Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , boukitsa123 είπε:

@Agapakiii θα περιμένω νέα σου :)

 

Έκανα βλακεια την νύχτα και κρατούσα τα τσισα μου από τις 3 μέχρι τις 6 και μετά δεν άκουγα την μικρή και φοβάμαι μην έγινε τπτ :(

 

Dont worry! Σε κάποια γωνιά προς τα μέσα έχει βολευτεί και ρίχνει ύπνους! Αυτό το κράτημα νομίζω ότι όλες το κάνουμε ασυναίσθητα την ώρα του ύπνου!  Η αλήθεια είναι ότι και ο δικός μου σήμερα δεν έχει σκουντήξει ακόμα! 

Εγώ ακόμα στη φάση πλένω σιδερώνω είμαι. Αλλά τα βάζω κατευθείαν στην ντουλάπα του που δεν την ανοίγω για άλλο λόγο. Μπορείτε εφόσον είναι σε συρτάρια να τα σκεπάσετε με ένα σεντόνι για να μη νιώθετε ότι σκονίζονται.

Μόλις μπει ο Δεκέμβρης θα πάρω τελική απόφαση για τα βαριά έπιπλα και αξεσουάρ. Και όλο βλέπω ότι είμαι αναποφάσιστη...ουφ...

Να σας ρωτήσω τις παλιές... εννοείται ότι το χειμώνα (γιατί μέχρι χθες είχαμε 29 βαθμούς εδώ) θα ανάψουμε τη θέρμανση. Εννοείται βέβαια όχι όλη τη μέρα αλλά σε σταθερή θερμοκρασία νομίζω ότι 18-19 βαθμοί είναι καλά! Στο δωμάτιο που θα κοιμάται ο μικρός με εμένα στην αρχή (κούνια δεν χωράει με τίποτα στο δικό μας) έστρωνα χαλί για να είναι πιο ζεστό το σπίτι. Φέτος δεν ξέρω τι να κάνω. Εσείς θα στρώσετε ή τζάμπα θα το λερώσω;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerina04 είπε:

Καπως έτσι κι εγώ και είναι αρκετά μυτερή γιατί δεν έχω φουσκώσει στα πλάγια. Αφού η μικρή μου λέει μαμά η κοιλιά σου έγινε σαν μπαλόνι.

Ναι δεν υπάρχουν τα μικρά σε αυτή την ηλικία εμένα έρχεται η ανιψιά μου η μεσαία ειναι σχεδόν τρία τώρα και να μου λέει βγάλτο να το δω λίγο και το ξαναβαζουμε μέσα μετά:x 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια εντάξει έδωσε κλωτσιές η μικρή πως το εννοείς @katerina04ότι η κοιλιά σου είναι μυτερή; Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά βέβαια είμαι και 100 κιλά και δεν φαίνομαι έγκυος στους ξένους 

@Agapakiii αντε μια χαρά καλά τα νέα σου

@Ntina Ntinaki ούτε εγώ φτιάξει τίποτα άσε θα τρέχω τελευταία στιγμή τα ρούχα του μωρού θα τα βάλω σε σακούλες που δεν μπαίνει αέρας δηλαδή θα πάρω από σούπερ μάρκετ 

Είδες όλα καλά με τη μικρή σου λίγο υπομονή και θα μας φύγει αυτό το αγχος και θα έρθουν αλλά φυσικά χαχα. Από πίσω δε φαίνομαι έγκυος και στα πλαϊνά στα ψωμάκια δηλαδή δεν έχω τίποτα ότι κιλά βάζω πάνε όλα στην κοιλιά και πετάει μόνο αυτη  και στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι ήμουν. Απλά τώρα πετάχτηκε πιο γρήγορα αφού είδε ήδη ανοίξει από την πρώτη φορά

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Είδες όλα καλά με τη μικρή σου λίγο υπομονή και θα μας φύγει αυτό το αγχος και θα έρθουν αλλά φυσικά χαχα. Από πίσω δε φαίνομαι έγκυος και στα πλαϊνά στα ψωμάκια δηλαδή δεν έχω τίποτα ότι κιλά βάζω πάνε όλα στην κοιλιά και πετάει μόνο αυτη  και στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι ήμουν. Απλά τώρα πετάχτηκε πιο γρήγορα αφού είδε ήδη ανοίξει από την πρώτη φορά

Κι εγώ μια κοιλιά είμαι

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω την Τετάρτη γιατρο και εχω λιγο αγχος, γιατι ολο μου την λεει με τα κιλα. Φοβαμαι λιγο με το ντοπλερ. 

