Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Δε θέλω να δώσω πάνω από 500 και μιλάμε μόνο για καινούρια, αλλά το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω τι χρειάζεται. 

Για παράδειγμα, δεν ήξερα ότι υπάρχουν τα 3 σε 1 ή τα 2 σε 1. Διαβάζοντας διάφορα φόρουμ, βλέπω για ότι η καλαθούνα δε χρειάζεται, οπότε τώρα τείνω στα καροτσάκια  2 σε 1. Μετά διάβασα ότι μπορώ να έχω κάθισμα στο αυτοκίνητο για 0-13 κιλά το οποίο μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά, οπότε μήπως ούτε τα 2 σε 1 είναι καλή λύση;

Στα καταστήματα πελαγώνω και αισθάνομαι ότι τα παρουσιάζουν όλα ως χρήσιμα οπότε προτιμώ να συμβουλευτώ κυρίως πρόσφατες μανούλες και όχι μόνο τους πωλητές. 

 

Κοίτα τα κάθισμα 0-13 για μενα είναι απαραίτητο για τον πρώτο χρόνο και ίσως και παραπάνω γιατί να το βάλεις από την αρχή σε ένα που είναι 0-36? Η καλαθουνα κουμπώνει πάνω στο καροτσι και για βόλτα αλλά και στο σπίτι για τους πρώτους μήνες για ύπνο. Σίγουρα θα βρεις μέχρι 500 είναι καλά λεφτά. Αλλά πρέπει να δεις και από κοντά πώς είναι αν σε βολεύει στη βόλτα. Βέβαια ο καθένας έχει τη δική του άποψη οπότε ψαξε καλά

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Δε θέλω να δώσω πάνω από 500 και μιλάμε μόνο για καινούρια, αλλά το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω τι χρειάζεται. 

Για παράδειγμα, δεν ήξερα ότι υπάρχουν τα 3 σε 1 ή τα 2 σε 1. Διαβάζοντας διάφορα φόρουμ, βλέπω για ότι η καλαθούνα δε χρειάζεται, οπότε τώρα τείνω στα καροτσάκια  2 σε 1. Μετά διάβασα ότι μπορώ να έχω κάθισμα στο αυτοκίνητο για 0-13 κιλά το οποίο μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά, οπότε μήπως ούτε τα 2 σε 1 είναι καλή λύση;

Στα καταστήματα πελαγώνω και αισθάνομαι ότι τα παρουσιάζουν όλα ως χρήσιμα οπότε προτιμώ να συμβουλευτώ κυρίως πρόσφατες μανούλες και όχι μόνο τους πωλητές. 

 

Αυτό συζητάμε από το σκ με το σύζυγο. Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ θέλω να διαθέσω πολλά, γιατί δεν ξέρω αν θα κάτσει, αν θα του αρέσει, αν θα περπατήσει νωρίς. Άσε που γεννάω καταχείμωνο. Πού να το πάω μες στο κρύο; Το πολύ πολύ γιατρό και στη μαμά μου.

Το πορτ μπεμπε είναι απαραίτητο τους πρώτους μήνες, αν έχεις σκοπό να βγαίνετε βόλτες συχνά, για να έχει ίσια την πλάτη του. Και για το σπίτι, αν το κοιμίζεις εκεί στην αρχή ή για να το έχεις όταν κάθεστε στο σαλόνι. Μέχρι τέλος καλοκαιριού βγαίνει off. Για το σκοπό αυτό παίζει να το αντικαταστήσεις με παρκοκρέββατο ή ρηλάξ. 

Το αυγό χρήσιμο στην αρχή, αλλά είναι μέχρι 9 κιλά. Παπαλα και αυτό μετα. Γι΄αυτό προτιμώ να πάρω ένα ακριβότερο κάθισμα αυτοκινήτου που ούτως η άλλως χρειάζεται. Σκέφτομαι κατηγορία 0-25, πάλι με τη λόγική ότι μες στο κρύο δεν θα πολυβγούμε. Παρεπιμπτόντως σήμερα είδαμε στο μαιευτήριο έναν μπαμπά που κρατούσε το αυγό για να πάνε για υπέρηχο ισχίων, άρα το μωρό ήταν το πολύ 1-1 1/2 μηνών. Μιλάμε το κουβαλούσε λες και του είχε βγει η μέση. Πώς να το κουβαλήσω εγώ αυτό; 

