Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια; Θα ήθελα να ρωτήσω αν εμφάνισε κάποια προβλήματα στις αρθρώσεις στη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Πονάνε τα χέρια μου κάθε πρωί, στη διάρκεια της μέρας μετριάζεται η ενόχληση και μου φαίνεται πολύ παράξενο γιατί ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα και σκέφτομαι μήπως εμφάνισα καμιά ρευματοπάθεια. :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Θα ήθελα να ρωτήσω αν εμφάνισε κάποια προβλήματα στις αρθρώσεις στη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Πονάνε τα χέρια μου κάθε πρωί, στη διάρκεια της μέρας μετριάζεται η ενόχληση και μου φαίνεται πολύ παράξενο γιατί ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα και σκέφτομαι μήπως εμφάνισα καμιά ρευματοπάθεια. :?

Ειναι πρησμένα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι said:

Ειναι πρησμένα?

Πρήζονται, αλλά δεν είναι μονίμως πρησμένα. Το πρωί όταν ξυπνάω πονάνε και ας μην είναι πρησμένα εκείνη την ώρα. 

Επίσης πρήζονται και τα πόδια κάποιες φορές, αλλά πονάνε μόνο τα χέρια μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Πρήζονται, αλλά δεν είναι μονίμως πρησμένα. Το πρωί όταν ξυπνάω πονάνε και ας μην είναι πρησμένα εκείνη την ώρα. 

Επίσης πρήζονται και τα πόδια κάποιες φορές, αλλά πονάνε μόνο τα χέρια μου.

Λογο κατακρατησης υγρων και ας δεν ειναι πρησμενα εκεινη την στιγμη, πονανε πολυ οι αρθρωσεις. Αν συνεχισει και μετα την εγκυμοσύνη τοτε κανε εξεταση, αλλα ειναι πολυ πιθανο να πονανε για τον λογο που σου ειπα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Έκανα ήδη κάποιες αναλύσεις, αλλά είπα να δω μήπως έχει κάποια παρόμοια εμπειρία. 

Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσύνη το ειχα πολυ έντονα. Ειχα βαλει 22 κξλα και ηταν κατακαλοκαιρο. Υπεφερα. Οι αστραγαλοι και οι καρποι. Καποιες φορες και τα δαχτυλα. Μολις γεννησα αυτο ηταν!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Νομιζω τοτε ηταν σε πρασινο και φουξ. Μπορει και να αλλαξαν χρωμα. Μπηκα τα ειδα και δεν ειναι ιδια με αυτο που εχω. Δεν γραφει κιολας. 

Βρε κοριτσια βλεπω πως στα κιλα τα νινακια μας ειναι σχεδον το ιδιο. Νομιζω με αγχωνει τζαμπα η γιατρος!!!!

Λοιπον την περασμενη τεταρτη ημουν 29 και 6. Μου εβγαλε σε βαρος το μωρο 1.300 και μου ειπε πως ειναι λιγο και θα πρεπει να το παρακολουθουμε στενα. Εχω ραντεβου την δευτερα στον γιατρο που θα με ξεγεννησει στο νοσοκομειο και ειμαι περιεργη ποσο θα ειναι γιατι λογικα θα ειμαι 31 και 4 εκεινη την μερα. Εγω με αυτσ που βλρπω το κοβω 1.600 περιπου να ειναι αρα το θεωρω νορμαλ

Πάντως για την εβδομάδα σου νομίζω μια χαρά είναι το μωράκι εμένα ηταν 1500γραμμάρια στις 32 εβδομάδες και ο γιατρος μου είπε οτι είναι πολύ καλό βάρος για την εβδομάδα που ήμουν.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Έκανα ήδη κάποιες αναλύσεις, αλλά είπα να δω μήπως έχει κάποια παρόμοια εμπειρία. 

Δυστυχώς φίλη μου σου κάνω παρέα. Κι εμένα πονάνε χέρια πόδια. Το πρωί δεν μπορώ να σφίξω γροθιές τα δάχτυλά μου για κανένα πεντάλεπτο. Το ίδιο μου συμβαίνει και μέσα στη μέρα όταν τα έχω πολλή ώρα κρεμασμένα πχ όταν περπατάω. Αστράγαλοι πλέον δεν φαίνονται, το κουτουπιέ μου είναι σαν φρατζολάκι και πονάω στα γόνατα όταν τα λυγίζω ή όταν ανεβαίνω σκάλες. Πολύς πόνος όμως... Ο γιατρός μου λέει είναι από το πρήξιμο και την κατακράτηση. Δεν θυμάμαι βέβαια πού το έχω ακούσει ότι και καλά στην εγκυμοσύνη σου βγαίνουν σημάδια για το τι παθήσεις μπορείς να εμφανίσεις αργότερα... πχ. Αρθρίτιδα σε εμένα...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Stelloudia είπε:

Πάντως για την εβδομάδα σου νομίζω μια χαρά είναι το μωράκι εμένα ηταν 1500γραμμάρια στις 32 εβδομάδες και ο γιατρος μου είπε οτι είναι πολύ καλό βάρος για την εβδομάδα που ήμουν.

