Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα πηγα τουαλέτα και είδα λίγο αίμα στο χαρτί. Ανησυχησα αρχικά αλλά πρόσεξα οτι είναι απο κάτι πληγουλες που εχω στην ουρήθρα . Έβαλα λιγη κρέμα προληπτικά αλλα αν δω παραπάνω αίμα αύριο σκέφτομαι να ενημερώσω την γιατρό μου. Σας εχει τυχει κατι παρόμοιο για να μου φύγει η ανησυχία. Αυτές τις πληγές τις είχα πάντα αλλα ανησυχησα τωρα στην εγκυμοσύνη . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα πηγα τουαλέτα και είδα λίγο αίμα στο χαρτί. Ανησυχησα αρχικά αλλά πρόσεξα οτι είναι απο κάτι πληγουλες που εχω στην ουρήθρα . Έβαλα λιγη κρέμα προληπτικά αλλα αν δω παραπάνω αίμα αύριο σκέφτομαι να ενημερώσω την γιατρό μου. Σας εχει τυχει κατι παρόμοιο για να μου φύγει η ανησυχία. Αυτές τις πληγές τις είχα πάντα αλλα ανησυχησα τωρα στην εγκυμοσύνη . 

Κατευθειαν ενημερωνεις γιατρο. Δεν ξερω για τις πληγες αλλα ειναι καλο να το ξερει και να το δει για να μην επηρεαστεί και η εγκυμοσύνη! 

Κοριτσια 26 βδομαδα ηταν 800 σχεδον γραμμαρια. Εχω αγχος την τεταρτη που εχω γιατρο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κατευθειαν ενημερωνεις γιατρο. Δεν ξερω για τις πληγες αλλα ειναι καλο να το ξερει και να το δει για να μην επηρεαστεί και η εγκυμοσύνη! 

Κοριτσια 26 βδομαδα ηταν 800 σχεδον γραμμαρια. Εχω αγχος την τεταρτη που εχω γιατρο

Ναι αυτο σκεφτηκα πρώτα.. Έκανα και ενα ντους να χαλαρώσω και αυριο θα την πάρω τηλέφωνο. Ελπίζω να ειναι μια απλή πληγή  και να μην ειναι κατι ανησυχητικό. Με επιασε και αϋπνία απο την ανησυχία μου. 

Το βάρος είναι φυσιολογικό για την εβδομάδα που εισαι. Τώρα μπαίνεις στον 7ο μήνα και θα αυξάνεται πολυ παραπάνω το βάρος του. Δεν είναι κατι ανησυχητικό αλλα αν σε ανησυχεί ρώτα τον γιατρό σου. . Τωρα ειμαι στην 28η(27+4) και την Δευτέρα που με είδε ηταν 1030 γρ. Βέβαια μου ειπε οτι το μωρο ειναι μια εβδομάδα πιο ανεπτυγμένο. Λογικά θα βγει μεγάλο μωρό αν και κορίτσι. 

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Giota1983 είπε:

Ναι αυτο σκεφτηκα πρώτα.. Έκανα και ενα ντους να χαλαρώσω και αυριο θα την πάρω τηλέφωνο. Ελπίζω να ειναι μια απλή πληγή  και να μην ειναι κατι ανησυχητικό. Με επιασε και αϋπνία απο την ανησυχία μου. 

Το βάρος είναι φυσιολογικό για την εβδομάδα που εισαι. Τώρα μπαίνεις στον 7ο μήνα και θα αυξάνεται πολυ παραπάνω το βάρος του. Δεν είναι κατι ανησυχητικό αλλα αν σε ανησυχεί ρώτα τον γιατρό σου. . Τωρα ειμαι στην 28η(27+4) και την Δευτέρα που με είδε ηταν 1030 γρ. Βέβαια μου ειπε οτι το μωρο ειναι μια εβδομάδα πιο ανεπτυγμένο. Λογικά θα βγει μεγάλο μωρό αν και κορίτσι. 

