Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ele@n αν έχεις αβγό βάλε το εκεί αν όχι αγκαλιά σιγά την διαδρομή από το δωμάτιο στο πάρκινγκ 2 λεπτά υπόθεση είναι

Κορίτσια ώρες ώρες πετάγομαι έτσι που κουνιέται ολόκληρη συγκινούμαι ρε γμτ όσες το ξαναζήσετε να με θυμάστε που σας τα έγραφα :)

Και κάνει και βουναλάκια η κοιλιά μου ώρες ώρες μακάρι να ξερα τι κουνάει ρε γμτ κάθε φορά 

Αχ κι εγω. Οπως τα λες. Στην δευτερη αλλιως τα νιωθω επειδη ξερω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ele@n αν έχεις αβγό βάλε το εκεί αν όχι αγκαλιά σιγά την διαδρομή από το δωμάτιο στο πάρκινγκ 2 λεπτά υπόθεση είναι

Κορίτσια ώρες ώρες πετάγομαι έτσι που κουνιέται ολόκληρη συγκινούμαι ρε γμτ όσες το ξαναζήσετε να με θυμάστε που σας τα έγραφα :)

Και κάνει και βουναλάκια η κοιλιά μου ώρες ώρες μακάρι να ξερα τι κουνάει ρε γμτ κάθε φορά 

Και μένα κάνει συνέχεια βουναλάκια και σκέφτομαι ακριβώς το ίδιο τι να κουνάει κάθε φορά!! Κάποιες φορές πιάνω την κοιλιά μου στο σημείο που τη νιώθω να κουνιέται και είναι τόσο απίστευτο σαν να πιάνω κατευθείαν την Μπέμπα!!

πραγματικο θαύμα :wub:

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Και μένα κάνει συνέχεια βουναλάκια και σκέφτομαι ακριβώς το ίδιο τι να κουνάει κάθε φορά!! Κάποιες φορές πιάνω την κοιλιά μου στο σημείο που τη νιώθω να κουνιέται και είναι τόσο απίστευτο σαν να πιάνω κατευθείαν την Μπέμπα!!

πραγματικο θαύμα :wub:

Αχ και εμενα σημερα δεν ξερω τι επαθε δε με αφησε σε ησυχια. Ολη μερα κουνιεται αφου ο αντρας μου λεει δεν το γλιτωνουμε τον δευτερο ταλιμπαν. Ηταν και η μικρη στα κεφια της σημερα και μας εβγαλε το λαδι.

  • Χαχα 4

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχει κάνει κάποια μαθήματα προγεννητικής αγωγής; Είναι κάτι το χρήσιμο ή απαραίτητο; Έχουμε και τον άντρα μας μαζί; Τι εντυπώσεις αποκομίσατε αν έχετε παρακολουθήσει αυτά τα μαθήματα; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Κορίτσια, έχει κάνει κάποια μαθήματα προγεννητικής αγωγής; Είναι κάτι το χρήσιμο ή απαραίτητο; Έχουμε και τον άντρα μας μαζί; Τι εντυπώσεις αποκομίσατε αν έχετε παρακολουθήσει αυτά τα μαθήματα; 

Τι είναι αυτά τα μαθήματα; 

@katerina04 σας ξεθέωσε ε; Πόσο είναι θύμισε μου :smile:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Κορίτσια, έχει κάνει κάποια μαθήματα προγεννητικής αγωγής; Είναι κάτι το χρήσιμο ή απαραίτητο; Έχουμε και τον άντρα μας μαζί; Τι εντυπώσεις αποκομίσατε αν έχετε παρακολουθήσει αυτά τα μαθήματα; 

Καλημέρα! Εμείς ,αν εννοείς αυτό, κάναμε τα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικης/ προετοιμασίας γονέων και τον τοκετό και τη λοχεία στο νοσοκομείο Έλενας Βενιζέλου. Ήταν 4 δίωρα μαθήματα,μας φάνηκαν πολύ χρησιμα, καθώς πρόκειται για το πρώτο μας παιδί και υπάρχει μια σχετική άγνοια και αγωνία. Μάθαμε ασκήσεις για εμπέδωση του μωρού,ασκήσεις που βοηθάνε να πάρει κεφαλικη προβολή,ασκήσεις και θέσεις για διαχείριση του πόνου, χαλαρωσης και αναπνοές. Και διάφορα άλλα.Ολες είχαμε και τους συντρόφους μαζί, ο δικός μου έμεινε πολύ ευχαριστημένος. Γενικά μας κάλυψε πολλές απορίες και φύγαμε με καλύτερη ψυχολογία.Σε λίγες μέρες θα παρακολουθήσουμε και ένα δίωρο σεμινάριο για το θηλασμό. Αν βρίσκεστε Αθήνα,το προτείνω ανεπιφύλακτα.γινονται και σαββατοκύριακο τα μαθήματα,για όποιον τον βολεύει .

