και καθετήρα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimutrul είπε:

οχι καισαρικη θα κανω λογο ινωμυοματων...εσυ?

Εγώ πάω για φυσιολογικό εκτός απροόπτου 

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ααα κατάλαβα. Ε για να το λέει σίγουρα έτσι θα είναι 

Ξεκάθαρα πλέον έχω πολύ άγχος για τον τοκετό και μόνο 

Είχα πάρα πολύ δύσκολο τοκετό την πρώτη φορά, λόγω μεγάλου μωρού. Και μόνο στην ιδέα ότι θα περάσω πάλι τα ίδια δε μπορώ!!! Αλήθεια εσένα όταν σού έκαναν επισκληριδιο, σού έβαλαν και καθετήρα; 

Ναι .... Λογικά δε θα βγει τόσο μεγάλο βρε χρυσα μου αυτή τη φορά Ε;

αισθάνεσαι ότι θα γεννήσεις νωρίτερα έτσι δεν είναι;


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Dimutrul είπε:

γεια σας κοριτσια! εγω μετα το κρυωμα και τον πυρετο που ειχα και περασε μετα απο τρεις μερες πηγα στον γιατρο την παρασκευη 35+1 μερες για υπερηχο. η μπεμπα ζυγιζε 2.900 και μου καναν και καρδιοτοκογραφημα.

με αριστα το δεκα ειπε ο γιατρος δεκα περνει το καρδιοτοκογραφημα αλλα για ενα δεπτερολεπτο πεσαν οι παλμοι της καρδιας της μπεμπας και μου ειπε οτι μπορει να ηταν τυχαιο επειδη ημουν ανασκελα και για σιγουρια εκατσα 30 ωρες στην κλινικη στο γεννεσις να μου κανουν πολλους καρδιοτοκογραφους να δουν αν θα ξαναγινει..τελικα οι υπολοιποι ηταν πολυ καλοι και εχθες πηρα εξητηριο.πηγα σημερα το πρωι παλι εκανα ακομη ενα και ηταν και αυτος καλος.αυριο το πρωι θα παω παλι και αν ειναι και αυτος καλος θα πηγαινω καθε 2 με 3 μερες μεχρι να γεννησω 4-12. εντο μεταξυ μου ψιλοπερασε ο πονος στο ισχιο ξαφνικα απο εκει που δεν μπορουσα να κουνηθω καθολου και περπατουσα με το πι..τι να πω ? μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας εχω λιγο αγωνια τωρα στο τελος....αλλα ηταν ωραια στο γεννεσις απο την αποψη οτι με βαλανε σε ενα δωματιο με γυναικες που μολις γεννησανε και εβλεπα τα νινακια και μπηκα στο κλημα! τι μικρουτσικα που ητανε!!!

Αααα καλέ εσύ κοντεύεις!! Πολύ ευχάριστα είναι τα νέα σου!! Το γεννεσις πού είναι; δεν το έχω ακουστά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Αααα καλέ εσύ κοντεύεις!! Πολύ ευχάριστα είναι τα νέα σου!! Το γεννεσις πού είναι; δεν το έχω ακουστά. 

θεσσαλονικη... εσεις θα γεννησετε πιο μετα δηλαδη? μεσα δεκεμβρη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Εγώ πάω για φυσιολογικό εκτός απροόπτου 

Ναι .... Λογικά δε θα βγει τόσο μεγάλο βρε χρυσα μου αυτή τη φορά Ε;

αισθάνεσαι ότι θα γεννήσεις νωρίτερα έτσι δεν είναι;

Αν πάω μέχρι τέλος, θα βγει το ίδιο πάνω κάτω. Αν σκεφτείς ότι πριν 4 εβδομάδες ήταν 2,250 και υπολόγισε ότι περίπου κάθε εβδομάδα τον τελευταίο μήνα παίρνει 500 γραμμάρια τότε..... Ωχ Παναγία μου τέλος πάντων όπως και να χει θα το αντιμετωπίσω χχαχχαχ 

Εγώ νιώθω ότι θα βγει σε κάνα δυο εβδομάδες, αλλά τώρα δεν ξέρω, θα πάμε στο γιατρό από εβδομάδα και θα σάς πω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Αν πάω μέχρι τέλος, θα βγει το ίδιο πάνω κάτω. Αν σκεφτείς ότι πριν 4 εβδομάδες ήταν 2,250 και υπολόγισε ότι περίπου κάθε εβδομάδα τον τελευταίο μήνα παίρνει 500 γραμμάρια τότε..... Ωχ Παναγία μου τέλος πάντων όπως και να χει θα το αντιμετωπίσω χχαχχαχ 

Εγώ νιώθω ότι θα βγει σε κάνα δυο εβδομάδες, αλλά τώρα δεν ξέρω, θα πάμε στο γιατρό από εβδομάδα και θα σάς πω 

150-200 τη βδομάδα ξέρω εγω

οχι 500 μανα μου

Μη με τρομάζεις 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Λες ε;; εμένα 500 μού είχαν πει, όχι ο γιατρός μου όμως. Αχ μακάρι..... 

και γω νομιζω 200 γρμ τη βδομαδα ειναι...αν κρινω απο τη μπεμπα μου...μη σου πω κ λιγοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimutrul είπε:

και γω νομιζω 200 γρμ τη βδομαδα ειναι...αν κρινω απο τη μπεμπα μου...μη σου πω κ λιγοτερα..

Καλά αν κρίνω από το γιο μου, είναι 400 με 500 γραμμάρια! Απλά θέλω να πιστεύω ότι έτυχε... Γιατί δύο εβδομάδες πριν γεννήσω ήταν 3,5 κιλά και γεννήθηκε 4,420

Link to comment
Share on other sites

@moustokoulouro Γεννήθηκε 2.690. 

Τώρα που πηγαίνω κάθε εβδομάδα παίρνει 300 γραμμαρια η μπέμπα από την 33η εβδομ κ μετά. Αυτή έφτασε ήδη 2700 35+1. Κάθε μωράκι μεγαλώνει διαφορετικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...