Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ξεκινάω εξωσωματική


Recommended Posts

Σε λίγες μέρες ξεκινάω εξωσωματική έχουμε πάρει τις ενέσεις Meriofert 225 και περιμένω να ξεκινήσει η διαδικασία. Ο γιατρός που θα μου κάνει την εξωσωματική είναι ο Ζηκοπουλος αλλά θα με παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου γιατί δεν είμαι απο Γιάννενα. Αγχώνομαι πολύ με την διαδικασία να πάνε ολα καλά να γίνει σωστά . Κάποια κοπέλα που να ξεκίνησε πρόσφατα η να ξεκινάει σύντομα ; Καμιά συμβουλή έχετε να δώσετε για την διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσι χρόνια πολλά και καλή αρχή!!! Έλα στο φόρουμ της εξωσωματικής που είμαστε όλες μαζεμένες!!! Να μην αγχώνεσαι, είναι όλα πολύ εύκολα! 

Χρόνια πολλα . Αγχωνομαι γιατί φοβάμαι τις ενέσεις και φοβάμαι μην παραλείψω κάτι που δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φοβιτσιάρα είμαι, αλλά δεν είναι τίποτα. Μπορείς να στις κάνει ο άντρα σου κι εσύ να μην κοιτάς. Στη φάση της διέγερσης δεν είναι πολλά αυτά που πρέπει να κάνεις. Ο γιατρός σε καθοδηγεί τι εξετάσεις θέλει και πότε. Μπορείς να τα γράφεις σε ένα ημερολόγιο κι έτσι δεν θα ξεχνάς τίποτα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου θα δουλεύει και όλοι οι δικοί μου οπότε θα το περασω μόνη μου την διαδικασία γι'αυτό νιώθω ανυσηχη . Ελπίζω να μου τις κάνει ο γυναικολόγος μου η σε φαρμακείο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα προσωπικά μου είχαν πει ότι αν δεν μπορώ να τα κάνω Κυριακή να πάω Δευτέρα! Μπορείς όμως να συνεννοηθείς με το γιατρό σου κι ένα μικροβιολογικό που σε ξερει νασε εξυπηρετήσουν. Εγώ για παράδειγμα είχα πάρει το τηλέφωνο της μικροβιολόγου κι αν χρειαζόταν θα την έπαιρνα να μου κάνει αιμοληψια, αλλά τελικά δεν χρειάστηκε.  Και με το γιατρό το ίδιο. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2019 at 2:53 ΜΜ, EirhnhPEZ είπε:

Σε λίγες μέρες ξεκινάω εξωσωματική έχουμε πάρει τις ενέσεις Meriofert 225 και περιμένω να ξεκινήσει η διαδικασία. Ο γιατρός που θα μου κάνει την εξωσωματική είναι ο Ζηκοπουλος αλλά θα με παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου γιατί δεν είμαι απο Γιάννενα. Αγχώνομαι πολύ με την διαδικασία να πάνε ολα καλά να γίνει σωστά . Κάποια κοπέλα που να ξεκίνησε πρόσφατα η να ξεκινάει σύντομα ; Καμιά συμβουλή έχετε να δώσετε για την διαδικασία 

καλη αρχη κοριτσακι μου! εγω εκανα τον νοεμβριο ωοληψια. δεν ειναι τιποτα σαν διαδικασια. οι ενεσεις δεν ειναι πραγματικα τπτ! εγω το περιμενα βουνο ολο αυτο το κομματι εξωσωματικη αλλα ειναι πολυυυυ πιο ευκολο απο οτι νομιζα. τις ενεσεις ειχα παει την πρωτη φορα στο φαρμακειο να μου τις δειξει η  φαρμακοποιος και απο τη 2η και μετα τις εκανα μονη μου. αν δεν νιωθεις εσυ οκ γτ πολλες κοπελες ανατριχιαζουν μπορεις να πηγαινεις σε ενα φαρμακειο με την ενεση σου να στην κανουν εκει δεν υπαρχει κανενα θεμα. σου ευχομαι να πανε ολα καλα και οτι απορια εχεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Demi80 said:

Ποιο είναι το όνομα της ομάδας για την πρώτη εξωσωματική? Πολλές απορίες, πολλοί φόβοι, μεγάλη αγωνία.. Μάλλον είμαστε πολλές τελικά.. 

Στο καφε εξωσωματικης!παλιες νεες ολες εκει τα λεμε!!!οτι θελεις ρωτα αφοβα,μοιρασου το αγχος σου και θα δεις θα ελαφρυνει λιγο!!!σου ευχομαι ολα να πανε κατευχην!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arja είπε:

Στο καφε εξωσωματικης!παλιες νεες ολες εκει τα λεμε!!!οτι θελεις ρωτα αφοβα,μοιρασου το αγχος σου και θα δεις θα ελαφρυνει λιγο!!!σου ευχομαι ολα να πανε κατευχην!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να έφευγε το αγχος.. Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Demi80 said:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να έφευγε το αγχος.. Να είσαι καλά!

Δε φευγει το ξερω αλλα καπως ελαφραινει...ειμαστε πολλες αλλες με ευκολες περιπτωσεις αλλες πιο δυσκολες....θα διαβασεις πολλα ομορφα ασχημα...σημασια εχει ομως πως αργα η γρηγορα ολες θα γινουμε μανουλες!τουλαχιστον εδω μεσα στηριζει η μια την αλλη...ολες εχουμε κατι κοινο και παλευουμε για αυτο!θα δεις ολα φανταζουν δυσκολα απροσιτα στην αρχη αλλα μαθαινοντας και μπαινοντας στη διαδικασια θα δεις πως τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο τλκ!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...