Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Ναι, βρε, δεν το λέω γι' αυτό! :mrgreen:Λέμε ότι θα το πηγαίνουμε με βάρδιες, για να μην ξενυχτάω εγώ κάθε μέρα, αλλά και για να μπορώ να κοιμάμαι το πρωί αν έχω ξενυχτήσει... Είναι και ένας λόγος που θέλω μεικτή διατροφή, γιατί θέλει και αυτός να ταίζει!!! 

Κάτι μου λέει ότι θα κλάψει πολύ ο κυρ Χαράλαμπος... Καλέ, πώς ξεβιδώνω θερμός με το μωρό στο χέρι;;; Μόνο που το κάνω εικόνα, τρομάζω... Ούτε το κόλπο με πιπίλα πιάνει μέχρι να τρέξω κουζίνα;;;οεο;;;;

Όσο για την κούραση, πραγματικά όλες όσες έχετε και άλλα παιδάκια σας θαυμάζω!!! Πώς τα καταφέρνετε;;; Εμένα λόγω της εξωσωματικής με έχουν λίγο σαν μπιμπελό τόσους μήνες...και σκέφτομαι στο δεύτερο πώς θα τα καταφέρω;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Ναι, βρε, δεν το λέω γι' αυτό! :mrgreen:Λέμε ότι θα το πηγαίνουμε με βάρδιες, για να μην ξενυχτάω εγώ κάθε μέρα, αλλά και για να μπορώ να κοιμάμαι το πρωί αν έχω ξενυχτήσει... Είναι και ένας λόγος που θέλω μεικτή διατροφή, γιατί θέλει και αυτός να ταίζει!!! 

Κάτι μου λέει ότι θα κλάψει πολύ ο κυρ Χαράλαμπος... Καλέ, πώς ξεβιδώνω θερμός με το μωρό στο χέρι;;; Μόνο που το κάνω εικόνα, τρομάζω... Ούτε το κόλπο με πιπίλα πιάνει μέχρι να τρέξω κουζίνα;;;οεο;;;;

Όσο για την κούραση, πραγματικά όλες όσες έχετε και άλλα παιδάκια σας θαυμάζω!!! Πώς τα καταφέρνετε;;; Εμένα λόγω της εξωσωματικής με έχουν λίγο σαν μπιμπελό τόσους μήνες...και σκέφτομαι στο δεύτερο πώς θα τα καταφέρω;;

Πίστεψε με θα ανακαλύψεις ευφάνταστους τρόπους για να τα κάνεις όλα με ένα ή και κανενα χέρι κάποιες φορές που φυσικά τώρα ούτε τους φαντάζεσαι. Στο δεύτερο παιδάκι η αλήθεια είναι ότι θα είναι ζορικα αλλά θα τα καταφέρεις αλλιώς όλοι στο ένα θα έμεναν. Ευτυχώς εγώ είμαι καλά και δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και την κουμαντάρω και μόνη μου τη μικρή. Σε διαφορετική περίπτωση χρειάζεσαι κάποιον μαζί σου συνέχεια. Όσο για την πιπίλα είναι σωτηρία αλλά η δικιά μου δεν πήρε ποτε

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Θηλές αν έχουν τα μπιμπερό τις 0-6 δεν θα χρειαστείς άμεσα τουλάχιστον τα nuk first choice έχεις παρει;

Κορίτσια βαλίτσα για το μαιευτήριο δεν έχω φτιάξει ακόμα 3 αλλαξιές καλά δεν είναι; 

Ναι ενα από τα μπιμπερό που πηρα ειναι το nuk first choice. Ελπίζω να μην χρειαστεί να παρω άλλα.