Κοιτα να δεις που σου βαζουν φωτια χωρις λογο. Αντε να δω τι θα μου πει ο αλλος γιατρος την Δευτέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ έχω δυο μέρες νιώθω αδύναμη. Πονάει λίγο ο λαιμός μου κατι με τριγυρνάει να δω ποτέ θα με πιάσει για τα καλά. Προσέχω να μην κολλήσω και τη μικρή και μετά τρέχω. Προς το παρόν καλα είναι ευτυχώς. Σήμερα που κοίταξα το ημερολόγιο μου έγραφε 69 ημέρες για το μωρό. Δεν το πιστεύω ότι πλησιάζει ο καιρός γιατί αυτή τη φορά πέρασε πάρα πολύ γρήγορα. Πιο πολύ ανυπομονώ για τη στιγμή που θα δει το μπεμπη η μικρή μου μόνο που το σκέφτομαι με πιάνουν τα ζουμια. Άντε βρε κορίτσια λίγο έμεινε με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας και μετά να συζητάμε για  τα καμώματα τους.

  • Μου αρέσει 5

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα κανεις και προσεχεις. Ξεκουρασου αν και ευκολα τα λεω, γιατι ξερω πως ειναι με ενα ηδη υπάρχον παιδι. 

Ναι βρε λιγο εμεινε.

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γεννησε η αδερφη μου τον ανιψιο μου και ολα πηγαν καλα, γιατι ηταν ιδιάζουσα η περιπτωση της. 

2200 και 48 εκατοστα. Ενα μαλλιαρο γατακι! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλα κανεις και προσεχεις. Ξεκουρασου αν και ευκολα τα λεω, γιατι ξερω πως ειναι με ενα ηδη υπάρχον παιδι. 

Ναι βρε λιγο εμεινε.

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γεννησε η αδερφη μου τον ανιψιο μου και ολα πηγαν καλα, γιατι ηταν ιδιάζουσα η περιπτωση της. 

2200 και 48 εκατοστα. Ενα μαλλιαρο γατακι! 

Να σας ζήσει!!! Καλή ανατροφή! Τι καλά που θα είναι κοντά ηλικιακά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλα κανεις και προσεχεις. Ξεκουρασου αν και ευκολα τα λεω, γιατι ξερω πως ειναι με ενα ηδη υπάρχον παιδι. 

Ναι βρε λιγο εμεινε.

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γεννησε η αδερφη μου τον ανιψιο μου και ολα πηγαν καλα, γιατι ηταν ιδιάζουσα η περιπτωση της. 

2200 και 48 εκατοστα. Ενα μαλλιαρο γατακι! 

Να σου ζήσει ο ανιψιός!!! Με το καλό και στο δικό σου το μωράκι! Πλησιάζουμε κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλα κανεις και προσεχεις. Ξεκουρασου αν και ευκολα τα λεω, γιατι ξερω πως ειναι με ενα ηδη υπάρχον παιδι. 

Ναι βρε λιγο εμεινε.

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γεννησε η αδερφη μου τον ανιψιο μου και ολα πηγαν καλα, γιατι ηταν ιδιάζουσα η περιπτωση της. 

2200 και 48 εκατοστα. Ενα μαλλιαρο γατακι! 

Να σας ζήσει!!! Καλή ανατροφή!!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Καλα κανεις και προσεχεις. Ξεκουρασου αν και ευκολα τα λεω, γιατι ξερω πως ειναι με ενα ηδη υπάρχον παιδι. 

Ναι βρε λιγο εμεινε.

Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι γεννησε η αδερφη μου τον ανιψιο μου και ολα πηγαν καλα, γιατι ηταν ιδιάζουσα η περιπτωση της. 

2200 και 48 εκατοστα. Ενα μαλλιαρο γατακι! 

Να σας ζήσει κοπέλα μου να είναι γερό και τυχερό στη ζωή του. Με το καλό να έρθει και το δικό σου μωράκι. Θυμάμαι που είχες πει για την αδερφή σου και χαίρομαι που πήγαν όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...