Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Melie είπε:

      Συγνώμη που πετάγομαι, αλλά το λίκνο για μένα ήταν εντελώς άχρηστη αγορά. Με το που το έβαζα εκεί, ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο. Οπότε κάναμε συγκοιμηση μέχρι 8 μηνών, μετά κούνια στο δωμάτιό μας και στο χρόνο κούνια στο δωμάτιό του. 

      Εκ των υστέρων, πιστεύω ότι το δεύτερο στάδιο θα μπορούσα να το έχω παρακάμψει. Πιστεύω ότι το μωρό ήταν έτοιμο. Μάλλον εγώ δεν ήμουν...

      Καλημέρα! Εμένα που ναι τριών μηνών ο μπέμπης τον έχουμε στο λίκνο... τη συγκοιμηση την έτρεμαν κι αφού δεν έκανα αποκλειστικό θηλασμό με βόλεψε τό λίκνο.. στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

      @Angot το γυμναστήριο τώρα το ξεκίνησα στον τρίτο μήνα. Μάρσιπο πήρα αλλά ακόμα δεν αξιώθηκα να τον μάθω. Η κούνια μας είναι προς το παρόν διακοσμητικη. Εσύ που γεννάς καλοκαίρι θα είσαι καλύτερα από άποψη ρούχων καθώς δεν θα θέλει πολλά.. καλή κουνουπιέρα ηλιοπροστασία κτλ πάρε για το καρότσι!

      πρίν από 41 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

      Καλή επιτυχία!!! 

      Εγώ της homet.. έκανα έδειξε την όγδοη ημέρα

       

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

@Agapakiii με το καλο σου ευχομαι. Τα ρουχα που σου ειπαν μια χαρα ειναι. Παρε και κουβερτουλα και εισαι σουπερ. Που μενεις κοριτσι μου?

Επισης μπορεις και απο h&m να παραγγειλεις και ειλικρινα αθανατα ειναι!!!!! Το 4ο παιδι θα τα φορεσει τωρα αυτα που εχω. 2 τα ξαδερφια της και η αδερφη της και σε λιγο η ιδια και ειναι σαν καινουρια!

Απο lidl δεν το συζητω πολυ καλα ειναι και οικονομικα! 4 ευρω τα 2 κορμακια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ με βοηθήσατε πολύ με όλα αυτά που μου είπατε!! Θα ψάξω σε διαφορα και ελπίζω να προλάβω να πάρω όσα χρειάζομαι!!

Βιάζεται ναι και με άγχωσε αρκετά.. είναι κοριτσάκι! Και έχει στρωθεί τέρμα κάτω η μπουμπουκα! Ο τράχηλος είναι καλός προς το παρόν αλλά δεν ξέρουμε πως θα πάει! Ευελπιστούμε και προσεύχομαι να φτάσουμε τις 35-36 εβδομάδες! Προς το παρόν είμαι στην 30η και μου φαίνεται τόσο μακρινό!!

Λεφτά να έχεις και μια χαρά προλαβαίνεις να τα  πάρεις όλα μην αγχώνεσαι. Με το καλό εύχομαι να κρατήσεις αγκαλίτσα  το κοριτσάκι σου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ρούχα πήρα τώρα που έχει δεκαήμερο εκπτώσεων βρήκα κάποια αρκετά οικονομικα και ένα κουβερτακι αγκαλιας. Θέλω να πάρω και δύο χοντρές κουβέρτες γιατί από ότι φαίνεται η σκατουλα δε θα μ αφήσει να δώσω τίποτα δικό της στο μπεμπη. Άσε που ανοίγει τα συρτάρια τάχα να δει τα ρούχα του αδερφούλη της και όλο τα ανακατεύει. Και την κουβερτουλα του όλο τη θέλει της είπα να της πάρω άλλη και λέει όχι αυτή θέλω. Δε βλέπω να μένει τίποτα καθαρό.

Βρε συ και μενα το ιδιο κανει! Τα εβαλα εντελει στο πανω πανω συρταρι με ασφαλεια και καποια στην ντουλαπα σε αεροστεγώς σακουλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Βρε συ και μενα το ιδιο κανει! Τα εβαλα εντελει στο πανω πανω συρταρι με ασφαλεια και καποια στην ντουλαπα σε αεροστεγώς σακουλες

Φαντασου τι μας περιμενει μετα. Εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε χαχα

