Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου εγώ πήγα σήμερα γιατρό! Είδαμε σάκο και μέσα την κουκιδιτσα! Καρδούλα είδαμε να πάλλεται αλλά δεν Ακουγόταν! Σε δυο εβδομάδες ξανά!

τωρα είμαι 6+1!!

χθες κ σήμερα είχα λίγα καφέ υγρά στο σερβιετακι μόνο στο σκούπισμα τίποτα και έτσι μου έδωσε χαπάκια και ξεκούραση...

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

@ΚατεριναΣκ να πάω 6/6 που θα είμαι 6+5;

Με πόσες μονάδες χοριακης ακούς καρδιά άραγε; 

Ναι υπαρχει πιθανοτητα να την ακουσεις... Διαβασα οτι μπορει απο 11.000- 25.000/αλλα σε καθε γυναικα διαφέρει

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Μπραβο Φαιη μου τελεια νεααα!!!!! Αχ και εγω περιμενω πως και πως να περασουνε αυτες οι δυο βδομαδες.. Ακομα στην 6η ειμαι...

Φαιη μου να σε ρωτησω κατι εσυ που εχεις μικρο μωρο ακομα και δεν εχουνε περασει πολυ μηνες απο τον τοκετο και απο τον θηλασμο.. Σε αυτη την εγκυμοσυνη το στηθος σου πως ειναι?? Εμενα με τσουζανε οι θηλες μια μερα πριν κανω το τεστ.. Μετα ειχα λιγα τσιμπηματα αλλα τωρα γενικα δεν νιωθω τιποτα απολυτως.. Ουτε πρησμενι στηθος ουτε με ποναει... Και λεω μηπως ειναι επειδη θηλαζα μεχρι πριν 3 μηνες..  Επισης πονους περιοδου εχεις?? Εγω καθολου!!!

Συγχαρητήρια!!! Αντε ειστε οι πρωτες στην ομαδα που ακουσατε καρδουλα.. Αντε κοριτσια και εμεις οι υπολοιπες σε λιγες μερες...!!!

Είναι όπως ακριβώς και σε εσένα! Επειδή θηλαζαμε είναι μαλακό το στήθος και δεν πονάει αλλά θέλει προσοχή σε εμάς γιατί αν δέχεται ερεθισμούς μπορεί να ξεκινήσει πάλι το γάλα κανονικά! Θέλει σφιχτό σουτιέν και καθόλου μαλαξη! Πονακια περιόδυ ελάχιστα και εγώ αλλά φαντάζομαι είναι επειδή δεν έχουμε καιρο που γεννησαμε ίσως η μήτρα είναι έτοιμη και δεν ζορίζεται όπως στα άλλα κορίτσια... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά εμένα το στήθος μετά από 27 μήνες θηλασμού είναι σαν άδειο σακί παρόλα αυτά με πονάει αν το ακουμπήσω εγώ ή κάποιος άλλος 

Δεν θα μου είχε γίνει σαν σακί αν έβαζα σουτιέν αμέσως αλλά εγώ δεν έβαλα και την πάτησα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Είναι όπως ακριβώς και σε εσένα! Επειδή θηλαζαμε είναι μαλακό το στήθος και δεν πονάει αλλά θέλει προσοχή σε εμάς γιατί αν δέχεται ερεθισμούς μπορεί να ξεκινήσει πάλι το γάλα κανονικά! Θέλει σφιχτό σουτιέν και καθόλου μαλαξη! Πονακια περιόδυ ελάχιστα και εγώ αλλά φαντάζομαι είναι επειδή δεν έχουμε καιρο που γεννησαμε ίσως η μήτρα είναι έτοιμη και δεν ζορίζεται όπως στα άλλα κορίτσια... 

Κσταλαβα... Ε μαλλον  αυτο ειναι!!! Γιατι μου φανηκε περιεργο αλλα μου ειπε και αλλη κοπελα το ιδιο που γεννησε προσφατα.. Τυχερες ειμαστε δηλαδη... Τοτε δεν αντεχα αυτο το πραγμα με το στηθος!!!

14 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλά εμένα το στήθος μετά από 27 μήνες θηλασμού είναι σαν άδειο σακί παρόλα αυτά με πονάει αν το ακουμπήσω εγώ ή κάποιος άλλος 

Δεν θα μου είχε γίνει σαν σακί αν έβαζα σουτιέν αμέσως αλλά εγώ δεν έβαλα και την πάτησα 

Καταρχάς συγχαρητήρια που θήλασες τόσο πολύ!!!!!! Μπραβο σου!!! 

