Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Alexandrath είπε:

Καλημέρα!! Δεν φοβάμαι να κάνω αμνιοπαρακέντηση, με φοβίζει έστω κ το 1% αποβολής και δεν ξέρω αν όντως υπάρχει λόγος να το κάνω. 

Σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα... Και εγω πιθανή επιπλοκη φοβόμουν. Τώρα για το αν υπάρχει λόγος δεν μπορώ να στο απαντήσω εγώ.. Οι βιοχημικες έχουν ποσοστό σφάλματος..εφοσον είσαι μέσα στα όρια θα μπορούσες να τις επαναλάβεις και σε ένα άλλο εργαστήριο..


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MariaGS είπε:

Σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα... Και εγω πιθανή επιπλοκη φοβόμουν. Τώρα για το αν υπάρχει λόγος δεν μπορώ να στο απαντήσω εγώ.. Οι βιοχημικες έχουν ποσοστό σφάλματος..εφοσον είσαι μέσα στα όρια θα μπορούσες να τις επαναλάβεις και σε ένα άλλο εργαστήριο..

Έχω την άλλη Παρασκευή ραντεβού με

άλλον γιατρό. Θα δω τι θα μου πεί και αυτός & θα πάρω απόφαση μετά... Έτσι κ αλλιώς είναι νωρίς για αμνιοπαρακέντηση δε το διακινδυνεύω τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά κι εσείς κ τα μωράκια! Ερώτηση προς όσες εχουν γίνει ήδη μανούλες... Δεν ξερω τι να παρω σχετικα με το γάλα του μωρου καθως δεν ξερω πώς θα παει το θεμα του θηλασμου. Θα ήθελα πολυ να τα καταφέρω! Ωστόσο τι προτεινετε να προμηθευτω απο την στιγμη που δεν ξερω αν θα δωσω τελικα φορμουλα ή μητρικο; Μην τρεχω κ δεν φτανω τελευταια στιγμη... Αποστειρωτες, στεγνωτηρες, θηλαστρα,μπιμπερο; Τι απο ολα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά κι εσείς κ τα μωράκια! Ερώτηση προς όσες εχουν γίνει ήδη μανούλες... Δεν ξερω τι να παρω σχετικα με το γάλα του μωρου καθως δεν ξερω πώς θα παει το θεμα του θηλασμου. Θα ήθελα πολυ να τα καταφέρω! Ωστόσο τι προτεινετε να προμηθευτω απο την στιγμη που δεν ξερω αν θα δωσω τελικα φορμουλα ή μητρικο; Μην τρεχω κ δεν φτανω τελευταια στιγμη... Αποστειρωτες, στεγνωτηρες, θηλαστρα,μπιμπερο; Τι απο ολα;;

Θα πάρεις 

1)γαλα όποιο σου προτείνουν στο μαιευτήριο ή ο παιδίατρος σου 

2)βραστηρα για το νερό 

3)Αποστειρωτή να χωράει πολλά μπουκάλια και πιπιλες 

4)θερμός για να κρατάει ζεστό το νερό για τα νυχτερινά ταϊσματα που θα σπαραζει το μωρό 

5)5-6 μπουκάλια γυάλινα εγώ θα πάρω μάλλον της nuk τα first choice αλλά θα δω και τα mam 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πότε έχετε γιατρό πάλι; Εγώ σε 2 εβδομάδες και μου φαίνονται πάρα πολλές και αγωνιώ :(

Καλημέρα @boukitsa123  ! Εγώ έχω σήμερα και μάλιστα θα κάνω καρδιοτοκογραφο! Είμαι μέσα στο άγχος :? ! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

εσυ να μην αγχώνεσαι γιατί εφόσον είστε καλά κ εσυ και το μωράκι σου δεν υπάρχει λόγος! Θα δεις που μετά θα σου πει να σε βλέπει πιο συχνά..

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πότε έχετε γιατρό πάλι; Εγώ σε 2 εβδομάδες και μου φαίνονται πάρα πολλές και αγωνιώ :(

Και εγώ τότε έχω. Απ'ότι θυμάμαι μόνο στον 9ο πήγαινα πιο συχνά. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii θα περιμένω νέα σου :)

 

Just now, katerina04 είπε:

Και εγώ τότε έχω. Απ'ότι θυμάμαι μόνο στον 9ο πήγαινα πιο συχνά. 

Έκανα βλακεια την νύχτα και κρατούσα τα τσισα μου από τις 3 μέχρι τις 6 και μετά δεν άκουγα την μικρή και φοβάμαι μην έγινε τπτ :(

 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Agapakiii θα περιμένω νέα σου :)

 

Έκανα βλακεια την νύχτα και κρατούσα τα τσισα μου από τις 3 μέχρι τις 6 και μετά δεν άκουγα την μικρή και φοβάμαι μην έγινε τπτ :(

 

Κι εγώ το έχω κάνει αυτό και μετα ο μπέμπης ήταν υπερβολικά ήσυχος. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι το πολύ πολύ φαε μια σοκολατιτσα η κάτι γλυκό που τα κάνει υπερκινητικά για να τη νιώσεις και να ηρεμήσεις:) και στείλε μας όταν αρχίσει το ξύλο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Εμείς την Παρασκευή έχουμε ντοπλερ.. Ανυπομονώ! Boukitsa κι εγώ το χω κάνει αυτό και μετά ήταν αρκετά ήσυχος... Επανήλθε δριμύτερος λίγο αργότερα, ευτυχώς! Με έχει πιάσει ένα ψιλοαγχος,γιατί δεν έχω ολοκληρώσει τα ψώνια του μωρού,δεν έχω πλύνει,σιδερωσει κλπ.. και ήδη νιώθω πιο βαριά, με την έννοια ότι πονάει η μέση μου και νιώθω βάρος στην κοιλιά όταν είμαι λίγη ώρα όρθια ή περπατώ. Εσείς τα ρουχαλακια, αφού τα σιδερωσετε,θα τα βάλετε απλά μέσα στη συρταριερα ή και μεσα σε σακουλάκια για να μη σκονιζονται; Είμαι πρωτάρα και φαίνεται ε;!!  

