Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Τι θερμόμετρο εννοείς ψηφιακό; Τι άλλα πήρες για πες μας :)

@Ele@n γτ ξαγρυπνας βρε; 

Ψηφιακό ναι. Γενικα πηρα μπιμπερό, πιπίλες, αντισηπτικό, πάνες , μωρομαντηλα , σαμπουάν, θερμόμετρα μπάνιου και ψηφιακο για τον πυρετό, σαπουνακια , σφουγγάρια και ολα αυτα τα απαραίτητα. 180 η παραγγελία 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giota1983 είπε:

Ψηφιακό ναι. Γενικα πηρα μπιμπερό, πιπίλες, αντισηπτικό, πάνες , μωρομαντηλα , σαμπουάν, θερμόμετρα μπάνιου και ψηφιακο για τον πυρετό, σαπουνακια , σφουγγάρια και ολα αυτα τα απαραίτητα. 180 η παραγγελία 

Τι μπιμπερό πήρες; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ψηφιακό ναι. Γενικα πηρα μπιμπερό, πιπίλες, αντισηπτικό, πάνες , μωρομαντηλα , σαμπουάν, θερμόμετρα μπάνιου και ψηφιακο για τον πυρετό, σαπουνακια , σφουγγάρια και ολα αυτα τα απαραίτητα. 180 η παραγγελία 

Με τον κουριερ απο τοτε που ημουν εγκυος στη μικρη χαιρετιομαστε ακομη και εξω χαχα. Χαμος αυτες τις παραγγελιες δεν τελειωνουν ποτε. Με το καλο κοπελα μου να ερθει και το μωρακι σου

  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Τι θερμόμετρο εννοείς ψηφιακό; Τι άλλα πήρες για πες μας :)

@Ele@n γτ ξαγρυπνας βρε; 

χαχαχαχα...κι όμως αυτό είναι το φυσιολογικό μου... δεκαπέντε χρόνια δουλειάς που τελειώνει στις 10 ή 10.30, μέχρι να γυρίσω σπίτι να κάνω μπάνιο, να φάω, πάει 12...!!! αλλά δεν μπορώ να ξυπνήσω πριν τις 9... το καταλαβαίνεις κι εσύ ότι θα έχω πρόβλημα με τον ύπνο, ε;;;

@katerina04, η μικρούλα σου μεγαλώνει...είμαι σίγουρη ότι όσο δύσκολο και να φανεί στην αρχή θα βρείτε πολύ γρήγορα τους ρυθμούς σας όλοι!!! 

Θέλω να βρω σελτεδάκια οικονομικά, γιατί έχω πάρει μόνο τρία και δεν ξέρω αν φτάνουν ή όχι...καμία ιδέα για ηλεκτρονική παραγγελία;;;;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

χαχαχαχα...κι όμως αυτό είναι το φυσιολογικό μου... δεκαπέντε χρόνια δουλειάς που τελειώνει στις 10 ή 10.30, μέχρι να γυρίσω σπίτι να κάνω μπάνιο, να φάω, πάει 12...!!! αλλά δεν μπορώ να ξυπνήσω πριν τις 9... το καταλαβαίνεις κι εσύ ότι θα έχω πρόβλημα με τον ύπνο, ε;;;

@katerina04, η μικρούλα σου μεγαλώνει...είμαι σίγουρη ότι όσο δύσκολο και να φανεί στην αρχή θα βρείτε πολύ γρήγορα τους ρυθμούς σας όλοι!!! 

Θέλω να βρω σελτεδάκια οικονομικά, γιατί έχω πάρει μόνο τρία και δεν ξέρω αν φτάνουν ή όχι...καμία ιδέα για ηλεκτρονική παραγγελία;;;;

Μακάρι τι να πω. Εγώ πήρα απο το jumbo 5€ τα δυο 55x75. 5-6 εχω νομιζω φτανουν

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Τι μπιμπερό πήρες; 

Nuk kai Chicco. Αυτά ειχε σε καλη προσφορά και ειπα να την εκμεταλευτώ . 3 για αρχή και οτι χρειαστεί αργότερα ξαναπαίρνω . Ελπίζω να μπορέσω να θηλάσω για να γλιτώσω μερικά απο τα έξοδα με το να αγοράζω γάλα . Μερικα πλαστικά μερικά γυάλινα . Αχ ειδα και της Medela αλλα όταν είδα την τιμή έπαθα σοκ! 20 € το ενα! Οσο καλα και να ειναι δεν δινω τοσα για ενα μπιμπερό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Μακάρι τι να πω. Εγώ πήρα απο το jumbo 5€ τα δυο 55x75. 5-6 εχω νομιζω φτανουν

