Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Stelloudia είπε:

@Αγαπουλινι περαστικά σου!

@Giota1983 πάρε τους κανένα τηλέφωνο και εγώ έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από το σάιτ τους και ακόμα δεν έχουν έρθει αλλά εμένα δεν είναι βασικά βασικά πράγματα οπότε δεν αγχώνομαι αν εσένα είναι πολύ βασικά να τους πάρεις...

Πάντως κορίτσια τελείωσε το δωμάτιο του μωρού μου...το είχα βαψει από το.καλοκαίρι το χρώμα της μέντας και η κούνια είναι στο φυσικό χρώμα ξύλου με λευκές λεπτομέρειες και τα χερούλια στα συρταρια της είναι ήλιοι(πολύ ωραία και μεγάλη αλλά πολύ παιδεμα στη συναρμολόγηση). Απο πάνω έχω κρεμάσει ένα τεράστιο φεγγάρι-φως νύχτας και φωσφοριζε αστεράκια...η συρταριερα είναι στο ίδιο χρωμα με την κούνια και έχω κρεμάσει κουρτίνες συσκότισης με τον Μίκη σε χρώμα της μεντας κι αυτες κι από μέσα λευκό διχτυ κουρτίνας....και τώρα τον περιμένω...Κορίτσια έμεινε τόσο λίγο που δε μπορώ ανυπομονώ πολύ. 

Πάντως το επιτελείο μου αντρας μαμα πεθερά κουνιαδα κανείς δε μπορεί να περπατήσει απο την κούραση...

Πάλι σήμερα σε ισχιακη θέση ήταν στον υπέρηχο και την Παρασκευή έχω να κάνω πάω και καρδιολογο και θα κλείσουμε ραντεβού για τη γέννα μάλλον πριν τα Χριστούγεννα θα έχω γεννήσει.

 

Ω κορίτσι με το καλό στο Έλενα θα δώσεις και στον γιατρό λεφτά; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οσο περνανε οι μερες κ πλησιαζει ο καιρος σκεφτομαι οτι θα μου λειψει πολυ η κοιλιτσα και οι κινησεις του... Ανυπομονω να το δω και να γνωριστουμε, αλλα με πιανει κ μια μικρη μελαγχολια οταν το σκεφτομαι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

@Αγαπουλινι

@Giota1983 πάρε τους κανένα τηλέφωνο και εγώ έχω παραγγείλει κάποια πράγματα από το σάιτ τους και ακόμα δεν έχουν έρθει αλλά εμένα δεν είναι βασικά βασικά πράγματα οπότε δεν αγχώνομαι αν εσένα είναι πολύ βασικά να τους πάρεις...Πάντως κορίτσια τελείωσε το δωμάτιο του μωρού μου...το είχα βαψει από το.καλοκαίρι το χρώμα της μέντας και η κούνια είναι στο φυσικό χρώμα ξύλου με λευκές λεπτομέρειες και τα χερούλια στα συρταρια της είναι ήλιοι(πολύ ωραία και μεγάλη αλλά πολύ παιδεμα στη συναρμολόγηση). Απο πάνω έχω κρεμάσει ένα τεράστιο φεγγάρι-φως νύχτας και φωσφοριζε αστεράκια...η συρταριερα είναι στο ίδιο χρωμα με την κούνια και έχω κρεμάσει κουρτίνες συσκότισης με τον Μίκη σε χρώμα της μεντας κι αυτες κι από μέσα λευκό διχτυ κουρτίνας....και τώρα τον περιμένω...Κορίτσια έμεινε τόσο λίγο που δε μπορώ ανυπομονώ πολύ.  

Αν δεν έρθουν μέσα στη βδομάδα ια παρω ενα τηλέφωνο επειδή είναι απαραίτητα . Ειναι κάποια απο τα πράγματα που χρειάζομαι στο μαιευτήριο και τα υπόλοιπα οτι χρειάζεται για το μωρό . Αλλιώς δε θα βιαζόμουν.  Το φωτιστικό απο που το πήρες. Εχω ενα από πριν και είναι κοριτσίστικο αλλα είναι σκούρο τι τζάμι και δεν φωτίζει καλά. Θελω ενα απλο διάφανο με λιγα σχεδιάκια ίσως . Εχω δει διάφορα σχέδια στο ίντερνετ αλλά αν δεν το δεις απο κοντά δε γίνεται. Εψαξα και στο ΙΚΕΑ αλλα δεν με ενθουσίασε κατι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω σιγουρα. Βρε κοριτσια αν και νομιζω πως τα εχω παρει ολα τα απαραιτητα και μη , μηπως εχετε καμια λιστα με το τι χρειαζεται για το μαιευτηριο και το σπιτι ενα μωρο . Εχω βρει καποιες λιστες στο Λητω και στη σελιδα των παμπερς άλλα δεν ειμαι σιγουρη αν ολα οσα λεει τα εχω επειδη καποια δεν τα εχω φερει ακομα απο την αποθηκη