Θελει 18 με 22 βαθμους για το μωρο αλλα θα το δεις κι εσυ.

Κι εγω πεθαονω με την μεση, τα ποδια, τα εντερα, το στομαχι......ξεχασα κατι? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εδέησα να πλύνω τα ρούχα της μπέμπας ω ναι τα έβγαλα όλα φορμάκια και φανελάκια κουβέρτες πάντα κούνιας σελτεδάκια πάνες αγκαλιάς σκουφάκι γαντάκια πήρα και απορρυπαντικό Αρκάδι το είχε ο Βασιλόπουλος 1+1 την σκόνη και από εβδομάδα θα πάρω και την συρταριέρα και τα αφρόλουτρα της θεά θα την κάνω :-P 

Άντε θα πάρουν φωτιά τα σίδερα :razz:

@Mamacita Alina αλινακι σε ευχαριστώ για τις καρδούλες σου στέλνω πολλά φιλιά και ας μην σε ξέρω :)

Ρε θα (ξανά)γίνουμε μανούλες!!!!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 6

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια εδέησα να πλύνω τα ρούχα της μπέμπας ω ναι τα έβγαλα όλα φορμάκια και φανελάκια κουβέρτες πάντα κούνιας σελτεδάκια πάνες αγκαλιάς σκουφάκι γαντάκια πήρα και απορρυπαντικό Αρκάδι το είχε ο Βασιλόπουλος 1+1 την σκόνη και από εβδομάδα θα πάρω και την συρταριέρα και τα αφρόλουτρα της θεά θα την κάνω :-P 

Άντε θα πάρουν φωτιά τα σίδερα :razz:

@Mamacita Alina αλινακι σε ευχαριστώ για τις καρδούλες σου στέλνω πολλά φιλιά και ας μην σε ξέρω :)

Ρε θα (ξανά)γίνουμε μανούλες!!!!!!!!!!!! 

Χαιρομαι που εισαι σε χαρουμενη διαθεση. Εγω ανυπομονω να γεννησω γιατί δεν αντεχω αλλο. Παλι καλα που δεν τα περασα στην πρωτη, γιατι δευτερο δεν θα εκανα!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

 

@boukitsa123 σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Εγω εχω σε 10 μερες αλλα δεν μου εχει πει τιποτα ακομα για ντοπλερ. Αυριο μπαινω στην 30η! Σε καμια 10ρια μερες θα μου ερθει κ η συρταριερα με το κρεβατακι. Αλλα λεω να μην περιμενω για να ξεκινησω πλυσιμο κ σιδερο γιατι θα αγχωθω...! 

Για τον 1ο μηνα 7-8 φορμακια κ αντιστοιχα εσωρουχακια αρκουν ή να προμηθευτω κι αλλα; Εχω παρει και για 1-3 καποια αλλα νομιζω οτι θα πλεει μεσα τον πρωτο καιρο! Ωραίες οι ετοιμασίες πάντως!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

@boukitsa123 σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Εγω εχω σε 10 μερες αλλα δεν μου εχει πει τιποτα ακομα για ντοπλερ. Αυριο μπαινω στην 30η! Σε καμια 10ρια μερες θα μου ερθει κ η συρταριερα με το κρεβατακι. Αλλα λεω να μην περιμενω για να ξεκινησω πλυσιμο κ σιδερο γιατι θα αγχωθω...! 

