Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

 

Δυστυχώς τα μέτρησα με βάση την πητ και μου λείπουν 7 ένσημα!!! Κρίμα...

Αχ αν έβρισκες κάπου να κολλήσεις?πότε έχεις Πητ?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerina04 είπε:

Αχ αν έβρισκες κάπου να κολλήσεις?πότε έχεις Πητ?

Η κανονική είναι 10/02... η διορθωμένη βάσει αυχενικής και ντόπλερ είναι 29/01. Να κολλήσω μπορώ... να πάρω τον εργοδότη μου να μου βάλει 7... αλλά πρέπει να του τα πληρώσω και ένσημα και ασφαλιστικές εισφορές... και βλέπω ότι το επίδομα υπολογίζεται βάσει του μέσου όρου του μισθού των τελευταίων 30 ημερών του προηγούμενου έτους... φέξε μου και γλίστρησα... τελευταίος μήνας ήταν ο Μάης που εμείς στα φροντιστήρια λόγω εξετάσεων δεν δουλεύουμε κανονικά αλλά απολυόμαστε σιγά σιγα.... και επίσης ο γιατρός μου δεν είναι στον εοππυ μπας και μπορούσε να μου αλλάξει ημερομηνία... αξίζει να τα πληρώσω; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Η κανονική είναι 10/02... η διορθωμένη βάσει αυχενικής και ντόπλερ είναι 29/01. Να κολλήσω μπορώ... να πάρω τον εργοδότη μου να μου βάλει 7... αλλά πρέπει να του τα πληρώσω και ένσημα και ασφαλιστικές εισφορές... και βλέπω ότι το επίδομα υπολογίζεται βάσει του μέσου όρου του μισθού των τελευταίων 30 ημερών του προηγούμενου έτους... φέξε μου και γλίστρησα... τελευταίος μήνας ήταν ο Μάης που εμείς στα φροντιστήρια λόγω εξετάσεων δεν δουλεύουμε κανονικά αλλά απολυόμαστε σιγά σιγα.... και επίσης ο γιατρός μου δεν είναι στον εοππυ μπας και μπορούσε να μου αλλάξει ημερομηνία... αξίζει να τα πληρώσω; 

Αχ δεν ξέρω αγάπη. Tην Πητ πρέπει να σου τη βγάλει γιατρός δημοσίου εγώ πήγα στο νοσοκομείο και μου έβγαλε την ίδια που μου είχε δώσει και και ο ιδιώτης. Βασικά εγώ έκανα πρόσληψη κάπου και πλήρωσα κάποια ένσημα αλλά με συμφέρει γιατί θα πάρω και το εξάμηνο του ΟΑΕΔ μετά.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Αχ δεν ξέρω αγάπη. Tην Πητ πρέπει να σου τη βγάλει γιατρός δημοσίου εγώ πήγα στο νοσοκομείο και μου έβγαλε την ίδια που μου είχε δώσει και και ο ιδιώτης. Βασικά εγώ έκανα πρόσληψη κάπου και πλήρωσα κάποια ένσημα αλλά με συμφέρει γιατί θα πάρω και το εξάμηνο του ΟΑΕΔ μετά.

Με μέτρηση υπερηχογραφική την έβγαλε ή βάσει τελευταίας περιόδου; Το εξάμηνο για να το πάρεις πρέπει μετά τα επιδόματα του ικα να έχεις πρόσληψη κάπου, σωστά καταλαβαίνω;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Με μέτρηση υπερηχογραφική την έβγαλε ή βάσει τελευταίας περιόδου; Το εξάμηνο για να το πάρεις πρέπει μετά τα επιδόματα του ικα να έχεις πρόσληψη κάπου, σωστά καταλαβαίνω;

Μπα στο κινητό το κοίταξε με βάση την τελευταία περίοδο. Ναι για τον ΟΑΕΔ θέλεις ενεργή πρόσληψη


