Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Agapakiii είπε:

Αααα κατάλαβα έχετε άλλη τακτική εκεί!! Καλό είναι αυτό όμως γιατί απευθείας το μωράκι σου το παρακολουθεί δικός σου άνθρωπος που εμπιστεύεσαι!

εμενα δυστυχώς μου επιβεβαίωσε ο γιατρός ότι δεν το βλέπει να φτάνω Ιανουάριο γιατί η Μπέμπα έχει πάρει θέση και είναι πολύ χαμηλά! Πιέζει τον τράχηλο με το κεφάλι της! Προς το παρόν είμαι ξάπλα για να την καθυστερήσουμε όσο είναι δυνατόν! Ποτε έχεις πητ εσυ;

Ααα νωρίς γύρισε...εγώ αύριο θα πάω να με δει γιατί κι εγώ εδώ και λίγες μέρες πονάω σε κάθε τράβηγμα της...Πητ έχω 6 Ιανουαρίου. ναι ότι τους συμφέρει έχουν εδώ..λεφτά να έχεις να σκορπάς...εχθές η μαία που μας έκανε το τελευταίο μάθημα την ρωτήσαμε πόσο θέλει να έρθει στην γέννα (γιατί τα περισσότερα οι μαίες τα κάνουν εδώ) και μας είπε 150€

Να ξαπλώνεις ναι να την καθυστερήσεις όσο περισσότερο αντέξει τόσο καλύτερο για το μωρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι δεν είναι θέμα κατανόησης εγώ όταν είχε πολύ κόσμο από τις άλλες κοπέλες φώναζα την προϊσταμένη και τους έβγαζε έξω 

Μιλάμε για 20 άτομα που θέλαν να μπούνε μέσα όχι 2-3

Σήμερα εδέησα να κουρευτώ μετά από 1,5 χρόνο με τα ρούχα είμαι σε καλό δρόμο πρέπει να παραγγείλω όμως την συρταριέρα θα την πάρω από ικεα ονλαιν όμως γτ μου είναι αδύνατο να πάω μέχρι το κατάστημα πρέπει να πλύνω το καρότσι που είχα από τα άλλα παιδιά και να πάρω και καρεκλάκια αμαξιού εσείς τελειώσατε με ψώνια; Α θέλω και 2 σεντόνια για την κούνια 

Εγώ μετα τη φουρια  μέντα φορμακια τώρα το παωμε ρυθμούς χελώνας! Τελευταια πήρα μια κουβερτουλα για την κούνια! Έχω και δυο αγκαλιας! Υπάρχει περιπτωση το μικρακι να λερώσει την κουβέρτα και να ξεμεινω; εσείς πόσες έχετε; αποστειρωτη κι εγώ phlips avent θα πάρω απλα περιμένω την black friday μπας και βρω καμια προσφορά ηλεκτρονικα παντα! Κούνια καρότσι παρκοκρεββατο και ρηλαξ θα κάνω έρευνα αγοράς απο εβδομαδα και θέλω μέχρι αρχές Δεκέμβρη να τα παραγγειλλω για να μουντά παραδώσουν μετα τις γιορτές! Μπανακι επίσης δεν έχω βρει κάτι να με ενθουσιάζει! 

Απο την κλινική εγώ θα τον βγάλω με φορμακι ζιπουνακι μακρυμανικο και μια φόρμα εξόδου που είναι με γουνακι επενδυμένη απο μέσα και έχει και Κουκουλιτσα το ιδιο!! Ελπίζω μη σκάσει!!!