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ω κορίτσι με το καλό στο Έλενα θα δώσεις και στον γιατρό ;

Ναι θα του δώσω.

2 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Αν δεν έρθουν μέσα στη βδομάδα ια παρω ενα τηλέφωνο επειδή είναι απαραίτητα . Ειναι κάποια απο τα πράγματα που χρειάζομαι στο μαιευτήριο και τα υπόλοιπα οτι χρειάζεται για το μωρό . Αλλιώς δε θα βιαζόμουν.  Το φωτιστικό απο που το πήρες. Εχω ενα από πριν και είναι κοριτσίστικο αλλα είναι σκούρο τι τζάμι και δεν φωτίζει καλά. Θελω ενα απλο διάφανο με λιγα σχεδιάκια ίσως . Εχω δει διάφορα σχέδια στο ίντερνετ αλλά αν δεν το δεις απο κοντά δε γίνεται. Εψαξα και στο ΙΚΕΑ αλλα δεν με ενθουσίασε κατι

Το φωτιστικό το έχω πολλά χρόνια το είχα πάρει από ένα μαγαζί με φωτιστικά πριν 8 χρόνια για το.δωμάτιο του μεγάλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Αυτο θα κανω σιγουρα. Βρε κοριτσια αν και νομιζω πως τα εχω παρει ολα τα απαραιτητα και μη , μηπως εχετε καμια λιστα με το τι χρειαζεται για το μαιευτηριο και το σπιτι ενα μωρο . Εχω βρει καποιες λιστες στο Λητω και στη σελιδα των παμπερς άλλα δεν ειμαι σιγουρη αν ολα οσα λεει τα εχω επειδη καποια δεν τα εχω φερει ακομα απο την αποθηκη

1)Μπιμπερό

2)Αποστειρωτή

3)Βραστήρα

4)Θερμός χωρητικότητας 1,8 ή 2L

5)Αποστειρωμένες γάζες για αφαλό ή τσίμπλες μωρού

6)Επιθέματα στήθους ή κοχύλια συλλογής γάλακτος αν θηλάσεις

7)Θήλαστρο αν αντλήσεις

8)Οινόπνευμα 70%

9) Θερμόμετρο ψηφιακό για μωρό

10)Θερμόμετρο εσωτερικού χώρου για έλεγχο της θερμοκρασίας σταθερά στους 20 βαθμούς κελσίου

11)πάνες-υποσέντονα αν θες να το αλλάξεις γρήγορα μέσα στην νύχτα και δεν έχεις πρόχειρα σελτεδάκια

12)κουβέρτες (1-2 όχι περισσότερες)

13)υπόστρωμα κούνιας αγορασμένο από λητώ κτλπ έτσι ώστε να αναπνέει το μωρό (χωρίς πλαστικά κτλπ)

14)Σερβιέτες δικές σου ή εσώρουχα μιας χρήσης 

15)Αν γεννήσεις σε δημόσιο θες και αλλαξιές για το μωρό για όσο μείνετε εκεί 

16)Φυσιολογικό ορό για τυχόν τσιμπλίτσες ή για την μυτούλα 

Αυτά κοριτσάρα μου :) 

Όταν με το καλό πέσει ο αφαλός θες και αυτό το εξάρτημα έχει στα τζάμπο που το βάζεις και μπαίνει το μωρό εκεί και του κάνεις μπανάκι. Αν δεν πέσει ο αφαλός δεν κάνουμε κανονικό μπάνιο το νεογέννητο. 

