Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Πότε έχεις πητ κορίτσι; 

Αντε πλησιάζεις κορίτσι το 1ο σου παιδάκι είναι; 

ΠΗΤ εχω 6-2 αλλα θα γεννησω με καισαρική μεχρι τελη Γενάρη. Το 1ο μου ειναι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Επειδή έχω ξεκινήσει να ψωνιζω τ πραγματα του μωρού, τι γνώμη έχετε για τα προϊόντα της agnotis? Τα έβλεπα στο μάρκετ και σκεφτόμουν να αγοράσω αλλά θέλω και μια 2η γνώμη πρωτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επειδή έχω ξεκινήσει να ψωνιζω τ πραγματα του μωρού, τι γνώμη έχετε για τα προϊόντα της agnotis? Τα έβλεπα στο μάρκετ και σκεφτόμουν να αγοράσω αλλά θέλω και μια 2η γνώμη πρωτα

Είχα δοκιμάσει τις πάνες τους καλές μου φάνηκαν και δεν είχαν δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στη μικρή μου αλλά χρησιμοποιώ pampers γιατί τα βρίσκω πιο εύκολα και συνήθως σε προσφορά. Τα άλλα τους προϊόντα τους δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2019 at 8:54 ΠΜ, Mommy2be είπε:

Προσπαθω να μην με παρει απο κατω,αλλα δεν τα καταφερνω.απο την Πεμπτη ειμαι με 5 ωρες υπνο,δεν μπορω να χαλαρωσω καθολου.νιωθω οτι εχει σταματησει ο χρονος και ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι αυτο συμβαινει

Γεια σας κορίτσια! @Mommy2be πώς είστε; ευχομαι να είναι όλα καλά! 

 

Γεια σας κορίτσια!! 

Εμείς είμαστε 34 εβδομαδων και ξεκινήσαμε εβδομαδιαιες παρακολουθήσεις κ καρδιοτοκογραφημα κάθε φορά λόγω του διαβήτη κύησης! Όλα καλά μέχρι τώρα η μικρή μεγαλώνει κανονικά. 36 εβδομάδων θα πάω ξανά για doppler για να δούμε τι γινεται και εαν θα γεννήσω με πρόκληση νωρίτερα ή με καισαρική. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήγα στο γιατρό σήμερα. Όλα καλά ο μπέμπης έβαλε 800 γραμμάρια από τον προηγούμενο μηνα και είναι 1750. Το Doppler καλό. Σήμερα έκλεισα την  31η εβδομάδα. Δεν το πιστεύω ποτέ πέρασε ο καιρός. Πητ έχω 29/1 και ο υπέρηχος βγάζει 21/1. Τίποτα δεν έμεινε κορίτσια πλησιάζουμε στο τέλος. Καταφτάνουν τα μωράκια μας

  • Μου αρέσει 7

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Και εγώ πήγα στο γιατρό σήμερα. Όλα καλά ο μπέμπης έβαλε 800 γραμμάρια από τον προηγούμενο μηνα και είναι 1750. Το Doppler καλό. Σήμερα έκλεισα την  31η εβδομάδα. Δεν το πιστεύω ποτέ πέρασε ο καιρός. Πητ έχω 29/1 και ο υπέρηχος βγάζει 21/1. Τίποτα δεν έμεινε κορίτσια πλησιάζουμε στο τέλος. Καταφτάνουν τα μωράκια μας

Και μένα βγαινει 1 εβδομάδα πιο μπροστα η μικρή! ΠΗΤ 9/1 αλλά ο υπέρηχος βγαινει 2/1!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

Και μένα βγαινει 1 εβδομάδα πιο μπροστα η μικρή! ΠΗΤ 9/1 αλλά ο υπέρηχος βγαινει 2/1!

Αχ μωρέ τα γλυκούλια μας καλοπερνανε  στην κοιλίτσα και μεγαλώνουν γρήγορα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επειδή έχω ξεκινήσει να ψωνιζω τ πραγματα του μωρού, τι γνώμη έχετε για τα προϊόντα της agnotis? Τα έβλεπα στο μάρκετ και σκεφτόμουν να αγοράσω αλλά θέλω και μια 2η γνώμη πρωτα

Γεια σου Γιωτα!!! εγω δοκιμασα agnotis επειδη ειχαν ξεμεινει απο μια φιλη μου αλλα δεν εμεινα 100% ευχαριστημενη....απο τοτε μενω στα pampers γιατι και στο μαιευτηριο μου δωσανε πακετα αλλα ειχαν και τη γραμμουλα που σου δειχνει αν ειναι υγρη η πανα ή οχι..

