Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα που είστε ωρέ; Ποια θα κάνει τζάμια να έχω συμπαράσταση; Πρέπει να στρώσω κιόλας ουφ αγχώθηκα και μόνο στην σκέψη για πείτε τα νέα σας :roll:

Καλημέρα. Σήμερα δεν κάνω τίποτα ειδικά τζάμια έτσι κι αλλιώς η σκατουλα τα πιάνει και τα γεμίζει δαχτυλιες καθε μέρα οπότε άδικος κόπος. Τα χαλιά τα έστρωσα πριν κανένα μήνα που έπιασαν τα κρύα εδώ. Τώρα βέβαια είναι καλοκαίρι πάλι αλλά τελοσπάντων. Σήμερα έχει βόλτα  και φαι στην πεθερά οπότε είμαστε οκ. Εγώ αγχώθηκα που πάλι ξύπνησε στις 7. Πριν αλλάξει η ώρα ξυπνούσε 8:30 ελπίζω να μην αλλάξει το πρόγραμμα της τώρα δε θα το αντέξω. Ας κοιμηθώ κι εγώ η καημένη λιγάκι πριν έρθει ο μπέμπης και αρχίσουμε πάλι τα ξενύχτια. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Σήμερα δεν κάνω τίποτα ειδικά τζάμια έτσι κι αλλιώς η σκατουλα τα πιάνει και τα γεμίζει δαχτυλιες καθε μέρα οπότε άδικος κόπος. Τα χαλιά τα έστρωσα πριν κανένα μήνα που έπιασαν τα κρύα εδώ. Τώρα βέβαια είναι καλοκαίρι πάλι αλλά τελοσπάντων. Σήμερα έχει βόλτα  και φαι στην πεθερά οπότε είμαστε οκ. Εγώ αγχώθηκα που πάλι ξύπνησε στις 7. Πριν αλλάξει η ώρα ξυπνούσε 8:30 ελπίζω να μην αλλάξει το πρόγραμμα της τώρα δε θα το αντέξω. Ας κοιμηθώ κι εγώ η καημένη λιγάκι πριν έρθει ο μπέμπης και αρχίσουμε πάλι τα ξενύχτια. 

Α θα φάτε αλλού τυχερή είσαι 

Α και παντζούρια ήθελα να πω 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α θα φάτε αλλού τυχερή είσαι 

Α και παντζούρια ήθελα να πω 

Ναι ευτυχώς το γλίτωσα το μαγείρευμα για το μεσημερι τουλάχιστον. Αμάν βρε παιδί μου εσύ έχεις κάνεις γενική που λέει ο λόγος. Σιγά σιγά να τις κάνεις τις δουλειές μην κουραστεις πολύ

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α θα φάτε αλλού τυχερή είσαι 

Α και παντζούρια ήθελα να πω 

Βρε συ δεν βαζεις κωλο κατω. Κι εμενα ο αντρας μους πριν 2 βδομαδες μου εβαλε τα χαλια και τζαμια κανω μια στο τοσο γιατι οι κουρτινες ωραια τις κρυβουν εκτος απο κατι δαχτυλιες. Παντζουρια, δηλαδη στορια εχω, εκανα πριν το καλοκαιρι αρα δεν κανω τιποτα και προσωπικα πηρα πιεστικο αρα καθαριζουν πολυ ευκολα. 

Μαγειρικη εχω δυστυχως γιατι δεν εχω καποιον κοντα, αλλα θα πεταξω μπριζολες με πατατες στον φουρνο και τελος.

Εχει καμια αλλη προβλημα με τον υπνο? Εγω ιδρώνω πολυ, κοιμαμαι μονο πλαγια, αρα πιανομαι τρελα στους ωμους και βλέπω ηλιθια ονειρα. 

Καλα αυτο το κοιμησου τωρα που μπορεις δεν ισχυει, γιατι δεν μπορω.

Βασικα να ομολογησω πως η πρωτη με την δευτερη εγκυμοσύνη δεν εχει καμια μα καμια σχεση. Αυτη με παιδευει παααααρα πολυ σε ολα

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Βρε συ δεν βαζεις κωλο κατω. Κι εμενα ο αντρας μους πριν 2 βδομαδες μου εβαλε τα χαλια και τζαμια κανω μια στο τοσο γιατι οι κουρτινες ωραια τις κρυβουν εκτος απο κατι δαχτυλιες. Παντζουρια, δηλαδη στορια εχω, εκανα πριν το καλοκαιρι αρα δεν κανω τιποτα και προσωπικα πηρα πιεστικο αρα καθαριζουν πολυ ευκολα. 

Μαγειρικη εχω δυστυχως γιατι δεν εχω καποιον κοντα, αλλα θα πεταξω μπριζολες με πατατες στον φουρνο και τελος.

Εχει καμια αλλη προβλημα με τον υπνο? Εγω ιδρώνω πολυ, κοιμαμαι μονο πλαγια, αρα πιανομαι τρελα στους ωμους και βλέπω ηλιθια ονειρα. 

Καλα αυτο το κοιμησου τωρα που μπορεις δεν ισχυει, γιατι δεν μπορω.

