Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Hope2019 είπε:

Λαθος διατυπωση εννουσα χτυπουσε η καρδια μεσω διακολπικου υπερχογραφηματος αυτο! Η γιατρος ειχε δει ενα εμβρυο!Δεν εχω πονους στη κοιλια  τπτ

ετσι κ.αλλιως υπερυχο διακολπικο κανουν ολοι μεχρι την 12 εβδομαδα απλα ειναι παραξενο που ειδε καρδια με τοσο χαμηλη χοριακη εννοω οτι δεν βλεπεις καρδια αν η χοριακη δεν φτασει σε συγκεκριμενες τιμες. εμβρυικα στοιχεια φαινονται απλα καρδια δεν δημιουργητε τοσο νωρις συνηθως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Hope2019 είπε:

Καλησπερα! Μπορει καποια να με βοηθησει Την Παρακευη  6 εβδομαδων και 4 μερες  ειχα λιγο ροζ πηγα κατευθιαν νοσοκομειο  και ολα ητανε μια χαρα και δεν ξερανε απο που προηλθε και η χοριακη 8.000 ! Δευτερα πηγα παλι για χοριακη 6.000 ύπερχογραφημα ολα μια χαρα η καρδια χτυπουσε στη γιατρο μου  ( αλλα για το 6.000 μου πανε οτι επειδη ειχα κανει σε αλο εργαστηριο το 8.000 δεν ειναι σαφης και σημερα εκανα παλι εξεταση αιματος και η χοριακη 4.000 δεν εχω αιμα αλλα μονο πονους στη μεση! Η γιατρος κραταει ελπιδες γτ εχει ξαναδει τετοια περιπτωση να κατεβαινει η χοριακη και ολα να ναι καλα! Αυριο θα παω για υπερχογραφημα παλι ! Εσεις εχετε ξανα ακουσει κτ τετοιο ; Δεν κραταω ελπιδες! 

 
 
  •  

Καλησπέρα εφόσον η γιατρός σου είναι αισιόδοξη να κρατήσεις αυτό και να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη. Συνήθως στην 6  εβδομάδα εμφανίζεται ο καρδιακός παλμός  και λογικά πρέπει να σου έκανε διακολπικο υπερηχογράφημα για τον τον είδατε. Εγώ είχα αιμορραγία σαν κανονική περίοδο και πολύ έντονους πόνους στη κοιλιά χαμηλά και στη μέση στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και όλα πήγαν καλά και τώρα περιμένω τον μπέμπη μου. Για τη χοριακη δε ξέρω να σου πω αλλά αφου είδατε καρδούλα σίγουρα είναι θετικό. Ελπίζω να σου πανε όλα καλα:) 

Just now, linaa είπε:

ετσι κ.αλλιως υπερυχο διακολπικο κανουν ολοι μεχρι την 12 εβδομαδα απλα ειναι παραξενο που ειδε καρδια με τοσο χαμηλη χοριακη εννοω οτι δεν βλεπεις καρδια αν η χοριακη δεν φτασει σε συγκεκριμενες τιμες. εμβρυικα στοιχεια φαινονται απλα καρδια δεν δημιουργητε τοσο νωρις συνηθως. 

Συνήθως στην έκτη εβδομάδα εμφανίζεται η πρώιμη καρδιά και ο καρδιακός παλμός

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Stelloudia Ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ελπιζω να τα δω και αυριο!! Δεν ξερω πολυ περιεργο ολο αλλα αυριο το πρωι θα ξερω χλωμο το βλεπω!! Σπυ ευχομαι καλη συνεχεια!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα εφόσον η γιατρός σου είναι αισιόδοξη να κρατήσεις αυτό και να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη. Συνήθως στην 6  εβδομάδα εμφανίζεται ο καρδιακός παλμός  και λογικά πρέπει να σου έκανε διακολπικο υπερηχογράφημα για τον τον είδατε. Εγώ είχα αιμορραγία σαν κανονική περίοδο και πολύ έντονους πόνους στη κοιλιά χαμηλά και στη μέση στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και όλα πήγαν καλά και τώρα περιμένω τον μπέμπη μου. Για τη χοριακη δε ξέρω να σου πω αλλά αφου είδατε καρδούλα σίγουρα είναι θετικό. Ελπίζω να σου πανε όλα καλα:) 

Συνήθως στην έκτη εβδομάδα εμφανίζεται η πρώιμη καρδιά και ο καρδιακός παλμός

ναι το ξερω οτι εκτη εβδομαδα εμφανιζεται καρδια αλλα η χοριακη ειναι μεγαλητερη κ οχι 6000 την εκτη εβδομαδα η καρδια ξεκιναει να χτυπαει πανω απο 10000 αν η χοριακη ειναι 6000 καποιο λαθος εχει γινει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Πηγα σημερα λαικη ή οποια ειναι μόνο 15 λεπτα σιγανο περπάτημα απο το σπιτι. Μου βγηκε η γλωσσα, εκανα πηγαινε 1 σταση και ελα εκανα 2. Τα ποδια μου νταουλιασαν και μολις εφτασα σπιτι κατεβασα 2 ποτηρια νερο. Νταξει νομιζω πως αυτο ηταν

11 ώρες πρίν, Hope2019 είπε:

@Stelloudia Ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ελπιζω να τα δω και αυριο!! Δεν ξερω πολυ περιεργο ολο αλλα αυριο το πρωι θα ξερω χλωμο το βλεπω!! Σπυ ευχομαι καλη συνεχεια!! 

