Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

@Αγαπουλινιτι μπιμπερό έχεις; Πες μου εταιρεία αν μπορείς και τι μάρκα αποστειρωτή έχεις χωράει και μεγάλα μπουκάλια; 

Κορίτσια αν δεν θες να θηλάσεις σου δίνουν dostinex από την 1η μέρα πως γίνεται; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινιτι μπιμπερό έχεις; Πες μου εταιρεία αν μπορείς και τι μάρκα αποστειρωτή έχεις χωράει και μεγάλα μπουκάλια; 

Κορίτσια αν δεν θες να θηλάσεις σου δίνουν dostinex από την 1η μέρα πως γίνεται; 

Όχι βρε κορίτσι δ υπαρχει λογος να παρεις χάπια. Απλα δ θα βαλεις το μωρο στο στηθος. Αν πρηζεσαι βγαζεις ισα να μην σε ενοχλει, θα πάρει το μνμ ότι δ χρειάζεσαι γαλα κ δ θα κατεβασεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινιτι μπιμπερό έχεις; Πες μου εταιρεία αν μπορείς και τι μάρκα αποστειρωτή έχεις χωράει και μεγάλα μπουκάλια; 

Κορίτσια αν δεν θες να θηλάσεις σου δίνουν dostinex από την 1η μέρα πως 

Αποστειρωτη εχω μεταχειρισμενο και νομιζω νυκ ειναι. Φαρδια μπουκαλια δεν παιρνει ευκοκα, δηλαδη με τα avent ειχα θεμα. Εχω νυκ, avent και chicco. Ολα καλα ειναι

Just now, vikib είπε:

Όχι βρε κορίτσι δ υπαρχει λογος να παρεις χάπια. Απλα δ θα βαλεις το μωρο στο στηθος. Αν πρηζεσαι βγαζεις ισα να μην σε ενοχλει, θα πάρει το μνμ ότι δ χρειάζεσαι γαλα κ δ θα κατεβασεις

Συμφωνω. Εγω δεν θηλασα αλλα αντλουσα για 2 μηνες και δεν πηρα χαπι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Μου δίνει γερές η μικρή μου εσάς κουνιούνται πολύ; 

Εγω ωρες ωρες νομιζω πως θα βγει απο ομφαλό μου ετσι οπως σπρωχνει ή κανει τουμπες

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Αμαν βρε παιδι μου μειον 13?? Ειναι παρα πολλα κιλα. Εσυ εμεινες μιση.Ακομα αυτοι οι εμετοι?

Εγω τιποτα ακομα. Μονο εβγαλα καποια ουδετερα ρουχαλακια που ειχα απο τη μικρη. Α πηρα και καποια καλλυντικα για το μωρο.

Άσε πραγματικά έμεινα μισή και μου είπε και ο γιατρός έτσι θα με πάει μέχρι τη γέννα γιατί ακόμα και χάπια που μου έδωσε δε βοήθησαν:shock: μάλλον ο.μπέμπης θέλει μαμά-μοντέλο δεν εξηγείται αλλιώς...

1 hour ago, MariaGS είπε:

Έκλεισα 28η και διανύω 29η.. Για την ακρίβεια 28 και 2..Αυτη η Γιαμαρελλου είναι κορυφαία στο είδος της.. Την είχε και η φίλη μου που σου είχα πει με το ίδιο θέμα με σένα.. Εμβόλιο γρίπης έκανα.. Για κοκκυτη δεν μου έχει πει κάποιος κατι

Εγώ μόλις μπήκα 31 και ο μπέμπης μου είναι περίπου 1300. Ναι είναι φοβερή και γω θα παω να κάνω της γριπης και ο άντρας μου. 