Βασικα να ομολογησω πως η πρωτη με την δευτερη εγκυμοσύνη δεν εχει καμια μα καμια σχεση. Αυτη με παιδευει παααααρα πολυ σε ολα

 

Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο και εγώ ζοριζομαι περισσότερο τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη. Άσε που πονάει όλο μου το κορμί. Κοιμάμαι καλά δεν έχω προβλημα αλλά όταν έρχεται η μικρή την έχω στο νου μου όλο το βράδυ επειδή γυρνάει και ξεσκεπάζεται συνέχεια. Και φυσικά ξυπνάω με πονοκέφαλο

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Αγαπουλινι πήρες το μαξιλάρι από lidl; 

Just now, katerina04 είπε:

Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο και εγώ ζοριζομαι περισσότερο τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη. Άσε που πονάει όλο μου το κορμί. Κοιμάμαι καλά δεν έχω προβλημα αλλά όταν έρχεται η μικρή την έχω στο νου μου όλο το βράδυ επειδή γυρνάει και ξεσκεπάζεται συνέχεια. Και φυσικά ξυπνάω με πονοκέφαλο

 Αυτό ακριβώς έχω στο νου μου τα παιδιά δεν κάνω ελαφρύ ύπνο και μετά μου λένε ότι έχω άγχος αν ξυπνήσει ένα από τα 2 πρέπει να τα κοιμήσω σε απόλυτη ταχύτητα και χωρίς να κάνω θόρυβο και τώρα που τα έχω βάλει σε δικό τους δωμάτιο κατέληξα να κοιμάμαι στο μονό και τα μικρά μαζί στην κούνια 

Μπορεί να διψάσουν ή να θελήσουν τουαλέτα ή γάλα ή απλά να δουν όνειρο και να με φωνάξουν και έχει συνηθίσει το σώμα μου στην ετοιμότητα 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινι πήρες το μαξιλάρι από lidl; 

 Αυτό ακριβώς έχω στο νου μου τα παιδιά δεν κάνω ελαφρύ ύπνο και μετά μου λένε ότι έχω άγχος αν ξυπνήσει ένα από τα 2 πρέπει να τα κοιμήσω σε απόλυτη ταχύτητα και χωρίς να κάνω θόρυβο και τώρα που τα έχω βάλει σε δικό τους δωμάτιο κατέληξα να κοιμάμαι στο μονό και τα μικρά μαζί στην κούνια 

Μπορεί να διψάσουν ή να θελήσουν τουαλέτα ή γάλα ή απλά να δουν όνειρο και να με φωνάξουν και έχει συνηθίσει το σώμα μου στην ετοιμότητα 

Aχ αυτά τα ζόρια θα τα έχουμε γιατί είναι ακόμα μικρά τα παιδάκια μας. Θα δούμε πως θα πάει και αυτό. Ο άντρας μου πάντως δε χωράει τον καναπέ και όλο λέει έπρεπε να πάρουμε μεγαλύτερο

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Αχ βλεπω ολες μας με μια έννοια  την εχουμε. Παει η ησυχια που ειχαμε. 

Εγω δεν τολμω να την πάρω στο κρεβατι αμα κλαιει γιατι συον υπνο την πολυ κλωτσαει και βαραει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Αγαπουλινι εσύ εργάζεσαι δεν θυμάμαι πόσο είναι η κόρη σου; 

@katerina04 όταν είχα γεννήσει τον γιο μου η κόρη μου ήταν 21 μηνών κοιμόταν με τον πατέρα της στο διπλό κι εγώ με το μωρό στον καναπέ μετά από 20 ημέρες αγόρασα μονό και ήρθαμε στα ίσια μας 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινι εσύ εργάζεσαι δεν θυμάμαι πόσο είναι η κόρη σου; 

@katerina04 όταν είχα γεννήσει τον γιο μου η κόρη μου ήταν 21 μηνών κοιμόταν με τον πατέρα της στο διπλό κι εγώ με το μωρό στον καναπέ μετά από 20 ημέρες αγόρασα μονό και ήρθαμε στα ίσια μας 

Έτσι ελπίζω να γίνει και με εμάς αλλά μικρή με ζητάει το βράδυ και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η Βόρεια Ελλάδα κρυώνει;; Κορίτσια είμαι με κοντομάνικο και απλά το βράδυ, επειδή αυτή την περίοδο δεν είμαι μέτρο σύγκρισης, σκεπαζόμαστε με καλοκαιρινή κουβέρτα. Σκεπαζόμαστε...τρόπος του λέγειν... εγώ σκεπάζομαι από τη μέση και πάνω, γιατί τα πόδια φλέγονται!!! Τα τζάμια τα έκανα χθες. Παντζούρια δεν υπάρχει καμία εικόνα να κάνω... του χρόνου πάλι! 

Όσο για τον ύπνο...τον έχω χάσει και εγώ! Μία που δεν βολεύομαι και πιάνομαι στο πλάι, μία που πρέπει να επισκέπτομαι το μπάνιο τουλάχιστον 4 φορές κάθε βράδυ, μπορώ να πω ότι έχει καταντήσει μαρτύριο η ώρα του ύπνου! 