Αναμενω αποτελεσματα και σου ευχομαι θετικα να ειναι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα κοριτσια. Πηγα σημερα λαικη ή οποια ειναι μόνο 15 λεπτα σιγανο περπάτημα απο το σπιτι. Μου βγηκε η γλωσσα, εκανα πηγαινε 1 σταση και ελα εκανα 2. Τα ποδια μου νταουλιασαν και μολις εφτασα σπιτι κατεβασα 2 ποτηρια νερο. Νταξει νομιζω πως αυτο ηταν

Αναμενω αποτελεσματα και σου ευχομαι θετικα να ειναι

Κι εμένα μου βγαίνει η γλώσσα οποτε περπατάω. Εγώ ζορίζομαι πολύ στον ύπνο δε μπορώ να κοιμηθώ και να βουλευτώ με τίποτα που πριν και σε καρέκλα καθιστή ή όρθια και να ακουμπάω κάπου για να μη πέσω μπορούσα να κοιμηθώ:shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κι εμένα μου βγαίνει η γλώσσα οποτε περπατάω. Εγώ ζορίζομαι πολύ στον ύπνο δε μπορώ να κοιμηθώ και να βουλευτώ με τίποτα που πριν και σε καρέκλα καθιστή ή όρθια και να ακουμπάω κάπου για να μη πέσω μπορούσα να κοιμηθώ:shock:

Δοκιμασες με ενα επιπλεον μαξιλαρι να κοιμηθεις και μονο πλάγια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ακόμα να βρούμε σπίτι φοβάμαι θα μείνουμε στο δρόμο δεν υπάρχει τπτ ούτε στην περιοχή που ήδη είμαστε ούτε σε διπλανές και να είναι οικονομικά εννοώ όλοι ζητάνε από 550 και πάνω :(

Όλο κλαίω και νιώθω ενοχές για την κορούλα μου 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Stelloudia είπε:

Κι εμένα μου βγαίνει η γλώσσα οποτε περπατάω. Εγώ ζορίζομαι πολύ στον ύπνο δε μπορώ να κοιμηθώ και να βουλευτώ με τίποτα που πριν και σε καρέκλα καθιστή ή όρθια και να ακουμπάω κάπου για να μη πέσω μπορούσα να κοιμηθώ:shock:

Εμένα σήμερα πονάνε οι γαμπες μου λες ούτε να περπατήσω δεν μπορώ

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια ακόμα να βρούμε σπίτι φοβάμαι θα μείνουμε στο δρόμο δεν υπάρχει τπτ ούτε στην περιοχή που ήδη είμαστε ούτε σε διπλανές και να είναι οικονομικά εννοώ όλοι ζητάνε από 550 και πάνω :(

Όλο κλαίω και νιώθω ενοχές για την κορούλα μου 

Αχ το ξέρω ότι Αθήνα είναι ακριβά τα ενοίκια. Μέχρι πότε πρέπει να φύγετε?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κορίτσια ακόμα να βρούμε σπίτι φοβάμαι θα μείνουμε στο δρόμο δεν υπάρχει τπτ ούτε στην περιοχή που ήδη είμαστε ούτε σε διπλανές και να είναι οικονομικά εννοώ όλοι ζητάνε από 550 και πάνω :(

Όλο κλαίω και νιώθω ενοχές για την κορούλα μου 

Χρειάζονται το σπίτι;;; γενικά τον τελευταίο καιρό τα ενοίκια ειναι δράμα!!! Μήπως να το ανάθεσετε σε μεσιτικο μπας και σας βρουν νωρίτερα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n έχω πάει και σε μεσίτες δεν υπάρχουν σπίτια ελεύθερα και φτηνά 

@katerina04 μέχρι Μάρτιο πρέπει να φύγουμε άντε να μας δώσει 1 μήνα ακόμα αλλά θέλει να μείνει αυτός μέσα 

Δεν υπάρχουν σπίτια ρε κορίτσια ούτε για αγορά να παίρναμε δάνειο όλα είναι πάνω από 200,000€ για 100τμ πχ 

  • Λυπημένη/-ος 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ele@n έχω πάει και σε μεσίτες δεν υπάρχουν σπίτια ελεύθερα και φτηνά 

@katerina04 μέχρι Μάρτιο πρέπει να φύγουμε άντε να μας δώσει 1 μήνα ακόμα αλλά θέλει να μείνει αυτός μέσα 

Δεν υπάρχουν σπίτια ρε κορίτσια ούτε για αγορά να παίρναμε δάνειο όλα είναι πάνω από 200,000€ για 100τμ πχ 

Αχ πολυ φευγάτη η κατασταση και πολλα τα λεφτα! Τι να πω βρε, πατανε στην αναγκη του ανθρωπου! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...