πρίν από 54 λεπτά , boukitsa123 είπε:

@Stelloudia στο μητέρα θα γεννήσεις κορίτσι; Εμένα ο γυναικολόγος μου μου είπε όχι κοκκιτη ούτε γρίπης γτ δεν υπάρχουν πολλά χρόνια και δεν θέλει να το ρισκάρω 

 

@Ele@nεμένα δεν βγήκαν ακόμα τα αποτελέσματα

Κορίτσια τι έχετε ετοιμάσει από πράγματα; Εγώ μόνο την κούνια έχω στήσει τπτ άλλο :shock:

Στο Έλενα θα γεννήσω. Εσύ; από πράγματα μόνο την κούνια περιμένω και θα πάρω και κάποια μπιμπερό όλα τα άλλα τα έχω βέβαια είμαι τυχερή γιατί σχεδόν όλα μου τα έδωσαν και ότι έμεινε μας τα έκαναν δωρο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Άσε πραγματικά έμεινα μισή και μου είπε και ο γιατρός έτσι θα με πάει μέχρι τη γέννα γιατί ακόμα και χάπια που μου έδωσε δε βοήθησαν:shock: μάλλον ο.μπέμπης θέλει μαμά-μοντέλο δεν εξηγείται αλλιώς...

Εγώ μόλις μπήκα 31 και ο μπέμπης μου είναι περίπου 1300. Ναι είναι φοβερή και γω θα παω να κάνω της γριπης και ο άντρας μου. 

Στο Έλενα θα γεννήσω. Εσύ; από πράγματα μόνο την κούνια περιμένω και θα πάρω και κάποια μπιμπερό όλα τα άλλα τα έχω βέβαια είμαι τυχερή γιατί σχεδόν όλα μου τα έδωσαν και ότι έμεινε μας τα έκαναν δωρο. 

Σε μένα για το βάρος του μικρού είπε ότι δεν περίμενε και κάτι άλλο.. Είμαστε και οι δύο με τον άντρα μου ψηλοί 1.79 εγώ 1.85 ο άντρας μου...Μην μπεις στη διαδικασία να συγκρίνεις δηλαδή.. Έχουν και αποκλίσεις οι υπέρηχοι του κάθε γιατρου

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια αυτο το ζαχαρονερο ή γλυκοζι τι ποσοτητα εχει? Δεν νομιζω να ειναι ποτηρι νερο. Στο μυαλο μου ενα σφηνακι εχω

Κανονικό ποτήρι νερό είναι μακαρι να ηταν σφηνάκι. Σκέτο σερμπέτι μου φάνηκε. Παλι καλα δεν αναγουλιασα έτσι νηστική που ήμουν .. 3 ώρες ήμουν στο ιατρείο. Ευτυχώς που ειχα κινητό και ειχε τηλεόραση και πέρασε κάπως η ωρα. Γύρισα σπίτι ψόφια λες και γυρνούσα ολη μερα στα μαγαζιά.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Κανονικό ποτήρι νερό είναι μακαρι να ηταν σφηνάκι. Σκέτο σερμπέτι μου φάνηκε. Παλι καλα δεν αναγουλιασα έτσι νηστική που ήμουν .. 3 ώρες ήμουν στο ιατρείο. Ευτυχώς που ειχα κινητό και ειχε τηλεόραση και πέρασε κάπως η ωρα. Γύρισα σπίτι ψόφια λες και γυρνούσα ολη μερα στα μαγαζιά.

Ακριβώς την ίδια εξάντληση είχα χθες κι εγώ μετά την εξέταση 

Βγήκαν και τα αποτελεσματα τα έστειλα στον γιατρό είπε ότι είναι μια χαρά πάει κι αυτό. 

@Stelloudia εγώ θα γεννήσω στο μητέρα όπως και τις άλλες φορές

Κορίτσια να δω πότε θα πάω στα μαγαζιά να πάρω ρηλαξ που δεν έχω και μπουκάλια 

Και δεν έχω πλύνει ακόμα τα ρούχα της λέω να τα κάνω όλα αυτά τώρα τον Νοέμβρη και να τα έχω σε σακούλες μην φύγει η αποστείρωση τους εσείς θα τα ξαναπλύνετε μετά; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Ακριβώς την ίδια εξάντληση είχα χθες κι εγώ μετά την εξέταση 

Βγήκαν και τα αποτελεσματα τα έστειλα στον γιατρό είπε ότι είναι μια χαρά πάει κι αυτό. 