Μακαρονάδα σήμερα στο μενού και σιδέρωμα των ρούχων του μωρού! Λέω να μην τα φυλάξω σε σακούλα! Καθάρισα την ντουλάπα, την απολύμανα, την αέρισα για μέρες και λέω να τα φυλάξω κατευθείαν εκεί. Ούτως ή άλλως θα ανοίγει μόνο για να μπαίνουν ρούχα του μικρού! Βλακεία θα κάνω;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Η Βόρεια Ελλάδα κρυώνει;; Κορίτσια είμαι με κοντομάνικο και απλά το βράδυ, επειδή αυτή την περίοδο δεν είμαι μέτρο σύγκρισης, σκεπαζόμαστε με καλοκαιρινή κουβέρτα. Σκεπαζόμαστε...τρόπος του λέγειν... εγώ σκεπάζομαι από τη μέση και πάνω, γιατί τα πόδια φλέγονται!!! Τα τζάμια τα έκανα χθες. Παντζούρια δεν υπάρχει καμία εικόνα να κάνω... του χρόνου πάλι! 

Όσο για τον ύπνο...τον έχω χάσει και εγώ! Μία που δεν βολεύομαι και πιάνομαι στο πλάι, μία που πρέπει να επισκέπτομαι το μπάνιο τουλάχιστον 4 φορές κάθε βράδυ, μπορώ να πω ότι έχει καταντήσει μαρτύριο η ώρα του ύπνου! 

Μακαρονάδα σήμερα στο μενού και σιδέρωμα των ρούχων του μωρού! Λέω να μην τα φυλάξω σε σακούλα! Καθάρισα την ντουλάπα, την απολύμανα, την αέρισα για μέρες και λέω να τα φυλάξω κατευθείαν εκεί. Ούτως ή άλλως θα ανοίγει μόνο για να μπαίνουν ρούχα του μικρού! Βλακεία θα κάνω;

Το μεσημερι με κοντομανικο ειμαστε και το βραδυ με μπουφαν. Κοιμαμαι με λεπτη κουβερτα φλις, αλλα κι εγω δεν ειμαι μετρο συγκρισης, γιατι ιδρωνω οταν κοιμαμαι και εχω το παραθυρο διπλα μου ανοιχτο.

 

Just now, boukitsa123 είπε:

@Αγαπουλινι εσύ εργάζεσαι δεν θυμάμαι πόσο είναι η κόρη σου; 

@katerina04 όταν είχα γεννήσει τον γιο μου η κόρη μου ήταν 21 μηνών κοιμόταν με τον πατέρα της στο διπλό κι εγώ με το μωρό στον καναπέ μετά από 20 ημέρες αγόρασα μονό και ήρθαμε στα ίσια μας 

Ναι εργαζομαι και χαιρομαι που σταματαω σε ακριβως 1 μηνα γιατι βλεπω πως οι αντοχες μου εξαντληθηκαν. Βασικα εχω πολλα νευρα και δεν αντεχω την πιεση αλλα ουτε το σπιτι με χωραει. Οτι να ναι είμαι ασε

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Το μεσημερι με κοντομανικο ειμαστε και το βραδυ με μπουφαν. Κοιμαμαι με λεπτη κουβερτα φλις, αλλα κι εγω δεν ειμαι μετρο συγκρισης, γιατι ιδρωνω οταν κοιμαμαι και εχω το παραθυρο διπλα μου ανοιχτο.

 

Ναι εργαζομαι και χαιρομαι που σταματαω σε ακριβως 1 μηνα γιατι βλεπω πως οι αντοχες μου εξαντληθηκαν. Βασικα εχω πολλα νευρα και δεν αντεχω την πιεση αλλα ουτε το σπιτι με χωραει. Οτι να ναι είμαι ασε

Ω ρε πακέτο :( είναι που είναι δύσκολο να δουλεύεις (εκτός αν δουλεύεις στο καλύτερο εργασιακό περιβάλλον του κόσμου) φαντάσου με την εγκυμοσύνη 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; να ρωτήσω απο πάνες και μωρομαντηλα χρησιμοποιείτε διάφορα ή μονο παμπερς; Εγώ πήρα τα απαραίτηταγια το μωρό κρέμες για αλλαγή πάνας,αφρόλουτρο,σαμπουάν,ενυδατική κρεμούλα,φυσιολογικούς όρους και γενικά ότι αφορά το φαρμακείο του μωρού. Επίσης μου έφερναν δώρο τα μπιμπερό τα doctor braun natural flow που λένε ότι βοηθάνε και στους κολικούς πολύ ωραία είναι. 

Εμείς πήγαμε την Παρασκευή και είδαμε το μωρό μια χαρά είναι έχει φτασει 1450γρ ο ταζ μου...με έχει τρελάνει στις κλωτσιές όλη μέρα και όλη νύχτα...

Πάντως εμένα αυτό που νυχτώνει τόσο νωρίς με ψυχοπλακώνει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...