Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα....Όλα μια χαρά σήμερα... τουλάχιστον ηρέμησα... Στον γιατρό θα πάμε Δευτέρα ή Τρίτη... άντε να δούμε...

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μολις γυρισα απο το γιατρο..ειμαι 36και5 εβδομαδων..η μπεμπα ειναι 3100.θα παω το σαββατο στην κλινικη για καρδιοτοκογραφο και θα κανονισουμε την ωρα για καισαρικη την τεταρτη 4 !

απο την μια μου φαινεται πολυ και απο την αλλη οταν ερθει το σαββατοκυριακο θα αρχισω να τρεμω απο την αγωνια μου...ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω ιδεα τι με περιμενει...για να δουμε θα με προλαβει καμοια??

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimutrul είπε:

μολις γυρισα απο το γιατρο..ειμαι 36και5 εβδομαδων..η μπεμπα ειναι 3100.θα παω το σαββατο στην κλινικη για καρδιοτοκογραφο και θα κανονισουμε την ωρα για καισαρικη την τεταρτη 4 !

απο την μια μου φαινεται πολυ και απο την αλλη οταν ερθει το σαββατοκυριακο θα αρχισω να τρεμω απο την αγωνια μου...ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω ιδεα τι με περιμενει...για να δουμε θα με προλαβει καμοια??

Με το καλό κορίτσι! Όλα να πάνε καλά! Μόλις δεις το μωράκι σου θα σου περάσουν όλα! 

Είμαστε μαζί σχεδόν. Εγώ 36+6 σήμερα. Περιμένω..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Με το καλό κορίτσι! Όλα να πάνε καλά! Μόλις δεις το μωράκι σου θα σου περάσουν όλα! 

Είμαστε μαζί σχεδόν. Εγώ 36+6 σήμερα. Περιμένω..

Από αύριο αρχίζεις τρέξιμο και σεξ εσυ έχεις πει ... δε το ξεχνάω ... χαχαχα

Just now, Dimutrul είπε:

μολις γυρισα απο το γιατρο..ειμαι 36και5 εβδομαδων..η μπεμπα ειναι 3100.θα παω το σαββατο στην κλινικη για καρδιοτοκογραφο και θα κανονισουμε την ωρα για καισαρικη την τεταρτη 4 !

απο την μια μου φαινεται πολυ και απο την αλλη οταν ερθει το σαββατοκυριακο θα αρχισω να τρεμω απο την αγωνια μου...ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω ιδεα τι με περιμενει...για να δουμε θα με προλαβει καμοια??

Με το καλοοοοοο!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

@moustokoulouro Για σεξ άλλη είχε πει..όχι εγώ :D:D

Είχα τη μαμά μου εδώ στο σπίτι να κάνει λίγες δουλειές και να ετοιμάσουμε κεράσματα για τα γενέθλια του γιου μου για το σχολείο. Το απόγευμα έφυγε, οπότε ξεκινάω πάλι τρέξιμο έτσι κι αλλιώς.

Άντε να δούμε...

Εσύ πως είσαι τώρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , An.thi είπε:

@moustokoulouro Για σεξ άλλη είχε πει..όχι εγώ :D:D

Είχα τη μαμά μου εδώ στο σπίτι να κάνει λίγες δουλειές και να ετοιμάσουμε κεράσματα για τα γενέθλια του γιου μου για το σχολείο. Το απόγευμα έφυγε, οπότε ξεκινάω πάλι τρέξιμο έτσι κι αλλιώς.

Άντε να δούμε...

Εσύ πως είσαι τώρα;

Εγώ έχω πονακια περιόδου απ το απόγευμα 

καποιες στιγμές αρκετά εντονα 

πιστεύω κοντεύω 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

@moustokoulouroμέχρι αύριο θα έχεις γεννήσει :-P:-P

Κορίτσια πολύ αϋπνία σήμερα.... Πουρνό πουρνό ξύπνησα... 

Καλημέρα! 
σημερα έχω κλείσει για νύχια στις 11:30

Μετα ας γεννήσω ..χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

@moustokoulouro Γιατί πάνω από όλα είμαστε γυναίκες! Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έκανα μαλλιά και αποτρίχωση, να είμαι έτοιμη!

@ΧρυσαΜ πολύ αϋπνία κι εγώ.. ξύπνησα 100 φορές σήμερα..

@Κουδουνίστρα κι εγώ έχω λίγο μπούκωμα από χθές αλλά κάνω με σύριγγα και αλατόνερο τη μύτη μου (γιατροσόφια) και ήδη είμαι καλύτερα! 

