Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Ele@n είπε:

Μπράβο μανούλες που μας ανοίγετε τα μάτια!!! άρα, βγαίνουμε από το μαιεύτηριο ή το σπίτι με φόρμα εξόδου, μπαίνουμε αυτοκίνητο, βγάζουμε φόρμα εξόδου και μετά δενόμαστε στο κάθισμα. Ξαναβάζουμε φόρμα εξόδου και μετά βγαίνουμε από το αυτοκίνητο. 

Καλά γενικότερα έχω πολλές απορίες, γιατί καλά τα ψώνια και η οργάνωση, αλλά όταν θα έρθει το μπεμπέ δεν θα έχω manual!! Λιγάκι με φοβίζει μην κάνω καμιά βλακεία και το κρυώσω το καημενούλι. Ειδικά με τους παιδιάτρους που λένε ένα ρούχο επιπλέον από ότι φοράς εσύ, δεν αισθάνομαι καθόλου ασφαλής. Εγώ το χειμώνα στο σπίτι φοράω κορμάκι από μέσα, τις πυτζάμες ή φόρμες απ εξώ και ζακέτα!!!! και εννοείται ότι αν και γύριζα βράδυ από τη δουλειά, μέχρι να κοιμηθώ άναβα καλοριφέρ!!! Άρα δεν είμαι μέτρο σύγκρισης για το παιδί!

Αλήθεια πώς τα καταφέρατε στο πρώτο σας μωρό;;;

Οταν ειναι το δικο σου μωρο με ενα μαγικο τροπο μαθαινεις να τα κανεις ολα. Λιγο το ενστικτο,λιγο οι συμβουλες των αλλων (φιλτραρισμενες φυσικα), λιγο το ιντερνετ (κι αυτο φιλτραρισμενο) και λυσεις βρισκονται. Λαθη θα κανεις φυσικα αλλα κι αυτα ειναι μερος της μητροτητας. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια αυτό με το δικό σου μωρό και όλα τα βρίσκεις μαγικά δεν το κατάλαβα ποτέ νομίζω ότι στην πορεία τα μαθαίνεις όλα στην αρχή απλά το κοιτάς και λες καλά παιδί μου είναι αυτό; 

@angel23 δεν χρειάζεται σκέπασμα στο αμάξι αρκεί το καλοριφέρ του αμαξιού 

Επίσης για να κερδίσεις ένα παιδί θέλει χτίσιμο αν αρχίσουμε τα χειριστικά εγώ που σε κουβαλούσα 9 μήνες ή εγώ που έκανα εκείνο ή το άλλο κλάφτα Χαράλαμπε 

@Ele@n θα τσεκάρεις σβερκάκι και θα βλέπεις πως είναι το μωράκι 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οπως ειπα δουλευω σουπερ μαρκετ, ασε που βγηκα σε αδεια , αλλα παρατηρησα κατι που με πειραξε πολυ. Ολο λενε θα ριξουν το φπα στα βρεφικα αρχες του χρονου κι εγω παρατηρησα τρελη ανοδος στα βρεφικα τον τελευταιο μηνα. Για παραδειγμα τα baby oil Johnson's 0,70 λεπτα πανω και το frisolac 800gr απο 21,30 πηγε 22,85. Θα μου πεις τωρα σιγα την διαφορα, αλλα νιωθω πως δουλευομαστε. Κι οχι οτι το ειδα μονο εκει που δουλευω αλλα σε ολα. Και τις πανες που επαιρνα απο τα lidl no1 2,49, χτες τα πηρα 2,99

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια οπως ειπα δουλευω σουπερ μαρκετ, ασε που βγηκα σε αδεια , αλλα παρατηρησα κατι που με πειραξε πολυ. Ολο λενε θα ριξουν το φπα στα βρεφικα αρχες του χρονου κι εγω παρατηρησα τρελη ανοδος στα βρεφικα τον τελευταιο μηνα. Για παραδειγμα τα baby oil Johnson's 0,70 λεπτα πανω και το frisolac 800gr απο 21,30 πηγε 22,85. Θα μου πεις τωρα σιγα την διαφορα, αλλα νιωθω πως δουλευομαστε. Κι οχι οτι το ειδα μονο εκει που δουλευω αλλα σε ολα. Και τις πανες που επαιρνα απο τα lidl no1 2,49, χτες τα πηρα 2,99

Έχεις δίκιο το θέμα δεν είναι αν η διαφορά είναι μεγάλη το θεμα είναι ότι μας δουλεύουν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω .... δεν έχουμε σωτηρία εμείς.... 10 χρόνια κρίσης και αυτοί μια χαρά είχαν κανονίσει τις τιμές, τώρα δεν θα το κάνουν ... Καμιά ιδέα να αντισταθούμε σε όλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γραμμή τελικά βγάλατε; Εγώ όχι και ούτε φαγούρα έχω στην κοιλιά ενώ στις άλλες εγκυμοσύνες μου είχα φουλ φαγούρα+γραμμή έντονη λέτε να μου βγει φαλακρούλα η μπέμπα; :rolleyes::roll: Ποια λέτε να γεννήσει πρώτη να μας πει τα χαρμόσυνα; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια γραμμή τελικά βγάλατε; Εγώ όχι και ούτε φαγούρα έχω στην κοιλιά ενώ στις άλλες εγκυμοσύνες μου είχα φουλ φαγούρα+γραμμή έντονη λέτε να μου βγει φαλακρούλα η μπέμπα; :rolleyes::roll: Ποια λέτε να γεννήσει πρώτη να μας πει τα χαρμόσυνα; 

Καλημέρα. Κι εγώ αυτό παρατήρησα χθες. Δεν έβγαλα γραμμή ενώ στην πρώτη φαινόταν από νωρίς. Φαγούρα έχω λίγη μόνο γύρω από τον αφαλό. Παίζουν ρόλο τα μαλλάκια? Εγώ αν όλα πάνε καλά μάλλον τελευταία θα είμαι.