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@katerina04 στην αρχή θα είστε αγκαλιά με 2 παιδιά συνέχεια εμένα βέβαια τώρα που μεγάλωσαν τσακώνονται χειρότερα από μωρά αν δεν παίρνεις θέση και απλά τους χωρίζεις όμως μαθαίνουν να τα βρίσκουν τους έχω πάρει και ένα βιβλίο για τα χέρια ότι δεν είναι για να δέρνουμε τέσπα στην αρχή θα θέλετε ανάσες πολλές γτ από εκεί που είχατε 1 παιδί τώρα θα είναι 2

Κορίτσια επειδή δεν έχω σκούπα μου έχει χαλάσει για δώστε μου ιδέες πως να καθαρίζω τα χαλιά :???:

Για ελάτε και οι άλλες που μας διαβάζετε και δεν γράφετε για πείτε που βρίσκεστε κάνατε αγορές κτλπ; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@katerina04 στην αρχή θα είστε αγκαλιά με 2 παιδιά συνέχεια εμένα βέβαια τώρα που μεγάλωσαν τσακώνονται χειρότερα από μωρά αν δεν παίρνεις θέση και απλά τους χωρίζεις όμως μαθαίνουν να τα βρίσκουν τους έχω πάρει και ένα βιβλίο για τα χέρια ότι δεν είναι για να δέρνουμε τέσπα στην αρχή θα θέλετε ανάσες πολλές γτ από εκεί που είχατε 1 παιδί τώρα θα είναι 2

Κορίτσια επειδή δεν έχω σκούπα μου έχει χαλάσει για δώστε μου ιδέες πως να καθαρίζω τα χαλιά :???:

Για ελάτε και οι άλλες που μας διαβάζετε και δεν γράφετε για πείτε που βρίσκεστε κάνατε αγορές κτλπ; 

Ναι κάπως έτσι το φαντάζομαι. Θέλει γερά νεύρα και υπομονή. Να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι για τα ρούχα και  τα πραγματα του μπέμπη. Έτσι κι αλλιώς δε γίνεται διαφορετικά γιατί είναι ακόμα μικρή για να καταλάβει και να μην τα πειράζει. Γερά να είναι και θα μεγαλώσουν και μετά θα αρχίσουν άλλα και θα λέμε τι καλά που ήταν μικρουλια και ξέραμε που είναι και τι κάνουν. Τα δικά σου τι λένε για την αδερφούλα τους? Ο μικρός σου τι λέει που θα έρθει και άλλο κοριτσάκι?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

@Agapakiii με το καλο σου ευχομαι. Τα ρουχα που σου ειπαν μια χαρα ειναι. Παρε και κουβερτουλα και εισαι σουπερ. Που μενεις κοριτσι μου?

Επισης μπορεις και απο h&m να παραγγειλεις και ειλικρινα αθανατα ειναι!!!!! Το 4ο παιδι θα τα φορεσει τωρα αυτα που εχω. 2 τα ξαδερφια της και η αδερφη της και σε λιγο η ιδια και ειναι σαν καινουρια!

Απο lidl δεν το συζητω πολυ καλα ειναι και οικονομικα! 4 ευρω τα 2 κορμακια!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Θεσσαλονίκη μένω , έχω πολλές επιλογές εδώ αλλά δυστυχώς προς το παρόν δε μετακινούμαι! Και άφησα να κάνω τις αγορές μου για αυτόν τον μήνα!! Θα αρχίσω να παίρνω σιγά σιγά θα ρίξω και μια μάτια ον-λάιν στα h&m γιατί κ εγώ έχω ακούσει πως είναι πολύ καλά !! 

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

@Agapakiii, με ηρεμία και ξεκούραση θα τη φτάσεις την εβδομάδα!!! Θετική σκέψη!!!!

Ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια!! Κ εγβ έτσι θετικά προσπαθώ να σκέφτομαι και ότι είναι να γίνει ας γίνει για καλό!!

  • Μου αρέσει 4

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , katerina04 είπε:

Ναι κάπως έτσι το φαντάζομαι. Θέλει γερά νεύρα και υπομονή. Να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι για τα ρούχα και  τα πραγματα του μπέμπη. Έτσι κι αλλιώς δε γίνεται διαφορετικά γιατί είναι ακόμα μικρή για να καταλάβει και να μην τα πειράζει. Γερά να είναι και θα μεγαλώσουν και μετά θα αρχίσουν άλλα και θα λέμε τι καλά που ήταν μικρουλια και ξέραμε που είναι και τι κάνουν. Τα δικά σου τι λένε για την αδερφούλα τους? Ο μικρός σου τι λέει που θα έρθει και άλλο κοριτσάκι?