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τι είναι αυτά τα μαθήματα; 

@katerina04 σας ξεθέωσε ε; Πόσο είναι θύμισε μου :smile:

Ασε τα Σαββατοκυριακα που περναμε τον περισσοτερο χρονο μαζι και μας βλεπει και τους δυο ξεσαλωνει. Μετα ηρθε και η πεθερα μου και εκει μας αποτελειωσε. Με πονοκεφαλο εφυγε η καημενη. Τον Αυγουστο εγινε 2

  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Τι είναι αυτά τα μαθήματα; 

@katerina04 σας ξεθέωσε ε; Πόσο είναι θύμισε μου :smile:

Αν δεν είσαι Αθήνα, μπες στη σελίδα του ικα της περιοχής σου και δες πότε διοργανώνουν δωρεάν προγράμματα γονεϊκότητας. Σε εμάς εδώ είναι μία φορά την εβδομάδα αλλά δεν γράφει πόσες ώρες. 1) στάδια έναρξης τοκετού, 2) 1η αναπνοή, 3) 2η αναπνοή 3) εξώθηση 4) θηλασμός 5) περιποίηση μωρού και τράπεζα γάλακτος 6) αντισύλληψη μετά τον τοκετό. Για τις πρωτομανούλες που δεν ξέρουμε τι μας γίνεται μπορεί να είναι χρήσιμα. Η ασχετίλα αναδύεται στην ατμόσφαιρα. 

 

 

Τώρα είδα το τικεράκι και έχω πέσει κάτω από τις 100 μέρες!!!! Γιούπιιιιιιι!!!!! Φτάσαμε και μέχρι εδώ.  Δεν ξέρω βρε κορίτσια πώς το βιώνετε στη φυσιολογική σύλληψη, αλλά εγώ που είμαι από εξωσωματική, ανυπομονώ να γεννήσω και από φόβο να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος. Συγκινήθηκα πάλι....άτιμες ορμόνες...

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 said:

Τι είναι αυτά τα μαθήματα; 

Είναι κάποια μαθήματα που σε προετοιμάζουν να γίνεις μανούλα..

Για Θεσσαλονίκη να ξέρετε ότι γίνονται στο Ιπποκράτειο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αν δεν είσαι Αθήνα, μπες στη σελίδα του ικα της περιοχής σου και δες πότε διοργανώνουν δωρεάν προγράμματα γονεϊκότητας. Σε εμάς εδώ είναι μία φορά την εβδομάδα αλλά δεν γράφει πόσες ώρες. 1) στάδια έναρξης τοκετού, 2) 1η αναπνοή, 3) 2η αναπνοή 3) εξώθηση 4) θηλασμός 5) περιποίηση μωρού και τράπεζα γάλακτος 6) αντισύλληψη μετά τον τοκετό. Για τις πρωτομανούλες που δεν ξέρουμε τι μας γίνεται μπορεί να είναι χρήσιμα. Η ασχετίλα αναδύεται στην ατμόσφαιρα. 

 

 

Τώρα είδα το τικεράκι και έχω πέσει κάτω από τις 100 μέρες!!!! Γιούπιιιιιιι!!!!! Φτάσαμε και μέχρι εδώ.  Δεν ξέρω βρε κορίτσια πώς το βιώνετε στη φυσιολογική σύλληψη, αλλά εγώ που είμαι από εξωσωματική, ανυπομονώ να γεννήσω και από φόβο να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος. Συγκινήθηκα πάλι....άτιμες ορμόνες...

Κοίτα και εμένα που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη το ίδιο άγχος έχω μη σου πω και παραπάνω. Κουραζομαι παραπάνω και σηκώνω και τη μικρή αναγκαστικά οπότε φοβάμαι μη γεννήσω νωρίτερα. Βασικά αγχώνομαι μήπως δεν τα έχω όλα έτοιμα και αν τύχει κάτι χτυπά ξύλο και χρειαστεί θερμοκοιτίδα που θα αφήσω τη μικρή.  Άσε που στεναχωριέμαι που θα την αφήσω όταν πάω στο μαιευτήριο και πως θα αντεξω χωρίς να τη δω 3-4 μέρες. Χθες με έπιασε το παράπονο και ο άντρας μου με κορόιδευε. Αλλά που να καταλάβουν πως νιώθει μια μάνα. Δε λέω με βοηθάει σε όλα είναι πολύ καλός αλλά δεν μπορεί να μπει στην ψυχολογία μου σαν μάνα.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Αν δεν είσαι Αθήνα, μπες στη σελίδα του ικα της περιοχής σου και δες πότε διοργανώνουν δωρεάν προγράμματα γονεϊκότητας. Σε εμάς εδώ είναι μία φορά την εβδομάδα αλλά δεν γράφει πόσες ώρες. 1) στάδια έναρξης τοκετού, 2) 1η αναπνοή, 3) 2η αναπνοή 3) εξώθηση 4) θηλασμός 5) περιποίηση μωρού και τράπεζα γάλακτος 6) αντισύλληψη μετά τον τοκετό. Για τις πρωτομανούλες που δεν ξέρουμε τι μας γίνεται μπορεί να είναι χρήσιμα. Η ασχετίλα αναδύεται στην ατμόσφαιρα. 