Εγώ μάλλον κλίνω προς απλό καρότσι τύπου καλοκαιρινό όπως τα joie που είναι και ελαφρύ, αλλά να ξαπλώνει μέχρι κάτω. Ούτως ή άλλως τις πολλές βόλτες θα τις κάνουμε από Απρίλη και μετά που θα ανοίξει ο καιρός. Για την αρχή σκέφτομαι να δοκιμάσω μάρσιπο. Αλλά είμαι ακόμα στη σκέψη, δεν έχω καταλήξει. Επίσης, καλή η ελληνική αγορά, αλλά σε σάιτ του εξωτερικού που φέρνουν και Ελλάδα βρήκα καθισματάκι το britax 50 ευρώ φθηνότερα με τα μεταφορικά. Το ίδιο μπορεί να κάνω και για το καρότσι. Και αυγό αν αλλάξεις γνώμη μπορείς να βρεις με 50 ευρώ αργότερα.

Από ότι έχω διαβάσει και μου έχουν πει τα κριτήρια είναι να είναι ελαφρύ για να μπορείς να το χειριστείς άνοιξε- κλείσε μόνη σου, να χωράει στο αυτοκίνητό σου, για την αρχή να γυρίζει και ανάποδα το τιμόνι για να κοιτάς το μωρό (στα joie πρόσεξε ότι ανάποδα δεν στρίβουν καλά οι ρόδες), να έχει προστατευτική μπάρα μπροστά (τα maclaren δεν έχουν), να ξαπλώνει μέχρι κάτω. Αυτά τα βασικά θυμάμαι. 

Πήγαμε και στο γιατρό! 970 ο μπουλούκος μου! οριζοντιωμένος στην κοιλιά και βάσει μετρήσεων μία βδομάδα μεγαλύτερος!!! Σούπερ! Επόμενο ραντεβού σε τρεις βδομάδες για να με δει πριν το ντοπλερ.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αυτό συζητάμε από το σκ με το σύζυγο. Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ θέλω να διαθέσω πολλά, γιατί δεν ξέρω αν θα κάτσει, αν θα του αρέσει, αν θα περπατήσει νωρίς. Άσε που γεννάω καταχείμωνο. Πού να το πάω μες στο κρύο; Το πολύ πολύ γιατρό και στη μαμά μου.

Το πορτ μπεμπε είναι απαραίτητο τους πρώτους μήνες, αν έχεις σκοπό να βγαίνετε βόλτες συχνά, για να έχει ίσια την πλάτη του. Και για το σπίτι, αν το κοιμίζεις εκεί στην αρχή ή για να το έχεις όταν κάθεστε στο σαλόνι. Μέχρι τέλος καλοκαιριού βγαίνει off. Για το σκοπό αυτό παίζει να το αντικαταστήσεις με παρκοκρέββατο ή ρηλάξ. 

Το αυγό χρήσιμο στην αρχή, αλλά είναι μέχρι 9 κιλά. Παπαλα και αυτό μετα. Γι΄αυτό προτιμώ να πάρω ένα ακριβότερο κάθισμα αυτοκινήτου που ούτως η άλλως χρειάζεται. Σκέφτομαι κατηγορία 0-25, πάλι με τη λόγική ότι μες στο κρύο δεν θα πολυβγούμε. Παρεπιμπτόντως σήμερα είδαμε στο μαιευτήριο έναν μπαμπά που κρατούσε το αυγό για να πάνε για υπέρηχο ισχίων, άρα το μωρό ήταν το πολύ 1-1 1/2 μηνών. Μιλάμε το κουβαλούσε λες και του είχε βγει η μέση. Πώς να το κουβαλήσω εγώ αυτό; 

Εγώ μάλλον κλίνω προς απλό καρότσι τύπου καλοκαιρινό όπως τα joie που είναι και ελαφρύ, αλλά να ξαπλώνει μέχρι κάτω. Ούτως ή άλλως τις πολλές βόλτες θα τις κάνουμε από Απρίλη και μετά που θα ανοίξει ο καιρός. Για την αρχή σκέφτομαι να δοκιμάσω μάρσιπο. Αλλά είμαι ακόμα στη σκέψη, δεν έχω καταλήξει. Επίσης, καλή η ελληνική αγορά, αλλά σε σάιτ του εξωτερικού που φέρνουν και Ελλάδα βρήκα καθισματάκι το britax 50 ευρώ φθηνότερα με τα μεταφορικά. Το ίδιο μπορεί να κάνω και για το καρότσι. Και αυγό αν αλλάξεις γνώμη μπορείς να βρεις με 50 ευρώ αργότερα.