Just now, boukitsa123 είπε:

 

 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια γραμμή τελικά βγάλατε; Εγώ όχι και ούτε φαγούρα έχω στην κοιλιά ενώ στις άλλες εγκυμοσύνες μου είχα φουλ φαγούρα+γραμμή έντονη λέτε να μου βγει φαλακρούλα η μπέμπα; :rolleyes::roll: Ποια λέτε να γεννήσει πρώτη να μας πει τα χαρμόσυνα; 

Εγώ δεν έχω βγάλει γραμμή αλλά έχω λίγη φαγούρα στη κοιλίτσα....εμένα πιστευω πάντως μπέμπης θα είναι φαλακρουλης γιατί και καουρες δεν εείχα ιδιαίτερες. Εγώ αν πάνε όλα καλά και όπως τα υπολογίζουμε σε ένα μήνα ακριβώς θα γεννήσω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ είμαι στη δουλειά και περιμένω τον άντρα μου να έρθει να με πάρει να πάμε στο γιατρό. Είχα απο χθες κατι κραμπουλες αλλά τώρα νιώθω πολύ πίεση στην πυελο και πόνο αλλά μόνο όταν περπατάω και το βράδυ όταν ηθελα να αλλάξω πλευρό. Και καποια πονάκια σαν να θέλω να ενεργηθω...φοβάμαι πάρα πολύ. Το μωρό το αισθάνομαι πολύ που κουνιέται ψηλά κοντά στο στομάχι μου...

Όσες έχετε ξαναγεννησει είχατε τέτοια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια εγώ είμαι στη δουλειά και περιμένω τον άντρα μου να έρθει να με πάρει να πάμε στο γιατρό. Είχα απο χθες κατι κραμπουλες αλλά τώρα νιώθω πολύ πίεση στην πυελο και πόνο αλλά μόνο όταν περπατάω και το βράδυ όταν ηθελα να αλλάξω πλευρό. Και καποια πονάκια σαν να θέλω να ενεργηθω...φοβάμαι πάρα πολύ. Το μωρό το αισθάνομαι πολύ που κουνιέται ψηλά κοντά στο στομάχι μου...

Όσες έχετε ξαναγεννησει είχατε τέτοια;

Αγαπη μην αγχωνεσαι μπορει να ειναι κατι αλλα μπορει να ειναι και φυσιολογικα συμπτωματα. Ηρεμησε πηγαινε στο γιατρο και ολα θα πανε καλα. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Αγαπη μην αγχωνεσαι μπορει να ειναι κατι αλλα μπορει να ειναι και φυσιολογικα συμπτωματα. Ηρεμησε πηγαινε στο γιατρο και ολα θα πανε καλα. 

Περιμένω τώρα για να πάω. Προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά ειναι έντονος πολύ ο πόνος και συνεχομενος και αυτό ειναι που με ανησυχεί και ότι είναι μόνο όταν περπατάω τώρα που κάθομαι η ενόχληση είναι απειροελάχιστη μολις κάνω να σηκωθώ διπλωνομαι από τον πονο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Περιμένω τώρα για να πάω. Προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά ειναι έντονος πολύ ο πόνος και συνεχομενος και αυτό ειναι που με ανησυχεί και ότι είναι μόνο όταν περπατάω τώρα που κάθομαι η ενόχληση είναι απειροελάχιστη μολις κάνω να σηκωθώ διπλωνομαι από τον πονο

Τι να πω βρε παιδι μου μπορει να σε πιεζει καπου και το μωρο γι αυτο να πονας. Αντε πηγαινε και να μου πεις τι εγινε. Ευχομαι να μην ειναι τιποτα. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! χαχαχα τους άτιμους παιχνιδάκια που θέλουν να παίζουν...ανεβάζουν τις τιμές ένα μήνα πριν...θα κατεβάσουν το φπα ένα μήνα μετά...αν βρεις εσύ διαφορά στην τιμή τρύπα μου τη μύτη!!!:mrgreen:

Κάτι που μοιάζει με γραμμή βλέπω εγώ, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι αυτό, γιατί εμφανίστηκε τις τελευταίες μέρες...ξεκινάει κάτω από το στήθος και φτάνει μέχρι τον αφαλό...αλλά από εκεί και κάτω τίποτα...

Κατερίνα, μαζί θα είμαστε μέχρι το τέλος...:grin:

@Stelloudia, μακάρι να μην είναι τίποτα κορίτσι!!!! Στείλε μας να μας πεις!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οι πόνοι ειναι επειδη ο μπέμπης ειναι σε ισχιακη θεση με πατάει με τα πόδια του. Έχει πάει 3 κιλά... Είμαι 36 εβδομάδων και ο γιατρός μου λέει ότι δεν έχω πιθανότητες να γυρίσει το μωρό γιατί έχει μεγαλώσει πολύ και δεν έχει χωρο αρκετό. Οπότε η καισαρική είναι σίγουρη. Αυτά και μου είπε να μη περπατάω και να μη κουράζομαι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...