αυτά έχω πάρει...δύο λευκά και ένα μόνο του λευκό.... αλλά μου είπαν ότι βάζουμε και πάνω από το στρώμα για γουλιές και τσισάκια. αλλά γενικά επειδή δεν έχω στεγνωτήριο και θα είναι χειμώνας σκέφτομαι να έχω 2 περίσσευμα καθαρά, γιατί με βλέπω αγκαλιά με το πλυντήριο...Άρα, δεν έχεις βρει ούτε εσύ φθηνότερα, ε;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

αυτά έχω πάρει...δύο λευκά και ένα μόνο του λευκό.... αλλά μου είπαν ότι βάζουμε και πάνω από το στρώμα για γουλιές και τσισάκια. αλλά γενικά επειδή δεν έχω στεγνωτήριο και θα είναι χειμώνας σκέφτομαι να έχω 2 περίσσευμα καθαρά, γιατί με βλέπω αγκαλιά με το πλυντήριο...Άρα, δεν έχεις βρει ούτε εσύ φθηνότερα, ε;

Μπα δε βρηκα. Αν θες κατω απο το στρωμα να βαλεις ενα υποσεντονο ακρατειας αλλα να μην ειναι εκει που ακουμπαει το κεφαλακι του. Εκει μπορεις να βαλεις μια βαμβακερη πανουλα 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Μπα δε βρηκα. Αν θες κατω απο το στρωμα να βαλεις ενα υποσεντονο ακρατειας αλλα να μην ειναι εκει που ακουμπαει το κεφαλακι του. Εκει μπορεις να βαλεις μια βαμβακερη πανουλα 

Προφανώς εννοείς για να μπορεί να αναπνέει σωστά και να μην ιδρώνει; Και τα σελτεδάκια όμως που από κάτω έχουν πλαστικό, γιατί τα βάζουν και πιάνουν ολόκληρο το σωματάκι του μωρού; Πήρα και υποσέντονα από προσφορά, αλλά δεν τα έχω ανοίξει να δω πώς είναι ως υλικό.

Κλείσαμε και καρότσι. Τελικά πήρα απλό, όχι σύστημα μεταφοράς. Δεν έχει όμως τσάντα για τα πράγματά του, οπότε είναι το επόμενο που θα ψάξω. Ανυπομονώ για τις βόλτες μας. Βρήκα και σε προσφορά μείον 50 ευρώ παρκοκρέβατο. Για τους πρώτους μήνες θα το έχω στο σαλόνι να κοιμάται τα πρωινά. Μετά που θα ανοίξει ο καιρός θα τον κρατάει η μαμά μου, όταν δουλεύω, οπότε θα το μεταφέρουμε εκεί για να κοιμάται. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Προφανώς εννοείς για να μπορεί να αναπνέει σωστά και να μην ιδρώνει; Και τα σελτεδάκια όμως που από κάτω έχουν πλαστικό, γιατί τα βάζουν και πιάνουν ολόκληρο το σωματάκι του μωρού; Πήρα και υποσέντονα από προσφορά, αλλά δεν τα έχω ανοίξει να δω πώς είναι ως υλικό.

Κλείσαμε και καρότσι. Τελικά πήρα απλό, όχι σύστημα μεταφοράς. Δεν έχει όμως τσάντα για τα πράγματά του, οπότε είναι το επόμενο που θα ψάξω. Ανυπομονώ για τις βόλτες μας. Βρήκα και σε προσφορά μείον 50 ευρώ παρκοκρέβατο. Για τους πρώτους μήνες θα το έχω στο σαλόνι να κοιμάται τα πρωινά. Μετά που θα ανοίξει ο καιρός θα τον κρατάει η μαμά μου, όταν δουλεύω, οπότε θα το μεταφέρουμε εκεί για να κοιμάται. 