Από ότι έχω διαβάσει και μου έχουν πει τα κριτήρια είναι να είναι ελαφρύ για να μπορείς να το χειριστείς άνοιξε- κλείσε μόνη σου, να χωράει στο αυτοκίνητό σου, για την αρχή να γυρίζει και ανάποδα το τιμόνι για να κοιτάς το μωρό (στα joie πρόσεξε ότι ανάποδα δεν στρίβουν καλά οι ρόδες), να έχει προστατευτική μπάρα μπροστά (τα maclaren δεν έχουν), να ξαπλώνει μέχρι κάτω. Αυτά τα βασικά θυμάμαι. 

Πήγαμε και στο γιατρό! 970 ο μπουλούκος μου! οριζοντιωμένος στην κοιλιά και βάσει μετρήσεων μία βδομάδα μεγαλύτερος!!! Σούπερ! Επόμενο ραντεβού σε τρεις βδομάδες για να με δει πριν το ντοπλερ.

Άμα μάθει στο μάρσιπο την έβαψες την πάτησα στην κόρη μου και πονούσα μέχρι και στα αυτιά καρότσι μια χαρά κάθονται όλα θέμα εκπαίδευσης είναι στο παιδί 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Άμα μάθει στο μάρσιπο την έβαψες την πάτησα στην κόρη μου και πονούσα μέχρι και στα αυτιά καρότσι μια χαρά κάθονται όλα θέμα εκπαίδευσης είναι στο παιδί 

Πλάκα κάνεις; Ωχ! αυτό δεν το είχα σκεφτεί!

 

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και να περπατήσει θα έχει μικρά πόδια δεν θα αντέχει να περπατάει 2ωρο συνεχόμενα 

Just now, Ele@n είπε:

Πλάκα κάνεις; Ωχ! αυτό δεν το είχα σκεφτεί!

 

Είναι αδύνατο να έχεις έναν μικρόσωμο άνθρωπο συνέχεια πάνω σου κάποια στιγμή θα καταρρεύσεις


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Και να περπατήσει θα έχει μικρά πόδια δεν θα αντέχει να περπατάει 2ωρο συνεχόμενα 

Είναι αδύνατο να έχεις ένα μικρόσωμο άνθρωπο συνέχεια πάνω σου κάποια στιγμή θα καταρρεύσεις

Α! Εγώ ειδυλλιακά μιλώντας το είχα πλάσει αλλιώς στο μυαλό μου! Ότι θα έχω το μάρσιπο για τις μετακινήσεις μέχρι την Άνοιξη, αντί για αυγό ας πούμε και μετά καρότσι!

 

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Α! Εγώ ειδυλλιακά μιλώντας το είχα πλάσει αλλιώς στο μυαλό μου! Ότι θα έχω το μάρσιπο για τις μετακινήσεις μέχρι την Άνοιξη, αντί για αυγό ας πούμε και μετά καρότσι!

 

Ειδυλλιακά θα το έχει μάθει και άντε μετά να το ξεμάθει τα παιδιά σε ότι τα παρηγορεί δεν το αλλάζουν και απίστευτα γρήγορα ή με τους δικούς μας ρυθμούς 

Στο λέω γτ με την κόρη μου μέχρι 2 ετών την πήγαινα αγκαλιά για να κοιμηθεί και τα είδα όλα από αϋπνία και κούραση 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ειδυλλιακά θα το έχει μάθει και άντε μετά να το ξεμάθει τα παιδιά σε ότι τα παρηγορεί δεν το αλλάζουν και απίστευτα γρήγορα ή με τους δικούς μας ρυθμούς 

Στο λέω γτ με την κόρη μου μέχρι 2 ετών την πήγαινα αγκαλιά για να κοιμηθεί και τα είδα όλα από αϋπνία και κούραση 