Καλημέρα σε όλες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Έχω τρομερές καούρες και επίσης αρρώστησα και είμαι με πονόλαιμο, κρυάδες και υδρώνω σαν τρελή στον ύπνο μου...ολα μου φταίνε...:(

Προσοχη τον πυρετο για το μωρο, μονο αυτο ειναι σημαντικο, μην ανησυχεις, αν μπορεις να την περασεις στο κρεβατι να περασει γρηγορα, καντο :)

παρε αρκετη βιταμινη C γινεται, αργης αποδευμευσης, εγω ετσι την περασα ολη την εγκυμοσυνη, και την γλιτωσα μονο με λιγο πονολαιμο και μετα απο λιγο περνουσε. βεβαια και παραλληλα πολυβιταμινες, αλλα να ρωτησεις καλυτερα τον γιατρο! αποφευγω κοσμο, δεν παιρνω μετρο και πλενω συχνα τα χερια μου.... ευχομαι  να γινεις γρηγορα καλα, δεν βλαπτει το εμβρυο το κρυολογημα αν δεν ανεβασεις πολυ πυρετο :) μην ανησυχεις! με το καλο...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

@moustokoulouro Γιατί πάνω από όλα είμαστε γυναίκες! Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έκανα μαλλιά και αποτρίχωση, να είμαι έτοιμη!

@ΧρυσαΜ πολύ αϋπνία κι εγώ.. ξύπνησα 100 φορές σήμερα..

@Κουδουνίστρα κι εγώ έχω λίγο μπούκωμα από χθές αλλά κάνω με σύριγγα και αλατόνερο τη μύτη μου (γιατροσόφια) και ήδη είμαι καλύτερα! 

Καλημέρα σε όλες!!

Να χαίρεσαι τον γιοκα!!!! 
και με το καλό η κορούλα!

 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Έχω τρομερές καούρες και επίσης αρρώστησα και είμαι με πονόλαιμο, κρυάδες και υδρώνω σαν τρελή στον ύπνο μου...ολα μου φταίνε...:(

Περαστικά σου!!! Κατανοώ την ταλαιπωρία, πρέπει να είναι δύσκολο 

Just now, An.thi είπε:

@moustokoulouro Γιατί πάνω από όλα είμαστε γυναίκες! Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έκανα μαλλιά και αποτρίχωση, να είμαι έτοιμη!

@ΧρυσαΜ πολύ αϋπνία κι εγώ.. ξύπνησα 100 φορές σήμερα..

@Κουδουνίστρα κι εγώ έχω λίγο μπούκωμα από χθές αλλά κάνω με σύριγγα και αλατόνερο τη μύτη μου (γιατροσόφια) και ήδη είμαι καλύτερα! 

Καλημέρα σε όλες!!

Δοκίμασε και το φυσιομέρ. Εμένα ειλικρινά με βοήθησε τότε που σάς είχα πει ότι ήμουν άρρωστη κι εγώ κι ο γιος μου. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια, από τη στιγμή που ο γιατρός μού είπε ότι είναι ψηλά το μωράκι μου, έχω χαλαρώσει όσον αφορά τις δουλειές του σπιτιού. Λέω αφού είναι έτσι, θα ανασκουμπωθώ κι ό, τι γίνει, εξάλλου είμαι στην 38η εβδομάδα και πάω για τις 39. Έκατσα κι εγώ που λέτε κι έκανα τώρα σκούπισμα/σγουγγαρισμα/ξεσκόνισμα/συμμάζεμα/μαγείρεμα και τώρα έχω τερματίσει στον καναπέ. Μόνο την κρεβατοκάμαρά μας δεν έκανα γιατί κοιμάται ο μικρούλης μου, τον οποίο θα πάω να πάρω αγκαλίτσα να χωθουμε κάτω από τα σκεπάσματα. 

Btw, κορίτσια θυμηθείτε το, δεν υπάρχει καλύτερος ύπνος από το να κοιμάσαι αγκαλιά με το παιδί σου. Μού το έλεγαν οι γονείς μου και δεν το πίστευα. Ευτυχώς δεν είναι εξαρτημένος από εμάς, κοιμάται εύκολα μόνος του οπουδήποτε. Αλλά πραγματικά αυτή η αίσθηση, αυτή η μυρωδιά του, η ασφάλεια που νιώθεις ότι είναι δίπλα σου και είναι καλά είναι το κάτι άλλο...

Σήμερα τα ξημερώματα που λέτε, έμπαινα και ενημερωνόμουν για τις παροχές του μητέρα που σού κάνουν ως δώρο. Κάτι έλεγε για περιποίηση προσώπου, για διατροφολόγους κ.α. τα οποία θα τα ρωτήσω σίγουρα αυτή τη φορά, γιατί την προηγούμενη δεν τα ήξερα και δε μού είχαν αναφέρει κάτι. 

Διάβασα επιπλέον το τι χαρτιά χρειαζόμαστε για την επιστροφή χρημάτων από εξετάσεις του μωρού και γενικά τι χρειαζόμαστε από έγγραφα, τα λέει αναλυτικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...