Ναι ακριβως γι αυτο το λογο. Εγω δεν εβαλα ποτε σε ολο το στρωμα. Και τα υποσεντονα εχουν παρομοιο υλικο. Για την τσαντα δεν εχω αποψη γιατι την ειχε δωρο το καροτσι οποτε δεν ξερω τιμες. Αλλα μια δεν ειναι ποτε αρκετη. Μου ειχε δωσει μια γνωστη μου που δουλευει σε φαρμακειο δυο διαφημιστικες και με βολεψαν πολυ. Το παρκο βολευει γενικα. Εγω εκει θα κοιμιζω το μπεμπη απλα πηρα ενα καλο στρωμα  50€ γιατι συνηθως δεν εχουν. Πηρες εξτρα?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω κάτι. Κοιταζω για κάθισμα αυτοκινήτου και βλεπω οτι εχει καποια σε χαμηλές τιμές γυρω στα 100 ευρω και αλλα σε τιμές 300-400 ευρω. Ποιες μάρκες εινα οι καλυτερες και πιο ασφαλής , και είναι καλύτερο να παρω αυτα που είναι 0- 13 κιλα ή 0- 18 για να μην χρειαστεί να αλλαξω σύντομα κάθισμα . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ναι ακριβως γι αυτο το λογο. Εγω δεν εβαλα ποτε σε ολο το στρωμα. Και τα υποσεντονα εχουν παρομοιο υλικο. Για την τσαντα δεν εχω αποψη γιατι την ειχε δωρο το καροτσι οποτε δεν ξερω τιμες. Αλλα μια δεν ειναι ποτε αρκετη. Μου ειχε δωσει μια γνωστη μου που δουλευει σε φαρμακειο δυο διαφημιστικες και με βολεψαν πολυ. Το παρκο βολευει γενικα. Εγω εκει θα κοιμιζω το μπεμπη απλα πηρα ενα καλο στρωμα  50€ γιατι συνηθως δεν εχουν. Πηρες εξτρα?

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Ούτε εγώ θα ήθελα να κοιμάμαι πάνω σε κάτι πλαστικό. Άσε που όσο είναι μικρό τα φοβάμαι αυτά, ένεκα πρωτάρα. Η άλλη σκέψη είναι να βάλω ένα τέτοιο στο μισό στρωματάκι για τα τσισάκια και στο κεφαλάκι πάνω από το στρώμα και κάτω από το προστατευτικό στρώματος να βάλω ένα πετσετάκι χεριών. Οι τσάντες που έχεις είναι κανονικές σε μέγεθος ή αυτές οι τεράστιες; Έχω δει σε σάιτ μια πλάτης, αλλά προφανώς και δεν χωράει την Άρτα και τα Γιάννενα που μπορεί να θέλω να βάλω, και είναι οικονομικότατη. Και να πάρω και μία από τα τζάμπο αυτές τις απλές που έχουν σαν μικρές χειραποσκευές.

Στρώμα δεν πηρα γιατι το παρήγγειλα ηλεκτρονικά. Θέλω να έρθει να δω διαστάσεις και μετά να το πάρω. Και μία που το λες, τι υλικά θέλουμε να έχει; Latex; Μου έδειξαν στα Λητώ με κοκοφοίνικα λέει και φοβήθηκα αλλεργίες...

@Giota1983 γενικά έχει καθισματάκια για όλα τα πορτοφόλια. Ούτε εγώ έχω καταλήξει ακόμα. Στο μαιευτήριο τελικά εμένα δεν με αφήνουν να βγω αν δεν με δουν να ανεβώ στο δωμάτιο με πορτ μπεμπε ή αυγό. Οπότε για αρχή θα πάρω ένα αυγό 0-13 κιλά για να κάνουμε τη δουλειά μας, γιατί πήρα απλό καρότσι. Στις εκπτώσεις  του Γενάρη  θα κοιτάξω για κανονικό κάθισμα. Από ότι έχω δει εγώ αξιόπιστες εταιρείες, χωρίς βέβαια να κρίνω τις άλλες γιατί δεν τις ξέρω, είναι η Britax, η Chicco, η Joie. Από κοντά που τα είδα πιο πολύ μου γέμισε το μάτι η Joie και μία εταιρεία που βρήκα στα Λητώ η Dynamic ή κάπως έτσι. Θα σου έλεγα να πάρεις 0-25 για να μην χρειαστεί να ξαναλλάζεις κάθισμα. 24 κιλά είναι κοντά στα 8 χρόνια τα παιδάκια κατά μέσο όρο περίπου από ότι βλέπω σε σχεδιαγράμματα. Επίσης, να δεις αν στο αυτοκίνητο έχετε isofix. Αυτό συνήθως είναι που ανεβάζει την τιμή. Τα κορίτσια που έχουν ήδη κάθισματάκια μπορούν να μας πουν αν τα απλά ή τα isofix είναι πιο αξιόπιστα; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n για τις διαρροές αγόρασε ειδικό υπόστρωμα θα βρεις σε λητώ κτλπ που αφήνει το μωρό να αναπνέει και δεν το σκάει πετσέτες κτλπ μην του βάλεις τα νεογέννητα ιδρώνουν για πλάκα και δεν το επικοινωνούν οπότε θέλει προσοχή δεν θα σου κλάψει επειδή έχει σκάσει δηλαδή ούτε ενσφηνώματα εκεί που θα κοιμάται απαγορεύονται ρητά από τον WHO και American Academy of pediatrics η σειρά έχει ως εξής υπόστρωμα κατωσέντονο μωρό και κουβέρτακι το οποίο θα το σκεπάζεις από τους ώμους και κάτω όχι πάνω από τους ώμους αυτά αν βάλεις πάντα φρόντισε να δένει γερά στα κάγκελα αυτά :)