Για τον 1ο μηνα 7-8 φορμακια κ αντιστοιχα εσωρουχακια αρκουν ή να προμηθευτω κι αλλα; Εχω παρει και για 1-3 καποια αλλα νομιζω οτι θα πλεει μεσα τον πρωτο καιρο! Ωραίες οι ετοιμασίες πάντως!

 

Εισαι πληρες με τα ρουχα! Σουπερ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, charma91 είπε:

@boukitsa123 σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Εγω εχω σε 10 μερες αλλα δεν μου εχει πει τιποτα ακομα για ντοπλερ. Αυριο μπαινω στην 30η! Σε καμια 10ρια μερες θα μου ερθει κ η συρταριερα με το κρεβατακι. Αλλα λεω να μην περιμενω για να ξεκινησω πλυσιμο κ σιδερο γιατι θα αγχωθω...! 

Για τον 1ο μηνα 7-8 φορμακια κ αντιστοιχα εσωρουχακια αρκουν ή να προμηθευτω κι αλλα; Εχω παρει και για 1-3 καποια αλλα νομιζω οτι θα πλεει μεσα τον πρωτο καιρο! Ωραίες οι ετοιμασίες πάντως!

 

Εγω έχω σύνολο 17 φορμάκια και φανελάκια αλλά μέχρι 3 μηνών περίπου και γύρω στα 8 για νεογέννητο τώρα εξαρτάται και πόσο μεγάλα θα βγουν τα μωρά μας για το πόσο θα τα φορέσουν με το καλό το Doppler σου 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@katerina04 η μικρή σου δεν ήταν που έβγαζε τα ρούχα του μωρού; Ε και τα δικά μου χθες τα έπιασε "μανία" και βγάζανε τα ρούχα μετά τους έβαλα να μου τα δίνουν αλλά τα έπαιξα μάλλον άρχισαν να βγάζουν κι εμένα "ζήλια" 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου; Εγώ έχω ξυπνήσει από τις πέντε και έκανα παρέα με τη φίλη μου τη λεκάνη:sad:...και η κυριακη είναι η μόνη μέρα που δε δουλεύω και μπορώ να κοιμηθώ...Κατά τα άλλα μια χαρά είμαστε κι εγώ κι ο μπέμπης. Όσες ψάχνετε για κούνια εγώ βρήκα στο ίντερνετ ένα κατάστημα που έχει την πολυμορφική που θέλω 280 σε προσφορά και κάνουν δώρο και το στρώμα με κοκοφοινικα είναι... είχα παραγγείλει μια αλλά με πήραν χθες και απο κει που είχαμε συμφωνήσει σε είκοσι μερουλες να την έχω μου λένε θα υπάρξει καθυστέρηση και θα την έχω κοντά στα Χριστούγεννα και φυσικά την ακύρωσα διότι εγώ 2/1 έχω πητ κι αν γεννήσω νωρίτερα; Είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική με αυτά και Θέλω πριν ερθει το μωρό να τα έχω ολα ετοιμα.Βέβαια σε καλό μου βγήκε γιατί σε αυτό το μαγαζί την είχα βρει 340 χωρίς το στρώμα και αυτή που βρήκα τώρα ειναι σχεδόν ίδια και γλυτώνουμε κάτι:shock:

@boukitsa123 η φάση της ζήλιας νομίζω θα είναι μέχρι να δουν τη μικρή μετά θα λιώσουν. Όλα τα παιδιά τη περνάνε κι εμένα ο μικρός την ψιλιπερασε παρόλο που είναι δώδεκα τώρα αλλά δε φταίει το παιδί αλλά ορισμένοι ηλίθιοι που κάθε φορά ειναι με την καραμέλα αχ θα γίνεις κι εσυ μανούλα επιτέλους κρίμα να μην έχεις ένα παιδακι ( λες και με πήραν τα χρόνια 27 είμαι έλεος) δεν κρατήθηκε ο μικρός και απάντησε σε έναν παιδί έχει ξέρετε έχει εμένα . Με τον άντρα μου είμαστε από όταν ο μικρός ήταν 3 ετών μαζί τον έχουμε μεγαλώσει και εγώ σαν γιο μου τον έχω πέρα από τη πολύ μωρουδιακη φάση του όλα μαζί τα έχουμε περάσει. Πάλι ένα κατεβατό έγραψα αλλά είπα να πω τον καημό  μου

