Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Stelloudia είπε:

Κι εγώ τέτοια σκέφτομαι συνέχεια μη φρικάρω γενικά περίεργες σκέψεις.Εμένα το ημερολόγιο του κινητού μου μου λέει 40 μέρες μέχρι το μωρό εσένα πόσο σου εμεινε;

Έχω και αγχος γιατί παρόλο που διανυω το μωρό δεν έχει αρχίσει ακόμα να παίρνει θέση. Έρχεται με πόδια αν δεν γυρίσει μέχρι τις 37 -38 εβδομάδες μάλλον θα πάω για καισαρική. Ο γιατρός λέει να μην αγχώνομαι γιατι ειναι πολλά μωρά που γυρνάνε τελευταία στιγμή αλλά και να μη γυρίσει έχουμε επιλογές. Το πιο πιθανό είναι να φταίει επειδή έχω καρδιοσχημη μήτρα που συνήθως είναι πιο μικρές δεν έχει αρκετό χώρο για να γυρίσει ή είναι τεμπέλης:) 

Εμένα μου λέει 56 μέρες ακόμα αλλά δυστυχώς υπάρχει περίπτωση να γεννήσω πρόωρα γιατί το μωράκι έχει πάρει θέση και είναι πολύ χαμηλά !!! Και πιέζει τον τραχηλο!! Για αυτό φυσικά είμαι ξάπλα..

ισχυει το έχω ακούσει ότι πολλά μωράκια γυρνάνε τελευταία στιγμή ενώ αλλά που μπορεί να έχουν θέση κάνουν κ αυτά τούμπα και βάζουν ποδαράκια κάτω! Ότι μας τύχει.. δεν ξέρω αν με αγχώνει πιο πολύ η καισαρική η ο φυσιολογικός τοκετός.. νομίζω πως επειδή με την καισαρική θεωρητικά ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα δεν με τρομάζει τόσο, αλλά όσο σκέφτομαι σκηνές μέσα από χειρουργείο φυσικά τρομοκρατούμαι!! :lol: 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Εμένα μου λέει 56 μέρες ακόμα αλλά δυστυχώς υπάρχει περίπτωση να γεννήσω πρόωρα γιατί το μωράκι έχει πάρει θέση και είναι πολύ χαμηλά !!! Και πιέζει τον τραχηλο!! Για αυτό φυσικά είμαι ξάπλα..

ισχυει το έχω ακούσει ότι πολλά μωράκια γυρνάνε τελευταία στιγμή ενώ αλλά που μπορεί να έχουν θέση κάνουν κ αυτά τούμπα και βάζουν ποδαράκια κάτω! Ότι μας τύχει.. δεν ξέρω αν με αγχώνει πιο πολύ η καισαρική η ο φυσιολογικός τοκετός.. νομίζω πως επειδή με την καισαρική θεωρητικά ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα δεν με τρομάζει τόσο, αλλά όσο σκέφτομαι σκηνές μέσα από χειρουργείο φυσικά τρομοκρατούμαι!! :lol: 

Ούτε εγώ ξερω τι μενα  αγχώνει πιο πολύ πχχ στο φυσιολογικό φιλες μου που γέννησαν σηκώθηκαν αμέσως και ανάρρωσαν πολύ γρήγορα αλλά βέβαια ταλαιπωρήθηκαν κατά τη διάρκειά της γέννα, στη καισαρική σε μισή ώρα έχεις τελειώσει αλλά είναι πιο επίπονη η ανάρρωση. Δεν είναι παντα στο χέρι μας τι να κάνουμε. Δε σου έμειναν πολλές μέρες να είσαι χαλαρή να φατε όσο πιο πολυ καιρό μπορείτε:)...Αυτά τα ζουζουνακια ή που θα βιάζονται ή που θα τεμπελιαζουν:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Κοριτσια ειμαι στο νοσοκομειο με συσπασεις απο χτες...μολις 31 +5....φοβαμαι παρα πολυ κ ελπιζω απλα να κερδισω εστω κ λιγες ημερες

Επεξεργάστηκαν by Mommy2be
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:


Κοριτσια ειμαι στο νοσοκομειο με συσπασεις απο χτες...μολις 31 +5....φοβαμαι παρα πολυ κ ελπιζω απλα να κερδισω εστω κ λιγες ημερες

Μην αγχωνεσαι κοπελα μου αφου εισαι στο νοσοκομειο μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε. Προσπαθησε να εισαι ηρεμη οσο μπορεις βεβαια και να εισαι αισιοδοξη. Ξερω κοπελες που ηταν στο νοσοκομειο με συσπασεις απο τον 6ο. Το πρωτο σου ειναι?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:


Κοριτσια ειμαι στο νοσοκομειο με συσπασεις απο χτες...μολις 31 +5....φοβαμαι παρα πολυ κ ελπιζω απλα να κερδισω εστω κ λιγες ημερες