@Stelloudia εγώ θα γεννήσω στο μητέρα όπως και τις άλλες φορές

Κορίτσια να δω πότε θα πάω στα μαγαζιά να πάρω ρηλαξ που δεν έχω και μπουκάλια 

Και δεν έχω πλύνει ακόμα τα ρούχα της λέω να τα κάνω όλα αυτά τώρα τον Νοέμβρη και να τα έχω σε σακούλες μην φύγει η αποστείρωση τους εσείς θα τα ξαναπλύνετε μετά; 

Καλημερα. Η μικρη κοιμηθηκε ολο το βραδυ στο κρεβατι της και επιτελους κοιμηθηκα μια μερα σαν ανθρωπος κι εγω. Πρωτη φορα ξυπναω και δεν ειμαι πιασμενη απιστευτο. Τα ρουχα  κι εγω Νοεμβρη λεω αλλα προς το τελος. Δε θα τα ξαναπλυνω ομως.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ακριβώς την ίδια εξάντληση είχα χθες κι εγώ μετά την εξέταση 

Βγήκαν και τα αποτελεσματα τα έστειλα στον γιατρό είπε ότι είναι μια χαρά πάει κι αυτό. 

@Stelloudia εγώ θα γεννήσω στο μητέρα όπως και τις άλλες φορές

Κορίτσια να δω πότε θα πάω στα μαγαζιά να πάρω ρηλαξ που δεν έχω και μπουκάλια 

Και δεν έχω πλύνει ακόμα τα ρούχα της λέω να τα κάνω όλα αυτά τώρα τον Νοέμβρη και να τα έχω σε σακούλες μην φύγει η αποστείρωση τους εσείς θα τα ξαναπλύνετε μετά; 

Κι εγω ευσι σκεφτηκα και τα επλυνα πριν 1 μηνα γιατι εδω βόρεια Ελλαδα κρυωνει πιο γρηγορα ο καιρος και ξεκινουν ολοι να καινε τος σομπες αρα βρωμοκοπαει καμενο ξυλο και παιρνουν μυρωδια. Τα εβαλα σε σακουλες που βγαζεις τον αερα για να μεινουν αποστειρωμενα. 

Ιιιιιιι ποτηρι? Θα αηδιασω βρε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κι εγω ευσι σκεφτηκα και τα επλυνα πριν 1 μηνα γιατι εδω βόρεια Ελλαδα κρυωνει πιο γρηγορα ο καιρος και ξεκινουν ολοι να καινε τος σομπες αρα βρωμοκοπαει καμενο ξυλο και παιρνουν μυρωδια. Τα εβαλα σε σακουλες που βγαζεις τον αερα για να μεινουν αποστειρωμενα. 

Ιιιιιιι ποτηρι? Θα αηδιασω βρε!

Τις πήρες από jumbo τις σακούλες αυτές ή θα έχει και στο σούπερ μάρκετ; 

 εσύ που θα γεννήσεις; 

@katerina04 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τις πήρες από jumbo τις σακούλες αυτές ή θα έχει και στο σούπερ μάρκετ; 

@katerina4 εσύ που θα γεννήσεις; 

@katerina04 εννοούσα 

Απο ενα μαγαζακι σαν τα vicko γιατι του Jumbo σπανε ευκολα. 

Κοριτσια πηγα χτες στα lidl και ειδα αυτα τα μαξιλαρια τα εχουν ακομα τα μεγαλα. Οποια τα ηθελε ας τα δει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Απο ενα μαγαζακι σαν τα vicko γιατι του Jumbo σπανε ευκολα. 

Κοριτσια πηγα χτες στα lidl και ειδα αυτα τα μαξιλαρια τα εχουν ακομα τα μεγαλα. Οποια τα ηθελε ας τα δει

Αυτά που είναι σαν σκουλήκι λες; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...