Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

@Κουδουνίστρα, να σου ζήσει ο μπέμπης σου, να είναι πάντα γερός, δυνατός και καλότυχος!  Ωραίος τρόπος να ξεκινήσει ο μήνας! Κορίτσια, είναι ο μήνας σας/μας. Εύχομαι καλές και εύκολες  γέννες με υγιή μωρά!  Εσύ πως είσαι μετά την καισαρική;

Κορίτσια, εγώ είμαι κανονικά 1/01/2020 αλλά θα μου τα πάρει νωρίτερα. Είμαι πολύ καλά αλλά τις τελευταίες 10 μέρες πρήζονται τα πόδια μου όταν είμαι καθιστή και όρθια. Το βράδυ ξεπρήζονται σε σημαντικό βαθμό. Δεν με πονάνε απλώς είναι τούμπανο. έχετε και εσείς κάποιο τέτοιο σύμπτωμα; Πρέπει να ανησυχώ για κάτι; Σήμερα το πρωί έχω κατά διαστήματα έναν ήπιο πόνο περιόδου. Αντίθετα, με το @moustokoulouroδεν θέλω να γεννήσω νωρίτερα από την προγραμματισμένη ημερομηνία. έχω μικρά πράγματα ακόμη να ρυθμίσω. Καλό μήνα! θα είναι ένας από τους πιο ευτυχισμένους της ζωής μας

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, angel23 είπε:

@Κουδουνίστρα, να σου ζήσει ο μπέμπης σου, να είναι πάντα γερός, δυνατός και καλότυχος!  Ωραίος τρόπος να ξεκινήσει ο μήνας! Κορίτσια, είναι ο μήνας σας/μας. Εύχομαι καλές και εύκολες  γέννες με υγιή μωρά!  Εσύ πως είσαι μετά την καισαρική;

Κορίτσια, εγώ είμαι κανονικά 1/01/2020 αλλά θα μου τα πάρει νωρίτερα. Είμαι πολύ καλά αλλά τις τελευταίες 10 μέρες πρήζονται τα πόδια μου όταν είμαι καθιστή και όρθια. Το βράδυ ξεπρήζονται σε σημαντικό βαθμό. Δεν με πονάνε απλώς είναι τούμπανο. έχετε και εσείς κάποιο τέτοιο σύμπτωμα; Πρέπει να ανησυχώ για κάτι; Σήμερα το πρωί έχω κατά διαστήματα έναν ήπιο πόνο περιόδου. Αντίθετα, με το @moustokoulouroδεν θέλω να γεννήσω νωρίτερα από την προγραμματισμένη ημερομηνία. έχω μικρά πράγματα ακόμη να ρυθμίσω. Καλό μήνα! θα είναι ένας από τους πιο ευτυχισμένους της ζωής μας

 

Καλημέρα! Κι εσύ μανούλα του Δεκέμβρη θα γίνεις. :) απ'οτι κατάλαβα κι εσυ δίδυμα; εγώ Ναι, αγόρι και κορίτσι με ΠΗΤ 27 Δεκεμβρίου.  Προγραμματισμένη καισαρική 5 Δεκεμβρίου που κλείνω τις 37 εβδομάδες. 38 μέχρι 40 πολύ δύσκολο να αντέξουν τα μωρά. Θα θέλουν να βγουν πριν οπότε ίσως κι εσυ να είσαι έτοιμη για σύντομα  :) καλά να είναι και ας μην βγουν στις 40 εβδομάδες. Με το καλο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ @martjemμε το καλό και σε σένα! δηλ. σε 4 μέρες θα έχεις τα μωράκια σου! Τέλειο. Ναι, και εγώ δίδυμα κοριτσάκια με ΠΗΤ 1/01/2020 αλλά θα μου τα πάρουν πρώτα ο θεός, μόλις κλείσω την 37η δηλ. στις 11/12. πιστεύω θα φτάσω μέχρι τις 11/12 και δεν θα μου κάνουν καμία έκπληξη. θα κάνεις καισαρική με ολική αναισθησία ή με περιοχική; Με το καλό και θα περιμένω με αγωνία μα μας πεις την εμπειρία σου εφόσον έχεις χρόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

Σ' ευχαριστώ @martjemμε το καλό και σε σένα! δηλ. σε 4 μέρες θα έχεις τα μωράκια σου! Τέλειο. Ναι, και εγώ δίδυμα κοριτσάκια με ΠΗΤ 1/01/2020 αλλά θα μου τα πάρουν πρώτα ο θεός, μόλις κλείσω την 37η δηλ. στις 11/12. πιστεύω θα φτάσω μέχρι τις 11/12 και δεν θα μου κάνουν καμία έκπληξη. θα κάνεις καισαρική με ολική αναισθησία ή με περιοχική; Με το καλό και θα περιμένω με αγωνία μα μας πεις την εμπειρία σου εφόσον έχεις χρόνο.