 

 

Τώρα είδα το τικεράκι και έχω πέσει κάτω από τις 100 μέρες!!!! Γιούπιιιιιιι!!!!! Φτάσαμε και μέχρι εδώ.  Δεν ξέρω βρε κορίτσια πώς το βιώνετε στη φυσιολογική σύλληψη, αλλά εγώ που είμαι από εξωσωματική, ανυπομονώ να γεννήσω και από φόβο να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος. Συγκινήθηκα πάλι....άτιμες ορμόνες...

Και στην περιοχη μου είναι ίδιες οι ενοτητες νομιζω και δεν ειμαι Αθήνα. Θα ξεκινησω μεθαύριο!

Ολα καλά θα πάνε ως το τέλος! Με όποιο άγχος συνεπάγεται...

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Κοίτα και εμένα που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη το ίδιο άγχος έχω μη σου πω και παραπάνω. Κουραζομαι παραπάνω και σηκώνω και τη μικρή αναγκαστικά οπότε φοβάμαι μη γεννήσω νωρίτερα. Βασικά αγχώνομαι μήπως δεν τα έχω όλα έτοιμα και αν τύχει κάτι χτυπά ξύλο και χρειαστεί θερμοκοιτίδα που θα αφήσω τη μικρή.  Άσε που στεναχωριέμαι που θα την αφήσω όταν πάω στο μαιευτήριο και πως θα αντεξω χωρίς να τη δω 3-4 μέρες. Χθες με έπιασε το παράπονο και ο άντρας μου με κορόιδευε. Αλλά που να καταλάβουν πως νιώθει μια μάνα. Δε λέω με βοηθάει σε όλα είναι πολύ καλός αλλά δεν μπορεί να μπει στην ψυχολογία μου σαν μάνα.

Άρα, το άγχος και ο φόβος είναι συνηθισμένα! Τουλάχιστον να μην νιώθω μόνη... Μακάρι να είναι όλα καλά μέχρι τέλους! Η αλήθεια είναι ότι αν είναι και η πρώτη φορά που θα την αφήσεις είναι λίγο δύσκολο! Σίγουρα εσύ θα την αναζητήσεις περισσότερο, από αυτή! Τα μικρά αν περνάνε καλά ξεχνούν τα πάντα! Δεν ξέρω αν θα σας βοηθήσει η τεχνολογία με βιντεοκλήσεις! Έχετε ξεκινήσει να την προετοιμάζετε για το μωρό; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Άρα, το άγχος και ο φόβος είναι συνηθισμένα! Τουλάχιστον να μην νιώθω μόνη... Μακάρι να είναι όλα καλά μέχρι τέλους! Η αλήθεια είναι ότι αν είναι και η πρώτη φορά που θα την αφήσεις είναι λίγο δύσκολο! Σίγουρα εσύ θα την αναζητήσεις περισσότερο, από αυτή! Τα μικρά αν περνάνε καλά ξεχνούν τα πάντα! Δεν ξέρω αν θα σας βοηθήσει η τεχνολογία με βιντεοκλήσεις! Έχετε ξεκινήσει να την προετοιμάζετε για το μωρό; 

Ναι ξερει οτι η μαμα θα παει στην κλινικη και αυτη στη γιαγια. Οταν περναμε απο εκει το λεει και μονη της και για το μωρο ξερει και λεει οτι θα βοηθαει θα τον αγαπαει κτλ. Εχεις δικιο παντως  οτι θα λειψει σε εμενα πιο πολυ γιατι δεν την εχω αφησει πανω απο ενα βραδυ. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n εγώ είχα 4 αποβολές 2 βιοχημικές και 2 παλλίνδρομες μετά τα παιδιά μου πέρασα 1 χρόνο σχεδόν μετά την τελευταία απόξεση και έμεινα έγκυος 

  • Λυπημένη/-ος 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ναι ξερει οτι η μαμα θα παει στην κλινικη και αυτη στη γιαγια. Οταν περναμε απο εκει το λεει και μονη της και για το μωρο ξερει και λεει οτι θα βοηθαει θα τον αγαπαει κτλ. Εχεις δικιο παντως  οτι θα λειψει σε εμενα πιο πολυ γιατι δεν την εχω αφησει πανω απο ενα βραδυ. 

Ω τη γλυκούλαααα!!! Μια χαρά θα περάσει και στα ώπα ώπα θα την έχουν! Χειμερινές διακοπές η φάση...

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ele@n εγώ είχα 4 αποβολές 2 βιοχημικές και 2 παλλίνδρομες μετά τα παιδιά μου πέρασα 1 χρόνο σχεδόν μετά την τελευταία απόξεση και έμεινα έγκυος 

Νομίζω ότι κι έχεις τα ίδια άγχη με εμένα! Να πάνε όλα καλά... Είναι περίεργο πάντως, γιατί πέρυσι μέχρι την αυχενική που έφτασα λειτουργούσα φυσιολογικά, έκανα τα πάντα!! Τώρα, είναι και το πρώτο, κλείνει κάθε εβδομάδα και σκέφτομαι "πάει και αυτή". Ίσως έχω επηρεαστεί και από διάφορες ιστορίες που έχω διαβάσει... :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...