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@katerina04 η μικρή σου δεν ήταν που έβγαζε τα ρούχα του μωρού; Ε και τα δικά μου χθες τα έπιασε "μανία" και βγάζανε τα ρούχα μετά τους έβαλα να μου τα δίνουν αλλά τα έπαιξα μάλλον άρχισαν να βγάζουν κι εμένα "ζήλια" 

Χαχα ναι η δικιά μου ήταν. Όλα βγάζουν ζήλια το πόσο όμως θα φανεί μετά. Βασικά να σου πω την αλήθεια αρχισα λίγο να αγχώνομαι γι' αυτό το θέμα γιατί χθες το βράδυ που έκανα μπάνιο και ξύπνησε ούρλιαζε επειδή δεν μπορούσα να την πάρω αγκαλιά ενω με έβλεπε αφού την έφερε ο άντρας μου στο μπάνιο μπας και ηρεμήσει αλλά τίποτα. 

Just now, Stelloudia είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου; Εγώ έχω ξυπνήσει από τις πέντε και έκανα παρέα με τη φίλη μου τη λεκάνη:sad:...και η κυριακη είναι η μόνη μέρα που δε δουλεύω και μπορώ να κοιμηθώ...Κατά τα άλλα μια χαρά είμαστε κι εγώ κι ο μπέμπης. Όσες ψάχνετε για κούνια εγώ βρήκα στο ίντερνετ ένα κατάστημα που έχει την πολυμορφική που θέλω 280 σε προσφορά και κάνουν δώρο και το στρώμα με κοκοφοινικα είναι... είχα παραγγείλει μια αλλά με πήραν χθες και απο κει που είχαμε συμφωνήσει σε είκοσι μερουλες να την έχω μου λένε θα υπάρξει καθυστέρηση και θα την έχω κοντά στα Χριστούγεννα και φυσικά την ακύρωσα διότι εγώ 2/1 έχω πητ κι αν γεννήσω νωρίτερα; Είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική με αυτά και Θέλω πριν ερθει το μωρό να τα έχω ολα ετοιμα.Βέβαια σε καλό μου βγήκε γιατί σε αυτό το μαγαζί την είχα βρει 340 χωρίς το στρώμα και αυτή που βρήκα τώρα ειναι σχεδόν ίδια και γλυτώνουμε κάτι:shock:

@boukitsa123 η φάση της ζήλιας νομίζω θα είναι μέχρι να δουν τη μικρή μετά θα λιώσουν. Όλα τα παιδιά τη περνάνε κι εμένα ο μικρός την ψιλιπερασε παρόλο που είναι δώδεκα τώρα αλλά δε φταίει το παιδί αλλά ορισμένοι ηλίθιοι που κάθε φορά ειναι με την καραμέλα αχ θα γίνεις κι εσυ μανούλα επιτέλους κρίμα να μην έχεις ένα παιδακι ( λες και με πήραν τα χρόνια 27 είμαι έλεος) δεν κρατήθηκε ο μικρός και απάντησε σε έναν παιδί έχει ξέρετε έχει εμένα . Με τον άντρα μου είμαστε από όταν ο μικρός ήταν 3 ετών μαζί τον έχουμε μεγαλώσει και εγώ σαν γιο μου τον έχω πέρα από τη πολύ μωρουδιακη φάση του όλα μαζί τα έχουμε περάσει. Πάλι ένα κατεβατό έγραψα αλλά είπα να πω τον καημό  μου

Αχ μωρέ δεν σκέφτονται πριν μιλήσουν και το πληγώνουν τον μικρό. Αλλά είμαι σίγουρη ότι ξέρει πόσο τον αγαπάς εσύ μην αγχώνεσαι