Ευχαριστώ κοπέλα μου οπότε κι εσυ σύντομα! Με το καλό να τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου. Τι όμορφο δύο κοριτσάκια. Εγώ θα γεννήσω ΣΤΟ Ιασώ κι εκεί απ όσο ξέρω κάνουν γενικά επισκληριδιο. Εγώ τουλάχιστον θα έχω επισκληριδιο. Δεν θα ήθελα γενική διότι δεν θα μπορώ έτσι να τα πάρω άμεσα αγκαλιά. Λογικά στην καισαρική που είναι η γυναίκα συνειδητή τα βγάζουν στο πρώτο 5λεπτο και τα δίνουν στην μητέρα και το υπόλοιπο μισάωρο η 45λεπτο ασχολούνται με την τομή. Ούτε που θα το πάρεις είδηση αφού θα έχεις και τα μωράκια σου αγκαλιά. Λυπάμαι που δεν επιτρέπεται ο σύντροφος να μπει αν και δεν θα το επιθυμούσε ο ίδιος αφού προκειται για επέμβαση αλλά το καλό είναι ότι η μαία βγάζει βιντεάκι και φωτογραφίες δωρεάν. Αν έχεις μαια ρώτησέ την αν μπορεί να το κάνει για εσένα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι όπως τα λες μου τα εξήγησαν και εμένα. Εγώ είμαι εκτός Αθήνας και δεν έχουμε αξιόπιστο ιδιωτικό κέντρο. Όλοι γεννάνε στα 2 νοσοκομεία που έχουμε. έτσι, δεν πιστεύω ότι η μαία θα κάνει τέτοιες χάρες. Και εμένα μου πρότεινε αυτό που λες για να συμμετέχω στη διαδικασία. Θα μου πεις πως είναι όταν με το καλό γεννήσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, angel23 είπε:

Ακριβώς έτσι όπως τα λες μου τα εξήγησαν και εμένα. Εγώ είμαι εκτός Αθήνας και δεν έχουμε αξιόπιστο ιδιωτικό κέντρο. Όλοι γεννάνε στα 2 νοσοκομεία που έχουμε. έτσι, δεν πιστεύω ότι η μαία θα κάνει τέτοιες χάρες. Και εμένα μου πρότεινε αυτό που λες για να συμμετέχω στη διαδικασία. Θα μου πεις πως είναι όταν με το καλό γεννήσεις!

Ναι βέβαια Θα σου πω! Κανένα πρόβλημα  :) σωστό, σιγά μην το έκανε κάποια μαία της βάρδιας  :( πολύ κρίμα. Κι εγώ δεν είχα ιδέα και ακόμη και οι ιδιωτικές σιγά μην το κάνουν. Απ μόνη της μου το είπε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, martjem είπε:

Απ μόνη της μου το είπε.

Καλό είναι αυτό. Εμένα μία μαία εδώ μου είπε αυτό που τόνισες: ότι από τη στιγμή που θα γίνει η τομή μέσα σε 3 λεπτά άντε maxi 5 τα μωρά πρέπει να βγουν και γι' αυτό θα τραβάνε, θα ζουλάνε κάτι που είναι η κύρια αιτία της όποιας ταλαιπωρίας της μήτρας μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

Καλό είναι αυτό. Εμένα μία μαία εδώ μου είπε αυτό που τόνισες: ότι από τη στιγμή που θα γίνει η τομή μέσα σε 3 λεπτά άντε maxi 5 τα μωρά πρέπει να βγουν και γι' αυτό θα τραβάνε, θα ζουλάνε κάτι που είναι η κύρια αιτία της όποιας ταλαιπωρίας της μήτρας μας.

Πωπω πως ακουγεται! Τι δουλειά είναι κι αυτή Θεέ μου!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, angel23 είπε:

@Κουδουνίστρα, να σου ζήσει ο μπέμπης σου, να είναι πάντα γερός, δυνατός και καλότυχος!  Ωραίος τρόπος να ξεκινήσει ο μήνας! Κορίτσια, είναι ο μήνας σας/μας. Εύχομαι καλές και εύκολες  γέννες με υγιή μωρά!  Εσύ πως είσαι μετά την καισαρική;