Δεν το ηξερα αυτο με το σουτιεν μετα τον θηλασμο!!! Καλα εχει χαλαρωσει και εμενα πολυ αλλα ειναι μικρο γενικα και δεν φαινεται.  

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ΚατεριναΣκ εμένα και αδύνατη που ήμουν σαν σακουλάκια ήταν είναι και ανισα μεταξύ τους αλλά δεν με νοιάζει που χάλασε γτ τάισε 2 παιδιά :)

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, συγγνώμη για το είδος της ερώτησης, ξέρετε σε αυτή τη φάση της εγκυμοσύνης αν είναι φυσιολογικό να έχουμε λευκά υγρά; Στον προγεννητικό έλεγχο δε μου έγραψε ο γιατρός να κάνω εξεταση ούρων κ κολπική καλλιέργεια και δεν ξέρω αν όλα είναι φυσιολογικά. 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

@Ntina Ntinaki Αν δεν μυρίζουν δεν νομίζω να υπάρχει θέμα... Έχεις κάποια άλλη ενόχληση; φαγούρα, τσούξιμο; 

Όχι Φαίη μου, τίποτα. Απλά,έχω ένα φόβο ,γιατί και παλιότερα ποτέ δεν είχα συμπτώματα στις κολπιτιδες, φαινόταν μόνο σε κάποια τεστ Παπ.  Θα πάρω τηλ τον γιατρό μου αύριο μου φαίνεται.. εσύ πως είσαι; 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Όχι Φαίη μου, τίποτα. Απλά,έχω ένα φόβο ,γιατί και παλιότερα ποτέ δεν είχα συμπτώματα στις κολπιτιδες, φαινόταν μόνο σε κάποια τεστ Παπ.  Θα πάρω τηλ τον γιατρό μου αύριο μου φαίνεται.. εσύ πως είσαι; 

Να πας να σου γράψει μια καλλιέργεια μωρέ μήπως είναι κανένας μύκητας. Εγω καλά, νιωθω κουρασμένη όλη μέρα αλλά εντάξει, λογικό, ξυπνάω στις 5:30 και ξαπλώνω το κορμί μου πάλι στις 23:30!ειναι πολλές οι ώρες Ντινακιιιιιιιιι!!!!! Αχαχαχαχαχαχα


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

@ΦαιηΚατςγτ πέφτεις τόσο αργά βρε; Δεν είσαι με 9μηνη άδεια; 

Ναι αλλά δουλεύω στο κυλικείο του άντρα μου από τις 6 έως τις 11 γιατί έχουμε και ζώα και ο άντρας μου πηγαίνει για άρμεγμα. Μετά τον μεγάλο τον παίρνω από το σχολείο στις 4, μέχρι να γυρίσουμε, να φαει έχει περάσει το μεσημέρι οποτε μια και καλή μόλις βάλω τα παιδιά το βράδυ για ύπνο, να κάνω ένα μπάνιο φτάνει 11:30το βράδυ και δεν καταλαβαίνω τι μου γίνεται! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα κοριτσια! Εγω λεω να παω γιατρο την αλλη εβδομαδα γιατι μου ειχε πει να παω τελος του μηνα να ακουσουμε καρδουλα! Θα ειμαι σχεδον 8 δηλ 7+6 τι λετε θα ακουσουμε καρδουλα; Στην κορη μου ημουν 8+2 οταν ακουσαμε...αλλα για 3 μερες διαφορα; τι στο καλο;

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@ΦαιηΚατς ωχ πακέτο τουλάχιστον κοίτα να είσαι καθιστή στην δουλειά μην κουράζεις την μέση σου δύναμη σου εύχομαι 

Καλά θα ήταν αλλά όχι, ανεβοκατεβαινω 3 ορόφους και πηγαίνω τις παραγγελίες στα γραφεία. Σε ευχαριστώ όμως για την ευχή! 

Just now, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κι απο εμενα κοριτσια! Εγω λεω να παω γιατρο την αλλη εβδομαδα γιατι μου ειχε πει να παω τελος του μηνα να ακουσουμε καρδουλα! Θα ειμαι σχεδον 8 δηλ 7+6 τι λετε θα ακουσουμε καρδουλα; Στην κορη μου ημουν 8+2 οταν ακουσαμε...αλλα για 3 μερες διαφορα; τι στο καλο;

Σίγουρα θα ακούσετε καρδούλα κοριτσάκι μου! Μην αγχώνεσαι! Θα περιμένουμε νέα σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...