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Μπα στο κινητό το κοίταξε με βάση την τελευταία περίοδο. Ναι για τον ΟΑΕΔ θέλεις ενεργή πρόσληψη

Το εξάμηνο τότε δεν το παίρνω ούτως ή άλλως... μμμμ...και με βάση την περίοδο μου λείπουν τα ένσημα... καλά δεν μου αναλογεί και μεγάλο ποσό, ούτε καν το μισό του κατώτατου, αλλά τους τα χαρίζω χωρίς να το θέλω...  αν γεννήσω νωρίτερα θα μετρήσουν τα ένσημα του Γενάρη και με την πραγματική ημερομηνία θα μπορούσα να το διεκδικήσω... μάλλον πρέπει να πάω να ρωτήσω... 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Το εξάμηνο τότε δεν το παίρνω ούτως ή άλλως... μμμμ...και με βάση την περίοδο μου λείπουν τα ένσημα... καλά δεν μου αναλογεί και μεγάλο ποσό, ούτε καν το μισό του κατώτατου, αλλά τους τα χαρίζω χωρίς να το θέλω...  αν γεννήσω νωρίτερα θα μετρήσουν τα ένσημα του Γενάρη και με την πραγματική ημερομηνία θα μπορούσα να το διεκδικήσω... μάλλον πρέπει να πάω να ρωτήσω... 

Ναι να ρωτήσεις γιατί δεν ξέρω αν ισχύει κάτι άλλο αν γεννήσεις νωρίτερα

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Στολίσαμε και εμείς!!! Βγάλαμε και αναμνηστικές φωτογραφίες με το κοιλουμπίνι!!! Καλέ έχει γίνει τεράστια!!! πόσο ακόμα να εκτοπιστεί;;;

Κ εγώ αυτό αναρωτιέμαι!! Ποσο ακόμα θα μεγαλώσει η κοιλιά; Το καλό είναι ότι δε με δυσκολεύει ιδιαίτερα προς το παρόν.. κ κυρίως στον ύπνο που το φοβόμουν δε με έχει επηρεάσει.. θα δούμε βέβαια..

κ του χρόνου να είστε γεροι με το μπεμπακι σας!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. 

Σα να μην εφταναν ολα αυτα τα προβληματα υγειας που ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη, τωρα μου προεκυψε και αποστημα στο απονευρωμενο δοντι το οποιο δεν ειναι δυνατον να μου συμβαινει. Δεν κοιμαμαι, υποφερο και τι να σε πιασει το ντεπον. Θα παω εκτακτα στον γιατρο στις 9, ας μου το ανοιξει και ευχομαι να σταματησει μετα. Ουτε αναισθησία βεβαια ουτε τίποτα, αλλα ετσι οπως ποναω καλυτερα, γιατι ειμαι ικανη απο τον πονο να παρω και να το τραβηξω μονη μου!!!!!! Δεν μπορουσε 1 μηνα να κανει υπομονη το σκασμενο??????

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα κοριτσια. 

Σα να μην εφταναν ολα αυτα τα προβληματα υγειας που ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη, τωρα μου προεκυψε και αποστημα στο απονευρωμενο δοντι το οποιο δεν ειναι δυνατον να μου συμβαινει. Δεν κοιμαμαι, υποφερο και τι να σε πιασει το ντεπον. Θα παω εκτακτα στον γιατρο στις 9, ας μου το ανοιξει και ευχομαι να σταματησει μετα. Ουτε αναισθησία βεβαια ουτε τίποτα, αλλα ετσι οπως ποναω καλυτερα, γιατι ειμαι ικανη απο τον πονο να παρω και να το τραβηξω μονη μου!!!!!! Δεν μπορουσε 1 μηνα να κανει υπομονη το σκασμενο??????

Καλημέρα σε ολες. Περαστικά σου Αγαπουλινι ελπιζω να ηρεμήσει το δόντι σου. Ευτυχώς τόσους μηνες δεν ειχα προβλήματα με τα δόντια μου. Ειχα παει προληπτικά στον οδοντίατρο μου επειδή εχω καποια σφραγίσματα να κανω  και μου ειπε οτι δεν ειναι επείγον και καλύτερα να περιμένω. 