1 hour ago, katerina04 είπε:

Αχ αυτό με το κούρεμα ουτε εγώ το χω. Κάθε δύο χρόνια κουρευομαι. Μέχρι τώρα πήρα πανες, κάποια καλλυντικά και φάρμακα, κουβερτουλες, στρώμα για το παρκοκρεββατο, μπουφάν και μερικά ρουχαλακια. Θέλω να πάρω λίγα φορμακια ακόμη, μωρομαντηλα και κάτι μικροπραγματακια από το jumbo όπως σελτεδακια, καλτσακια και κάτι καλαθάκια αποθήκευσης. Την καλαθουνα και το κάθισμα αυτοκινήτου ευτυχώς τα έπλυνε η μανούλα μου το καλοκαίρι. Σεντονακια έχω του άντρα μου όταν ήταν μωρό μου τα κράτησε η πεθερά μου και είναι σαν καινούργια. Είχα βάλει και τα δικά μου στη μικρή μου. Αυτή η μουσιτσα πάλι ότι είναι του μπέμπη το θέλει. Με βλέπω στο τέλος να της δίνω τα καινούργια και να σκεπάζω το μπεμπη με τις ροζ κουβερτουλες.

Πρεπει να έχω συγκεκριμενα φάρμακα στο σπίτι προληπτικά;

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ μετα τη φουρια  μέντα φορμακια τώρα το παωμε ρυθμούς χελώνας! Τελευταια πήρα μια κουβερτουλα για την κούνια! Έχω και δυο αγκαλιας! Υπάρχει περιπτωση το μικρακι να λερώσει την κουβέρτα και να ξεμεινω; εσείς πόσες έχετε; αποστειρωτη κι εγώ phlips avent θα πάρω απλα περιμένω την black friday μπας και βρω καμια προσφορά ηλεκτρονικα παντα! Κούνια καρότσι παρκοκρεββατο και ρηλαξ θα κάνω έρευνα αγοράς απο εβδομαδα και θέλω μέχρι αρχές Δεκέμβρη να τα παραγγειλλω για να μουντά παραδώσουν μετα τις γιορτές! Μπανακι επίσης δεν έχω βρει κάτι να με ενθουσιάζει! 

Απο την κλινική εγώ θα τον βγάλω με φορμακι ζιπουνακι μακρυμανικο και μια φόρμα εξόδου που είναι με γουνακι επενδυμένη απο μέσα και έχει και Κουκουλιτσα το ιδιο!! Ελπίζω μη σκάσει!!!

Πότε έχεις Πητ?γιατί φαίνεται λίγο υπερβολικό το ντύσιμο...εκτός αν δεν θέλεις να το σκεπάσεις με κουβερτουλα γιατί και μέσα στο αμάξι λογικά θα έχεις κλιματιστικό για ζεστή μέχρι να πάτε στο σπίτι...

Κουβερτουλες κι εγώ 3 έχω αλλά και να λερωθεί η μία μέχρι να πλυθεί η άλλη νομίζω θα έχει στεγνώσει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ μετα τη φουρια  μέντα φορμακια τώρα το παωμε ρυθμούς χελώνας! Τελευταια πήρα μια κουβερτουλα για την κούνια! Έχω και δυο αγκαλιας! Υπάρχει περιπτωση το μικρακι να λερώσει την κουβέρτα και να ξεμεινω; εσείς πόσες έχετε; αποστειρωτη κι εγώ phlips avent θα πάρω απλα περιμένω την black friday μπας και βρω καμια προσφορά ηλεκτρονικα παντα! Κούνια καρότσι παρκοκρεββατο και ρηλαξ θα κάνω έρευνα αγοράς απο εβδομαδα και θέλω μέχρι αρχές Δεκέμβρη να τα παραγγειλλω για να μουντά παραδώσουν μετα τις γιορτές! Μπανακι επίσης δεν έχω βρει κάτι να με ενθουσιάζει! 

Απο την κλινική εγώ θα τον βγάλω με φορμακι ζιπουνακι μακρυμανικο και μια φόρμα εξόδου που είναι με γουνακι επενδυμένη απο μέσα και έχει και Κουκουλιτσα το ιδιο!! Ελπίζω μη σκάσει!!!

Πρεπει να έχω συγκεκριμενα φάρμακα στο σπίτι προληπτικά;

Όχι φάρμακα ακριβώς. Πήρα φυσιολογικό ορό σε αμπούλες, μια συσκευή για τις μυξουλες, ένα σπρέι με θαλασσινό νερο και σύριγγες για να καθαρίζω τη μύτη του αν χρειαστεί. 