Κορίτσι εγώ είχα αίμα στην 1η μου εγκυμοσύνη αλλά στον πωπω λόγω σφυξίματος στην 2η εγκυμοσύνη μου είχα από μπροστά αλλά λίγο 1 φορά είχα μια μικρή αποκόλληση όμως όχι σε μεγάλη εβδομάδα 19η ήμουν τότε και φυσικά είχα χεστεί κι εγώ πάνω μου από τον φόβο πήγα αμέσως για υπέρηχο και είχα μια μικρή αποκόλληση η οποία κανένα μήνα μετά είχε κλείσει σου εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό κι εσένα πότε έχεις πητ; 

Καλή εβδομάδα να έχουμε κορίτσια σήμερα σηκώθηκα αρκετά σκουντούφλα ελπίζω να μου περάσει 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα. Άντε πλησιάζουμε στο τέλος. Σε λίγο θα κρατήσουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας. Ανυπομονώ να ακούσω για την πρώτη που θα γεννήσει

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα πηγα τουαλέτα και είδα λίγο αίμα στο χαρτί. Ανησυχησα αρχικά αλλά πρόσεξα οτι είναι απο κάτι πληγουλες που εχω στην ουρήθρα . Έβαλα λιγη κρέμα προληπτικά αλλα αν δω παραπάνω αίμα αύριο σκέφτομαι να ενημερώσω την γιατρό μου. Σας εχει τυχει κατι παρόμοιο για να μου φύγει η ανησυχία. Αυτές τις πληγές τις είχα πάντα αλλα ανησυχησα τωρα στην εγκυμοσύνη . 

Να πάρεις αμέσως τηλέφωνο το γιατρό αν και αφού λες ότι έχεις ήδη πληγές φαντάζομαι ότι δε θα είναι κάτι ανησυχητικό. 

  • Μου αρέσει 4

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα. Άντε πλησιάζουμε στο τέλος. Σε λίγο θα κρατήσουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας. Ανυπομονώ να ακούσω για την πρώτη που θα γεννήσει

Να πάρεις αμέσως τηλέφωνο το γιατρό αν και αφού λες ότι έχεις ήδη πληγές φαντάζομαι ότι δε θα είναι κάτι ανησυχητικό. 

Αχ κοντεύουμε :x

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ποια άλλη ξυπνάει το βράδυ από τη συχνοουρια και μετά δεν την ξαναπιάνει ύπνος γιατί κάνει σενάρια με το μυαλό της για τον τοκετό κλπ; Επίσης,φοράει καμία σας ζώνη για να συγκρατεί την κοιλιά; Εγώ ορθια νιώθω πίεση χαμηλά και σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό για ζώνη.

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ποια άλλη ξυπνάει το βράδυ από τη συχνοουρια και μετά δεν την ξαναπιάνει ύπνος γιατί κάνει σενάρια με το μυαλό της για τον τοκετό κλπ; Επίσης,φοράει καμία σας ζώνη για να συγκρατεί την κοιλιά; Εγώ ορθια νιώθω πίεση χαμηλά και σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό για ζώνη.

Εγώ ξυπνάω μέσα στην μαύρη νύχτα όλα φυσιολογικά που περνάς είναι και το 1ο σου παιδάκι εγώ σκέφτομαι πως θα μοιάζει αυτή την ζώνη που λες δεν την ξέρω αλλά δεν θα σε ενοχλεί επάνω σου; Σαν έξτρα "σώμα"; 

Κορίτσι εσύ Αθήνα γεννάς θύμισε μου; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Ναι αυτο σκεφτηκα πρώτα.. Έκανα και ενα ντους να χαλαρώσω και αυριο θα την πάρω τηλέφωνο. Ελπίζω να ειναι μια απλή πληγή  και να μην ειναι κατι ανησυχητικό. Με επιασε και αϋπνία απο την ανησυχία μου. 

Το βάρος είναι φυσιολογικό για την εβδομάδα που εισαι. Τώρα μπαίνεις στον 7ο μήνα και θα αυξάνεται πολυ παραπάνω το βάρος του. Δεν είναι κατι ανησυχητικό αλλα αν σε ανησυχεί ρώτα τον γιατρό σου. . Τωρα ειμαι στην 28η(27+4) και την Δευτέρα που με είδε ηταν 1030 γρ. Βέβαια μου ειπε οτι το μωρο ειναι μια εβδομάδα πιο ανεπτυγμένο. Λογικά θα βγει μεγάλο μωρό αν και κορίτσι. 