Ο μικρός της μιλάει αλλά δεν νομίζω ότι έχει εμπεδώσει την έλευση της θα την δει μπροστά του μια και καλή η μεγαλύτερη μου τώρα όλο μιλάει για την μπέμπα να της πάρουμε κι εκείνης παπούτσια ρούχα παιχνίδια την ρώτησα αν θέλει να της δώσει τα ρούχα που δεν της κάνουν και είπε ναι σκέφτεται πως θα είναι τι μάτια θα έχει αν θα είναι σαν τα δικά της (έχουν μπλε μάτια και οι 2 τους έχουν πάρει από εμένα τώρα η αδερφή τους δεν έχω ιδέα από που θα πάρει) 

Πάντως το άγχος μου είναι λιγότερο από όταν περίμενα το 2ο τώρα έχω πάρει μια ιδέα του τι με περιμένει 

Αφού σκέφτομαι όταν μεγαλώσει και η μπεμπούλα μου να κρατάω παιδάκια για έξτρα εισόδημα με χαμηλή χρέωση 

Πότε θα στολίσετε κορίτσια; Εγώ ανυπομονώ για να είμαι ειλικρινής 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ο μικρός της μιλάει αλλά δεν νομίζω ότι έχει εμπεδώσει την έλευση της θα την δει μπροστά του μια και καλή η μεγαλύτερη μου τώρα όλο μιλάει για την μπέμπα να της πάρουμε κι εκείνης παπούτσια ρούχα παιχνίδια την ρώτησα αν θέλει να της δώσει τα ρούχα που δεν της κάνουν και είπε ναι σκέφτεται πως θα είναι τι μάτια θα έχει αν θα είναι σαν τα δικά της (έχουν μπλε μάτια και οι 2 τους έχουν πάρει από εμένα τώρα η αδερφή τους δεν έχω ιδέα από που θα πάρει) 

Πάντως το άγχος μου είναι λιγότερο από όταν περίμενα το 2ο τώρα έχω πάρει μια ιδέα του τι με περιμένει 

Αφού σκέφτομαι όταν μεγαλώσει και η μπεμπούλα μου να κρατάω παιδάκια για έξτρα εισόδημα με χαμηλή χρέωση 

Πότε θα στολίσετε κορίτσια; Εγώ ανυπομονώ για να είμαι ειλικρινής 

Μια χαρά θα είστε θα χαρούν πολύ όταν τη δουν. Εγώ λέω σε κανένα δεκαήμερο να στολισω να το χαρει η μικρή . 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Ο μικρός της μιλάει αλλά δεν νομίζω ότι έχει εμπεδώσει την έλευση της θα την δει μπροστά του μια και καλή η μεγαλύτερη μου τώρα όλο μιλάει για την μπέμπα να της πάρουμε κι εκείνης παπούτσια ρούχα παιχνίδια την ρώτησα αν θέλει να της δώσει τα ρούχα που δεν της κάνουν και είπε ναι σκέφτεται πως θα είναι τι μάτια θα έχει αν θα είναι σαν τα δικά της (έχουν μπλε μάτια και οι 2 τους έχουν πάρει από εμένα τώρα η αδερφή τους δεν έχω ιδέα από που θα πάρει) 

Πάντως το άγχος μου είναι λιγότερο από όταν περίμενα το 2ο τώρα έχω πάρει μια ιδέα του τι με περιμένει 

Αφού σκέφτομαι όταν μεγαλώσει και η μπεμπούλα μου να κρατάω παιδάκια για έξτρα εισόδημα με χαμηλή χρέωση 

Πότε θα στολίσετε κορίτσια; Εγώ ανυπομονώ για να είμαι ειλικρινής 

Κορίτσια στο νησί σήμερα έχουμε 27 βαθμούς. Βγήκα για δουλειές με κοντομάνικο και έσκασα. Από τη μία καλά είναι γιατί δεν έχω στρώσει ακόμα και καθαρίζει ο άντρας μου το σπίτι μπαμ μπαμ, άσε που δεν έχουμε βάλει ακόμα πετρέλαιο. Αλλά από την άλλη δεν σου πάει να βάλει δέντρο και να είσαι με το σορτς. Πέρυσι είχα στρώσει και στολίσει 1 Δεκέμβρη!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσια στο νησί σήμερα έχουμε 27 βαθμούς. Βγήκα για δουλειές με κοντομάνικο και έσκασα. Από τη μία καλά είναι γιατί δεν έχω στρώσει ακόμα και καθαρίζει ο άντρας μου το σπίτι μπαμ μπαμ, άσε που δεν έχουμε βάλει ακόμα πετρέλαιο. Αλλά από την άλλη δεν σου πάει να βάλει δέντρο και να είσαι με το σορτς. Πέρυσι είχα στρώσει και στολίσει 1 Δεκέμβρη!!!