Εχω ετοιμάσει την βαλίτσα μαιευτηρίου και μερικές φορές δεν το πιστεύω ακομα ότι έρχεται το μωράκι μου. Αν δεν ειχα ετοιμάσει το δωμάτιο θα μου φαινόταν ψέμα . Αυτο το  μήνα εχω και ντόπλερ . Ο γιατρός βέβαια μου ειπε οτι κανει ντόπλερ καθε φορά που παω. Δεν ξερω βέβαια αν εχει κατι πιο ιδιαίτερο η ξεχωριστή εξέταση ντόπλερ. Η μπέμπα μεσα σε ενα μηνα πήρε 500 περίπου γραμμάρια. Πηγα στις 17-10  στο γιατρό και ηταν 1000 γρ. Μετά  πηγα 29-11 ήταν 1450. Με προετοιμάζει πάντως λέγοντας μου πως θα είναι μεγάλο μωρό. Αυτή τη βδομάδα θα ξαναπάω επειδη μπηκα στον 8ο (31+4) και μου ειπε να πηγαίνω καθε 2 βδομάδες. Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Όταν είχε black Friday παρήγγειλα από το Λητώ κάποια απαραίτητα πράγματα. Μου έστειλαν μνμ οτι ισως καθυστερήσει λογω πολλών παραγγελιών . Περίπου πόσες μερες κάνει να έρθει μια παραγγελία τους. Στις 30 του μηνός τα παρήγγειλα και ακομα να έρθουν . 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σε ολες. Περαστικά σου Αγαπουλινι ελπιζω να ηρεμήσει το δόντι σου. Ευτυχώς τόσους μηνες δεν ειχα προβλήματα με τα δόντια μου. Ειχα παει προληπτικά στον οδοντίατρο μου επειδή εχω καποια σφραγίσματα να κανω  και μου ειπε οτι δεν ειναι επείγον και καλύτερα να περιμένω. 

Εχω ετοιμάσει την βαλίτσα μαιευτηρίου και μερικές φορές δεν το πιστεύω ακομα ότι έρχεται το μωράκι μου. Αν δεν ειχα ετοιμάσει το δωμάτιο θα μου φαινόταν ψέμα . Αυτο το  μήνα εχω και ντόπλερ . Ο γιατρός βέβαια μου ειπε οτι κανει ντόπλερ καθε φορά που παω. Δεν ξερω βέβαια αν εχει κατι πιο ιδιαίτερο η ξεχωριστή εξέταση ντόπλερ. Η μπέμπα μεσα σε ενα μηνα πήρε 500 περίπου γραμμάρια. Πηγα στις 17-10  στο γιατρό και ηταν 1000 γρ. Μετά  πηγα 29-11 ήταν 1450. Με προετοιμάζει πάντως λέγοντας μου πως θα είναι μεγάλο μωρό. Αυτή τη βδομάδα θα ξαναπάω επειδη μπηκα στον 8ο (31+4) και μου ειπε να πηγαίνω καθε 2 βδομάδες. Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Όταν είχε black Friday παρήγγειλα από το Λητώ κάποια απαραίτητα πράγματα. Μου έστειλαν μνμ οτι ισως καθυστερήσει λογω πολλών παραγγελιών . Περίπου πόσες μερες κάνει να έρθει μια παραγγελία τους. Στις 30 του μηνός τα παρήγγειλα και ακομα να έρθουν . 

Ευχαριστώ κοριτσι μου.

Κι εγω δεν το πιστευω πως ερχεται η στιγμη.

Παρε ενα τηλεφωνο για να δεις την εξελιξη της παραγγελιας. Εγω παρήγγειλα σκουπα επαναφορτιζόμενη και δεν μου ηρθε ακομα. Πηρα σημερα τηλ και μου ειπαν τελις της βδομαδας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Καλημερα κοριτσια. 