αυτο που μου ειπαν εμενα ηταν να βρω πανα που να ταιριαζει στο μωρο μου και να μην δημιουργει αλλεργιες ή κατι τετοιο...και να μην αλλαζω συνεχεια εταιριες...αργοτερα που μεγαλωσε δοκιμασα και babylino. σαν τα pampers δεν μου αρεσαν παντως...στην υφη και την απορροφητικοτητα.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TheMiracle said:

Γεια σας κορίτσια! @Mommy2be πώς είστε; ευχομαι να είναι όλα καλά! 

 

Γεια σας κορίτσια!! 

Εμείς είμαστε 34 εβδομαδων και ξεκινήσαμε εβδομαδιαιες παρακολουθήσεις κ καρδιοτοκογραφημα κάθε φορά λόγω του διαβήτη κύησης! Όλα καλά μέχρι τώρα η μικρή μεγαλώνει κανονικά. 36 εβδομάδων θα πάω ξανά για doppler για να δούμε τι γινεται και εαν θα γεννήσω με πρόκληση νωρίτερα ή με καισαρική. 

Ειμαι σπιτι κ ακομα δεν το πιστευω @TheMiracle!! Βεβαια ειμαι στο κρεβατι και δεν σηκωνομαι καθολου,αλλα δεν διαμαρτυρομαι,θα μεινω οσο χρειαστει αρκει να κερδισουμε χρονο!!κοριτσια,το ποσο φοβηθηκα δεν μπορω να το περιγραψω.συνειδητοποιεις ποσα πραγματα θεωρεις δεδομενα χωρις να ειναι....

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Ειμαι σπιτι κ ακομα δεν το πιστευω @TheMiracle!! Βεβαια ειμαι στο κρεβατι και δεν σηκωνομαι καθολου,αλλα δεν διαμαρτυρομαι,θα μεινω οσο χρειαστει αρκει να κερδισουμε χρονο!!κοριτσια,το ποσο φοβηθηκα δεν μπορω να το περιγραψω.συνειδητοποιεις ποσα πραγματα θεωρεις δεδομενα χωρις να ειναι....

Μπράβο μπράβο πολύ χαιρομαι!! Ευχομαι όλα να πάνε καλά!! Να μην κάνεις απολύτως τίποτα! Και να σκέφτεσαι θετικά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σε νεογέννητα προτιμούμε γυάλινα μπουκάλια σωστά; Στο μαιευτήριο άραγε γυάλινο τους δίνουν; Δεν θέλω να πάρω αυτά που λένε BPA free γτ φοβάμαι θα βρωμίζουν εύκολα. :???:

@Mommy2be μπράβο κορίτσι έτσι είναι όταν λαχταρίσουμε βλέπουμε τι σημαίνει να είμαστε καλά (σε γενικότερο πλαίσιο)


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια σε νεογέννητα προτιμούμε γυάλινα μπουκάλια σωστά; Στο μαιευτήριο άραγε γυάλινο τους δίνουν; Δεν θέλω να πάρω αυτά που λένε BPA free γτ φοβάμαι θα βρωμίζουν εύκολα. :???:

@Mommy2be μπράβο κορίτσι έτσι είναι όταν λαχταρίσουμε βλέπουμε τι σημαίνει να είμαστε καλά (σε γενικότερο πλαίσιο)

Ναι γυάλινα μπουκάλια. Αχ σήμερα νομίζω ο μπέμπης προσπαθεί να βγει από το στόμα μου. Μου πατάει το στομάχι με την κεφαλα του και έχω μια δυσφορία όλη μέρα

  • Χαχα 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mommy2be είπε:

Ειμαι σπιτι κ ακομα δεν το πιστευω @TheMiracle!! Βεβαια ειμαι στο κρεβατι και δεν σηκωνομαι καθολου,αλλα δεν διαμαρτυρομαι,θα μεινω οσο χρειαστει αρκει να κερδισουμε χρονο!!κοριτσια,το ποσο φοβηθηκα δεν μπορω να το περιγραψω.συνειδητοποιεις ποσα πραγματα θεωρεις δεδομενα χωρις να ειναι....