Επίσης θες αφρόλουτρο βρεφικό και πετσέτες κατά προτίμηση κάπες για να μπαίνει και το κεφαλάκι του μέσα. 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

1)Μπιμπερό

2)Αποστειρωτή

3)Βραστήρα

4)Θερμός χωρητικότητας 1,8 ή 2L

5)Αποστειρωμένες γάζες για αφαλό ή τσίμπλες μωρού

6)Επιθέματα στήθους ή κοχύλια συλλογής γάλακτος αν θηλάσεις

7)Θήλαστρο αν αντλήσεις

8)Οινόπνευμα 70%

9) Θερμόμετρο ψηφιακό για μωρό

10)Θερμόμετρο εσωτερικού χώρου για έλεγχο της θερμοκρασίας σταθερά στους 20 βαθμούς κελσίου

11)πάνες-υποσέντονα αν θες να το αλλάξεις γρήγορα μέσα στην νύχτα και δεν έχεις πρόχειρα σελτεδάκια

12)κουβέρτες (1-2 όχι περισσότερες)

13)υπόστρωμα κούνιας αγορασμένο από λητώ κτλπ έτσι ώστε να αναπνέει το μωρό (χωρίς πλαστικά κτλπ)

14)Σερβιέτες δικές σου ή εσώρουχα μιας χρήσης 

15)Αν γεννήσεις σε δημόσιο θες και αλλαξιές για το μωρό για όσο μείνετε εκεί 

16)Φυσιολογικό ορό για τυχόν τσιμπλίτσες ή για την μυτούλα 

Αυτά κοριτσάρα μου :) 

Όταν με το καλό πέσει ο αφαλός θες και αυτό το εξάρτημα έχει στα τζάμπο που το βάζεις και μπαίνει το μωρό εκεί και του κάνεις μπανάκι. Αν δεν πέσει ο αφαλός δεν κάνουμε κανονικό μπάνιο το νεογέννητο. 

Επίσης θες αφρόλουτρο βρεφικό και πετσέτες κατά προτίμηση κάπες για να μπαίνει και το κεφαλάκι του μέσα. 

Φορμακια, κορμακια, γαντακια, σκουφακια, καλτσουλες,λιμα ή ψαλιδακι για νυχια Κ πολλαααααα πανακια για τις γουλιες!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

1)Μπιμπερό

2)Αποστειρωτή

3)Βραστήρα

4)Θερμός χωρητικότητας 1,8 ή 2L

5)Αποστειρωμένες γάζες για αφαλό ή τσίμπλες μωρού

6)Επιθέματα στήθους ή κοχύλια συλλογής γάλακτος αν θηλάσεις

7)Θήλαστρο αν αντλήσεις

8)Οινόπνευμα 70%

9) Θερμόμετρο ψηφιακό για μωρό

10)Θερμόμετρο εσωτερικού χώρου για έλεγχο της θερμοκρασίας σταθερά στους 20 βαθμούς κελσίου

11)πάνες-υποσέντονα αν θες να το αλλάξεις γρήγορα μέσα στην νύχτα και δεν έχεις πρόχειρα σελτεδάκια

12)κουβέρτες (1-2 όχι περισσότερες)

13)υπόστρωμα κούνιας αγορασμένο από λητώ κτλπ έτσι ώστε να αναπνέει το μωρό (χωρίς πλαστικά κτλπ)

14)Σερβιέτες δικές σου ή εσώρουχα μιας χρήσης 

15)Αν γεννήσεις σε δημόσιο θες και αλλαξιές για το μωρό για όσο μείνετε εκεί 

16)Φυσιολογικό ορό για τυχόν τσιμπλίτσες ή για την μυτούλα 

Αυτά κοριτσάρα μου :) 

Όταν με το καλό πέσει ο αφαλός θες και αυτό το εξάρτημα έχει στα τζάμπο που το βάζεις και μπαίνει το μωρό εκεί και του κάνεις μπανάκι. Αν δεν πέσει ο αφαλός δεν κάνουμε κανονικό μπάνιο το νεογέννητο. 

Επίσης θες αφρόλουτρο βρεφικό και πετσέτες κατά προτίμηση κάπες για να μπαίνει και το κεφαλάκι του μέσα. 

Ευχαριστώ πολύ για την λίστα. Εκτός από γάζες, ορό  και επιθέματα στήθους τα εχω όλα . Είναι τα πιο εύκολα για να τα πάρω μιας και εχω απέναντι μου φαρμακείο. Αν και αφρολουτρα δεν τα έχω ακομα επειδή περιμένω την παραγγελία του Λητώ. Θα χρειαστώ και ανταλλακτικές θηλές για μπιμπερό ή φτάνουν μονο αυτές που έχει? Δεν εχω παραγγείλει και θελω να ξερω για να ρωτήσω την φαρμακοποιό μου αν εχει για τα μπιμπερό που έχω πάρει.