Ε επειδη παντα μου βγαινει 1 βδομαδα πιο μικρο εχω αγχος και επειδη εχω αντισταση στις μητριαιες αρτηριες και μου ειπαν πως θα βγει λιποβαρυ, το σκεφτομαι ολο. Τωρα ειμαι 30η βδομαδα και περιμενω πως και πως να δω πως θα είναι. Εγω πανω κατω πιστεύω και περιμενω να ειναι στα 1500 και θα χαρω να ειναι τοσο.

Επισης χαιρομαι τοσο πολυ που την ακουω και ας με ξυπναει μεσα στο βραδυ με τα παιχνιδια της. Ασε που εδω και 1 βδομαδα εχει λοξυγγα και την ακουω αχαχαχα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ποια άλλη ξυπνάει το βράδυ από τη συχνοουρια και μετά δεν την ξαναπιάνει ύπνος γιατί κάνει σενάρια με το μυαλό της για τον τοκετό κλπ; Επίσης,φοράει καμία σας ζώνη για να συγκρατεί την κοιλιά; Εγώ ορθια νιώθω πίεση χαμηλά και σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό για ζώνη.

Εγω μια φορά σηκώνομαι και φυσικά αργώ να κοιμηθώ μετά. Ζώνη είχα παραγγείλει αλλά δεν ήρθε ποτέ χαχα και αφού είμαι καλύτερα με το μαγνήσιο δεν ξαναπήρα.

  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ε επειδη παντα μου βγαινει 1 βδομαδα πιο μικρο εχω αγχος και επειδη εχω αντισταση στις μητριαιες αρτηριες και μου ειπαν πως θα βγει λιποβαρυ, το σκεφτομαι ολο. Τωρα ειμαι 30η βδομαδα και περιμενω πως και πως να δω πως θα είναι. Εγω πανω κατω πιστεύω και περιμενω να ειναι στα 1500 και θα χαρω να ειναι τοσο.

Επισης χαιρομαι τοσο πολυ που την ακουω και ας με ξυπναει μεσα στο βραδυ με τα παιχνιδια της. Ασε που εδω και 1 βδομαδα εχει λοξυγγα και την ακουω αχαχαχα 

Κι εμένα μου ειχαν πει για αντισταση στη μια αρτηρία αλλα τελευταία φορα που πηγα μου εβγαλαν το βαρος του φυσιολογικο. Κι εγω ανησυχουσα πολυ αλλα αν αναπτυσσεται φυσιολογικα είναι όλα καλά! Περιμενω να παω να δω σε καμια βδομαδα πώς πάει γιατι σιγουρα υπαρχουν κ αποκλίσεις στα μηχανήματα. Όλα καλά θα μας πάνε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ ξυπνάω μέσα στην μαύρη νύχτα όλα φυσιολογικά που περνάς είναι και το 1ο σου παιδάκι εγώ σκέφτομαι πως θα μοιάζει αυτή την ζώνη που λες δεν την ξέρω αλλά δεν θα σε ενοχλεί επάνω σου; Σαν έξτρα "σώμα"; 

Κορίτσι εσύ Αθήνα γεννάς θύμισε μου; 

Αθήνα ναι,στο Έλενα. Εσύ; έκανα και μαθήματα ανώδυνου τοκετού, ενθουσιάστηκα!

Just now, katerina04 είπε:

Εγω μια φορά σηκώνομαι και φυσικά αργώ να κοιμηθώ μετά. Ζώνη είχα παραγγείλει αλλά δεν ήρθε ποτέ χαχα και αφού είμαι καλύτερα με το μαγνήσιο δεν ξαναπήρα.

Χαχαχα καλά έκανες!Πόσο μαγνήσιο παίρνεις Κατερίνα; Εγώ δύο τη μέρα τα trofocard max.


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Αθήνα ναι,στο Έλενα. Εσύ; έκανα και μαθήματα ανώδυνου τοκετού, ενθουσιάστηκα!

Χαχαχα καλά έκανες!Πόσο μαγνήσιο παίρνεις Κατερίνα; Εγώ δύο τη μέρα τα trofocard max.

Δεν έχω κάνει ποτέ μου μαθήματα ανώδυνου αναπνοές σας έκαναν; Εγώ θα γεννήσω στο μητέρα εκεί είναι ο γιατρός μου 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...