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia90 είπε:

Πότε έχεις Πητ?γιατί φαίνεται λίγο υπερβολικό το ντύσιμο...εκτός αν δεν θέλεις να το σκεπάσεις με κουβερτουλα γιατί και μέσα στο αμάξι λογικά θα έχεις κλιματιστικό για ζεστή μέχρι να πάτε στο σπίτι...

Κουβερτουλες κι εγώ 3 έχω αλλά και να λερωθεί η μία μέχρι να πλυθεί η άλλη νομίζω θα έχει στεγνώσει...

Τέλη Γενάρη! Δεν είχα σκεφτεί για κουβερτουλα! Αλλά χωρίς τη φόρμα σκέφτομαι οτι εγώ θα κρυωνα!

Κουβερτουλες εχεις 3 για την κούνια; εμένα οι δυο απο τις τρεις ειναι αγκαλιας,πολύ λεπτές για να σκεπαστεί το βράδυ! 

Και έχω και καινούργια απορία! Βαλίτσα μαιευτηρίου. Οι μικρές τύπου καμπίνας αεροπλάνου μας κανουν ή είναι μικρές; εσώρουχα μιας χρήσης πού τα βρίσκουμε; τα ρούχα του μωρού θα τα έχω στη βαλίτσα ή θα μας τα φέρει ο μπαμπάς όταν είναι να βγούμε;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Τέλη Γενάρη! Δεν είχα σκεφτεί για κουβερτουλα! Αλλά χωρίς τη φόρμα σκέφτομαι οτι εγώ θα κρυωνα!

Κουβερτουλες εχεις 3 για την κούνια; εμένα οι δυο απο τις τρεις ειναι αγκαλιας,πολύ λεπτές για να σκεπαστεί το βράδυ! 

Και έχω και καινούργια απορία! Βαλίτσα μαιευτηρίου. Οι μικρές τύπου καμπίνας αεροπλάνου μας κανουν ή είναι μικρές; εσώρουχα μιας χρήσης πού τα βρίσκουμε; τα ρούχα του μωρού θα τα έχω στη βαλίτσα ή θα μας τα φέρει ο μπαμπάς όταν είναι να βγούμε;

Δεν ξέρω...η αλήθεια είναι πως έχω ξεχάσει το κρύο που κάνει στην ελλαδιτσα μας τέλη Γενάρη...

Τα δικά μου χώρεσαν στην χειραποσκευη. Και άλλη μία για το μωρό...τα ρουχακια θα τα χρειαστείς δεν είναι μόνο τα ρούχα της εξόδου είναι αυτά που θα φοράει κάθε μέρα..θα κάνεις μπανάκι το μωρό στην κλινική/νοσοκομείο οπότε θα χρειαστείς από ολα. Δεν έχεις πάρει λίστα από τον γιατρό;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας προτεινω φορμα εξοδου απο h&m. Ειναι απο 2 εως 6 μηνων! Δεν ξερω αν εχει ακομα. Εγω εχω 4 αγκαλιας 2 χοντρες και 1 παπλωνα. Οτι κατσει θα βαλω. Για την εξοδο πηρα κουβερτα που ειναι για κάθισμα αυτοκινητου. Αυτην και μια αγκαλιας απο πανω μια χαρα ειναι για χειμωνα. Σε μας σιγουρα μειον με +5 θα εχει. Ειμαστε ψηλα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sofia90 είπε:

Δεν ξέρω...η αλήθεια είναι πως έχω ξεχάσει το κρύο που κάνει στην ελλαδιτσα μας τέλη Γενάρη...