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Φορμακια, κορμακια, γαντακια, σκουφακια, καλτσουλες,λιμα ή ψαλιδακι για νυχια Κ πολλαααααα πανακια για τις γουλιες!

Τα περισσότερα απο αυτά τα εχω , εκτός από μερικά που τα περιμένω από το Λητώ . ευχαριστώ πολύ . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την λίστα. Εκτός από γάζες, ορό  και επιθέματα στήθους τα εχω όλα . Είναι τα πιο εύκολα για να τα πάρω μιας και εχω απέναντι μου φαρμακείο. Αν και αφρολουτρα δεν τα έχω ακομα επειδή περιμένω την παραγγελία του Λητώ. Θα χρειαστώ και ανταλλακτικές θηλές για μπιμπερό ή φτάνουν μονο αυτές που έχει? Δεν εχω παραγγείλει και θελω να ξερω για να ρωτήσω την φαρμακοποιό μου αν εχει για τα μπιμπερό που έχω πάρει.

Τα περισσότερα απο αυτά τα εχω , εκτός από μερικά που τα περιμένω από το Λητώ . ευχαριστώ πολύ . 

Θηλές αν έχουν τα μπιμπερό τις 0-6 δεν θα χρειαστείς άμεσα τουλάχιστον τα nuk first choice έχεις παρει;

Κορίτσια βαλίτσα για το μαιευτήριο δεν έχω φτιάξει ακόμα 3 αλλαξιές καλά δεν είναι; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Θηλές αν έχουν τα μπιμπερό τις 0-6 δεν θα χρειαστείς άμεσα τουλάχιστον τα nuk first choice έχεις παρει;

Κορίτσια βαλίτσα για το μαιευτήριο δεν έχω φτιάξει ακόμα 3 αλλαξιές καλά δεν είναι; 

Ούτε εγώ έχω φτιάξει... νομίζω ότι μία για κάθε μέρα αλλαξιά είναι οκ... εγώ έχω δύο νυχτικάκια, μένει να πάρω το τρίτο και να τα φτιάξω για να μπουν στη βαλίτσα. Θα πάρω μία μεσαίου μεγέθους που έχω για να μην αγοράζω και βαλίτσα... είναι βέβαια χρησιμοποιημένη πολλές φορές, αλλά θα βάλω στον πάτο ένα σεντόνι του μωρού για να τυλίξω τα ρούχα του και από πάνω θα βάλω τα δικά μου... εσείς πώς θα το κάνετε; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Ούτε εγώ έχω φτιάξει... νομίζω ότι μία για κάθε μέρα αλλαξιά είναι οκ... εγώ έχω δύο νυχτικάκια, μένει να πάρω το τρίτο και να τα φτιάξω για να μπουν στη βαλίτσα. Θα πάρω μία μεσαίου μεγέθους που έχω για να μην αγοράζω και βαλίτσα... είναι βέβαια χρησιμοποιημένη πολλές φορές, αλλά θα βάλω στον πάτο ένα σεντόνι του μωρού για να τυλίξω τα ρούχα του και από πάνω θα βάλω τα δικά μου... εσείς πώς θα το κάνετε; 

Εμένα η δικιά μου είναι του '88 της μάνας μου σε όλες τις γέννες αυτή είχα του μωρού τα ρούχα θα τα έχω σε σακούλα φύλαξης 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εμένα η δικιά μου είναι του '88 της μάνας μου σε όλες τις γέννες αυτή είχα του μωρού τα ρούχα θα τα έχω σε σακούλα φύλαξης 

Ωπ σωστήηηηη....γλιτώνω και το πλύσιμο του σεντονιού μετά...Είσαι θεά!!!