Καλά κάπως έτσι είμαστε και εμείς δεν έχει τόση ζέστη βέβαια αλλά έχει ηλιο. Τα χαλιά τα έστρωσα εδώ και καιρό. Το μόνο που φοβάμαι ειναι μην χιονίσει κατά τον Δεκέμβριο Ιανουάριο πολύ και δεν μπορώ να μετακινηθω 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσια στο νησί σήμερα έχουμε 27 βαθμούς. Βγήκα για δουλειές με κοντομάνικο και έσκασα. Από τη μία καλά είναι γιατί δεν έχω στρώσει ακόμα και καθαρίζει ο άντρας μου το σπίτι μπαμ μπαμ, άσε που δεν έχουμε βάλει ακόμα πετρέλαιο. Αλλά από την άλλη δεν σου πάει να βάλει δέντρο και να είσαι με το σορτς. Πέρυσι είχα στρώσει και στολίσει 1 Δεκέμβρη!!!

Α σε νησί μένεις; Και που θα γεννήσεις; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλά κάπως έτσι είμαστε και εμείς δεν έχει τόση ζέστη βέβαια αλλά έχει ηλιο. Τα χαλιά τα έστρωσα εδώ και καιρό. Το μόνο που φοβάμαι ειναι μην χιονίσει κατά τον Δεκέμβριο Ιανουάριο πολύ και δεν μπορώ να μετακινηθω 

Μπααα που τέτοια τύχη εδώ!!! Και κουβέρτα ακόμα έχουμε ένα καλοκαιρινό κουβερλί και με πόρτα ανοιχτή, γιατί εγώ λόγω της εγκυμοσύνης σκάω! 

Από αγορές εγώ τελείωσα με τον ρουχισμό...έτσι πιστεύω δλδ. Περιμένω να τα παραλάβω τώρα. Φορμάκια διάλεξα από τα orchestra τώρα για αρχή βελουτέ και λίγα βαμβακερα, γιατί μπορεί να αργεί το κρύο εδώ, αλλά όταν το πιάνει από την υγρασία τσούζει. Ποιοτικά καλά μου φαίνονται. Και μία φίλη μου που τα έχει δοκιμάσει μου λέει ότι τα προτιμούσε και αυτή. Αργότερα που θα έχει εκπτώσεις θέλω να δοκιμάσω και h&m. Φανελάκια πήρα από τα makrs and spencer πριν μήνες που τα είχε σε προσφορά. Πολύ καλή ποιότητα να την έχετε υπόψη. Πήρα και από τα orchestra, αλλά εμ μου φαίνονται μικροσκοπικά, εμ δεν είναι το πυκνό βαμβακερό σαν τα άλλα.  Έχω τελειώσει με σεντόνια, πετσέτες! Μου μένει να πάρω κουβέρτα κούνιας. Αν και θα ήθελα να την παραγγείλω και αυτή, νομίζω ότι πρέπει να πάω να τη δω, γιατί οι ποιότητές τους με μπερδεύουν. Γράφουν βελουτέ και φοβάμαι μην είναι πολύ πολύ λεπτές σαν αυτές που έχω για τον καναπέ. Της αγκαλίας τις πήρα από το τζάμπο και θα μου πλέξει και μία η μαμά μου απλή για τη μέρα που θα κοιμάται στο σαλόνι να τον σκεπάζω. Πήρα και υπνόσακο από τα H&M!!! Φοβερός!!! Δεν είναι ο πολύ χοντρός βέβαια, αλλά δεδομένου ότι θα φοράει και τα υπόλοιπα νομίζω ότι θα είναι καλά! Να τον έχετε και αυτόν υπόψη για όποιον χρειαστει! Οπότε μου απομένουν τα του φαρμακείου, αποστειρωτής και τα βαριά έπιπλα.

Αύριο μπαίνω στον 7ο!!! Έχουμε και γιατρό!!! Εν τω μεταξύ χθες σκεφτόμουν ότι ναι μεν δουλεύω δύο ώρες την ημέρα, και τις υπόλοιπες είμαι σπίτι, δεν κάνω δουλειές, αλλά επειδή διαβάζω για το μεταπτυχιακό κάθομαι 5ωρο σε καρέκλα. Λέτε να είναι κακό;

Just now, boukitsa123 είπε:

Α σε νησί μένεις; Και που θα γεννήσεις; 

Ναι, σε νησί! Καλά δεν το λες και μικρό. Στην Κρήτη είμαι. Θα γεννήσω εδώ στο πανάκριβο κατά τα άλλα μαιευτήριό μας. Τα κακά του μονοπωλίου...:evil:

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...