Μπράβο πολύ χαίρομαι. Τώρα ξάπλα και υπομονή:) το σημαντικό είναι ότι όλα πάνε καλά

Just now, katerina04 είπε:

Ναι γυάλινα μπουκάλια. Αχ σήμερα νομίζω ο μπέμπης προσπαθεί να βγει από το στόμα μου. Μου πατάει το στομάχι με την κεφαλα του και έχω μια δυσφορία όλη μέρα

Εγώ είμαι έτσι κάθε μέρα αφού λέω θα πεταχτεί κάνα όργανο έξω έτσι όπως σπρώχνει. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς ειχαμε γιατρό σήμερα! Αυτή τη φορά δεν βγήκε μεγαλυτερος, αλλά σύμφωνα με την εβδομάδα! Κάθεται με το κεφάλι πανω και τον πωπο κάτω! Την αλλη βδομάδα Ντόπλερ!!! Μακάρι να είναι όλα οκ!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Ναι γυάλινα μπουκάλια. Αχ σήμερα νομίζω ο μπέμπης προσπαθεί να βγει από το στόμα μου. Μου πατάει το στομάχι με την κεφαλα του και έχω μια δυσφορία όλη μέρα

Αχ και σε μενα τελευταία η μπέμπα ριχνει κατι κλωτσιες που ταρακουνιεται ολη η κοιλιά:D Σήμερα το είδε και ο άντρας μου και ξετρελάθηκε πιο πολυ. εμένα εχει γυρίσει απο τώρα προς τα κάτω και κλωτσάει με τον ποπουδάκο της. 

6 ώρες πρίν, vals είπε:

Γεια σου Γιωτα!!! εγω δοκιμασα agnotis επειδη ειχαν ξεμεινει απο μια φιλη μου αλλα δεν εμεινα 100% ευχαριστημενη....απο τοτε μενω στα pampers γιατι και στο μαιευτηριο μου δωσανε πακετα αλλα ειχαν και τη γραμμουλα που σου δειχνει αν ειναι υγρη η πανα ή οχι..

αυτο που μου ειπαν εμενα ηταν να βρω πανα που να ταιριαζει στο μωρο μου και να μην δημιουργει αλλεργιες ή κατι τετοιο...και να μην αλλαζω συνεχεια εταιριες...αργοτερα που μεγαλωσε δοκιμασα και babylino. σαν τα pampers δεν μου αρεσαν παντως...στην υφη και την απορροφητικοτητα.....

Σίγουρα θα δοκιμάσω να δω αν αξίζουν όπως ακούω αλλα ειναι και το οικονομικό θέμα . Τελευταία εχει πολλες προσφορές η παμπερς και ισως αγορασω για να εχω μερικά.  Ετσι και αλλιώς καθε μωράκι αντιδρά διαφορετικά στην υφή τους . Άλλα ειναι αλεργικα και σε  αλλά ταιριάζει τέλεια . Πρώτα ο Θεός να γεννηθούν με το καλο τα μωράκια μας και αυτο είναι το λιγότερο που με νοιάζει. Αυτη τη βδομάδα θα ετοιμάσω με την αδερφή μου και το κρεβάτι της μπέμπας . 

Αύριο εχω εκτακτο ραντεβού με τον γυναικολόγο μου. Αν τον ρωτήσω για τη λίστα με τα πράγματα που πρέπει να εχω στην κλινική λετε να γνωρίζει ή αυτα τα ξέρουν πιο πολύ οι μαίες ? Επίσης κανω συνεχώς εξετάσεις λογω εγκυμοσύνης φυσικά και λογω αναιμίας που ειχα και πριν την εγκυμοσύνη. Αλλα σήμερα ειδα οτι εχω πολυ χαμηλο νάτριο σε κινδύνο για υπονατριαιμία. Βρε παιδιά , απο την μια δεν πρεπςι να τρωω πολυ αλάτι γιατι ειναι επικυνδυνο για προεκλαμψία και από την αλλη φοβάμαι μην παθω τίποτα λογω έλλειψης νατρίου :-(

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...