Την βαλίτσα την εχω φτιάξει εδω και λιγες μερες . Έχω βάλει 3 νυχτικά για μενα, εσώρουχα και σουτιέν θηλασμού. Αρκετά φορμάκια για το μωρο, φόρμες χοντρές επειδη θα είναι χειμώνας, φορμα εξόδου θα προσθέσω τις πάνες και τα μωρομαντηλα αργότερα όταν έρθουν πανάκια αγκαλιάς και πάνες για να το αλλάζω. Παντα οταν ετοιμάζω βαλίτσα για οτιδήποτε βάζω 2 παραπάνω ρούχα για κάθε ενδεχόμενο. Η αδερφή μου ειπε οτι καλο ειναι να προσθέσω και βραστήρα και αποστειρωτή γιατι αν και έχουν εκει είναι πιο καλα να τα βάζεις στον δικό σου. Θα βαλω και σαμπουάν, αφρολουτρα δικά μου και του μωρού εννοείται . Τωρα αν προκύψει κατι άλλο που δεν το εχω πάρει μαζι θα πω σε καποιον συγγενη να φέρει 

Βρε κορίτσια, τον τελευταίο μηνα τη μπεμπα την νιώθω αλλα οχι τοσο συχνα οσο πριν. Μήπως φταίει το οτι ειμαι στον 8ο μηνα και επειδή μεγαλωνει ακομα πιο πολυ? Ρίχνει δυνατές κλωτσιές αλλα οχι τοσο συχνά   

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Ναι ενα από τα μπιμπερό που πηρα ειναι το nuk first choice. Ελπίζω να μην χρειαστεί να παρω άλλα.

Την βαλίτσα την εχω φτιάξει εδω και λιγες μερες . Έχω βάλει 3 νυχτικά για μενα, εσώρουχα και σουτιέν θηλασμού. Αρκετά φορμάκια για το μωρο, φόρμες χοντρές επειδη θα είναι χειμώνας, φορμα εξόδου θα προσθέσω τις πάνες και τα μωρομαντηλα αργότερα όταν έρθουν πανάκια αγκαλιάς και πάνες για να το αλλάζω. Παντα οταν ετοιμάζω βαλίτσα για οτιδήποτε βάζω 2 παραπάνω ρούχα για κάθε ενδεχόμενο. Η αδερφή μου ειπε οτι καλο ειναι να προσθέσω και βραστήρα και αποστειρωτή γιατι αν και έχουν εκει είναι πιο καλα να τα βάζεις στον δικό σου. Θα βαλω και σαμπουάν, αφρολουτρα δικά μου και του μωρού εννοείται . Τωρα αν προκύψει κατι άλλο που δεν το εχω πάρει μαζι θα πω σε καποιον συγγενη να φέρει 

Βρε κορίτσια, τον τελευταίο μηνα τη μπεμπα την νιώθω αλλα οχι τοσο συχνα οσο πριν. Μήπως φταίει το οτι ειμαι στον 8ο μηνα και επειδή μεγαλωνει ακομα πιο πολυ? Ρίχνει δυνατές κλωτσιές αλλα οχι τοσο συχνά   

 

Καλε εσύ είσαι έτοιμη μπράβο με το καλό. Όσο μεγαλώνει το μωρό δε θα έχει χώρο να κουνιέται πολύ. Βέβαια φαντάζομαι είναι και θέμα μωρού άλλα είναι πιο κινητικά και άλλα όχι. Αφου τη νιώθεις κάθε μέρα μην ανησυχείς. Εμένα πάλι όλη μέρα γίνεται πόλεμος στην κοιλιά μου. Ο άντρας μου έχει πάθει σοκ γιατί είναι σίγουρος ότι δεν τον γλιτώνουμε τον δεύτερο Ταλιμπάν.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Ναι ενα από τα μπιμπερό που πηρα ειναι το nuk first choice. Ελπίζω να μην χρειαστεί να παρω άλλα.