  • Μου αρέσει 3

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

@Agapakiii θα περιμένω νέα σου :)

 

Έκανα βλακεια την νύχτα και κρατούσα τα τσισα μου από τις 3 μέχρι τις 6 και μετά δεν άκουγα την μικρή και φοβάμαι μην έγινε τπτ :(

 

Τίποτα δε θα έγινε βρε αγάπη. Φάε κάτι γλυκό και περίμενε λίγο. 

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εμείς την Παρασκευή έχουμε ντοπλερ.. Ανυπομονώ! Boukitsa κι εγώ το χω κάνει αυτό και μετά ήταν αρκετά ήσυχος... Επανήλθε δριμύτερος λίγο αργότερα, ευτυχώς! Με έχει πιάσει ένα ψιλοαγχος,γιατί δεν έχω ολοκληρώσει τα ψώνια του μωρού,δεν έχω πλύνει,σιδερωσει κλπ.. και ήδη νιώθω πιο βαριά, με την έννοια ότι πονάει η μέση μου και νιώθω βάρος στην κοιλιά όταν είμαι λίγη ώρα όρθια ή περπατώ. Εσείς τα ρουχαλακια, αφού τα σιδερωσετε,θα τα βάλετε απλά μέσα στη συρταριερα ή και μεσα σε σακουλάκια για να μη σκονιζονται; Είμαι πρωτάρα και φαίνεται ε;!!  

Άντε με το καλο. Στα συρτάρια εγώ τα είχα βάλει στη μικρή μου.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εμείς την Παρασκευή έχουμε ντοπλερ.. Ανυπομονώ! Boukitsa κι εγώ το χω κάνει αυτό και μετά ήταν αρκετά ήσυχος... Επανήλθε δριμύτερος λίγο αργότερα, ευτυχώς! Με έχει πιάσει ένα ψιλοαγχος,γιατί δεν έχω ολοκληρώσει τα ψώνια του μωρού,δεν έχω πλύνει,σιδερωσει κλπ.. και ήδη νιώθω πιο βαριά, με την έννοια ότι πονάει η μέση μου και νιώθω βάρος στην κοιλιά όταν είμαι λίγη ώρα όρθια ή περπατώ. Εσείς τα ρουχαλακια, αφού τα σιδερωσετε,θα τα βάλετε απλά μέσα στη συρταριερα ή και μεσα σε σακουλάκια για να μη σκονιζονται; Είμαι πρωτάρα και φαίνεται ε;!!  

Εγώ τα ρούχα τα έχω πλύνει σιδερωσει και τα έβαλα κατευθείαν στη ντουλάπα του. Έχω τακτοποιήσει όλη τη προίκα του και περιμένω τώρα να έρθει η κούνια και η συρταριέρα του. Εμένα φούσκωσε απότομα η κοιλίτσα μου και νιώθω λες και έχω καταπιεί ένα καρπούζι:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Εγώ τα ρούχα τα έχω πλύνει σιδερωσει και τα έβαλα κατευθείαν στη ντουλάπα του. Έχω τακτοποιήσει όλη τη προίκα του και περιμένω τώρα να έρθει η κούνια και η συρταριέρα του. Εμένα φούσκωσε απότομα η κοιλίτσα μου και νιώθω λες και έχω καταπιεί ένα καρπούζι:)

Καπως έτσι κι εγώ και είναι αρκετά μυτερή γιατί δεν έχω φουσκώσει στα πλάγια. Αφού η μικρή μου λέει μαμά η κοιλιά σου έγινε σαν μπαλόνι.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Agapakiii θα περιμένω νέα σου :)

 

Έκανα βλακεια την νύχτα και κρατούσα τα τσισα μου από τις 3 μέχρι τις 6 και μετά δεν άκουγα την μικρή και φοβάμαι μην έγινε τπτ :(

 

Προς το παρόν είμαστε οκ, η μικρή πιέζει με το κεφάλι τον τράχηλο γιατί είναι πολύ χαμηλά αλλά μου είπε να είμαι ξάπλα κ βλέπουμε!

μην ανησυχείς για το μωράκι σου σίγουρα θα είναι καλά!! Ίσως απλά κοιμήθηκε η Γλυκουλα σου !

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εντάξει έδωσε κλωτσιές η μικρή πως το εννοείς @katerina04ότι η κοιλιά σου είναι μυτερή; Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά βέβαια είμαι και 100 κιλά και δεν φαίνομαι έγκυος στους ξένους 

@Agapakiii αντε μια χαρά καλά τα νέα σου

@Ntina Ntinaki ούτε εγώ φτιάξει τίποτα άσε θα τρέχω τελευταία στιγμή τα ρούχα του μωρού θα τα βάλω σε σακούλες που δεν μπαίνει αέρας δηλαδή θα πάρω από σούπερ μάρκετ 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...