Ουπς! Καλά κάνεις και το λες, γιατί η μικρή ανίδεη δεν έχω ιδέα από αυτά! Θεωρείς δλδ ότι είναι απαραίτητο το πορτ μπεμπε ή το αυγό για την αρχή; Ή και με το απλό καρότσι που ξαπλώνει τελείως μπορώ να κάνω δουλειά;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

Αυτό συζητάμε από το σκ με το σύζυγο. Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ θέλω να διαθέσω πολλά, γιατί δεν ξέρω αν θα κάτσει, αν θα του αρέσει, αν θα περπατήσει νωρίς. Άσε που γεννάω καταχείμωνο. Πού να το πάω μες στο κρύο; Το πολύ πολύ γιατρό και στη μαμά μου.

Το πορτ μπεμπε είναι απαραίτητο τους πρώτους μήνες, αν έχεις σκοπό να βγαίνετε βόλτες συχνά, για να έχει ίσια την πλάτη του. Και για το σπίτι, αν το κοιμίζεις εκεί στην αρχή ή για να το έχεις όταν κάθεστε στο σαλόνι. Μέχρι τέλος καλοκαιριού βγαίνει off. Για το σκοπό αυτό παίζει να το αντικαταστήσεις με παρκοκρέββατο ή ρηλάξ. 

Το αυγό χρήσιμο στην αρχή, αλλά είναι μέχρι 9 κιλά. Παπαλα και αυτό μετα. Γι΄αυτό προτιμώ να πάρω ένα ακριβότερο κάθισμα αυτοκινήτου που ούτως η άλλως χρειάζεται. Σκέφτομαι κατηγορία 0-25, πάλι με τη λόγική ότι μες στο κρύο δεν θα πολυβγούμε. Παρεπιμπτόντως σήμερα είδαμε στο μαιευτήριο έναν μπαμπά που κρατούσε το αυγό για να πάνε για υπέρηχο ισχίων, άρα το μωρό ήταν το πολύ 1-1 1/2 μηνών. Μιλάμε το κουβαλούσε λες και του είχε βγει η μέση. Πώς να το κουβαλήσω εγώ αυτό; 

Εγώ μάλλον κλίνω προς απλό καρότσι τύπου καλοκαιρινό όπως τα joie που είναι και ελαφρύ, αλλά να ξαπλώνει μέχρι κάτω. Ούτως ή άλλως τις πολλές βόλτες θα τις κάνουμε από Απρίλη και μετά που θα ανοίξει ο καιρός. Για την αρχή σκέφτομαι να δοκιμάσω μάρσιπο. Αλλά είμαι ακόμα στη σκέψη, δεν έχω καταλήξει. Επίσης, καλή η ελληνική αγορά, αλλά σε σάιτ του εξωτερικού που φέρνουν και Ελλάδα βρήκα καθισματάκι το britax 50 ευρώ φθηνότερα με τα μεταφορικά. Το ίδιο μπορεί να κάνω και για το καρότσι. Και αυγό αν αλλάξεις γνώμη μπορείς να βρεις με 50 ευρώ αργότερα.

Από ότι έχω διαβάσει και μου έχουν πει τα κριτήρια είναι να είναι ελαφρύ για να μπορείς να το χειριστείς άνοιξε- κλείσε μόνη σου, να χωράει στο αυτοκίνητό σου, για την αρχή να γυρίζει και ανάποδα το τιμόνι για να κοιτάς το μωρό (στα joie πρόσεξε ότι ανάποδα δεν στρίβουν καλά οι ρόδες), να έχει προστατευτική μπάρα μπροστά (τα maclaren δεν έχουν), να ξαπλώνει μέχρι κάτω. Αυτά τα βασικά θυμάμαι. 

Πήγαμε και στο γιατρό! 970 ο μπουλούκος μου! οριζοντιωμένος στην κοιλιά και βάσει μετρήσεων μία βδομάδα μεγαλύτερος!!! Σούπερ! Επόμενο ραντεβού σε τρεις βδομάδες για να με δει πριν το ντοπλερ.