Την βαλίτσα την εχω φτιάξει εδω και λιγες μερες . Έχω βάλει 3 νυχτικά για μενα, εσώρουχα και σουτιέν θηλασμού. Αρκετά φορμάκια για το μωρο, φόρμες χοντρές επειδη θα είναι χειμώνας, φορμα εξόδου θα προσθέσω τις πάνες και τα μωρομαντηλα αργότερα όταν έρθουν πανάκια αγκαλιάς και πάνες για να το αλλάζω. Παντα οταν ετοιμάζω βαλίτσα για οτιδήποτε βάζω 2 παραπάνω ρούχα για κάθε ενδεχόμενο. Η αδερφή μου ειπε οτι καλο ειναι να προσθέσω και βραστήρα και αποστειρωτή γιατι αν και έχουν εκει είναι πιο καλα να τα βάζεις στον δικό σου. Θα βαλω και σαμπουάν, αφρολουτρα δικά μου και του μωρού εννοείται . Τωρα αν προκύψει κατι άλλο που δεν το εχω πάρει μαζι θα πω σε καποιον συγγενη να φέρει 

Βρε κορίτσια, τον τελευταίο μηνα τη μπεμπα την νιώθω αλλα οχι τοσο συχνα οσο πριν. Μήπως φταίει το οτι ειμαι στον 8ο μηνα και επειδή μεγαλωνει ακομα πιο πολυ? Ρίχνει δυνατές κλωτσιές αλλα οχι τοσο συχνά   

Κι εμένα δεν κουνιέται συνέχεια είναι ανάλογα το μωρό αν έχεις φάει κοκ 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Ναι ενα από τα μπιμπερό που πηρα ειναι το nuk first choice. Ελπίζω να μην χρειαστεί να παρω άλλα.

Την βαλίτσα την εχω φτιάξει εδω και λιγες μερες . Έχω βάλει 3 νυχτικά για μενα, εσώρουχα και σουτιέν θηλασμού. Αρκετά φορμάκια για το μωρο, φόρμες χοντρές επειδη θα είναι χειμώνας, φορμα εξόδου θα προσθέσω τις πάνες και τα μωρομαντηλα αργότερα όταν έρθουν πανάκια αγκαλιάς και πάνες για να το αλλάζω. Παντα οταν ετοιμάζω βαλίτσα για οτιδήποτε βάζω 2 παραπάνω ρούχα για κάθε ενδεχόμενο. Η αδερφή μου ειπε οτι καλο ειναι να προσθέσω και βραστήρα και αποστειρωτή γιατι αν και έχουν εκει είναι πιο καλα να τα βάζεις στον δικό σου. Θα βαλω και σαμπουάν, αφρολουτρα δικά μου και του μωρού εννοείται . Τωρα αν προκύψει κατι άλλο που δεν το εχω πάρει μαζι θα πω σε καποιον συγγενη να φέρει 

Βρε κορίτσια, τον τελευταίο μηνα τη μπεμπα την νιώθω αλλα οχι τοσο συχνα οσο πριν. Μήπως φταίει το οτι ειμαι στον 8ο μηνα και επειδή μεγαλωνει ακομα πιο πολυ? Ρίχνει δυνατές κλωτσιές αλλα οχι τοσο συχνά   

προκομμένο κορίτσι μπράβο σου!!! Είσαι έτοιμη!!! 

Κορίτσια χρειαζόμαστε ξεχωριστό καλάθι για τα άπλυτα του μωρού;;;; 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα καλαθι,αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα το χρησιμοποιήσω για τα απλυτα ή για τα ασιδερωτα του μωρού! Όσες έχετε εμπειρία,πείτε μας αν χρειαζόμαστε ξεχωριστά καλάθια..! Επίσης, πήγα χθες στον γιατρό (μπήκα στον μήνα μου) και μου είπε να σταματησω το μαγνήσιο.. τον εμπιστεύομαι αφενός,αλλά φοβάμαι μη με πιάσουν σύντομα έντονες συσπάσεις. Ήδη εδώ και μέρες έχω κάποιες μικρές ανώδυνες. Εσάς σας έχει πει πότε θα το σταματήσετε;

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Εγώ πήρα ένα καλαθι,αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα το χρησιμοποιήσω για τα απλυτα ή για τα ασιδερωτα του μωρού! Όσες έχετε εμπειρία,πείτε μας αν χρειαζόμαστε ξεχωριστά καλάθια..! Επίσης, πήγα χθες στον γιατρό (μπήκα στον μήνα μου) και μου είπε να σταματησω το μαγνήσιο.. τον εμπιστεύομαι αφενός,αλλά φοβάμαι μη με πιάσουν σύντομα έντονες συσπάσεις. Ήδη εδώ και μέρες έχω κάποιες μικρές ανώδυνες. Εσάς σας έχει πει πότε θα το σταματήσετε;