Σα να μην εφταναν ολα αυτα τα προβληματα υγειας που ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη, τωρα μου προεκυψε και αποστημα στο απονευρωμενο δοντι το οποιο δεν ειναι δυνατον να μου συμβαινει. Δεν κοιμαμαι, υποφερο και τι να σε πιασει το ντεπον. Θα παω εκτακτα στον γιατρο στις 9, ας μου το ανοιξει και ευχομαι να σταματησει μετα. Ουτε αναισθησία βεβαια ουτε τίποτα, αλλα ετσι οπως ποναω καλυτερα, γιατι ειμαι ικανη απο τον πονο να παρω και να το τραβηξω μονη μου!!!!!! Δεν μπορουσε 1 μηνα να κανει υπομονη το σκασμενο??????

Αχ δεν μπορώ με αυτά τα δόντια και εγώ είχα ένα θεματακι στην αρχή αλλά ευτυχώς πέρασε από μόνο του. Μόλις γεννησω εχω αρκετά να κάνω όπως να βγάλω δύο φρονιμίτες για παράδειγμα και πολλά άλλα και δε θέλω καθόλου. Περαστικά κοπέλα μου εύχομαι να μην υποφέρεις πολύ

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@Αγαπουλινι, περαστικά με το δόντι! Ρώτα το γιατρό σου, το γυναικολόγο να σου πει για ελαφριά νάρκωση στο τρίτο τρίμηνο επιτρέπεται. Δεν ξέρω βέβαια, αν το επιτρέπει αυτός. Όπως επίσης και για την αντιβίωση που λογικά θα σου δώσει για μετά πάλι ρώτα το γυναικολόγο, αν συμφωνεί, αλλιώς να σου προτείνει αυτός άλλη. Γενικά στην εγκυμοσύνη συμβαίνουν διάφορα κουλά... 

@Giota1983, κάνε ένα τηλέφωνο για να δεις κατάσταση της παραγγελίας. Σκέψου ότι λόγω black friday ψώνισαν πολλοί, οπότε έχει πολλή δουλειά στις αποθήκες...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Αγαπουλινι περαστικά σου!

@Giota1983 πάρε τους κανένα τηλέφωνο και εγώ έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από το σάιτ τους και ακόμα δεν έχουν έρθει αλλά εμένα δεν είναι βασικά βασικά πράγματα οπότε δεν αγχώνομαι αν εσένα είναι πολύ βασικά να τους πάρεις...

Πάντως κορίτσια τελείωσε το δωμάτιο του μωρού μου...το είχα βαψει από το.καλοκαίρι το χρώμα της μέντας και η κούνια είναι στο φυσικό χρώμα ξύλου με λευκές λεπτομέρειες και τα χερούλια στα συρταρια της είναι ήλιοι(πολύ ωραία και μεγάλη αλλά πολύ παιδεμα στη συναρμολόγηση). Απο πάνω έχω κρεμάσει ένα τεράστιο φεγγάρι-φως νύχτας και φωσφοριζε αστεράκια...η συρταριερα είναι στο ίδιο χρωμα με την κούνια και έχω κρεμάσει κουρτίνες συσκότισης με τον Μίκη σε χρώμα της μεντας κι αυτες κι από μέσα λευκό διχτυ κουρτίνας....και τώρα τον περιμένω...Κορίτσια έμεινε τόσο λίγο που δε μπορώ ανυπομονώ πολύ. 

Πάντως το επιτελείο μου αντρας μαμα πεθερά κουνιαδα κανείς δε μπορεί να περπατήσει απο την κούραση...

Πάλι σήμερα σε ισχιακη θέση ήταν στον υπέρηχο και την Παρασκευή έχω να κάνω πάω και καρδιολογο και θα κλείσουμε ραντεβού για τη γέννα μάλλον πριν τα Χριστούγεννα θα έχω γεννήσει.

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...