 Άρα, μιλάμε για βαλίτσα που παίρνουμε στο ταξίδι... μην πάω με την κίτρινη βαλιτσούλα μου με τα ροδάκια που τη σέρνω στα αεροδρόμια και με κοροϊδεύουν....:mrgreen:

Επιστρέφω με ερώτηση ξανθιάς...φυλαχτείτε!!! Ωραία και κάναμε την αποστείρωση των μπιμπερό και των εξαρτημάτων, ωραία και πλύναμε, αποστειρώσαμε και το θερμός και το γεμίσαμε με το βρασμένο νερό! και έρχεται η ώρα του φαγητού το βραδύ που δεν γίνεται να βρυκολακιάζει όλη η οικογένεια... ένας θα ξυπνάει... το αφήνεις το μωρό  πχ στο πάρκο ή στην κουνιά να κλαίει μέχρι να συναρμολογήσεις/ φτιάξεις το γαλά;;; οεο;;; Γιατί να το κρατώ αγκαλιά και να ανοίγω θερμός και βρύσες λιγουλάκι δύσκολο μου φαίνεται το τζογκλερικό...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ωπ σωστήηηηη....γλιτώνω και το πλύσιμο του σεντονιού μετά...Είσαι θεά!!!

 Άρα, μιλάμε για βαλίτσα που παίρνουμε στο ταξίδι... μην πάω με την κίτρινη βαλιτσούλα μου με τα ροδάκια που τη σέρνω στα αεροδρόμια και με κοροϊδεύουν....:mrgreen:

Επιστρέφω με ερώτηση ξανθιάς...φυλαχτείτε!!! Ωραία και κάναμε την αποστείρωση των μπιμπερό και των εξαρτημάτων, ωραία και πλύναμε, αποστειρώσαμε και το θερμός και το γεμίσαμε με το βρασμένο νερό! και έρχεται η ώρα του φαγητού το βραδύ που δεν γίνεται να βρυκολακιάζει όλη η οικογένεια... ένας θα ξυπνάει... το αφήνεις το μωρό  πχ στο πάρκο ή στην κουνιά να κλαίει μέχρι να συναρμολογήσεις/ φτιάξεις το γαλά;;; οεο;;; Γιατί να το κρατώ αγκαλιά και να ανοίγω θερμός και βρύσες λιγουλάκι δύσκολο μου φαίνεται το τζογκλερικό...

Και όμως το κρατάς γτ δεν ηρεμεί αλλιώς αν τα μπιμπερό έχουν τα καπάκια από πάνω δεν χάνεται η αποστείρωση τους 

Άμα το αφήσεις στην κούνια κλάφτα Χαράλαμπε. Επίσης να ξυπνάει και ο άντρας σου δεν κατάλαβα γονέας είναι κι αυτός όχι επισκέπτης. 

Και το άμα εργάζεται κτλπ δεν με ενδιαφέρει εκτός αν σκάβει ή αν έχει φορτηγό αν δεν κάνει κάτι τέτοιο να ξυπνάει και να παραξυπνάει

  • Χαχα 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Και όμως το κρατάς γτ δεν ηρεμεί αλλιώς αν τα μπιμπερό έχουν τα καπάκια από πάνω δεν χάνεται η αποστείρωση τους 

Άμα το αφήσεις στην κούνια κλάφτα Χαράλαμπε. Επίσης να ξυπνάει και ο άντρας σου δεν κατάλαβα γονέας είναι κι αυτός όχι επισκέπτης. 

Και το άμα εργάζεται κτλπ δεν με ενδιαφέρει εκτός αν σκάβει ή αν έχει φορτηγό αν δεν κάνει κάτι τέτοιο να ξυπνάει και να παραξυπνάει

Ετσι ακριβως δεν τους λυπομαστε τους αντρες δεν τα κανουμε μονες μας τα μωρα. Ας ξυπνανε κι αυτοι δεν παθαινουν τιποτα. Εγω βρε κοριτσια αισθανομαι εξαντλημενη δεν εχω δυναμη αλλα οι δουλειες δεν σταματανε

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ετσι ακριβως δεν τους λυπομαστε τους αντρες δεν τα κανουμε μονες μας τα μωρα. Ας ξυπνανε κι αυτοι δεν παθαινουν τιποτα. Εγω βρε κοριτσια αισθανομαι εξαντλημενη δεν εχω δυναμη αλλα οι δουλειες δεν σταματανε

Σώπα καλέ κούραση άγνωστη λέξη :( Εγώ πονάω παντού εκτός από τα αυτιά. Λέω του άντρα μου σήμερα αν με βρεις να έχω πεθάνει στο σπίτι καμιά μέρα να ξέρεις εγώ θα έχω κλατάρει :( 

Αλλά σε όσους πεις ξέρεις κουράζομαι κτλπ σου λένε ε τι το ήθελες το 25ο παιδί 

  • Χαχα 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...