Ευχαριστώ πολύ για το αναλυτικό ποστ σου και με το καλό το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Ουπς! Καλά κάνεις και το λες, γιατί η μικρή ανίδεη δεν έχω ιδέα από αυτά! Θεωρείς δλδ ότι είναι απαραίτητο το πορτ μπεμπε ή το αυγό για την αρχή; Ή και με το απλό καρότσι που ξαπλώνει τελείως μπορώ να κάνω δουλειά;

Να πάρεις αυτό που ξαπλώνει τελείως αν θες να το έχεις αλλού μέσα στο σπίτι εγώ είχα πάρει της peg perego την ταιστρα που είναι από 0+ και τα έβαζα εκεί μέσα στην μέρα ή στον καναπέ ή στο ρηλάξ


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Να πάρεις αυτό που ξαπλώνει τελείως αν θες να το έχεις αλλού μέσα στο σπίτι εγώ είχα πάρει της peg perego την ταιστρα που είναι από 0+ και τα έβαζα εκεί μέσα στην μέρα ή στον καναπέ ή στο ρηλάξ

Για μέσα στο σπίτι μάλλον πάμε για παρκοκρέββατο με στρώμα για αρχή (μετά θα το πάμε στη γιαγιά να κοιμάται εκεί) και ρηλάξ. Για τις μετακινήσεις εκτός σπιτιού στην αρχή; Για το αυτοκινήτο καθισματάκι 0-25(σε αυτό θα τα βγάλω και από το μαιευτήριο). Εκτός αυτοκινήτου; Καρότσι που ξαπλώνει;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Για μέσα στο σπίτι μάλλον πάμε για παρκοκρέββατο με στρώμα για αρχή (μετά θα το πάμε στη γιαγιά να κοιμάται εκεί) και ρηλάξ. Για τις μετακινήσεις εκτός σπιτιού στην αρχή; Για το αυτοκινήτο καθισματάκι 0-25(σε αυτό θα τα βγάλω και από το μαιευτήριο). Εκτός αυτοκινήτου; Καρότσι που ξαπλώνει;

Oh yes καρότσι που ξαπλώνει :)

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα να ρωτήσω για αγορά καροτσιού. 

Με ποια κριτήρια τα διαλέγουμε; Τι θα χρειαστούμε; Μήπως είναι υπερβολή τα 3 σε 1; Όσες έχετε ήδη παιδάκια διαφωτίστε με λίγο γιατί θέλω να καταλήξω σε κάποιο σύντομα. Μερσί :)

Καλησπέρα εγώ προτιμώ τα 3 σε1. Το αυγό είναι βολικό πολύ στην αρχή γιατί το παίρνεις απο το αμαξι το κουμπωνεις στο καρότσι και είσαι έτοιμη και ειναι κατάλληλο μέχρι 13 κιλά. Επίσης το πόρτ μπεμπέ ειναι πολύ βολικο γιατί στην αρχή που είναι μικρουλια τους αρέσει να κοιμούνται εκεί. Κι εμένα το πρώτο μου είναι αλλά τα ξέρω απο τις ανιψιες μου. Απλά σκέψου τι πιστεύεις θα σε βολέψει καλύτερα.

Κορίτσια με έχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και τις νιώθω πολύ γιατί είναι κάθετα η κεφάλα του πάνω να σπρώχνει το στομάχι και τα ποδαράκια προς τα κάτω....Τώρα είμαστε 32 και 2 και αύριο έχουμε το ντοπλερ:) και γενικά νομίζω περπατάω σαν πιγκουίνος ειδικά όταν θελω τσιτσα...και δε μπορώ να βουλευτώ καθόλου στον ύπνο αλλά μου αρέσει:) μάλλον δε πάω καλά αλλά παρόλο που είμαι συνέχεια εξαντλημένη είμαι μέσα στην τρελή χαρά...μόνο το άντρα μου μου έρχεται να δείρω που και που αλλά μου το χαλάει γιατί επειδή λέει ζοριζομαι με την εγκυμοσύνη και επειδή έχει ευθυνη και εκείνος για το μωρό αν έτσι νιώσω καλύτερα θα κάτσει να τις φάει και εκεί λιωνω στα γέλια....:shock::x κι ενω ψαρευω γαι κομπλιμέντα δεν το πιάνει του λέω τις προάλλες αχ αγάπη μου σαν μπαλόνι έχω γίνει (έχει φουσκώσει πολύ η κοιλίτσα μου) και περιμένω να μου πει όχι μωρό μου μια χαρά είσαι γυρνάει και λέει: ναι αλλά είσαι το πιο όμορφο μπαλόνι που έχω δει :?...

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...