Κορίτσια, εγώ είμαι κανονικά 1/01/2020 αλλά θα μου τα πάρει νωρίτερα. Είμαι πολύ καλά αλλά τις τελευταίες 10 μέρες πρήζονται τα πόδια μου όταν είμαι καθιστή και όρθια. Το βράδυ ξεπρήζονται σε σημαντικό βαθμό. Δεν με πονάνε απλώς είναι τούμπανο. έχετε και εσείς κάποιο τέτοιο σύμπτωμα; Πρέπει να ανησυχώ για κάτι; Σήμερα το πρωί έχω κατά διαστήματα έναν ήπιο πόνο περιόδου. Αντίθετα, με το @moustokoulouroδεν θέλω να γεννήσω νωρίτερα από την προγραμματισμένη ημερομηνία. έχω μικρά πράγματα ακόμη να ρυθμίσω. Καλό μήνα! θα είναι ένας από τους πιο ευτυχισμένους της ζωής μας

 

Ε εντάξει ούτε εγώ ήθελα να γεννήσω πριν κλείσω τις 37

Τωρα θέλω όμως 

Με το καλό!!!

@An.thi που είσαι; 

  • Χαχα 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Ε εντάξει ούτε εγώ ήθελα να γεννήσω πριν κλείσω τις 37

Τωρα θέλω όμως 

Με το καλό!!!

@An.thi που είσαι; 

Αγχώθηκες μήπως σε περάσω;; Σπίτι ήρθαν η αδερφή μου και φάγαμε όλοι μαζί! Και δεν την άφησα να με βοηθήσει σε τίποτα για να κουραστω! Μόλις κοιμήθηκαν μπαμπάς και γιός το μεσημέρι βγήκα λίγο για περπάτημα.. κανένα μισάωρο γιατί έχει κρύο εδώ.. Άρχισαν τα στοιχήματα..η αδερφή μου λέει αύριο. Ο άντρας μου πιστεύει ότι θα πάμε στο γιατρό κανονικά την Παρασκευή για καρδιοτοκογράφο.. εγώ δεν κάνω ξανά πρόβλεψη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@moustokoulouro @An.thi πλακα θα εχει να γεννησουμε ολες ταυτοχρονα την ιδια μερα. :lol: 

Εγω εχω ξανα ραντεβου την Τριτη να δουμε τι θα μου πει. Ελπιζω να εχω διαστοκη αυτη τη φορα γιατι προχτες που πηγα δεν ειχα καθολου αλλα τουλαχιστον ειχε μαλακωσει πολυ ο τραχηλος μου ειπε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Κι εγώ πήγα κουνιες και περπάτημα το πρωι

μαγειρεψα σιδέρωσα ... πφφφφ

Κι εγώ μαγείρεψα..μόλις τελείωσα το σίδερο! Το πρωί καθάρισα το μπάνιο και τα βασικά στο σπίτι, ξεσκόνισμα, κρεβάτια, πιάτα..

Ήμουν και φοβισμένη απ' την πρώτη μου εγκυμοσύνη και τώρα πως γίνεται αυτό δεν ξέρω..

Τι σκατα βλέπουν κι αυτοί οι γιατροί ώρες ώρες απορώ..

Εσύ δεν είχες και θέμα με τον τράχηλο κάποια στιγμή;;

Εγώ σταματάω τις προβλέψεις και τις ελπίδες! Ότι γίνει..Το μόνο που σκέφτομαι είναι αν μου σπάσουν τα νερά να έχω τακτοποιημένο το μικρό, όσο πιο πολύ γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Κι εγώ μαγείρεψα..μόλις τελείωσα το σίδερο! Το πρωί καθάρισα το μπάνιο και τα βασικά στο σπίτι, ξεσκόνισμα, κρεβάτια, πιάτα..

Ήμουν και φοβισμένη απ' την πρώτη μου εγκυμοσύνη και τώρα πως γίνεται αυτό δεν ξέρω..

Τι σκατα βλέπουν κι αυτοί οι γιατροί ώρες ώρες απορώ..

Εσύ δεν είχες και θέμα με τον τράχηλο κάποια στιγμή;;

Εγώ σταματάω τις προβλέψεις και τις ελπίδες! Ότι γίνει..Το μόνο που σκέφτομαι είναι αν μου σπάσουν τα νερά να έχω τακτοποιημένο το μικρό, όσο πιο πολύ γίνεται..

Εγώ αν μπυ σπάσουν τα νερα παρακαλώ να μην είμαι πάνω στο καινούριο χαλι 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Ο μπεμπάκος στο τελευταίο υπέρηχο έβγαινε 2270γρ εβδομάδα 37 και γεννήθηκε 2400γρ στην 38+1 

Σας εύχομαι να γεννήσετε σύντομα όλες και να πάρετε στα χεεια σας τα νινακια σας! :wub:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...