Τα δικά μου χώρεσαν στην χειραποσκευη. Και άλλη μία για το μωρό...τα ρουχακια θα τα χρειαστείς δεν είναι μόνο τα ρούχα της εξόδου είναι αυτά που θα φοράει κάθε μέρα..θα κάνεις μπανάκι το μωρό στην κλινική/νοσοκομείο οπότε θα χρειαστείς από ολα. Δεν έχεις πάρει λίστα από τον γιατρό;

Καλημέρα κορίτσι σε δημόσιο ισχύουν αυτά σωστά; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Σας προτεινω φορμα εξοδου απο h&m. Ειναι απο 2 εως 6 μηνων! Δεν ξερω αν εχει ακομα. Εγω εχω 4 αγκαλιας 2 χοντρες και 1 παπλωνα. Οτι κατσει θα βαλω. Για την εξοδο πηρα κουβερτα που ειναι για κάθισμα αυτοκινητου. Αυτην και μια αγκαλιας απο πανω μια χαρα ειναι για χειμωνα. Σε μας σιγουρα μειον με +5 θα εχει. Ειμαστε ψηλα 

Ξέρεις αν έχουν σεντόνια τα hm; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Να ρωτήσω βρε κορίτσια πως θα βγάλετε τα μωράκια από την κλινική ; Εγώ σκέφτομαι να του βάλω το φανελάκι ένα ζεστό φορμάκι και κουβερτούλα από πάνω.. λέτε να κρυώσει ; Χρειάζεται και μπουφάν; Το αμάξι θα είναι ακριβώς στην είσοδο της κλινικής .. μπουφάν δεν πήρα γιατί φοβήθηκα ότι μετά δε θα το χρησιμοποιήσουμε αφού δε θα βγαίνουμε για ένα διάστημα κ φοβήθηκα μην πάει χαμένο άμα δεν της κάνει μετά..

Για την έξοδο του μωρου εχω ετοιμάσει 2 σετ απο ρούχα τα οποία θα  βαλει οταν φεύγουμε για να μην λερωθούν. Κουβερτούλες εχω αρκετες και από τα παλια δικά μου και καινούριες απο τα ανίψια μου. Για να μην κρυωσει μπορείς να παρεις ολοσωμη φορμα σαν μπουφανακι που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και αργότερα οταν βγαζεις το μωράκι σου εξω . 

13 ώρες πρίν, Sofia90 είπε:

Δεν ξέρω...η αλήθεια είναι πως έχω ξεχάσει το κρύο που κάνει στην ελλαδιτσα μας τέλη Γενάρη...

Τα δικά μου χώρεσαν στην χειραποσκευη. Και άλλη μία για το μωρό...τα ρουχακια θα τα χρειαστείς δεν είναι μόνο τα ρούχα της εξόδου είναι αυτά που θα φοράει κάθε μέρα..θα κάνεις μπανάκι το μωρό στην κλινική/νοσοκομείο οπότε θα χρειαστείς από ολα. Δεν έχεις πάρει λίστα από τον γιατρό;

Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία χρόνια έχει αλλάξει πολυ ο καιρός. Καποτε τέτοια περιοδο εκανε παγωνια. τωρα ριχνει απλα ψιλόβροχο , τουλάχιστον σε εμας, και να φανταστείτε εχω ακομα πορτες ανοιχτές . Να δειτε που θα αλλάξει απότομα ο καιρός και θα ξεπαγιασουμε. Την βαλίτσα δεν την εχω ετοιμασει ακομα επειδή η ΠΗΤ μου ειναι 6-2 . Αν και θα γεννήσω τέλη Γενάρη με καισαρική. Απο τα μεσα του άλλου μήνα σκέφτομαι να τα ετοιμάσω. Σίγουρα θα ειναι 2 βαλίτσες γιατι θα χρειαστώ  στη μια αρκετα ρουχα τόσο για μενα οσο και μερικά  για τον άντρα μου που θα είναι μαζί μου αλλα και χώρια του μωρού . Δεν ήξερα ότι κάνουμε εμείς το μωρο μπανιο στην μαιευτική κλινική. Θα πρέπει να εχω δικά μου αφρολουτρα για το μωρό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Για την έξοδο του μωρου εχω ετοιμάσει 2 σετ απο ρούχα τα οποία θα  βαλει οταν φεύγουμε για να μην λερωθούν. Κουβερτούλες εχω αρκετες και από τα παλια δικά μου και καινούριες απο τα ανίψια μου. Για να μην κρυωσει μπορείς να παρεις ολοσωμη φορμα σαν μπουφανακι που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και αργότερα οταν βγαζεις το μωράκι σου εξω . 

Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία χρόνια έχει αλλάξει πολυ ο καιρός. Καποτε τέτοια περιοδο εκανε παγωνια. τωρα ριχνει απλα ψιλόβροχο , τουλάχιστον σε εμας, και να φανταστείτε εχω ακομα πορτες ανοιχτές . Να δειτε που θα αλλάξει απότομα ο καιρός και θα ξεπαγιασουμε. Την βαλίτσα δεν την εχω ετοιμασει ακομα επειδή η ΠΗΤ μου ειναι 6-2 . Αν και θα γεννήσω τέλη Γενάρη με καισαρική. Απο τα μεσα του άλλου μήνα σκέφτομαι να τα ετοιμάσω. Σίγουρα θα ειναι 2 βαλίτσες γιατι θα χρειαστώ  στη μια αρκετα ρουχα τόσο για μενα οσο και μερικά  για τον άντρα μου που θα είναι μαζί μου αλλα και χώρια του μωρού . Δεν ήξερα ότι κάνουμε εμείς το μωρο μπανιο στην μαιευτική κλινική. Θα πρέπει να εχω δικά μου αφρολουτρα για το μωρό?

Σε δημόσιο γεννας;Αν γεννας σε δημόσιο ρώτησε τους να σου δώσουν λίστα αν είσαι σε ιδιωτικό δεν τα χρειάζεσαι αυτά 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Σε δημόσιο γεννας;Αν γεννας σε δημόσιο ρώτησε τους να σου δώσουν λίστα αν είσαι σε ιδιωτικό δεν τα χρειάζεσαι αυτά 

Σε δημόσιο γιατι τα οικονομικά δεν φτάνουν για ιδιωτική κλινική. Την Κυριακή εχω ραντεβού με τον γιατρό θα τον ρωτήσω αν εχει τέτοια λίστα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Σε δημόσιο γιατι τα οικονομικά δεν φτάνουν για ιδιωτική κλινική. Την Κυριακή εχω ραντεβού με τον γιατρό θα τον ρωτήσω αν εχει τέτοια λίστα

Σε δημόσιο τα θες όλα ρούχα του μωρού αποστειρωτή μπιμπερό δικά σου αλλά θα σου δώσουν λίστα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Καιρο ειχα να σας γραψω αλλά σας διαβάζω και χαιρομαι που όλες ειμαστε καλά!! Επεσε πολλή δουλειά κ δεν έκανα καιρο κ διαθεση να γραψω:-P 

Λοιπον τα νέα μας...εμεις ειμαστε 32 εβδομάδων κ αυριο πάμε για το growth scan να δουμε πώς πάει η μικρή. Στον τελευταιο υπέρηχο ειμασταν 1700 γρ.! 

Οι βαλίτσες ετοιμάστηκαν (και η δική μου κ της μικρής), το δωματιο ετοιμο, ρουχαλάκια ετοιμα, καροτσι, car seat, carrycot κτλ. ετοιμα. Μόνο θηλαστρο δεν πήρα γιατι ειπαμε να γεννησω με το καλό κ να δούμε πώς πάει και εαν θα κατεβεί το γάλα κτλ. Το πολύ να χρειαστει να παει τρεχτος ο συζυγος να πάρει οταν θα ειμαι κλινική :razz:

Η μικρή πήρε ήδη θεση κ με πιεζει αρκετά! Τουαλεττα πάω κάθε μιση ώρα!!! 

Αααα και Παρασκευη παω να βαλω εμβόλιο γριππης κ εμβόλιο κοκκύτη γιατι μας συστησαν να το κάνουμε για να πάρει αντισώματα το μωρό. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...