Αυτό με το μαγνήσιο δεν το ξέρω να σου πω την αλήθεια. Δεν το ρώτησα αν πρέπει να το σταματήσω. Αλλά καλάθια θέλεις ξεχωριστά εννοείται. Εγώ έχω και για τη μικρή άλλο και τα πλυντήρια βέβαια ξεχωριστά τα βάζω και της μικρής και του μπέμπη τουλάχιστον για τον πρώτο χρόνο. Τα δικά μας φυσικά ποτέ μαζί με των παιδιών.

Just now, Ele@n είπε:

προκομμένο κορίτσι μπράβο σου!!! Είσαι έτοιμη!!! 

Κορίτσια χρειαζόμαστε ξεχωριστό καλάθι για τα άπλυτα του μωρού;;;; 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Από το site της man Hellas οποιος θελει μπορει να κανει αγορες με έκπτωση 20% σε οδοντοβουρτσες, μασιτηκα και ηλεκτρικες συσκευες. Χρησιμοποιειται τον κωδικο Advent2019-2

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Από το site της man Hellas οποιος θελει μπορει να κανει αγορες με έκπτωση 20% σε οδοντοβουρτσες, μασιτηκα και ηλεκτρικες συσκευες. Χρησιμοποιειται τον κωδικο Advent2019-2

Σε ευχαριστώ εννοείς της mam Hellas;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Εγώ πήρα ένα καλαθι,αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα το χρησιμοποιήσω για τα απλυτα ή για τα ασιδερωτα του μωρού! Όσες έχετε εμπειρία,πείτε μας αν χρειαζόμαστε ξεχωριστά καλάθια..! Επίσης, πήγα χθες στον γιατρό (μπήκα στον μήνα μου) και μου είπε να σταματησω το μαγνήσιο.. τον εμπιστεύομαι αφενός,αλλά φοβάμαι μη με πιάσουν σύντομα έντονες συσπάσεις. Ήδη εδώ και μέρες έχω κάποιες μικρές ανώδυνες. Εσάς σας έχει πει πότε θα το σταματήσετε;

Και εγω σκεφτόμουν να παρω ενα καλαθι για το μωρό. Ισως το βαλω μεσα στο δωμάτιο ή εξω στο μπαλκόνι του δωματίου του . Το μαγνήσιο το εχω σταματήσει απο τον 5ο μήνα. Μου είπε πως δεν υπάρχει λόγος να το παίρνω αν δεν έχω ενοχλήσεις , πονάκια ή κράμπες . Υπάρχουν και ειδικοί κάδοι που βάζεις τα παμπερς του μωρού 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Βαστάτε ακόμα; 

Ποιες θα κάνετε καλλιέργεια κολπικού υγρού; 

Γεια σου Μπουκιτσα! Βαστάμε, με πολλή ξεκούραση και ξάπλα. Ο γιατρός μου είπε να σταματησω το μαγνήσιο και δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά οι συσπάσεις έχουν αυξηθεί. Καλλιέργεια μου είπε δε χρειάζεται να κάνω. Εσύ πώς τα πας;


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Βαστάτε ακόμα; 

Ποιες θα κάνετε καλλιέργεια κολπικού υγρού; 

Βασταμε μωρε τωρα για ποσο θα δειξει. Εγω 27 εχω ραντεβου δεν ξερω αν θα με βαλει να κανω.

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σου Μπουκιτσα! Βαστάμε, με πολλή ξεκούραση και ξάπλα. Ο γιατρός μου είπε να σταματησω το μαγνήσιο και δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά οι συσπάσεις έχουν αυξηθεί. Καλλιέργεια μου είπε δε χρειάζεται να κάνω. Εσύ πώς τα πας;

Ξεκουρασου οσο μπορεις μετα μας περιμενουν δυσκολα. Ποσο εισαι τωρα?Με τη δουλεια τι εκανες? 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...