Κορίτσι μου μη φοβάσαι καταλαβαίνω ότι είναι νωρίς και αγχώνεσαι αλλά εισαι σε ενα καλό μαξιλάρι ασφαλείας σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κερδίσεις ακόμα μερικές μέρες προσπάθησε όμως να είσαι ήρεμη γιατί το άγχος δε βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Ούτε εγώ ξερω τι μενα  αγχώνει πιο πολύ πχχ στο φυσιολογικό φιλες μου που γέννησαν σηκώθηκαν αμέσως και ανάρρωσαν πολύ γρήγορα αλλά βέβαια ταλαιπωρήθηκαν κατά τη διάρκειά της γέννα, στη καισαρική σε μισή ώρα έχεις τελειώσει αλλά είναι πιο επίπονη η ανάρρωση. Δεν είναι παντα στο χέρι μας τι να κάνουμε. Δε σου έμειναν πολλές μέρες να είσαι χαλαρή να φατε όσο πιο πολυ καιρό μπορείτε:)...Αυτά τα ζουζουνακια ή που θα βιάζονται ή που θα τεμπελιαζουν:x

Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μπηκα στην κλινικη με προκληση 39 και 2 εβδομαδων. 13:30 μου εσπασε τα νερα ο γιατρος μου εκαναν επισκληριδιο χωρις να ποναω και 17:50 με ενα τεταρτο σπρωξιμο βγηκε η μικρη μου. Δεν πονεσα καθολου και επανηλθα πολυ γρηγορα. Ηταν ολα υπεροχα και ελπιζω να γινει ετσι και τωρα. Ευχομαι να εχουμε ολες ευκολες γεννες και υγιη μωρακια. 

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μπηκα στην κλινικη με προκληση 39 και 2 εβδομαδων. 13:30 μου εσπασε τα νερα ο γιατρος μου εκαναν επισκληριδιο χωρις να ποναω και 17:50 με ενα τεταρτο σπρωξιμο βγηκε η μικρη μου. Δεν πονεσα καθολου και επανηλθα πολυ γρηγορα. Ηταν ολα υπεροχα και ελπιζω να γινει ετσι και τωρα. Ευχομαι να εχουμε ολες ευκολες γεννες και υγιη μωρακια. 

Μακάρι να είσαι τυχερή και τώρα και να μη πονέσεις ουτε να ταλαιπωρηθείς πολύ.... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Ούτε εγώ ξερω τι μενα  αγχώνει πιο πολύ πχχ στο φυσιολογικό φιλες μου που γέννησαν σηκώθηκαν αμέσως και ανάρρωσαν πολύ γρήγορα αλλά βέβαια ταλαιπωρήθηκαν κατά τη διάρκειά της γέννα, στη καισαρική σε μισή ώρα έχεις τελειώσει αλλά είναι πιο επίπονη η ανάρρωση. Δεν είναι παντα στο χέρι μας τι να κάνουμε. Δε σου έμειναν πολλές μέρες να είσαι χαλαρή να φατε όσο πιο πολυ καιρό μπορείτε:)...Αυτά τα ζουζουνακια ή που θα βιάζονται ή που θα τεμπελιαζουν:x

Ας ελπίσουμε να είμαστε από τις τυχερές και να έχουμε εύκολη γεννα ώστε να μας φύγει ο φόβος με τη μια!! 

Ναι ναι αυτό προσπαθώ είμαι χαλαρή ήρεμη και ξαπλωμένη και προσπαθώ να κερδίσω χρόνο για το μικρακι !!

Just now, Mommy2be είπε:


Κοριτσια ειμαι στο νοσοκομειο με συσπασεις απο χτες...μολις 31 +5....φοβαμαι παρα πολυ κ ελπιζω απλα να κερδισω εστω κ λιγες ημερες

Αφού είσαι σε νοσοκομείο να μην ανησυχείς και να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς ξέρουν εκεί να σε προσέξουν όπως πρέπει!! Να μας λες τα νέα σου!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη,αλλα δεν ειναι ευκολο.τωρα μου εκαναν τις ενεσεις κορτιζονης κ με πηρε το παραπονο...δεν καταφερα να τν προστατευσω....κ εγιναν ολα τοσο ξαφνικα,ακομα δεν μπορω να το πιστεψω.σας ευχαριστω ολες για τις ευχες,να ειστε καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη,αλλα δεν ειναι ευκολο.τωρα μου εκαναν τις ενεσεις κορτιζονης κ με πηρε το παραπονο...δεν καταφερα να τν προστατευσω....κ εγιναν ολα τοσο ξαφνικα,ακομα δεν μπορω να το πιστεψω.σας ευχαριστω ολες για τις ευχες,να ειστε καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας

Κορίτσι μου μη σε πιάνει το παράπονο δεν ευθύνεσαι εσυ για τίποτα! Εσυ κανεις το καλύτερο που μπορείς για το μωράκι σου! Μάλλον τα μωράκια μας είναι βιαστικά και θέλουν να μας συναντήσουν νωρίτερα αλλά επειδή κ εγώ έχω κάνει τις ενέσεις εδώ και 3 εβδομάδες να ξέρεις πως τουλάχιστον είναι καλυμμένο το μπεμπακι σου κ τα πνευμονακια του..

