Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εμεις ειμαστε απο το σπανιο ειδος που δεν μας αρεσουν τα μελομακάρονα και οι κουραμπιεδες. Θα κανω ομως μπισκοτα χριστουγεννιάτικα 

Αχ τα ανθρωπάκια λες; Τα gingerbread πως σκατά τα λένε; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Αχ τα ανθρωπάκια λες; Τα gingerbread πως σκατά τα λένε; 

Οχι αλλα καλα που το ειπες για βα κανω τετοια. Ειναι πιο νοστιμα απο τα απλα!!!!! Thanks @boukitsa123

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και του χρόνου χρυσοχέρες! Εγώ δεν το έχω με αυτά τα γλυκά οπότε περιμένω τη μαμά να φτιάξει τις παραμονές να σουφρώσω το δισκάκι μου!!! χεχεχε! ειδικά μελομακάρονα! Με τον κουραμπιέ δεν ξέρω, δεν έχω καλή σχέση!

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Οχι αλλα καλα που το ειπες για βα κανω τετοια. Ειναι πιο νοστιμα απο τα απλα!!!!! Thanks @boukitsa123

Στείλε και Αθήνα μεριά όταν τα φτιάξεις γιαμ γιαμ :x

Κόρες όσες κάνετε Doppler τι ακριβώς κάνετε αυτό που βλέπουν αν κάνετε συσπασεις είναι; Δεν θυμάμαι καθόλου τι γίνεται σε αυτή την εξέταση 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Στείλε και Αθήνα μεριά όταν τα φτιάξεις γιαμ γιαμ :x

Κόρες όσες κάνετε Doppler τι ακριβώς κάνετε αυτό που βλέπουν αν κάνετε συσπασεις είναι; Δεν θυμάμαι καθόλου τι γίνεται σε αυτή την εξέταση 

Εγώ το έκανα την περασμένη Πεμπτη που ήμουν 32 εβδ.! Βλέπουν τα αγγεια που τροφοδοτουν το μωρακι μας (άρα εκτιμουν τον πλακούντα), ποσότητα αμνιακού υγρού, θεση του μωρού κ τις κινήσεις του. Βλέπουν εαν αναπτυσσεται σωστά έτσι ώστε να εκτιμήσουν εαν υπάρχει περιπτωση να χρειαστεί προωρος τοκετός. Δεν ξερω για συσπάσεις. Νομίζω όχι γιατί αυτό φαινεται στον καρδιοτοκογραφο εαν δεν κάνω λάθος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

Εγώ το έκανα την περασμένη Πεμπτη που ήμουν 32 εβδ.! Βλέπουν τα αγγεια που τροφοδοτουν το μωρακι μας (άρα εκτιμουν τον πλακούντα), ποσότητα αμνιακού υγρού, θεση του μωρού κ τις κινήσεις του. Βλέπουν εαν αναπτυσσεται σωστά έτσι ώστε να εκτιμήσουν εαν υπάρχει περιπτωση να χρειαστεί προωρος τοκετός. Δεν ξερω για συσπάσεις. Νομίζω όχι γιατί αυτό φαινεται στον καρδιοτοκογραφο εαν δεν κάνω λάθος. 

Α τέλεια καρδιοτοκογράφο από ποια εβδομάδα και μετά κάνουμε; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

 

Just now, boukitsa123 είπε:

Α τέλεια καρδιοτοκογράφο από ποια εβδομάδα και μετά κάνουμε; 

 

Δεν ξέρω δεν μιλήσαμε για αυτο με τη γιατρο ακόμα. Αλλά η νύφη μου έκανε όταν μπήκε νομίζω στην 38η εβδομάδα (τελικά γεννησε 40 εβδ.!) Φυσικά αυτο εξαρταται από το κάθε περιστατικό. Θα μας πουν οι γιατροί! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α τέλεια καρδιοτοκογράφο από ποια εβδομάδα και μετά κάνουμε; 

Καλημέρα. Εγώ νομίζω στην πρώτη έκανα όταν είχα μπει στο μήνα μου. Γέννησα 39 και 2 και είχα κάνει δύο φορές αν θυμάμαι καλά.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Α τέλεια καρδιοτοκογράφο από ποια εβδομάδα και μετά κάνουμε; 

Καλημέρα !! Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι καρδιοτοκογραφος γίνεται όταν μπαίνεις στον μήνα σου! Για doppler δε μου έχει αναφέρει κάτι ακόμα αλλά έχει μηχάνημα εξειδικευμένο κ κάθε φορά ελέγχει τις αρτηρίες κτλ.. θα ρωτήσω όμως! Εγώ που έκανα καρδιοτοκογραφο κάναμε κυρίως για να δούμε συσπάσεις οποτε για αυτό πρέπει να είναι!! 