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου; Εγώ έχω ξυπνήσει από τις πέντε και έκανα παρέα με τη φίλη μου τη λεκάνη:sad:...και η κυριακη είναι η μόνη μέρα που δε δουλεύω και μπορώ να κοιμηθώ...Κατά τα άλλα μια χαρά είμαστε κι εγώ κι ο μπέμπης. Όσες ψάχνετε για κούνια εγώ βρήκα στο ίντερνετ ένα κατάστημα που έχει την πολυμορφική που θέλω 280 σε προσφορά και κάνουν δώρο και το στρώμα με κοκοφοινικα είναι... είχα παραγγείλει μια αλλά με πήραν χθες και απο κει που είχαμε συμφωνήσει σε είκοσι μερουλες να την έχω μου λένε θα υπάρξει καθυστέρηση και θα την έχω κοντά στα Χριστούγεννα και φυσικά την ακύρωσα διότι εγώ 2/1 έχω πητ κι αν γεννήσω νωρίτερα; Είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική με αυτά και Θέλω πριν ερθει το μωρό να τα έχω ολα ετοιμα.Βέβαια σε καλό μου βγήκε γιατί σε αυτό το μαγαζί την είχα βρει 340 χωρίς το στρώμα και αυτή που βρήκα τώρα ειναι σχεδόν ίδια και γλυτώνουμε κάτι:shock:

@boukitsa123 η φάση της ζήλιας νομίζω θα είναι μέχρι να δουν τη μικρή μετά θα λιώσουν. Όλα τα παιδιά τη περνάνε κι εμένα ο μικρός την ψιλιπερασε παρόλο που είναι δώδεκα τώρα αλλά δε φταίει το παιδί αλλά ορισμένοι ηλίθιοι που κάθε φορά ειναι με την καραμέλα αχ θα γίνεις κι εσυ μανούλα επιτέλους κρίμα να μην έχεις ένα παιδακι ( λες και με πήραν τα χρόνια 27 είμαι έλεος) δεν κρατήθηκε ο μικρός και απάντησε σε έναν παιδί έχει ξέρετε έχει εμένα . Με τον άντρα μου είμαστε από όταν ο μικρός ήταν 3 ετών μαζί τον έχουμε μεγαλώσει και εγώ σαν γιο μου τον έχω πέρα από τη πολύ μωρουδιακη φάση του όλα μαζί τα έχουμε περάσει. Πάλι ένα κατεβατό έγραψα αλλά είπα να πω τον καημό  μου

Τι γλυκό παιδάκι! Αυτό μετράει οτι σε αναγνωρίζει ως μαμά του. Το τι λένε οι άλλοι είναι αδιάφορο... Με το καλό να δεχτείτε κ το δεύτερο μέλος!

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Εγω έχω σύνολο 17 φορμάκια και φανελάκια αλλά μέχρι 3 μηνών περίπου και γύρω στα 8 για νεογέννητο τώρα εξαρτάται και πόσο μεγάλα θα βγουν τα μωρά μας για το πόσο θα τα φορέσουν με το καλό το Doppler σου 

Ευχαριστώ!

Εμένα αρχικά μου τον έβγαζαν αδυνατούλη αλλα στην 28η που πηγα μου ειπαν οτι ηταν γυρω στα 1300 που μαλλον ειναι φυσιολογικο βάρος. Θα δείξει! Γερά να βγουν... κι ας ψωνίζουμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Τι γλυκό παιδάκι! Αυτό μετράει οτι σε αναγνωρίζει ως μαμά του. Το τι λένε οι άλλοι είναι αδιάφορο... Με το καλό να δεχτείτε κ το δεύτερο μέλος!

Ευχαριστώ!

Εμένα αρχικά μου τον έβγαζαν αδυνατούλη αλλα στην 28η που πηγα μου ειπαν οτι ηταν γυρω στα 1300 που μαλλον ειναι φυσιολογικο βάρος. Θα δείξει! Γερά να βγουν... κι ας ψωνίζουμε!

Μια χαρά είναι 1300 στις 28 εβδομάδα εμένα ήταν 1550γρ στις 32 εβδομάδες... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...