επισης έχω διαβάσει ιστορίες με συσπάσεις από τον 5 μήνα και πήγαν μέχρι τέλος !! Ξέρω ποσο αγχωτικό είναι και εμένα στην αρχή με είχε πιάσει το παράπονο αλλά πλέον είμαι αισιόδοξη! Να προσπαθήσεις να είσαι κ εσυ γιατί το μωράκι σου τα νιώθει όλα!! Εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mommy2be είπε:

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη,αλλα δεν ειναι ευκολο.τωρα μου εκαναν τις ενεσεις κορτιζονης κ με πηρε το παραπονο...δεν καταφερα να τν προστατευσω....κ εγιναν ολα τοσο ξαφνικα,ακομα δεν μπορω να το πιστεψω.σας ευχαριστω ολες για τις ευχες,να ειστε καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας

Μην αισθανεσαι ετσι βρε παιδι μου δε φταις εσυ. Οι ενεσεις εγιναν για παν ενδεχομενο. Θα βοηθησουν το μωρακι σου. Να εισαι δυνατη και ολα καλα θα πανε.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μην με παρει απο κατω,αλλα δεν τα καταφερνω.απο την Πεμπτη ειμαι με 5 ωρες υπνο,δεν μπορω να χαλαρωσω καθολου.νιωθω οτι εχει σταματησει ο χρονος και ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι αυτο συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

@Mommy2be κορίτσι μου γλυκό και να γεννηθεί το μωρό σου είστε σε ασφαλείς εβδομάδες γράφε μας τα νέα σου μην σε πιέσεις να μην νιώθεις όσα νιώθεις άσε τον εαυτό σου ελεύθερο και μην σε ενοχοποιείς στην Αθήνα είσαι; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εχω μερες να γραψω αλλα σας διαβαζω οποτε εχω ελεύθερο χρόνο. Ειχα μια περιπέτεια υγειας τη βδομάδα αυτη και ήμουν στο νοσοκομείο για 5 μέρες . Εχω μια χρόνια ασθένεια και υποτροπίασε το Σάββατο . Ειχε 10 χρονια να εμφανιστεί επεισοδιο και ίσως λογω κουρασης να επιβαρυνε τον οργανισμό μου. Ευτυχώς η μπέμπα ειναι μια χαρα και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Εκτός από αυτο, μια μερα με επιασε τετοια αναγούλα , ίσως με πειραξε κατι που εβγαλα τα σωθικά μου και ημουν χαλια και με ορό για 2 μερες. Τωρα γυρισα στο σπιτάκι μου και ειμαι καλύτερα αλλα μου ειπαν να προσεχω γενικα και να μην τρωω βαρια φαγητά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mommy2be είπε:

Προσπαθω να μην με παρει απο κατω,αλλα δεν τα καταφερνω.απο την Πεμπτη ειμαι με 5 ωρες υπνο,δεν μπορω να χαλαρωσω καθολου.νιωθω οτι εχει σταματησει ο χρονος και ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι αυτο συμβαινει

 

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εχω μερες να γραψω αλλα σας διαβαζω οποτε εχω ελεύθερο χρόνο. Ειχα μια περιπέτεια υγειας τη βδομάδα αυτη και ήμουν στο νοσοκομείο για 5 μέρες . Εχω μια χρόνια ασθένεια και υποτροπίασε το Σάββατο . Ειχε 10 χρονια να εμφανιστεί επεισοδιο και ίσως λογω κουρασης να επιβαρυνε τον οργανισμό μου. Ευτυχώς η μπέμπα ειναι μια χαρα και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Εκτός από αυτο, μια μερα με επιασε τετοια αναγούλα , ίσως με πειραξε κατι που εβγαλα τα σωθικά μου και ημουν χαλια και με ορό για 2 μερες. Τωρα γυρισα στο σπιτάκι μου και ειμαι καλύτερα αλλα μου ειπαν να προσεχω γενικα και να μην τρωω βαρια φαγητά. 

Περαστικά να είναι όλα κορίτσια!!

@Mommy2be, απόλυτα λογική η ανησυχία σου, αλλά πρώτον βρίσκεσαι σε καλά χέρια και δεύτερον όπως λένε και τα κορίτσια είσαι σε μία εβδομάδα που είναι καλό μαξιλαράκι!!! Είστε ασφαλείς και οι δύο!!! Όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...