Κορίτσια αγόρασα και εγώ μπιμπερό Nuk γυάλινα και ησύχασα έφυγε και αυτό το άγχος μου ήθελα να ρωτήσω όταν βράσω το γάλα το βάζω στο θερμός μετά περιμένω να φτάσει τους πόσους βαθμούς για να ρίξω την σκόνη; 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

γενικά έχει καθισματάκια για όλα τα πορτοφόλια. Ούτε εγώ έχω καταλήξει ακόμα. Στο μαιευτήριο τελικά εμένα δεν με αφήνουν να βγω αν δεν με δουν να ανεβώ στο δωμάτιο με πορτ μπεμπε ή αυγό. Οπότε για αρχή θα πάρω ένα αυγό 0-13 κιλά για να κάνουμε τη δουλειά μας, γιατί πήρα απλό καρότσι. Στις εκπτώσεις  του Γενάρη  θα κοιτάξω για κανονικό κάθισμα. Από ότι έχω δει εγώ αξιόπιστες εταιρείες, χωρίς βέβαια να κρίνω τις άλλες γιατί δεν τις ξέρω, είναι η Britax, η Chicco, η Joie. Από κοντά που τα είδα πιο πολύ μου γέμισε το μάτι η Joie και μία εταιρεία που βρήκα στα Λητώ η Dynamic ή κάπως έτσι. Θα σου έλεγα να πάρεις 0-25 για να μην χρειαστεί να ξαναλλάζεις κάθισμα. 24 κιλά είναι κοντά στα 8 χρόνια τα παιδάκια κατά μέσο όρο περίπου από ότι βλέπω σε σχεδιαγράμματα. Επίσης, να δεις αν στο αυτοκίνητο έχετε isofix. Αυτό συνήθως είναι που ανεβάζει την τιμή. Τα κορίτσια που έχουν ήδη κάθισματάκια μπορούν να μας πουν αν τα απλά ή τα isofix είναι πιο αξιόπιστα; 

0-25 σκεφτόμουν να παρω και εγώ για να μην αγοραζω συνέχεια αλλο. Εχω προς το παρόν για το νοσοκομείο το αυγό απο το καρότσι . Είναι πολυ της ΡegΡeregro και αν δεν κανω λαθος ειναξ για μεχρι 1-2 ετων. Εχω δει καποια καθισματα της kikkaboo, Lorelli και Giordani σε πολυ καλές τιμές. Ειδικά το Lorelli το έχει και στις κατηγορίες των καλύτερων παιδικών καθισμάτων. Θα μου το πάρει δώρο η πεθερά μου και δεν θελω να την αναγκάσω να παρει και το πιο ακριβό. Βρε κορίτσια οσες έχετε εμπειρία πείτε τη γνώμη σας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ele@n για τις διαρροές αγόρασε ειδικό υπόστρωμα θα βρεις σε λητώ κτλπ που αφήνει το μωρό να αναπνέει και δεν το σκάει πετσέτες κτλπ μην του βάλεις τα νεογέννητα ιδρώνουν για πλάκα και δεν το επικοινωνούν οπότε θέλει προσοχή δεν θα σου κλάψει επειδή έχει σκάσει δηλαδή ούτε ενσφηνώματα εκεί που θα κοιμάται απαγορεύονται ρητά από τον WHO και American Academy of pediatrics η σειρά έχει ως εξής υπόστρωμα κατωσέντονο μωρό και κουβέρτακι το οποίο θα το σκεπάζεις από τους ώμους και κάτω όχι πάνω από τους ώμους αυτά αν βάλεις πάντα φρόντισε να δένει γερά στα κάγκελα αυτά :)

Κορίτσια αγόρασα και εγώ μπιμπερό Nuk γυάλινα και ησύχασα έφυγε και αυτό το άγχος μου ήθελα να ρωτήσω όταν βράσω το γάλα το βάζω στο θερμός μετά περιμένω να φτάσει τους πόσους βαθμούς για να ρίξω την σκόνη; 

Να, αυτό δεν το ήξερα ότι ζεσταίνονται πολύ. Δηλαδή είναι σαν το προστατευτικό στρώματος που βάζουμε εμείς αλλά αδιάβροχο; Πάντα δεν θα βάλω.

Όταν βράσεις το νερό μπορείς να το βάλεις κατευθείαν στο θερμός. Για τη θερμοκρασία περιμενω να σου απαντήσει άλλο κορίτσι να μάθω κι εγώ....


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...