Επίσης ξέρω ότι όταν μπαίνεις στον μήνα σου κανεις και καλλιέργεια κολπικού υγρού.. εγώ έκανα πριν μια εβδομάδα , πάλι καλά σαν διαδικασία είναι ανώδυνη..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το Doppler βλεπουν τις μητριαιες αρτηριες και τον ομφαλθο λωρο. Βλεπουν για πιεση και αντισταση. Οπως ειπαν εχει σχεση με την ανάπτυξη του μωρου και επισης για διαφορες παθησεις που μπορει να προκυψουν, για παραδειγμα αν εχει αντισταση και πιεση, σημενει πως πρεπει να υπαρξει στενη παρακολουθηση διοτι μπορει να υπαρξει προεκλαψια. Εχω κανει ηδη 2 φορες. Μια στην β επιπεδου και μια προν 1 βδομαδα. Εχω αντιστασεις και στις 2 αρτηριες και απλα παρακολουθουμαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια γιατί θα με τρελάνουν οι πωλήτριες... από το δωμάτιο του μαιευτηρίου μέχρι το αυτοκίνητο που θα είναι το κάθισμα του αυτοκινήτου (τελικά θα πάρω ένα καλό 0- 25) πώς θα τα μεταφέρετε; Με traveller, πορτ μπεμπε, μάρσιπο ή αγκαλιά; Εγώ έλεγα αγκαλιά.

Και για το καθισματάκι μου είπαν να αποφασίσω αν θέλω isofix ή όχι, γιατί, αν είναι isofix δεν έχει τις προδιαγραφές να μπει σε αυτοκίνητο χωρίς isofix. Εν τω μεταξύ το ένα αυτοκίνητο έχει (αυτό που θα χρησιμοποιούμε πιο πολύ), αλλά το άλλο δεν έχει. 

Παράγγειλα και πάνες  και αποστειρωτή και όλα τα σύνεργα από φαρμακείο. Έχει στο σουπερπανες ηλεκτρονικά προσφορά τα babylino.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια γιατί θα με τρελάνουν οι πωλήτριες... από το δωμάτιο του μαιευτηρίου μέχρι το αυτοκίνητο που θα είναι το κάθισμα του αυτοκινήτου (τελικά θα πάρω ένα καλό 0- 25) πώς θα τα μεταφέρετε; Με traveller, πορτ μπεμπε, μάρσιπο ή αγκαλιά; Εγώ έλεγα αγκαλιά.

Και για το καθισματάκι μου είπαν να αποφασίσω αν θέλω isofix ή όχι, γιατί, αν είναι isofix δεν έχει τις προδιαγραφές να μπει σε αυτοκίνητο χωρίς isofix. Εν τω μεταξύ το ένα αυτοκίνητο έχει (αυτό που θα χρησιμοποιούμε πιο πολύ), αλλά το άλλο δεν έχει. 

Παράγγειλα και πάνες  και αποστειρωτή και όλα τα σύνεργα από φαρμακείο. Έχει στο σουπερπανες ηλεκτρονικά προσφορά τα babylino.

Παρε με isofix. Αυτο δενετε και με την ζωνη αρα 2 τροπους και για τα 2 αυτοκινητα. Εγω εχω το αυγο απο το καροτσι αρα σε αυτο μεσα τυλιγμενο. Φυσικα μπορεις και αγκαλιά. Οτι σε κανει να νιωθεις εσυ ασφαλες!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Παρε με isofix. Αυτο δενετε και με την ζωνη αρα 2 τροπους και για τα 2 αυτοκινητα. Εγω εχω το αυγο απο το καροτσι αρα σε αυτο μεσα τυλιγμενο. Φυσικα μπορεις και αγκαλιά. Οτι σε κανει να νιωθεις εσυ ασφαλες!

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη και στα δύο!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n αν έχεις αβγό βάλε το εκεί αν όχι αγκαλιά σιγά την διαδρομή από το δωμάτιο στο πάρκινγκ 2 λεπτά υπόθεση είναι

Κορίτσια ώρες ώρες πετάγομαι έτσι που κουνιέται ολόκληρη συγκινούμαι ρε γμτ όσες το ξαναζήσετε να με θυμάστε που σας τα έγραφα :)

Και κάνει και βουναλάκια η κοιλιά μου ώρες ώρες μακάρι να ξερα τι κουνάει ρε γμτ κάθε φορά 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...